Skoči na vsebino

Odvisnosti


motomanijak

Priporočene objave

Da mal pofilozofiram o pojmu zasvojenost – odvisnost

Pojem zasvojenosti se pogosto povezuje z nerazumevanjem, izogibanjem in netoleranco. Ne

zavedamo se, koliko ljudi se, med njimi celo taki, ki jih poznamo, bojuje z različnimi oblikami

zasvojenosti.

Ob besedi zasvojenost se velika ve ina ljudi zdrzne in najprej pomisli na jemanje

nedovoljenih drog in na telesne reakcije ob njih. Ta vrsta zasvojenost pa ni vse. Dr. Sanja

Rozman loči dve vrsti odvisnosti in sicer: telesno odvisnost, ki jo povzročajo kemična

sredstva. To pa pomeni, da se na nek poseben način vključijo v telesno presnovo in

zasvojencu postanejo nujno potrebna. Druge vrste zasvojenost pa je psihična odvisnost, ki

pomeni, da zasvojeni z omamljanjem obvladujejo svoje čustveno življenje in odnose z ljudmi,

se pravi, vedejo se čisto drugače, kot bi se, če ne bi bili zasvojeni (Rozman, 1998). Po njenih

besedah zasvojenost ne pomeni samo telesne odvisnosti od nekega kemičnega sredstva, ki

deluje na zavest. Pomeni kompleksno vedenje zasvojenega človeka, ravnanje, o katerem

sam prav dobro ve, da je škodljivo, pa ga ponavlja in ga ne more opustiti, ker bi sicer doživel

abstinenčno reakcijo (Rozman, 1998).

Če strnem misli dr. Sanje Rozman, potem zasvojenost pomeni bolezen, ki prizadene

človekovo telo, duševnost, odnose med ljudmi in sposobnost za produktivno življenje.

Pomeni ponavljajoče se škodljivo vedenje, ki lahko povzroči telesne posledice (okvara

določenih organov), poleg telesnih bolezni pa povzroča zasvojenost tudi spremembe

vedenja: objestnost, agresivnost, nihanje razpoloženja, neupoštevanje meja drugih.

Spremembe razpoloženja so lahko posledica direktnega vpliva, ki ga ima droga na možgane,

saj vzame posamezniku veliko časa, da si zagotovi omamno sredstvo. Tudi tisti, ki namesto

drog za omamljanje zlorabljajo mo svoje domišljije ali vzburjenje v nevarnih situacijah, so

prisiljeni tem postopkom posvetiti ogromno časa. Zaradi tega zanemarjajo svoje šolske,

službene ali družinske obveznosti. Dr. Rozmanova pravi, da je zasvojenost kronična bolezen

in potrebuje več let ali celo desetletij, da se razvijejo vsi njeni značilni znaki (Rozman, 1998).

Po njenem mnenju so temeljne značilnosti zasvojenosti naslednje (Rozman, 1998):

•ýkodljivo vedenje, omamljanje,

•ponavljanje in potreba po pove evanju odmerka,

•čustvena gugalnica in začarani krog sramu,

•kompulzivnost,

•abstinenčna reakcija.

Pri sebi pa lahko odgovorite na naslednja vprašanja in se vprašate ali ste zasvojeni ali ne ( igrice ni nujno da so samo internetne, lahko tudi tiste, ki jih imate na CD-jih, diskih ipd)

Približno koliko minut na dan povprečno preživite na Internetu?

•do 60 minut

•od 60 do 120 minut

•od 120 do 180 minut

•od 180 do 240 minut

•od 240 do 300 minut

•0d 300 do 360 minut

•več kot 360 minut

Kako pogosto se Vam dogajajo naslednje stvari?

Ali ste kdaj pomislili na to, da bi preživeli nekaj dni brez

igranja igric?

Ali zaradi igranja slabo spite?

Kako pogosto odkrito odgovorite, ko vas nekdo vpraša,

kaj po nete na Internetu?

Kako pogosto odkrito odgovorite, ko vas nekdo vpraša,

koliko časa preživite na Internetu?

Ali igranje igric preko Interneta kdaj vpliva na vaše

družinsko življenje?

Ali igranje igric preko Interneta kdaj škoduje vašemu

ugledu?

Ali ste zaradi igranja igric preko Interneta znižali

življenjske ambicije ali učinkovitost?

Kako pogosto preživite na Internetu manj kot

10 minut na dan?

Ali se vam je kdaj sanjalo o kakšni igri, da

igrate, ali da ste morda del igre?

Kako pogosto igrate igre preko Interneta do

zgodnjih jutranjih ur?

Ali kdaj igrate dlje, kot ste načrtovali?

Ali ste kdaj izostali iz dela oziroma od pouka,

zaradi igranja na Internetu?

Kako pogosto se vaši najbližji pritožujejo nad

količino časa, ki ga preživite na Internetu?

Kako pogosto Vam zaradi uporabe Interneta

zmanjka časa za druge, šolske ali službene

obveznosti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da ne boš ostal kdaj brez krone in kraljice ... js sem najraje odvisna sama od sebe ...

iz vsega srca

hvala za dobre želje

:)

ti si pa seveda

k'r p'rvoš svojo odvisnost

sama od sebe

ko'kr si jo le morš

in čim večkrat dnevno

:010

...ovaj kako da kažem..

aha,

ima nas svakojakih

i takvih

i onakvih... (citat - Veliki Vođa)

samassabopress

:wub:

hec, brez zamere, anede..

:lol1:

ps

že zdavni sm brez krone

pleškotipress

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne morm brez neta in motorja... no ja... brez neta bi še šlo. Brez motorja zelo težko. Drugače ne kadim , ne pijem in sm nasploh priden :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače ne kadim , ne pijem in sm nasploh priden :naughty:

biti priden je zelo relativen pojem...to kar ti omenjaš niso kriteriji pridnosti.... :P

pa še to ugovarjam nekomu ki je izjavu da je zasvojen s svobodo...mislim da ne bo šlo tako na izi....svoboda je nekaj kar imaš ali pa nimaš...zasvojenost z njo je nemogoča... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zasvojen s svobodo...svoboda je nekaj kar imaš ali pa nimaš...zasvojenost z njo je nemogoča... :hmm:

o je je mogoča -

zasvojenost z njo...

kje pa dragi Thundercat-ek, ti živiš.. med pavijani?

ali slučajno vidiš kakega svobodnega okoli sebe

ali vidiš le sužnje novodobne-brutalne-kapitalistčne-kaodemokratije (beri: pripadnike modernega suženjstva) - taki so namreč lahko zasvojeni z svobodo tj z željo po svobodi

ki pa bo na žalost ostala vedno le neizpolnjena iluzija

sami sebe sicer prepričujemo, da temu ni tako, da je slovenija & druge demokratične države svobodna državno mafijska družbena struktura & da človek lahko gre kamor hoče... ko pa hočeš iti, so pa najprej

- financarji na vrst: yess, sine lohka greš kamor češ, ampek prej boš dohodnino poravnal, če ne te bo pa interpol jahal

- pol so tukaj otroci: papa ne jt, da ne bomo lačni..

- pa žena: kdo bo pa psa na sprehod peljal...

- pa banka: kdaj boste odplačali kreditni obrok - v zaostanku ste že 3,5 sek

- pa trgovina: danes nujno rabite kuracodovce, katerega kupite takoj, če ne boste momentalno vsi pocrkal v najstrašnejših mukah

- etc

:(

to da si dvakrat na teden izboriš urco al 2 za motor

TO NI SVOBODA - to je fatamorgana, iluzija, s katero nadomeščamo & tolažimo svojo nedoseženo zasvojenost z svobodo

:blink:

ampek mislim, da bi mogoče TI odprl novo tematiko

"svoboda - ali se sužnji mogoče čutite svobodne"

:?

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali gre pri novinarjih za profesionalno deformacijo ali kaj drugega (recimo površnost)

da tako rad ti (in seveda VSI tvoji kolegi brez izjeme v vseh medijih)

- prevračate informacije - dodate recimo množino tam kjer gre za osamljen primer

- iztrgate iz texta citate, ki odgovarjajo temu kar bi radi trdili - čisto drugače se namreč sliši, če citat zajema del stavka : ".. sem videl Simona na 3M .. "

ali pa

"Pred tremi meseci sem videl Simona na 3M ... "

laganje

podtikanje

zavedam se da vsi - tudi jaz občasno delam(o) to, pri novinarski srenji pa definitivno nimam tega občutka občasnosti.. nasprotno le zelo redko in občasno naletim na kako popolno info - recimo pri vremenkotih, pa še to le za naslednjih 24 ur

:)

v upanju, da mi boš iskreno odgovoril,

ti želim lep konec tedna

:OK:

Ah, Enka, - nekateri čisto vedno nakladajo, pri njih ni opaziti te opevane "občasnosti"... Videti je, kot bi bili odvisno od nakladanja...

Glede novinarjev pa - krasno opazuješ. Še dobro, da zmoreš tako pavšalno soditi, da so vsi lažnivci in zavajalci javnosti... Tvoje izjave se mi ne zdijo baš nekaj, kar bi avtor zapisal s premislekom, zato se mi tudi ne da kaj preveč pomujano odgovarjati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali slučajno vidiš kakega svobodnega okoli sebe

jap...veliko...

pa žena: kdo bo pa psa na sprehod peljal

mi imamo mačko...problem rešen....

pa banka: kdaj boste odplačali kreditni obrok - v zaostanku ste že 3,5 sek

kdo te pa sili da kredit jemleš....ne boš verjel...tudi brez kredita se da živet(ob normalni plači)

to da si dvakrat na teden izboriš urco al 2 za motor

TO NI SVOBODA - to je fatamorgana, iluzija, s katero nadomeščamo & tolažimo svojo nedoseženo zasvojenost z svobodo

tvoje mnenje...

ampek mislim, da bi mogoče TI odprl novo tematiko

"svoboda - ali se sužnji mogoče čutite svobodne"

:?

če te to zanima temo komot odpreš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....

kje pa dragi Thundercat-ek, ti živiš.. med pavijani?

No vidiš, 1-ka, to pa je način nagovarjanja ljudi, ki mi ni všeč. Čisto nič všeč. :(

Ampak - zaradi svobode govora, ti lahko na tak način to poveš (čeprav praviš, da ni nikjer svobode :hmm: ) .

:unsure: :huh: :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..1-ka, to pa je način nagovarjanja ljudi, ki mi ni všeč...Čisto nič všeč.

kaj pa zdaj?

:rolleyes:

meni tudi veliiiko stvari in dogodkov ni všeč.. pa nič ne morem, čisto nič, Manuela

:angry:

ti uživaš vsaj ta privilegij, da tvoje mnenje cenim in obljubljam, da se bom potrudil poboljšati se.. upam da mi bo uspelo

O:-)

definitivno (toliko se že poznam - pa tudi ti me) mi bo pa tudi v bodoče, vsemu trudu navkljub, sem in tja "spodrsnilo"

:devil:

takrat seveda računam na tvoj blagohoten in dobronameren opomin...

ki me bo vrnil na pravo pot medsebojne komunikacije

:unsure:

sorry ker je

:topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ali gre pri novinarjih za profesionalno deformacijo ali... 

:OK:

Ah, Enka, - nekateri čisto vedno nakladajo, pri njih ni opaziti te opevane "občasnosti"... Videti je, kot bi bili odvisno od nakladanja...

:yea2:

yesssssss

that's it

hvala za odg

:notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ali gre pri novinarjih za profesionalno deformacijo ali... 

:OK:

Ah, Enka, - nekateri čisto vedno nakladajo, pri njih ni opaziti te opevane "občasnosti"... Videti je, kot bi bili odvisno od nakladanja...

:yea2: yesssssss that's it

hvala za odg :notworthy:

Zadnjih nekaj postov ne radiram izkljucno zato, ker so v kategoriji krneki, ki je praviloma ne moderiram (sej ne da ne morem, sam nocem... hmm... svoboda). Ne vidim prav dosti prispevkov na temo zasvojenosti in kar precej na temo netolerantnosti. :angry:

1, predlagam predvsem prehod iz obcega na posebno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjih nekaj postov ne radiram izkljucno zato, ker so v kategoriji krneki..

Dave

daj naredi uslugo vsem nam, prosim in poradiraj te odvečne poste, ki so dejansko brez zveze s tematiko, da bo le-ta ostala zanimiva

res je brez veze

ys vem, da me velikokrat zanese in se jajcam po sistemu

besedadabesedo

definitivno pa potem velikokrat razmišljam, kaj vraga mi je bilo treba pisati

traparije

mogoče sem zasvojen s kemikalijami, ki se sproste v meni ob taki situaciji

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje in Punce. Malo ste zašli iz teme, ni govor samo o Nahorsancih ampak o vseh odvisnostih, tudo o odvisnoti od motorja.

:hmm:

Da vrnemo stvari v izhodišče.

Odvisnosti in zasvojenosti so posledica bližnjic, ki jih človek ubira, da se mu ne bi bilo potrebno sam ukvarjati s tistim, kar je bistveno in fundamentalno enostavno, da je npr. srečen, zadovoljen, pomirjen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato je ta družba (mi) tudi dolžna po svojih skromnih močeh pomagati tsakemu človeku, da se izkoplje iz težav - zastonj)

Jaz nisem nobenemu dolzan pomagati. Se najmanj pa zafiksancem.

Menim, da je potrebno pomagati tistim druzinam, v katerih so starsi izgubili sluzbo in njihovi otroci ne vedo kaj je morje, kako je to, ce ti lahko starsi kupijo vse kar si zazelis. Taki otroci pretrpijo veliko! A si predstavljas, kako jim je ko se v jeseni v soli ostali sosolci pogovarjajo, kje je bil kdo na morju, pokazejo kasne obleke dragih firm so jim kupili starsi. Takim je potrebno pomagati.

AMPAK takim se ne pomaga. Oz. se jim minimalno, kao si lahko sposodijo solske knjige, ko se gre pa v solo v naravi pa vsi neumno gledajo, ko nekateri starsi nimajo dovolj $$$$$$, da bi jo placali.

Dovolj o teh otrocih.

Pises, da se fant ni mogel upreti heroinu. A je heroin mogoce blondinka (120-65-85), ki je prisla do njega in mu rekla: Ej ze en mesec f.kam sama s sabo, a bi bil toliko dober, da bi se mi predal.

Pises, da se fantu niso mogle opreti tudi tastarejse babanice. Zgleda, da je bil tipcek frajer in je hotel biti nekaj vec. Pa je verjetno zacel s kokainom. To je droga za bogate. Je oponasal razne ganksterje iz filmov kako ga snifajo. Bil je Jack! Potem je verjetno zmanjkalo denarcev za kokain, pojavila se je odvisnost, to pa je moral tesiti z nekajkrat cenejsim heroinom (droga za reveze).

Vsak dan me pot do sluzbe nese mimo metadonskega centra na Metelkovi. Pojdi si enkrat pogledat to golazen. Golezen pride zjutraj po dozo metadona (mimogrde nas to davkoplacevalce stane 5.000 SIT, denar gre iz ZZZS, ta pa jamra, da ima miljardno zgubo, ker ni denarja ljudje cakajo na operacijo srca tudi leto ali dve, vmes nekateri tudi umrejo) potem pa cel dan in vecer zicajo pred merkatorjem in se ga nacejajo s pivom 0,66l. Imajo se fajn. Zabusavajo. No proti veceru se koga prefukajo in oropajo. Da ne omenjam pokozlane, nasmete in s pivom polite okolice. In tako iz dneva v dan iz leta v leto na nase stroske. Vsak dan 5.000 na glavo. Na leto je to skoraj dva miljona. Ne upam si to pomnoziti s stevilom odvisnikov, ki pridejo na Metelkovo ta dan. A ne bi raje tega denarja dali za otroke iz socialno ogrozenih druzin in za operacije na srcu?

Bolje, da pocrka golazen kot pa nekdo, ki je vse zivljnje pridno delal, potem je zbolel na srcu, na koncu so mu rekli, da bo zaradi pomanjkanja denarja prisel na operacijo sele cez 3 leta. Vmes pa clovek umre.

Osebno menim, da imata Anubis in Ein odlicno resitev. Razni socologi, socalni delavci, psihologi so vse zajebali!

Prav tako je zajebala drzava s svojimi zakoni glede dilarjev: npr. akterji "gorenjske heroinske naveze" so vsi na prostosti, druzina Kamenik (oba sinova in mama), ki je dilala drogo po celjskem se veselo spehaja po prostosti in se nam rezi v faco.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jup, Tadej ima prav... Mislim, da lahko denar za veliko bolj koristne stvari porabimo, da ne omenjamo denarja ki gre se za kaj drugega - ze akcije za pomoc Iraku (revnim iracanom), cruhom po afriki....

Kaj ko bi najprej doma porihtali, kar je za porihtat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi se tudi strinjal z Tadejem.

Vendar :

njavečji problem so otroci, ki zapadejo v mamila, tudi taki ki ne morejo poleti it na počitnice.

Odrasle polnoletne osebe, ki se odločajo za pot odvisnosti od mamil, bi morale tudi v zakup vzet posledice tega. Nisem za trošenje take količine denarja za izgubljene primere.

Kakšenkrat bi moralo tudi veljati : ko voli, nek izvoli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ljudje se razlikujemo po svojih zasvojenostih/odvisnostih, kar nas dela drugačne z vso sub in subsub kulturo, ki je pakirana zraven. Medij niso samo psihotropne substance od zunaj, ampak zlasti notranja kemija (emocionalke).

Imamo eno skupno - rok trajanja nam bo potekel in to celo prav dobro vemo.

Aja, še kaj zanimivega. Jaz sem se kadit navadil iz filmov, tako da tobačna industrija nima nič pri tem. Še vedno lahko tožim RTV in Kinematografe :naughty: .

Moje dete je bilo orenk uporabnik pa je bil problem menda samo v tem, da je imelo preveč liberalno vzgojo (mularijo garbat in zapirat v špajzo), kot so povedali "strokovnjaki". Pa je v ene 4 letih dnevnega centra (tko da ne gre na dopust ampak smo vsi pod režimom) tako, da ga lahko za kakšen nasvet v lajfu vprašam.

Gre samo za vrednote, katere hočeš ali pa ne. Edin po belem konju imaš en čas mal problemov, ker seks ni ravno kaj posebnega, pa take majo tudi "clean" ljudje pod trajnim stresom (dnar pa to).

Od metadona traja kriza odvajanja mnogokrat dlje kot pri bolj-manj čistih opiatih.

Metadon nadzorovano promovirajo zato, da država ne bo na izgubi pri izpadu uporabnikov. PROOF : le države smejo trgovati z džankom in orožjem. PROOF2 : (za vse, ki boste ziher ugovarjali) že 8 let vem za in sem omenil veletrgovino v LJ, pa nikogar ne zanima (franšizapress).

Jaz sem recimo na nikotinu, različnospolnih partnerkah (ja, vem... :? ) , odkar pa na 1slednikih spet pa strogo manj na alkoroinu. Čokoladi sem se pa že pred 10 leti odrekel (klinc pa tak nadomestek).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Addendum :

trgovski potniki so že nekaj let prisotni po osnovnih šolah in pravijo, da horsa ni treba v žilo, ker ga lahko kadiš (da ne bo mama vidla), pa tudi plačat glih ni prec nujno. No, tukaj pa je mesto za tiste milimetre, ki so bili omenjeni. Sicer pa dokler otroci ne začnejo doma krast, tako nihče ne opazi da kaj ni v redu.

/dihajmo skozi filter, v LJ je zrak slab/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo kot priporočilo!!!!!!!

Peljite svoje otroke pred zdravstveni dom na Metelkovo......DOPOLDNE....pa mislim........ne prepričan sem,da bo večina takoj proti drogi,ko bo zagledala Ljubljansko....sicer "kao" zdravljeno drogeraško smetano!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Ce se hoce z drogo ubiti, dajmo jim pomagat.. vsem damo kilo heroina - pa se bo problem resil sam... Pocrkajo naj!

Za vsakega narkosa z veseljem potrošim 0.6 € kolikor stane poceni varianta 9mm naboja. Hitreje, bolj čisto in pa še nasmešek mi prikliče na obraz...

ma sej sta pokazala svojo "moškost" pri očiščevanju tega planeta

oba "mata jajca" pravih killer-jev

:notworthy:

čudno, da se nista odločila za "guslanje narkića" - z ostrim nožem preko vratu - NAPOL ODREŽEŠ ŽIVEMU GLAVO, PA JE

to je še veliko ceneje, pa še okus po krvi ne izostane - kar so Srbi pogruntali že daleč pred vama in nazadnje prakticirali v Srebrenici

:devil: :devil: :devil: :devil: :devil:

sam te zadeve niso takoo hudičevo enostavne, da bu jih s kilami heroina & kuglami reševali, kot si to predstavljata vidva - ponos slovenske intiligence, kulture in izobraženstva

pri vseh odvisnikih se da marsikaj doseči, vendar so terapije dražje kot znaša dohodek od vseh davkov v prvih treh letih po terapiji, katerega si obeta mafijaška struktura = država - od ozdravljenega odvisnika

a sta vidva njena morilska plačanca al kaj??

:ph34r: :ph34r:

podobnih zgodb, kot jo je doživel moj najboljši prijatelj, kateremu je sin (odličnjak v šoli, lep, da so babe do 60leta kar počepale, da se ni videlo kako mokre so med nogami v njegovi družbi) podlegel prodajalcem heroina

kako smo vsi jokali... tako jokali

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

sedaj je na 3letnem zdravljenju pri Patru v Italiji

ta ima 60%en uspeh

fant je mlad (22)

vse je še pred njim

upamo, da se bo rešil

O:-) O:-) O:-) O:-) O:-) O:-)

upam, draga morilca morilska, da VAMA nikoli ne bo treba skozi to šolo pri vajinih otrocih...

nikomur, res nikomur.. pa naj ima še tako velik morilski gobec tu na forumu

NE PRIVOŠČIM TE IZKUŠNJE

:huh:

res ne

Enka, mi je zelo žal, da ste/so morali iti čez to.

Ampak kljub temu, da je bil fant na zunaj za zgled mu je očitno nekaj manjkalo. Verjetno ljubezni v družini. Vsekakor sem 100% prepričan, da so za to, da otrok postane narkoman v 99% krivi starši. V letih, ko otrok odrašča imajo nanj največji vpliv prav oni. Ali je to pozitiven vpliv ali negativen je od vsakega posameznika odvisno. Vsekakor je težko biti dober starš, kadar so družine razdrte pa je še težje, saj imajo otroci več prostosti, ker jim starši zaradi razmer v družini nočejo storiti še več žalega.

Vsekakor je nekaj šlo zelo narobe, če je fant z drogami začel. Očitno mu vsa pamet, ki jo je dokazoval v šoli ni pomagala. In sumim, da so bili njegovi drugi kriki na pomoč enostavno preslišani ali spregledani in se mu je ta opcija zdela odrešitev. Ne govorim kar tako, saj sem tudi sam v njegovih letih, pa me nobena od takih drog ni premamila, niti je nisem imel želje probat. Alkohol je tu izključen. In zakaj drog nisem probal. Polovico zaradi staršev in njihove vzgoje, drugo polovico pa sem spoznal sam. Zaradi raka na pljučih mi je umrl dedek, kar je pripomoglo k temu, da nikolu nisem kadil in verjetno nikoli ne bom.

Vsi srednješolci, marsikje pa že osnovnošolci, imajo dostop do vseh mogočih drog. Sploh ni treba iskat ... veliko šol ima svoje kadilnice, ki so idealni prostor za take ljubitelje opojnosti. Žalostno je to, da šole take stvari tolerirajo. Varnostniki na hodnikih ali dežurni učitelji se raje obrnejo proč ali pa si zatiskajo oči. V mojem razredu je bil primer, da sta dva dijaka na ekskurziji v Benetke, s seboj tovorila zajeten zavojček marihuane. O tem, ali je marihuana kot droga škodljiva tu ne mislim razpravljat, vsekakor pa je na listi prepovedanih drog. In ta dva sošolca žal na meji nista imela sreče. Kljub temu 'incidentu' je šlo vse skupaj dokaj mirno mimo. Šola jima je omogočila, da sta se sama izpisala in se naslednje leto ponovno vpisala, hujših sankcij ni bilo. Še vedno spadata med množico Kranjčanov, ki mestu Kranj opravičujejo naziv Kransterdam.

Kar sem imel na poti v šolo vsak dan možnost hoditi mimo 'razdeljevalnice metadona', sem imel priložnost videti ljudi, ki so se tam zbirali. Vsekakor na prvi pogled niso bili niti malo podobni pijančkom, ki v poletnih mesecih spijo pod mostom in pred trgovino prosijačijo za 100 tolarjev, da si kupijo vino. Kot sem že enkrat rekel, krivda, da do tega pride je, po mojem mnenju, povsem na starših.

Popravljeno . Popravil Dirkac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dirkač.....sam eno vprašanje.....A SI ŽE STARŠ?????????

Ne govor neumnosti......plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz,k nimaš pojma kaj je droga in kaj je starševstvo!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@dirkac: s tvojo izjavo glede krivde starsev se ne strinjam...

1. tudi starsi imajo svoje starse in s tem dobre izkusnje in/ali frustracije, katerih se ne da vseh znebiti...in ti zelijo le najboljse...

2. ko resujes svoje probleme, si s tem ko krivis starse bore malo pomagas...ravno nasprotno...

3. vsak clovek razmislja s svojo glavo, ki pa je velikokrat pod vplivom razlicnih ljudi- druzbe, dogodkov, idolov&zanj 'idealov', ...( posebaj v obdobju odrascanja in iskanja samega sebe) in ima moznost izbire...eeee hebat ga, ce si zabluzil... vsak ima moznost, da se pobere iz vsakrsne pizdarije ( ce pa ima podporo ljudi okoli sebe, pa je seveda lazje)...so stvari, ki se jih res tezko odvadis ( vem to)...ampak vse se da z mocno voljo in s pomocjo ali starsev ali prijateljev ali strokovne pomoci...hotela sem pa povedat, da nisi s starsi 24 ur na dan in da starsi v dobri veri, da je pa moj otrok najboljsi, ne bodo pomislili, da pa je ta otrok zabluzil...otrok, na katerega pa ima marsikaj vpliv...

4. nimam otrok... tako, da se lahko motim ... imam pa starse...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dirkač.....sam eno vprašanje.....A SI ŽE STARŠ?????????

Ne govor neumnosti......plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz,k nimaš pojma kaj je droga in kaj je starševstvo!!!!!!

Klimbra, z vsem spoštovanjem, ampak - govoriš iz izkušenj?

Jaz z drogami nimam izkušenj ... komu sem potem lahko hvaležen ... spletu srečnih okoliščin?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz z drogami nimam izkušenj ... komu sem potem lahko hvaležen ... spletu srečnih okoliščin?

Verjetno res...

Sicer pa imam velik frendov in enga dobrga prjatla, ki mu nikakor ne rata, pa tud drugi mu ne morjo pomagat, da bi se skenslal z droge... lahko ga le vsakih nekaj mesecev prečekiram, v kakem stanju je, in si želim, da bi na koncu trpel manj, kokr se mi zdi, da bo moral ... Živci so mu že davno odpvoedali, karakterno je tisti stari prijatelj že davno izginil, postal je nekakšna hijena, ki ji nobena zveza, nobena prijateljska pomoč, noben nasvet in nič več ne pomaga... Opazujemo pač človeka, ki pri živem telesu že razpada, se razkraja...

Žal mi ga je.

:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!