Skoči na vsebino

Odvisnosti


motomanijak

Priporočene objave

a ni smisu te terapije da ti dozo zmanjšujejo in jo naj bi na koncu sploh ne več potreboval.....pa tudi verjetno ni neke nevarnosti "bele smrti" če ti odmerjajo doze vsak dan.....

Metadonska terapija je po definiciji neučinkovita (in citiram izjavo zelo uglednega psihiatra, ki nam je predaval). "Edini smisel metadonske terapije je, da ima država nadzor nad narkomansko subkulturo." Metadon je, kot je navedel že Tadej, le sintetični heroin. Nima nikakršne zdravilne ali terapevtske funkcije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metadon je, kot je navedel že Tadej, le sintetični heroin. Nima nikakršne zdravilne ali terapevtske funkcije.

Tega nisem vedel... to, da mmetadonska "terapija" običajno ne rodi sadov mi je že jasno, zdaj pa se mi tudi svita, zakaj...

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Metadonska terapija je po definiciji neučinkovita...

Vsekakor.

Ker se (kot večina psihiatričnih obravnav, vsaj kolikor je meni znano) zadovoljuje s ciljanjem na simptome.

Ker se zadovoljuje z vzdrževanjem nekega bolj ali manj obvladljivega stanja.

Ker bi drugačen, bolj korenit pristop zahteval:

- neskončno več naporov

- neskončno več "jajc"

- neskončno več osebne vpletenosti (na nek način empatije), kar je lahko za terapevta nevarno

Ker so možnosti za uspeh katerekoli terapije odvisne od:

- nadpovprečne in dolgotrajne motiviranosti "pacienta"

- nadpovprečne sposobnosti in angažiranja terapevta

- nadpovprečne pripravljenosti okolja, da stoji "pacientu" ob strani

- .....

- .....

in so glede na zgoraj našteto frdamano pičle. Žal.

Ampak dokler je tako in dokler so odvisnosti priznane kot bolezen, bodo pač pred Metelkovo in drugod vegetirale in paradirale trume "metadonarjev", po beznicah trume alkoholikov itditd, vse skupaj fletno požegnano z blagohotnim pečatom oblasti. Samo da je v hiši mir in da so smeti pometene pod preprogo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heroin stane. Ce se hoce folk fiksat rabi $$$$$$$$$$. Ker so delomrznezi ne delajo in ne zasluzijo denarja. Bolje ga je ukrasti. Ukrasti je treba veliko, ker heroin stane. Ker je narkomanov veliko bi veliko kradli.

Da pa narkomani ne kradejo, jih drzava fiksa z metadonom, da so zadeti, da ne iscejo heroina. Drzava jih zadeva z nasim denarjem.

Vec kot pet let delam v blizini Metelkove. Same ene in iste face. Torej se ni pozdravil nihce.

Bolje bi bilo, da bi metadon ukinili, folk bi kradel, folk bi sel zato v zapor.

Ampak varuh, Amnesty International, socialni delavci pa pravijo: Joj zapori so prenatrpani, to ni eticno, to ni ne vem koji kurac.

Pol je pa to tko.

In taki metadonarji se potem smukajo okoli sol in prodajajo majhne kolicine mulariji, da se ga lahko npr. zadanejo za vikend, da so frajerji. In krog je pocasi sklenjen.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Tadej: zadet človek --bolje,da nič ne dela--je manj škode.

Metadon ni rešitev tu se strinjam lohk bi jih ,,zadevali,, z zaplenjenim heroinom, ki bi bil pregledan in enako čist, da ne bi prihajalo do overdose, pa ga raje sežigajo.

In narkmanija ni tok izzy za rešit na human in etičen način. No pa smo spet pri vzgoji otrok in iskanju smisla v temu marsikomu nesmiselnemu svetu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Tadej: zadet človek --bolje,da nič ne dela--je manj škode.

Ce bi kopali jarke, pometali ceste, nosili zaklje cementa ne bi bili nic nevarni. Pravijo, da delo osvobaja.

Nevaren je tisti narkoman, ki ni zadet in hoce na vsak nacin priti do droge.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bi kopali jarke, pometali ceste, nosili zaklje cementa ne bi bili nic nevarni. Pravijo, da delo osvobaja.

Jap. MEtoda je sicer podobna Rugljevi ,le da tam ljudje pač ne nosijo cementa, ampak laufajo maraton vsak dan. Bi lahk človek privat agencijo za fizično delo odprl :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metadon ni rešitev tu se strinjam lohk bi jih ,,zadevali,, z zaplenjenim heroinom, ki bi bil pregledan in enako čist, da ne bi prihajalo do overdose, pa ga raje sežigajo.

Napaka, tisti, ki so na metadonu, so že šli čez določeno proceduro. So že bili vprašani in jim je bila ponujena možnost ozdravljanja. Družba jim je že ponudila roko. Zato: N'č pucat heroina (a na moje stroške al kaj? :blink: :blink: :blink: ), kar usranga dat al jih pa kako drgač "zadet". Tozadevnega materiala za zadevanja dovolj na razpolago. Od 222 rem pa do 308 Winchester, kolkor češ. Nekajkrat cenejše od flaške metadona.

Pa ne zdaj mislit da sovražim vse narkiče po vrsti. Nikakor. Okorele pa enačim z okorelimi pijanci in lopovi in če premislim tudi z morilci :angry: :angry: :angry: . Pa še to predvsem zato, ker predstavljajo nevarnost med drugim tudi mojim otrokom!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap. MEtoda je sicer podobna Rugljevi ,le da tam ljudje pač ne nosijo cementa, ampak laufajo maraton vsak dan. Bi lahk človek privat agencijo za fizično delo odprl :)

Seveda, potobno kot je tista farško makaronarska kolonija v hribih. (ime sem pozabil :( )

Rabijo čas za se spucat, potem čas za ponovno pogledati v svet in sami vase. Med tem pa jih je treba zaposliti z življenjem. To pa je delo in narava, ne pa samo bluzenje po lokalih. No tko prbližn jaz mislim.

In kogar to ne prepriča, jebat ga.. :BUA: . In to mislim dobesedno kot Cezarjev Julko .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od 222 rem pa do 308 Winchester

Horjo pa ne da si pozabil se na:

- 7,62 x 39,

- 9 x 17,

- 9 x 19,

- 357 magnum,

- 44 Special,

No, na Kitajskem se to dela in tudi javno pokazejo na TV med TV dnevnikom. Pa tudi to pokazejo (na drugih TV denvnikih, ne na Kitajskih), kako Amnesty International obzaluje ta dogodek.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi imate večinoma prav. Tako težke odvisnosti se da (tudi po mojem mnenju) rešiti le z izredno težkim in trdim delom pod strogim nadzorom. In tu zadanemo na problem etičnosti postopkov.

Če bi ponovno odprli Goli Otok, bi bilo po moje kar učinkovito.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, na Kitajskem se to dela in tudi javno pokazejo na TV med TV dnevnikom. Pa tudi to pokazejo (na drugih TV denvnikih, ne na Kitajskih), kako Amnesty International obzaluje ta dogodek.

Tadej, na Kitajskem bi ti tudi roke in jezik morda odsekali ali izpulili tudi, če bi vsem ženskam govoril, da bi jim rad z mašinco pičke pobril ... ali pa, če bi na forumu, kot je ta, limal slike pobritih mednožij... :P Hočem rečt -

Skratka - eno je terapija z trdim delom in v trdih okoliščinah, drugo pa je "kaznovanje" zaradi osebnih težav (mislim recimo sekanje rok zaradi tega, ker je nekdo odvisnik in morda tudi kaj razpečuje...).

Stvari so relativne. Absolutno pa zahtevajo celega človeka - tako pacienta, kot tudi terapevta oziroma terapevte. Današnja družba ne mara vloge terapevta, ker imam sama s seboj probleme. Komune in razni dr. Ruglji prevzamejo to vlogo iz različnih razlogov, družba pa se ob njihovih metodah pogosto zgraža ali pa v najboljšem primeru ne ve, kaj naj si misli. Da bi kdo videl v tem kaj pozitivnega, je že skoraj znanstvena fantastika.

In narkomana ne moreš kriviti, da si je pač "sam kriv". Tudi motorist, ki se ponesreči, ni "sam kriv", tudi če je temu res tako ... :( No, res pa je, da družba tudi za motoriste pravi, da so "sami krivi", tako kot narkomani ...

Začaran krog. Lahko ga prekinemo, a dvomim, da ga imamo voljo, željo in namen. Dokler se ne zgodi nam. Takrat bi dali vse, da bi ga razklenili. A sami nismo dovolj močni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj problem je v tem, da ni nobeden tolk neumen, da bi se sel zdravit.

Metadonar lahko zjutraj dolgo spi, pol gre po svoj napitek, potem cele dneve lenari (svira kurcu), vsak mesec mu dobra drzava nakaze socialno podporo, ko kaj uspici, se smili sodnici in ta ga ne poslje v pripor. Od dobrih (beri neumnih) ljudi nafehta se za eno socialno podporo, solarjem proda manjse kolicine mamila, tko da se ga lahka zadanejo ob vikendih.....

Zakaj pa bi potem tak clovek (ki mu nic ne mankja in ga drzava crklja) vstajal ob 6-stih zjutraj in delal?

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolezni in nesreče so, takole generalno, ena precej hecna zadeva. Večina od nas (razen hipohondrov, paranoikov in podobnih modelov) razmišlja (kadar sploh) nekako takole:

"Ah, to se meni pač ne more zgoditi!"

In vendar frčijo ljudem ledene sveče na glavo. Pa še marsikaj precej bolj čudnega nas zna doleteti. Denimo odvisnosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..Pa še marsikaj precej bolj čudnega nas zna doleteti. Denimo odvisnosti...

Absolutno res! In takim je treba pomagati.

Nikakor pa ne podpiram "pomoč" v nedogled.

Nobene odvisnosti se ne da ozdraviti brez povprejšnjega "čiščenja".Skratka človeka je najprej potrebno odstaviti od snovi od katere je odvisen, nakar naj bi pri čisti glavi začeli s terapijo. Enostavno pospraviti podstrešje, da odvisnik ugotovi, kaj s takim načinom življenja počne sebi in ostalim.

Kdor kasneje po svoji volji še nadaljuje, žal, temu jaz podporo odrekam.

je pa največji vrag, ker se večina odvisnosti začne v času odraščanja, ko smo ljudje najolj podvrženi črednemu nagonu in želji izstopati v tej čredi, biti v centru pozornosti. Obdobje, ko namesto možgančkov delujejo hormoni. :( :cry:

Popravljeno . Popravil Horjo horjulis vulgaris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikakor pa ne podpiram "pomoč" v nedogled.

In nobene odvisnosti ni možno ozdraviti, če človek sam ni pripravljen na to ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In nobene odvisnosti ni možno ozdraviti, če človek sam ni pripravljen na to ...

Da, to je temelj, potem pa še presneto trdna volja in/ali pa dovolj velik strah pred določenimi izgubami v primeru ponovne odvisnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, to je temelj, potem pa še presneto trdna volja in/ali pa dovolj velik strah pred določenimi izgubami v primeru ponovne odvisnosti.

In če v tem primeru človek nima prav nobene podpore s strani okolice, je malo verjetno, da mu bo to tudi uspelo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj problem je v tem, da ni nobeden tolk neumen, da bi se sel zdravit. Metadonar lahko zjutraj dolgo spi, pol gre po svoj napitek, potem cele dneve lenari (svira kurcu... Zakaj pa bi potem tak clovek (ki mu nic ne mankja in ga drzava crklja) vstajal ob 6-stih zjutraj in delal?

Po drugi strani pa "metadonar" običajno nima:

- motorja

- BMW-ja

- frendov

- zdravega razmerja s partnerko

- dnarja za kino

- dnarja dopust

- ...

da o bolj pomembnih, emocionalnih stvareh sploh ne govorim ...

Žal so odvisniki tista sorta ljudi, ki si ne morejo pomagati povsem sami... Pomoč rabijo. A žal jim država nudi nekakšno zasilno pomoč, ki pravzaprav ni pomoč, ampak zgolj zdravljenje slabe vesti države češ "saj jim pomagamo."

Pomagamo pa jim namreč - en kurac.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, Sym, to kar naštevaš, da odvisnik nima, to je predvsem posledica tega, da je odvisnik. Edino pomembno mu je zagotavljanje obstoja odvisnosti. Ostale "dobrine" so podrejene temu osnovnemu vodilu.

Odvisnost funkcionira tako, da je odvisnik sposoben neverjetnih naporov in dejanj, samo da odvisnost ostane.

Večina odvisnikov je nekoč imela družine, nekoga ob sebi, država možnosti zdravljenja ponuja, vendar jih mnogokrat okolica odvisnika ne sprejme. Nihče ne naredi prvega koraka. V svoji ležernosti raje pustijo, da se jim oseba odtuji, tistega, ki pa hoče kaj premakniti pa še za povrhu negativno označijo. To predvsem v primeru alkoholizma. Saj se je boriti proti alkoholu zelo neslovensko.

Tako, da jaz, dragi Sym, ne sprejemam čisto tvoje kritike, da država ne naredi nič. Bolj sem mnenja, da okolica, ki odvisnika pozna, je del njihove družine itd, ne naredi dovolj proti odvisnosti. Takrat so namreč potrebne radikalne poteze in te so pri slovencih tako nepopularne. Ovce pač. In ko pride odvisnost tako daleč, da je moteča in nevarna tudi za širšo okolico si Slovenci spet v maniri ovac zatiskajo oči in tu pa tudi država ne naredi poštenega koraka in pusti zadeve da se na ulici nekontrolirano širijo. Tala se metadon, sodniki dodojajo minimalne kazni itd.

Jaz pravim takole: Nekaj mesecev poštenega aresta, bi spucalo vsakega, potlej pa dobre terapije. Za to pa ni državnega denarja, peesda, za nove zastave in ku...ve referendume ga je pa dovolj. :angry: :angry:

Ma ja saj po eni strani, Sym, imaš pa prav. :(

Zato si pa jemljem pravico, da se mi odvisnik ne smili, če ogroža mojo družino in mene, pa naj se država malo jebe! Delujem paranoično?? V časih, ko se mi drogeraši, lopovi in podobna svojat že po dolini sprehajajo, mislim da ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo od vas sploh pozna kakega odvisnika in ali se je kdo pogovarjal s kom,ki se je zdravil.

Jaz poznam 3 take in pri enem sem celo vidla kako to zgleda. Mojo sošolko iz srednje šole je fotr priklenil na radiator in ko sem jo šla pogledat (ker je ni bilo pri pouku) --moj bog kakšne muke so to. Pokozlano, posrano, dretje, mrzlica, blodnje, jok, smeh---GROZA. Njeneg fotra čist razumem,ker je probaval vse mogoče in pol se je odloču za tako drastično varianto. Problem je v tem ker se je odloču ON in ne ONA. Sej punca je preživela sam pol je spet not padla. Nazadnje sem o srečala kakšno leto nazaj, zdej je ,,baje,, čista ima otroka in moža.

Drug primer je en fant-moški iz bs3 je strojni inžinir, oče in mama oba visoko izobražena, situirana itd...

Kakor je on govoru sta oba s sestro na koki, starša sta jima omogočila med drugim tudi zdravljenje v švici z neko varianto, da ti očistijo kri -kot neka dializa-in da tisto telesno krizo prebrodiš med spanjem--ne vem če je to res ker sem to prvič in zadnjič slišala od njega. Starša sta ga zaposlila z neko staro hišo (da Zamenja okolje), ki jo je sam renoviral in kar je naredil--res svaka mu čast izgleda tako-- futoristično. Med drugim je kot študent izdelal (skupinska dipl.naloga) avto, ki je zmagal na nekem natečaju--sej mogoče ga je kdo videl v LJ.-Avto je srebrn, not bel in rdeč leder, kabrio, izgleda (oblika) nekoliko old timersko čeprav je tehnologija sodobna. Hočem povedat, da je človek izredno sposoben in znanja ima ogromno in svoje bede se resno zaveda.

Nikakor se ni mogel rešit koke in je odšel na Madagaskar za pilota--prišel nazaj, vidla sem ga poleti na Špici --zadrogiranega.

Tretji primerek je pa že tretjič v komuni, je pa tudi sin ,,normalnih,, staršev, ki mu pomagajo, tudi selili so se zaradi njega (da zamenja družbo in okolje).

Bistvo tele solate zgoraj je, da ni vse tako izzy kot nekaterim izgleda in da se lohk zgodi vsakemu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo od vas sploh pozna kakega odvisnika in ali se je kdo pogovarjal s kom,ki se je zdravil.

yap....

vem, da je tezko...svinjsko tezko se odvadit od kakrsnekoli odvisnosti...ampak se da...

clovek, ki se v nekaj spusti in zacne konzumirat neko substanco ( ali pa ce govorimo o drugih odvisnostih), in ce je resnicno odvisen, si bo slej ko prej sel na zivce zaradi tega ( kajti odvisnost se spozna v prvi vrsti tako, da je clovek blazno nesrecen in kaze fizicne in psihicne znake odvisnosti, ce le tega ne dobi)...torej, ko prides do te faze: ali zelim se naprej imet tako usrano zivljenje ali pa hocem spet nazaj svoje zivljenje ( BTW- tvoje zivljenje nikoli vec ne bo tako kot prej, s tem se moras sprijaznit) brez vsakodnevnih ( urnih) doz...eto, zdaj pa rabis mocno voljo in dosezt cilj, ki si si ga zastavil ( nacini zdravljenja so razlicni, tako kot ljudje in vsakemu pac ne pase vsako zdravljenje)...seveda pomoc pride prav ( prijatelji, starsi, sorodniki, sotrpini, ...)

...ko se pa clovek odloci za to, se mora zavedati, da vsako tako zdravljenje od odvisnosti ne traja samo en dan ali en mesec ali eno leto...ne, ne, ....gre za vecletno zdravljeneje...in tudi sprijaznjenje s tem, da si odvisnik in da je pot nazaj k odvisnosti lahka in hitra...in se izogibat situacijam, ljudem, dogodkom...ki pripeljejo do tega...vse zivljenje imas nekaksen pecat...ampak ne govorim o drugih ljudeh ( ki bi ti ga najbrz dali, ce bi vedeli za to)...imas pecat, ki ga je zapustila tvoja lastna odvisnost...vendar tega ne smes jemati kot slabo...

da se vse...ljudje smo marsikaj zmozni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo od vas sploh pozna kakega odvisnika in ali se je kdo pogovarjal s kom,ki se je zdravil.

...

Neee, kr tko mal u tri pizde nakladamo! :angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!