Skoči na vsebino

Namestitev Windows Xp


Priporočene objave

dDAnes sem se prvič soočil z eno glupo čudno težavico... anmreč, po letu in pol sem reinstaliral windows XP v svojen prenosniku... včeraj lep ovse zbekapiram, podrem razdelke (particije), zalaufam namestitveni CD-ROm in se priklikam do tja, kjer naj bi postavil nove particije. V prenosniku imam samo en disk, 20 GB. Program pa mi napiše, da imam na intervejsu 0 kot napravo z oznako 0 prikllopljena kar dva diska. En 19 GB, eden pa 118 Mb. Gledam ,se praskam, probavam vse razno, da bi ta "unalocated space" združil, ne gre. Uporabim linux Knoppix na CD-ju, prav tako kaže dva nealocirana prostora na enem disku.. jao, na koncu se po nekaj urah vdam in rečem - boli me kurac za tist čudn fizl od 118 MB.

No, ko sem zinštaliral mašinko, pa sem čisto po naključju, med brskanjem po mašinki, ugotovil, od kod se je našel tisti dodatni marsovski disk unallocated space - v PCMICA vtičnici je namreč žtela kartica CompactFlash 128 MB... Svašta. Edino ne vem ,zakaj jo je javljajo na enakem vodilu, kot je primarni disk...

Skratka - trivialna zadeva, potem, ko veš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh, trivia bi bila, če bi ti ratalo zdržit disk/kartico. :naughty: :D :D

Če bi bilo to mogoče (teoretično je vse) bi imel dober varnostni sistem, če be kak bolj pomemben del winsow na kartico inštaliral/naložil. Voila, potegneš pico-mico ven in mašina je mrtva. Noben ne bi mogel po njej šarit razen če ne bi imel zadosti časa in prostora da kak ERD commander zalaufa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh.. microsoft SUX ... za nameščanje operacijskih sistemov in določanja partici pa ga ni čez partition magic in good old DoS :)

LP

-matej

Hmnja, za particionirat disk ga pravzaprav ni čez linux. SAmo vedet moraš, kaj delaš.

BTW: pustil sem si tudi 2 GB za linux :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW: pustil sem si tudi 2 GB za linux :D

:OK: :OK:

Zdaj moram temu lepemu zgledu sledit se jaz :naughty: Nimam na delovni postaji, TV tuner ne dela v linuxu. Nazadnje ko sem probal ... Kake pol leta nazaj <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še pomnite tovariši dobri stari OS/2. Še danes ga hranim in kadar odpove vse ostalo, ga zaženem z namestitvenih disket, da pridem do njegovega FDISK-a. Ta je bil res zakon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep, tud jaz mam še nekje v ladlcu za spomin namestitvene diskete OS/2 2.1 in cedejke od Warpa 3.0 ... Seveda oriđinale :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D e sym ves kaj he tisto k mas samo neki kilo porostora fray .... to ti je bot .... na tem delu diska windows nanese boot filcke da se potem lahko on restarta in nalozi to je zaradi neke varnosti .... ce bi uporabil ukaz fdisk /mbr nato pa se programcek z imenom ZAP bi se problema resu .... ker ta program ti zbrise dejansko prvih 128 kb sektorjev na disku .... k to nezbrise noben format .... niti fdisk .. HVALA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!