Skoči na vsebino

Barvanje, lakiranje + Airbrush


urosintruder

Priporočene objave

Odtenek boš težko zadel oziroma skoraj nemogoče boste morali poiskati najbolj podobno barvo .Prašno barvane stvari pa pridejo po mojih izkušnjah (skoraj brez oz. brez pomaranče) sam sem dal prašno barvat šasijo od avta ki jo je močno načela površinska rja (luknjice po površini,. .) in ko je bila prašno pobarvana je šasija gladka (pred barvanjem ni bilo kitanja oz podobnih stvari)

tudi sam sem lani prašno barval cevast ktm okvir in felne, barva na felnah je bila lepa gladka, okvir pa pod svetlobo malo pomarančast. pred tem je bila barva odstranjena z lavacolom, torej ni bilo peskano...

na bmw sprednjih vilicah pa je nekaj spodaj pod to barvo in tisto je tako pomarančasto, kot da bi bil alu peskan, nato eloksiran in še nato barvan...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zanima me, če pozna kdo koga, ki bi na štajerskem koncu (Maribor, okolica) izvajal peskanje in prašno barvanje? Potreboval bi za barvanje platišč in okvirja. Kvalitetno in po možnosti ugodno. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kasn pa blizu Sezane - Divace- Kopra?

moram pobarvat grust od tt 600 in plastike in tank od gsxr ja...

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pozna kdo koga iz lj ali okolice??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Belič na Viču.

Nisem Ljubljanska srajčka,pa mi ta Belič nič ne pomen,mi lahko daš kako bolj natančno informacijo oziroma kontakt.

Pa hvala za odgovor :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem Ljubljanska srajčka,pa mi ta Belič nič ne pomen,mi lahko daš kako bolj natančno informacijo oziroma kontakt.

Pa hvala za odgovor :OK:

Ta belič se je pokvaru je drag ratu k hudič, jaz zdaj nosim prašno barvat na Ig firma KIG nasproti ženskih zaporov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trojan in Sayo hvala za odgovore,sporočim kako so se odrezal :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se v ličarstvo ne razumem najbolje imam vprašanje. Rad bi prebarval zaščito valjev in tanka,ki je na GSA v prašno črno a se bojim,da bi se potem to luščilo zaradi kamenčkov ali podobno,mogoče kakšna izkušnja oziroma nasvet......zdaj je ta cevna zaščita siva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se v ličarstvo ne razumem najbolje imam vprašanje. Rad bi prebarval zaščito valjev in tanka,ki je na GSA v prašno črno a se bojim,da bi se potem to luščilo zaradi kamenčkov ali podobno,mogoče kakšna izkušnja oziroma nasvet......zdaj je ta cevna zaščita siva.

Moraš jo dati pobarvati hrapavo mislim da se imenuje strukturno, jaz imam tako pobarvano zaščito motorja kar nekaj let pa je OK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tvoja bojazen je upravičena, meni se je v devetih letih odluščilo originalno prašno lakiranje iz cilindrov na XJR.... nič ni večno.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moraš jo dati pobarvati hrapavo mislim da se imenuje strukturno, jaz imam tako pobarvano zaščito motorja kar nekaj let pa je OK

Ja sej zdaj je tudi hrapava ,sam mislim,da to ni barva ampak je takšen material. Se pravi kaj mi svetuješ,da grem do ličarja in mu povem,da bi rad imel zaščito pobarvano strukturno črno? A mi daš kakšen kontakt na PM od tega,ki ti je to pobarval?

Hvala za nasvet in info :OK:

Lp

tvoja bojazen je upravičena, meni se je v devetih letih odluščilo originalno prašno lakiranje iz cilindrov na XJR.... nič ni večno.

LP Bajsi

No še devet let počak pa se ti bo odluščila še kje :P Pr men mora zdržat tam do 3 leta,pol naj se pa lušči kokr če,a misliš da bi na tem izpostavljenem delu to zdržal 3 leta? Sej če bi bil aluminij bi dal eloksirat pa bi bil problem rešen.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No še devet let počak pa se ti bo odluščila še kje :P Pr men mora zdržat tam do 3 leta,pol naj se pa lušči kokr če,a misliš da bi na tem izpostavljenem delu to zdržal 3 leta? Sej če bi bil aluminij bi dal eloksirat pa bi bil problem rešen.

tri leta bi skoraj moralo zdržat... razen če voziš pretežno po ekstremnem terenu

LP Bojan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej zdaj je tudi hrapava ,sam mislim,da to ni barva ampak je takšen material. Se pravi kaj mi svetuješ,da grem do ličarja in mu povem,da bi rad imel zaščito pobarvano strukturno črno? A mi daš kakšen kontakt na PM od tega,ki ti je to pobarval?

Hvala za nasvet in info :OK:

Lp

Jaz sem to dal prebarvati še tukaj pred leti: http://www.belros.si/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo za info. V Mariboru in okolici sem do sedaj klical dva. Prvi je Radinski na Teznem, ki je ponudil prašno barvanje za eno platišče 45€ brez DDV. Klical sem še g. Tašnerja Franca iz Brunšvika, ki bi enako zadevo naredil za 20€. Torej razlike so očitne in splača se malo poklicat naokoli.

Popravljeno . Popravil JezniPohorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ali kdo ve za res dobro mešalnico lakov,kjer bi mi na osnovi vzorca naredili metalno barvo.Po možnosti naj bi bila v okolici Ljubljane.

Se že naprej zahvaljujem za morebiten odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!