Skoči na vsebino

Klima


nts

Priporočene objave

Končno je prišel čas, ko bom stopila v trgovino in kupila nov avto. Vem kakšen avto bo, ne vem pa ali naj se odločim še za klimo ali ne....

Eni mi govorijo, če ne bom kupila avta s klimo se bom za*****, drugi pa da brez klime je boljše.....

Moji starši imajo v avtu klimo in kadar se sama vozim z avtom jo ne uporabljam.....

Vendar se sprašujem.....če bom čez recimo 4 leta prodajala avto brez klime - ali ga bom sploh prodala? :hmm:

Kaj vi mislite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi si avto s klimo, veliko bolj komfort je vožnja, naštel ti bom par prednosti in slabosti, ki se jih trenutno spomnim:

+ne rabiš odpirat oken, med vožnjo in se s tem lahko izogneš marsikateri angini

+sušenje šipe avtomobila (če imaš npr zarošeno šipo od znotraj ti jo bo klima posušila v cca 5-10 sec !!!

+pri pravilni uporabi ti olajša vožnjo na dolge proge..

+lažje boš prodala avto

+poleti prižgeš avto in klimo ter počakaš 3 min in voila avto je "skuliran"

---------------------------------------------------------------------

-cena(pri novem si lahko najdeš avto kjer ti jo dajo zastonj!!!!)

-na začetku je potrebno na klimo kar nekaj navajanja(lahko si tudi kaj bolan(prehlad%anginca))

-poraba bencina je malenkost večja

-pri majhni mašini >1800ccm se čuti na mašini kdaj prižgeš klimo (odvzem nekaj moči)

CON&PRO je še veliko, spomnil sem se teh....

Moje mnenje in predlog je, da si kupi klimoi NE BO TI ŽAL!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem "daljnega leta" (ehehehe....ajde starudije po meni :naughty: ) ´90 kupil svoj prvi in nov avto sem ga kupil brez klime.junija.bil je crn.septembra sem ze dal naknadno vgraditi klimo,ker sem bil po enem dnevu v avtu totalka.presvican,shiran,fertik.

kot je rekel marem k novem avtomobilu velikokrat dobis klimo ze serijsko in zastonj zraven.vzemi.ni kaj za premisljati.bolje je imeti in ne potrebovati kot potrebovati in ne imeti.in komfort je veliiiiiiko vecji,predvsem na dolgih progah.

vse PRO lahko samo potrdim,CON samo delno.ce vzames dizla se se tiste 0,2-0,5 l/100 km ne pozna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mam klimo in morm rečt da je ne uporabljam toliko kot sem mislil da jo bom ko sem kupil avto in tudi večina ki jih poznam in imajo klimo jo uporabljajo veliko več kot jaz, ko pa jo uporabljam mi pa hudo prav pride in mi ni žal da sem jo uzel...mam pa clia 1.4 75km in razlike v upadu moči ne čutim :mellow:

...ma pa kolega punta isto močnga pa prav da pred prehitevanjem ugasne klimo ko pa prehiti jo pa nazaj uklop :huh:

Popravljeno . Popravil -pero-
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mam klimo in morm rečt da je ne uporabljam toliko kot sem mislil da jo bom ko sem kupil avto in tudi večina ki jih poznam in imajo klimo jo uporabljajo veliko več kot jaz, ko pa jo uporabljam mi pa hudo prav pride in mi ni žal da sem jo uzel...mam pa clia 1.4 75km in razlike v upadu moči ne čutim :mellow:

...ma pa kolega punta isto močnga pa prav da pred prehitevanjem ugasne klimo ko pa prehiti jo pa nazaj uklop :huh:

-pero- probaj dat avto u 2 prestavo naj se pelje pod štengasom pa klimo pržgi pa mi povej a se čut al ne ....Probi isto na npr 1.9 TDI al pa sam d al pa 2.0 bencinar...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z klimo. Jo imam in je ne dam več iz "rok" ;)

Popravljeno . Popravil YZFgeorge
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi klimo. Če ti bo prav prišla samo 1 teden na leto si boš hvaležna, da si jo nabavila. Pa ti ne bo samo 1 teden na leto... poleti da te hladi, pozimi in ob deževnih dneh da se ti ne rosijo šipe -- res zakon. Nikoli več avta brez klime!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ma pa kolega punta isto močnga pa prav da pred prehitevanjem ugasne klimo ko pa prehiti jo pa nazaj uklop :huh:

povej kolegu, da bo klimo kmalu uničil ... :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mam pa clia 1.4 75km in  razlike v upadu moči ne čutim :mellow:

...ma pa kolega punta isto močnga pa prav da pred prehitevanjem ugasne klimo ko pa prehiti jo pa nazaj uklop :huh:

-pero- probaj dat avto u 2 prestavo naj se pelje pod štengasom pa klimo pržgi pa mi povej a se čut al ne ....Probi isto na npr 1.9 TDI al pa sam d al pa 2.0 bencinar...

...kolk km pa ti letno prevozš z štangasom v drugi oz. kerikoli prestavi ...če ne šteješ bremzanja ali vožnje z naletom jaz niti enega :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mam pa clia 1.4 75km in  razlike v upadu moči ne čutim :mellow:

...ma pa kolega punta isto močnga pa prav da pred prehitevanjem ugasne klimo ko pa prehiti jo pa nazaj uklop :huh:

-pero- probaj dat avto u 2 prestavo naj se pelje pod štengasom pa klimo pržgi pa mi povej a se čut al ne ....Probi isto na npr 1.9 TDI al pa sam d al pa 2.0 bencinar...

...kolk km pa ti letno prevozš z štangasom v drugi oz. kerikoli prestavi ...če ne šteješ bremzanja ali vožnje z naletom jaz niti enega :hmm:

hotel sem ti samo demonstrirati kje je odvzem moči najbolj opazen...opazi se tudi drugje, če veš kaj iščeš !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja no moj brat je kupo 206 brez klime pa je brez problemov preživel poletje ;), tako da brez klime se da preživet (pač malo potrpiš).

Meni se pa vidi najslabša investicija naknadno vgrajevanje klime ker te košta 300k za kolkertolk vredu klimo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez klime se da preživet ... ja ... čist odvisno kam se voziš poleti z avtom ... kakšne relacije delaš ... itd.itd.itd. ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, a ma kdo kake izkušnje s Toyoto Yaris ... malo jo ogledujem ...
...men je verso varjanta ful všeč ...veliiiilk placa...sam tud stane več...sem jo fural in morm pohvalt 1.3VVT agregat seka...

verso.jpg

verso2.jpg

:topic: :)

Popravljeno . Popravil -pero-
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jaz kupoval avto je bil edini pogoj, ki se mu nisem maral odpovedati - klima. Drugi pogoj je ze relativna stvar, namrec da motor ne sme biti presibak (... da se po potrebi kolikor hitro kaj prehiti). Kupil sem pa itak majhen avto ... clio. Z 1.4 masino (~100KM) in klimo je fino, cisto zadovoljen. Ne samo da mi poleti ni bilo treba umirati na obroke, tudi v tem letnem casu vozim pogosto s klimo, ker imenitno osusi sipe.

Enkrat sem za hec poskusil brez klime - gretje na max. in vse usmeril v prednjo sipo in cakal. Res je sicer, da nisem tega cisto na zacetku naredil, ampak sem po minuti ugotovil da se "ne grem vec" in vklopil klimo, vetrobransko steklo je bilo v nekaj sekundah popolnoma odroseno.

Priporocam, ne bo ti zal ... sploh ti jo pa "zastonj" ponujajo pri prakticno vsakem avtu. V bistvu jo zaradi vseh akcij placas tudi ce je ne vzames, skoraj. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no da še jaz rečem nekaj(bi se spodoblo)...ker moja predraga kupuje avto ki ima 1200 ccm je 16v in proizvede 75 Km sem ji klimo odsvetoval....sam mene itak ne posluša pa je morala še vas vprašat... ;)

nts..... :004 :004 :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sami dirkači :D :P :D ..............kupiš klimo in pol se lepo hladno-nalagano voziš naokoli pa nisi nič živčen tako da tut prehtevat ni treba :D :P . Če smo že pri konjih...........teh nikol ni dovolj in tudi tiste dva tri ki jih pobere klima se ne opazi pri normalni vožnji. Kdor pa bo dirkal pa naj si klimo ugasne!!! :lol1: :lol1: :lol1:

Torej jaz vseekakor svetujem nakup klime pri novem avtu!!!

Ker sem po Tundercat-ovih pripovedih zasledil da gre verjetno za clio 12, 16v loh rečem samo to.......včeraj sem vozil novi clio 1,5dci (65km) in moči nikoli ni zmanjkalo za dinamično vožnjo in mislim da je niti pri 75 km nebo!!!!

Veliko sreče pri nakupu!!!

Ciao,by Pero

PS:Nts pri renojevih hišah so blazno poslovni.......posodijo ti avto tudi na test..........sposodi si ga in zadeva te bo sigurno prepričla. Pržgi si klimo in pohodi gas.......če te ne prepriča................si kupi motor!!!!!!(klima serijsko) :D :) <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

diesel je eno bencinar drugo..jest mam v mondeu 1.8 klimo, pa se cuti ko jo prizgem. seveda le pri dosti visokih obratih, za penzionersko voznjo je vseeno, ker ne kurim vseh konj za obracanje koles.

danes je klima ze skoraj nujna. sam jo uporabljam na dolgih voznjah, kadar zelim avto super fast ohladit, drugace pa uporabljam sibedah, ce le ne nabija v glavo. al pa sibedah pa mal sipa. tko fajn dela.

lp

ps.poraba se zanemarljivo poveca, vsaj pri meni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo ze pri klimi...

S prijatelji smo merili razlike v notranji temperaturi avtomobila brez t.i. atermicnih stekel in s crno armaturno plosco in v notranji temperaturi avtomobila z atermicnimi stekli s svetlo armaturno plosco, ko sta stala na zgocem soncu (35 stopinj v senci) vsaj pet ur. Oba avtomobila sta neke srednje temne kovinske barve in imata primerljivo velike steklene povrsine. Razlika v temperaturi je bila okroglih 15 stopinj. V "termicno neugodnem" avtu je bilo 70 st. Celzija, v drugem 55.

Iz lastnih izkusenj vam lahko povem, da s prizgano klimo in najmocnejsim hlajenjem notranje temperature avtomobila s crno armaturno plosco in navadnimi stekli v takih pogojih ne morem spraviti pod 27 st. Celzija. V drugem avtu pa me je po petnajstih minutah zeblo kot psa.

LP,

Andrej.

K sreci klime pihajo suh zrak, tako da tudi pri 27 st. Celzija nisi moker, ce le ne sedis v crnih cunjah. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na srečo lahko zaradi službe vozim ogromno različnih avtov in lahko rečem samo eno - klima je zakon, pa tudi nekega izpada moči ali drastičnega povečanja porabe ne čutiš.

če gre za manjši avto (npr. clio z 1,4) ni panike, problem je edino pri večjih avtih z preslabimi mašinami (npr. fiat doblo 1,2 - tam klime ne smeš prižgati ker te traktor prehiti :lol1: ).

moj avto je brez klime in se mu poleti kolikor se da izogibam ker sem se razvadil z klimo. če je možnost doplačaj za avtomatsko (tako ko nastaviš željeno temperaturo) ker lahko boljše kontroliraš temperaturo in se izogneš raznim prehladom.

PRED UPORABO SI OBVEZNO POGLEJ NAVODILA KER JE DELOVANJE ZELO ODVISNO OD TEGA. NPR. KO GA HOČEŠ HITRO SHLADIT KLIMO NA POLNO IN USMERIT NA ŠIPE PA SENČNIKE DOL DA NE PIHA V GLAVO. drugače pa je dobro imeti klimo ves čas vožnje prižgano na malo kot pa vžigat in ugašat - potroši manj energije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvezno kupi s klimo. Saj ni nujno, da jo uporabljaš - ima gumb za izklop. Če prej ne, boš znala ceniti klimo ob prodaji. Ampak verjemi mi, uporabljala jo boš!

problem je z vzdrževanjem klime...kot sem zasledil naj bi klima morala laufat vsake toliko časa...zaradi prečiščavanja zraka....slabo je tudi če čez zimo klime ne uporabljaš...ne vem točno zakaj...nekje sem slišal...

imeti nekaj kar ne uporabljaš je pa brezveze...avto ima še vedno vrednost če namesto klime daš not recimo QuickShift menjalnik...mislim da je približno ista cena če ni še klima dražja.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!