Skoči na vsebino

Padci


poggy

Priporočene objave

Pred eno uro tudi jaz doživel padec(svoj prvi) jebat ga.

Lepo pripeljal v levi nepregledni ovinek z hitrostjo ene 30 km/h po desni strani. Kar naenkrat iz druge strani prileti rdeč clio. po moji strani tko da mi je ostalo 10 cm asfalta pa 10 cm makadama, naprej pa tko metr in pol strmega padca na močvirje...pač barje :huh: . Jst lepo po bremzi sm mislu da bom mogoč še celo zvozu nakar mi zadnje kolo potegne v dolino. Ni ostal drzga k da sm vse skup pustu.

Posledice:

-motor dokaj kul(skoraj brez prask...samo mal bo treba spulirat)

-zjebano levo koleno(kr precej)

-strgane originalne vojaške hlače britanske vojske :angry:

Najbolj me pa jezi to da je voznik peljal dalje. Proklet cigan. Še nazaj si ni upal prit.

Crownless

p.s. slikce kolena pridejo k jih dobim po mejlu....ga frend sliku

Popravljeno . Popravil Crownless
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ucer sm se pa jes tut kr fino razbu.

Bla je noč pa nism vidu da je mokra cesta in sm na bremzanju padu ko sm hotu supermoto slyd izvajat in me je samo zasukal pa po tleh vrgl (not sm pa mu 100 km/h - vem k sm su do fula in mi do tega ovinka točn tok nabere) <- po stevcu

Tu se vid začetk padca ko je skutr udaru u tla ... tm k pise "stop" pa sva se z skutrjm skupej ustavla ker sm ga ves čas drzov (mal gor da neb biv prevec popraskan :rolleyes: )

21135zacetek2.JPG

Se iz druge strani (ja ... mal mi je bencina vn stekl)

21135konec.JPG

Škode ni skor nč ... mal popraskan skutr pa se to zlo mal k sm ga mal gor drzov pa se k je biv mokr asfalt ni blo tok trenja. Največ škode sm naredu k sm mu mobitel u žepu in sm nanga prletu in sm stovku ekrančk (sonyeriksonT610).

Men pa ni nč :yea2:

Fantje ... pazljivo ponoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@beno: Sm mislu da te bo padc usaj mal ustavu. Pa sm te poj ucerej kuj v Zaki na zadnem kolesu vidu. :OK: :OK:

sj nism po zadni padu :D ... po dežju pa ne slajdam več O:-) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nja, se dogaja tudi najboljsim. :(

na skuto pa par nalepk prek praske, pa nazaj na cesto! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se iz druge strani (ja ... mal mi je bencina vn stekl)

d0h, bencin se je spet podrazil ti ga pa takole stran zlivas :huh: :angry: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

' date='28 Sep 2004 @ 19:51'] d0h, bencin se je spet podrazil ti ga pa takole stran zlivas :huh: :angry: :naughty:

28.09.2004 210,500 sit

14.09.2004 210,600 sit

kaj podrazu?? pocenu :P :D ampk bl za mal :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lol se men je znan! pa se takrat sm se iber nasmeju!

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lol se men je znan! pa se takrat sm se iber nasmeju!

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

da nebom še jaz ponavljal!! :OK: Bonzy zgleda da si se mal umiru :hmm: :hmm: O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sem pa dožveu pred eni mesecom eno lepo nesrečo:):

kolega se pele z mojim sesavcem pa je na ovinki povno prletu pa se zaletu u avto-direktno v felgo-gumo.pa ni nič plastike razbi nič...sam geštel mi je nazaj zapigal za 2 cm,zej pa ne vem kok nej to popravim??

Kolega brez ispita-voznik avta pjan

nič policije nič kartončku :cry:

Pomagite!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Zdravo,

vidim, da je tale tema bolj zapuščena, kar me veseli in upam, da zato, ker se vam to ne dogaja (ali pa o tem pač ne pišete?), ampak...velikonočni ponedeljek je bil zame in mojega Maxa usoden (morda bi blo bolš it na žegnanje, če res pomaga, da te kdo varuje na cesti pol :) ).

Skratka, ob povratku domov s fure vozim v koloni od ven Litije. Najbrž premajhna varnostna razdalja (sigurno ne 2 sekundi) in trenutek nepazljivosti in zgodilo se je še hitreje kot v trenutku. Pred mano bremzajo, jaz pa nenadoma na prednjo zavoro, prednje kolo v levo, jest na desno prek motorja v graben, se kotalim ene 10m, motor še naprej od mene ene 5m... vse skupaj v milisekundi. Nisem verjel svojim očem niti mislim. Groza! Kolona za mano se ustavi, jest se poberem v bolečinah. Čelada in glava OK, komolci OK, ščitnik na desni roki potrgan, hlače (brez ščitnikov) strgane in na kolenu 5cm odrgnina do živega in boleč udarec. Desni bok boli ko pés, tudi nezaščiten. Šok. Za mano avtomobilist pokliče nemudoma 112, motorist za njim mi priskoči na pomoč in ostane ob meni do konca. Postavita motor ob cesto: razen odtrganih ogledal ni videti drugih poškodb, dobr, mal podrajsane plastike in pleha..Hodim naokoli in šepam, zmeden. Ko vidijo, da sem kolikortoliko OK, se odpeljejo, motorist ostane z mano, zrineva motor v stransko cesto in prec enga pržgeva, da se mal pomirim :) . Mal kramljava in čakava rešilca. Boli koleno, boli bok...pridejo dohtarji. nočem v kombi, češ, da se bom že odpeljal domov :D...znalac, jasno. Dohtar vztraja, da se uležem, ko mu pokažem poškodbe. Motorja nisem želel puščati ob cesti, zato prosim motorista, da povpraša pri sosednji hiši, če ga lahko tam deponiram in pridem iskat kasneje. Na srečo privolijo in motorist mi odpelje motor v njihovo garažo. Motor dela in se pelje, OK, plastiko in ostalo se bo že saniralo. Nisem ga sicer še videl, ker sem bolj nepokreten.

Motorista prosim za telefonsko in se mu najtopleje zahvalim za nesebično pomoč, s sireno oddrvimo na urgenco v LJ. Tam vsi prijazni od zdravnikov do sester, rentgen ne pokaže zlomov: terapija hlajenje oteklin in prevezovanje odrgnin. Joj, koleno je kot rokometna žoga, najbrž bo treba še gasilce klicat, d ami spumpajo vodo ven. Danes je drugi dan, premišljujem o dogodku in o tem, kakšno preklemano srečo v nesreči sem meu: lahko bi me zadeu avto za mano...sploh ne vem, kakšo brzino smo imeli, morda med 60-80km/h, ko te zabriše na cesto...da se nisem zavalil na nasproten vozni pas, mimoidoči avto bi me...no ja, si lahko mislite kaj :( ...da ni motor zletel v avto pred mano, škoda nepopisna...da sem imel vsaj dobro jakno, ki mi je zaščitila telo in roke, verjetno s hlačami s ščitniki nebi bilo nič poškodb sploh, čelada je odigrala svojo vlogo!

Vse skupaj se mi zdi katastrofa, nisem in ne želim več take izkušnje, preveč stane strahu in bolečin pa še sreča se lahko obrne nasproti...splet neugodnih naključij: če nebi pred tem tankal, če nebi na naslednji pumpi ustavil in čistil stekla na čeladi od muh, če nebi prehitel enega pred mano, če nebi to, če nebi ono...ampak, tako je bilo.

Torej, skoncentriran bit do konca, do garaže doma, varnostna razdalja ni brez pomena, izpopolnjevati način bremzanja na delavnicah varne vožnje...pa še kaj, bi bili moji napotki.

Vsekakor pa hvala motoristu Petru za nesebično pomoč, to bi pričakoval od vsakega pravega bikerja, že tist filing, da nisi sam, da te nekdo potreplja po rami rekoč, saj bo, pleh ni važen, le da si cel, je neprecenljivo dober občutek! Seveda sem ga naslednji dan poklical in se mu ponovno zahvalil, ko okrevam, pa greva vsekakor še na pivo al pa dva.

Fantje, po pameti, nikdar ne veš, kje te čaka!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žal so tudi padci del motorizma. čimprej se pozdravi pa spet na dvokolesnika!!! pa po pameti, jasno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Body35, čim hitrejše okrevanje in čim manj stahu pri ponovnem osedlanju konjička!

Imam pa še eno prošnjo: nekaj mi pravi, da boš zdaj naštudiral tudi ene pametne hlače za na skuter... a bi napisal kaj si izbral, ko proučiš zadeve?

Jaz se namreč ravno zaradi kolen bojim vsega skupaj kot hudič. Jakno sem dobil brez težav, tako, ko sem želel. Varno in dokaj vpadljivo za avtomobile, še vedno pa ne preveč "moto", tako da jo lahko imam na sebi tudi v mestu, ko kam pridem.

Hlače pa so že druga zgodba... kavbojke s kevlarjem na kolenih in bokih ali pač ene tekstilne moto hlače za daljše poti, kar pa je takoj povezano s preoblačenjem na cilju?

Saj pravim, ko naštudiraš, napiši kaj in zakaj si izbral, če si tako prijazen.

LP,

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Body35 želim Ti čimprejše okrevanje. Tudi mene zanima okoli hlač, ker se tudi jaz vozim po svetu brez ščitnikov. Kakšno jakno si imel? Tekstil ali usnje?

Pa čimprej popravi T-maxa da ga vidimo v živo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, fantje, res hvala za dobre želje in spodobudo. Ker sem zdej na bolniški, kr prec odgovarjam, tko nimam druzga dela, kt cajtat svoj kolen :)

Glede jakne: mam textilno jakno FIRST, obložena s ščitniki na komolcih in ramenih in s hrbtno zaščito, neko podlogo čez ceu hrbet, biu sm p abrez ledvičnega pasu oz. želve. No, res se je dobr obnesla. Tist, kar je potrgano na desnem komolcu, se bo že dal zaflikat. Sicer pa ne vem, kaj bi blo brez nje. Najbrž kej tazga, kt s koleni. Oblečene sm meu ene smučarske hlače,ki sicer ne prepihajo, ampak koristijo pa ne preveč pri padcih.

S hlačami mam sicer eno dolgo štorijo in bi jih sigurno meu na sebi, ker sem jih že kupu, samo...tkole je blo: v KMCju na Dolenjski (moram pač omenit trgovino, ker je lastnik po mojem mnenju mal nedorasel izjemnim situacijam), ki ima pretežno Yamahino opremo (torej tudi bunde, jakne, čevlje, hlače ipd.) sem se odločil za model hlač On Tour od Yamahe. Hlače so podolžene na kolenih z dokaj velikimi ščitniki, textil na kolenih še dodatno prešit z rebrastim blagom, na bokih tudi dobro podložene, skratka kul hlače, model pa bolj za skuteriste, kot za cestake. Na vsaki hlačnici še zajeten žep za priročne drobnarije, na robovih so zadrge, da jih lahko odpreš, če ti je prevroče, morda jih celo natakneš prek drugih hlač (za v službo?), skratka, bile so mi všeč in zdele so se mi koristne. Probam jih, in ker so mi ble OK, z oblečenimi odbrzim z motorjem iz štacune domov - morda 20 min. vožnje. Ko jih doma pospravljam v omaro opazim, da imajo na riti 1x1 cm strganino. Očitna skrita napaka, sam jih nisem meu kje strgat v tko krtatkem času, ampak sem slutu, da po sranje v trgovini. Pokličem prec nazaj: ja ni problema, prneste, bomo zamenjal. Drug dan prec zjutri letim s hlačami nazaj, ampak...ja, to ste pa vi strgali, hlače so bile original zapakirane, lalala, bla, bla...no, ampak bomo poslal na Delta Team v Krško (ki je uvoznik za Yamaho). Hlače in račun pustim tam, brez zapisnika ali kakega papirja o reklamaciji, nič niso dali...Čakam 10 dni, oglasim se po telefonu in osebno v trgovini, ni odgovora. Potem le zvem, da so v Krškem "strokovno" pregledali zadevo, ampak "hlače so bile že nošene, saj so bile ne njih mušice" zato reklamacije ne priznajo?!?! Ali je luknja od mene ali zalikana že originalno, o tem ni bilo komentarja, motile so jih mušice. V trgovino potem prinesem zapisnik, ki sem ga sam sestavil, a ga gazda noče podpisat. Ostanem brez denarja, brez hlač, a z njegovo ponudbo, da mi da 20% popusta :D ki naj jih izkoristim za nakup v njegovi trgovini, mislim, totalna zajebancija. S preluknjanimi hlačami mi seveda ni voziti se naokoli...najbrž poseben komentar tu ni potreben...zato se za to opcijo ne odločim. Grem domov in se zakopljem v Zakon o varstvu potrošnikov in Zakon o obligacijskih razmerjih, ki opredeljujeta obveznosti, dolžnosti in pravice prodajalcev oz. kupcev. Ker rešitve ne glasu ne tel. klica ne dokumentov z njihove strani ni bilo, se odločim za prijavo na tržno inšpekcijo...in sedaj čakam na rešitev. Predvsem me je na to spodbudila osornost in nerazumevanje "šefov" iz Delta Team Krško, pri katerih sm skušal posredovati glede reklamacije, a "je stvar za njih zaključena, saj je oprema rabljena". No, zakoni so drugačni in mi dajejo upanje na ugodno rešitev problema,mapak me je to stalo luknje v kolenu. Mogoče se bo komu zdel preveč agresivno, sam nisem vidu druzga izhoda, tako da sem se pač odloču za tako potezo, čeprav bi v tej trgovini rad še kdaj kej kupu. Skoraj sem prepričan, da bi me ščitniki obvarovali te poškodbe. Ampak bi ble pa nove hlače strgane :), vprašanje, kaj je bolš, hehe.

Skratka, te hlače vsekakor hočem met. Vedno sem se odločil za textil, saj je bolj trpežen, bolj zračen in manj švicaš oz. je švicanje manj prijetno v usnju. Četudi te sreča dež, je textil vodo odporen (ok,glih tušerat se ne , tud v motoristični obleki), tudi predmetne hlače imajo varjene šive in zaščitene zadrge, tako da so dobra zaščita pred nekaj dežnimi kapljami. Skratka, za skuteriste so đekovske.

Aja, rokavice sm seveda meu tud na rokah ob padcu: usnjene s kevlar ščitniki na členkih. Prestale so nesrečo brez težav!

Čelada Nolan 102 razen od trave in zemlje ni bila poškodovana, moja glava pa tut ne. Dobr se je obnesla (čelada, mislm ;)).

No tolk. Sm pa tud jest razmišljou o fensi jaknci pa o kavbojkah z mal podloge, ampak dons ne bi več niti pomislu na to, če bi šou na turo. OK, za u mest na Trmostovje mal se pokazat, ampak za na turo pa čim bolj obloženo in zaščiteno opremo. Res, mislm, ne veš, kdaj in kje te kej čaka...

Aja, pa še čevlji: Yamahini za skuteriste, gležnarji, z ojačano peto , usnjeni, mal odrajsani od padca. Mal globina gor pa bo.

Upam, da vam moje pisarije niso dolgočasne, vsi predlogi in izkušnje glede varnosti so zgolj dobronamerni O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja in res, dons smo dobil inšpektorja v trgovino. Najprej mal za hec: inšpektor pride in v podjetju ki je registrirano kot d.o.o. išče s.p-ja :eek:

Razpredov ne bom kaj je inšpektor ugotovu, ker nima smisla, sam mislm pa da bi body bil lahko vsaj tolk pošten in povedou še drug del zgodbe in tut to kako je pršou do čelade n 102 (k mu pa čist prijateljsko svetujem da jo pošlje v velenje na pregled če je vse ok, ker pr nesrečah se čelade dostkrat tko poškodujejo da se na ven ne vid)

drgač pa, pr hlačah je pa tkole več kot date za njih bolj vas bojo obvarovale, pa ni važn zdej a se pelete na maxi skuterju al pa na navadnem motorju, k padeš padeš na asfalt al pa travo kamorkol že in sploh ni važn a iz skuterja al pa motorja...

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!