Skoči na vsebino

Odvisnosti


motomanijak

Priporočene objave

@dirkac: s tvojo izjavo glede krivde starsev se ne strinjam...

1. tudi starsi imajo svoje starse in s tem dobre izkusnje in/ali frustracije, katerih se ne da vseh znebiti...in ti zelijo le najboljse...

2. ko resujes svoje probleme, si s tem ko krivis starse bore malo pomagas...ravno nasprotno...

3. vsak clovek razmislja s svojo glavo, ki pa je velikokrat pod vplivom razlicnih ljudi- druzbe, dogodkov, idolov&zanj 'idealov', ...( posebaj v obdobju odrascanja in iskanja samega sebe) in ima moznost izbire...eeee hebat ga, ce si zabluzil... vsak ima moznost, da se pobere iz vsakrsne pizdarije ( ce pa ima podporo ljudi okoli sebe, pa je seveda lazje)...so stvari, ki se jih res tezko odvadis ( vem to)...ampak vse se da z mocno voljo in s pomocjo ali starsev ali prijateljev ali strokovne pomoci...hotela sem pa povedat, da nisi s starsi 24 ur na dan in da starsi v dobri veri, da je pa moj otrok najboljsi, ne bodo pomislili, da pa je ta otrok zabluzil...otrok, na katerega pa ima marsikaj vpliv...

4. nimam otrok... tako, da se lahko motim ... imam pa starse...

Tudi ok, jaz sem povedal le svoje mnenje, ki temelji na izkusnjah iz mojih 20 let življenja. Nikakor ne trdim, da imam 100% prav. Ravno zato sem se udeležil te debate ... zanima me nareč kaj ostali mislite in upam, da mi boste razširili obzorja.

Popravljeno . Popravil Dirkac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno res...

Sicer pa imam velik frendov in enga dobrga prjatla, ki mu nikakor ne rata, pa tud drugi mu ne morjo pomagat, da bi se skenslal z droge

tudi sam imam enega za katerega lahko povem da se uspešno zdravi v komuni in komaj čakam da ga vidim....seveda brez drog....

vloga staršev pri tem pa je minimalna če že sploh je...ker konec koncev je odločitev samo tvoja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dirkač.....sam eno vprašanje.....A SI ŽE STARŠ?????????

Ne govor neumnosti......plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz,k nimaš pojma kaj je droga in kaj je starševstvo!!!!!!

Klimbra, z vsem spoštovanjem, ampak - govoriš iz izkušenj?

Jaz z drogami nimam izkušenj ... komu sem potem lahko hvaležen ... spletu srečnih okoliščin?

Lastni pameti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Da , tudi iz lastnih!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno res...

Sicer pa imam velik frendov in enga dobrga prjatla, ki mu nikakor ne rata, pa tud drugi mu ne morjo pomagat, da bi se skenslal z droge

tudi sam imam enega za katerega lahko povem da se uspešno zdravi v komuni in komaj čakam da ga vidim....seveda brez drog....

vloga staršev pri tem pa je minimalna če že sploh je...ker konec koncev je odločitev samo tvoja....

Vloga staršev je bistvena takrat,ko se zadeva prične z besedo ODVAJANJE!!!!!

Ko starši ugotovijo,kaj se z njihovim otrokom dogaja...........................TAKRAT JE ŽE PREPOZNO!!!!!!!

TUDI STARŠI zdravniki SO SPREGLEDALI zasvojenega otroka.Zbudili so jih otrokovi prijatelji!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz lastnih izkušenj--hitr notr padem, velka volja je potrebna da ven prideš-pa ne govorim o drogi--tle je polno zasvojenosti-dokler ne vidiš življenja s prave strani in dokler ne vidiš malenkosti, ki dajejo lepoto življenju,..mladina hoče nekaj bit, en hoče met full dnarja, en hoče da bo taglavn,...enmu je pa sam dolgcajt,..in padeš not---kdo te pa ven povleče?---al padeš globoko, al maš frende(familjo)-ki ti pomagajo,al si tolk močan(velka volja je potrebna)da sam zmoreš,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še to--a je to zasvojenost??---ukvarjam se z raznimi športi, bil sem motorist-eden redkih "športov"(način življenja),ki mi je vzel več prijatlov, imam familjo,službo,vse in odkar (7 let) nimam motorja-ni to to!-nekaj manjka-držim se ,komaj -za okrogla leta si bom spet kupu,nč takega bi rekli vi-mi motoristi---pa vsi mi pravjo--da sem zasvojen--da v moji glavi je 50%življenja povezanga z motorji-pa kaj--kokr da nehaš kadit in šteješ dneve od kdaj si tazadga povleku in si rečeš --kurc ga gleda,ko jih bom mu okrogla leta naj gre vse k hudiču-in ga maš--in živiš,ŽIVIŠ!!!----a je to zasvojenost???(ma bude pečenja i rakije!!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

droga je problem, ne zaradi vpliva, ampak zaradi cene

če bi bila cenejša, bi ji podleglo več ljudi, v isti sapi pa bi postala tudi manjši problem, ker bi bila dostopnejša in človek, ki ni nakriziran, ne dela piz*arij

đanki je izraz za večino časa iščočega drogo, (umetnik, zvezda, politik, znanstvenik)* pa je izraz za človeka, ki mu je dostop do droge vedno omogočen in z njeno pomočjo lažje izraža višji jaz

*-ne velja za vse ljudi, naštete v tej kategoriji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vloga staršev je bistvena takrat,ko se zadeva prične z besedo ODVAJANJE!!!!!

se strinjam....neznosni pritiski so to in taka življenska preizkušnja ki ji ni para...vem... poznam ene take starše....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nisem nobenemu dolzan pomagati. Se najmanj pa zafiksancem.

Osebno menim, da imata Anubis in Ein odlicno resitev. Razni socologi, socalni delavci, psihologi so vse zajebali!

Glede pomoči je to tvoja osebna odločitev, ki jo je potrebno spoštovati.

Glede tvoje druge izjave pa bi rad pripomnil, da nismo vsega zajebali, ampak se kljub vsemu trudimo rešiti Titanik. Osebno pa sem mnenja, da pojma kot je "ozdravljeni narkoman" sploh ni. Ampak nisem jaz tisti, ki določa, kakšne so stvari...

Ni pa vse tako črno... Jaz sem poleti vzgojitelj otrok v koloniji, kjer imamo tudi veliko otrok iz "Pomežika sončku"... In ti lahko povem, da se imajo (imamo) prav lepo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strinjam se s Klimbro, da starši niso vsega krivi. Vsak človek (in- otrok) ima svoj temperament in osebnost. Otrok ni pasiven člen v družinski situaciji, ampak se njegova osebnost razvija v interakciji s starši. Oblikovanje osebnosti je torej "deljena odgovornost". Ko pa otrok preide v adolescenco, pa predre družinski krog in se začne družiti z vrstniki. Na tem delu pa imajo starši težji vpliv.

Res, da imajo starši velik vpliv, ampak niso dežurni krivci za vse življenjske težave.

Tudi socioekonomski status ni garancija za čistost od drog. Poznam primere obeh skrajnosti: nekateri so se zatekli k temu, ker so jih starši zanemarjali, se niso zmenili zanje, drug pa so se rodili s srebrno žlico v riti (ne dobesedno, prosim) in so se začeli drogirati, citiram: "iz dolgčasa"...

In ne pozabimo - vse nas še lahko doleti. Lahko je biti pameten za naprej in reči "jaz pa nikoli" (pohvalno prepričanje). Težave se pojavijo v ekstremno težkih in stresnih življenjskih situacijah.

Never say never...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede pomoči je to tvoja osebna odločitev, ki jo je potrebno spoštovati.

Glede tvoje druge izjave pa bi rad pripomnil, da nismo vsega zajebali,

Mustang glede na to, da stanujes zraven Metelkove (jaz pa v blizini delam), te povabim na en krog. Da bos videl, kam in za kaksne delomrzneze gre denar.

"Metadonarji" pridejo ob 7:00 po svoj napitek, potem pa cel dan luftajo pred Mercatorjem. No zvecer se kaksno babico prefukajo in ji vzamejo torbico, da imajo za pir (un 0,66). Da ne omenjam posledic luftanja pred Mercatorjem: psrano, poscano, pobruhano, polito s pirom in vinom, na kupe cikov po tleh.

Jaz npr. se pa drkam v sluzbi. Zasluzim denar. Ampak del mojega denarja gre za napitek (cca 5.000 SIT/kom/dan), del gre za njegovo denarno podporo. Pol pa na TV poslusam, da ZZZS nima denarja in a so zato dolge vrste za operacije na srcu. No zraven se se vrti reklama za nakazilo prostovoljnih prispevkov za ZZZS, da bi skrajsali cakalne vrste. Celo zivljenje placujem zavarovanje za ZZZS, potem pa ce bi slucajno zbolel bi pa rekli: joj ni denarja za vaso operacijo. Boste cakali 3 leta, no morda pa med cakanjem umrete. Zdej me pa nekaj zanima: metadinarji dobijo svoje zdravljenje, posteni drzavljani pa prst u dupe.

Pa se nekaj. Zakaj se sploh metadon deli brezplacno? Naj naredijo tako kot za tista zdravila, ki jih moras placat. Zakaj bi oni imeli privilegije?

Kaj pa je Pomezik soncku?

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tok pa lohk vseen zaupate našemu zdravstvu, da če je operacija nujna vam jo bojo naredili v potrebnem roku.

Tadej ne podpiram drogerjev (in tud pristop raznih dotičnih služb se mi zdi preblag)---sam kaj pa če bo moj otrok na drogi--lohk sem zdele pametna pa trobezlam o vzgoji itd---sam kaj pa če se vseen kje zalomi.???

Kako si lohk tok prepričan, da se tebi kaj takega ne more zgodit oz, da boš v dani situaciji znal reagirat in ne boš rabil pomoči kakšne ,,inštitucije,, za katero ti je danes tako težko odvajat denar??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tok pa lohk vseen zaupate našemu zdravstvu, da če je operacija nujna vam jo bojo naredili v potrebnem roku.

nja, ko sm sou po enem fajtu na pregled nosa so rekl da je vse vredu (jst pa dihat nism mogu), sm sou pa 3 dni kasnej samoplacnisko na pregled, pa je doc takoj ugotovil da mam eno nosnico manj kot 50% propustno, drugo pa niti 30% ne. in sem sel na operacijo - seveda samoplacnisko - tolk o nasem zdravstvu. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No obe skupaj sta bili propustni za eno skupaj---torej ni nujno--lohk bi si pa s snorklom pomagu dokler te neb operiral :)

Šalo na stran-- lej moja kolegica je šla v četrtek na odvzem tkiva iz ene bulce na vratu. V Soboto je dobila telegram (izvid je bil maligen) naj pride v pon. v bolnico in v torek so jo operiral. Res pa je da niso tkiva poslali v Celje na pregled.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tok pa lohk vseen zaupate našemu zdravstvu, da če je operacija nujna vam jo bojo naredili v potrebnem roku.

Moja mama je vec kot leto dni cakala, na NUJNO operacijo na odprtem srcu. Smo imeli sreco, da jo je docakala.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne govorim, kolk nujnih operacij na srcu, ali pa flaš metadona, bi lahk kupila država, če ne bi kupovala tistega aviona...

da o 167 miljardah neizterljivega dolga iz naslova davkov sploh ne govorim (PopTV in podobni biseri ...) ... Ki potem izsiljujejo državo v stilu - če nam zarubite davke, bo xyz ljudi na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem poleti vzgojitelj otrok v koloniji, kjer imamo tudi veliko otrok iz "Pomežika sončku"... In ti lahko povem, da se imajo (imamo) prav lepo. :)

Sem si pogledal, kaj je Pomezik soncku. Svaka cast Mustang!!!

Da gre pa denar za take socialno ogrozene otroke pa nimam nic proti. Pohvalno. Ce boste kdaj zbirali prispevke, se spomni name, se bom z veseljem odrekel zuranju cez vikend in bom prisparan denar nakazal vam.

No sedaj te pa vprasam: A ni brez veze, da gre denar za metadonarje kot pa za take socialno ogorzene otroke? Metadonar dobi od drzave najman 5.000 SIT na dan (toliko stane napitek metadona) dela pa nic, no razen slabega vtisa in pizdarij. A si predstavljas, kaj bi za socialno ogrozeno druzino pomenilo, ce bi vsak njihov otrok dobil 5.000 SIT na dan? AMERIKO!

Ej sploh se mi pa ne da vec o teh kurcih metadonarskih tipkat. Bova sla med mojo malco na ogled, drink in cvek. Poklici.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

flaš metadona

Metadon ni fals. Meatdon je sinteticni heroin. Lahko bi metadonu rekli fals heroin.

A zdej pa se o POPu in neplacanih davkih in izsiljevanju (poznam zgodbo, da ti gredo kocine pokonci, kaj si eni dovolji oz. se jim dovoli, mene pa drzava drka za uno usrano dohodnino).

A mi res hoces cist dan pokvart?

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metadon ni fals. Meatdon je sinteticni heroin. Lahko bi metadonu rekli fals heroin.

flaša = steklenica.

odkar em v MB, imam 2-3 jurje na dan, od katerih cisto spodobno zivim (ok, obleke, knjige in podobno ni vsteto), da bi mel pa 5 cukov na dan - pa kaj si ti ja nor!! da pa takle placujes eno socialno ogrozeno familijo, bi pa lahko vsi zivel od tega denarja!!

jes bi metadon v trenutku ukinil, pa naj se jebejo tisti đankiji k se zadevajo (SE ZADEVAJO, NE ZIVIJO!!) na racun drugih!! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejstvo je da si od metadona dost bl odvisn kt od tistega kar "naj bi zdravil".....

a ni smisu te terapije da ti dozo zmanjšujejo in jo naj bi na koncu sploh ne več potreboval.....pa tudi verjetno ni neke nevarnosti "bele smrti" če ti odmerjajo doze vsak dan.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mustang glede na to, da stanujes zraven Metelkove (jaz pa v blizini delam), te povabim na en krog. Da bos videl, kam in za kaksne delomrzneze gre denar.

"Metadonarji" pridejo ob 7:00 po svoj napitek, potem pa cel dan luftajo pred Mercatorjem. No zvecer se kaksno babico prefukajo in ji vzamejo torbico, da imajo za pir (un 0,66). Da ne omenjam posledic luftanja pred Mercatorjem: psrano, poscano, pobruhano, polito s pirom in vinom, na kupe cikov po tleh.

Jaz npr. se pa drkam v sluzbi. Zasluzim denar. Ampak del mojega denarja gre za napitek (cca 5.000 SIT/kom/dan), del gre za njegovo denarno podporo. Pol pa na TV poslusam, da ZZZS nima denarja in a so zato dolge vrste za operacije na srcu. No zraven se se vrti reklama za nakazilo prostovoljnih prispevkov za ZZZS, da bi skrajsali cakalne vrste. Celo zivljenje placujem zavarovanje za ZZZS, potem pa ce bi slucajno zbolel bi pa rekli: joj ni denarja za vaso operacijo. Boste cakali 3 leta, no morda pa med cakanjem umrete. Zdej me pa nekaj zanima: metadinarji dobijo svoje zdravljenje, posteni drzavljani pa prst u dupe.

Pa se nekaj. Zakaj se sploh metadon deli brezplacno? Naj naredijo tako kot za tista zdravila, ki jih moras placat. Zakaj bi oni imeli privilegije?

Tadej, napačno sva se razumela. Se namreč strinjam s tabo. A me pri ekstremnih izjavah in dejanjih pač ovirajo etične in družbeno-moralne (tudi poklicne) norme...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!