Skoči na vsebino

Hude Nesreče


Sadida

Priporočene objave

Ja, oni bogi revež, ko je zadel beciklista po vsej verjetnosti tudi ni bil nič kriv. Ker vem kako je to, če se zvečer pelješ po kaki magistralki, na njej polno prometa, ki te slepi, ko ti vozi nasproti, na tvoji desni strani pa motajo s pecikli one stare mamike z mlečnimi kanglicami pa jih boli patak za vse za njimi. Ta jo je pomoje prepozno opazil, začel zavirat, pri čemer ga je začelo motat in potem trčil v nasproti vozeči Yugo. Žalostno.

X-Jure: Verjetno nikoli več ne boš oblekel kratkih hlač za na motor <_< Upam, da te je izučilo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nebom.. sam se sploh nism sekiru zrd noge... ZRD MOTORJA! vem d se slis neumno ampak res... pa 360k skode?? skuterja bi kupu pa bi blo cnej.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

X-JuRe: ja sm mela res srečo,sam vseen-c un neb pobegnu bi js ful kesa dubla pa bi loh dala zravn za nov motor...izsilu me je pa se pobegnu...

pa zdej je mt cist popizdila k nism mela moto hlac gor in se nsmem furat :cry: :cry: :cry: to mi je najhuj od usga!!!sam itak zacnem u pondelk z izpitom(cpp),pa nbo dougcas :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Au stari kak je te do teka prislo ... lol avto na pol prepognen ko pocevinka ... lol ...

:cry: :cry: :cry: kaj je sele z motorom blo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glih dans mi je en spizdu tomosa in užgov po eni ovinkasti cesti navzgor prot eni vasi.s frendom sva ga sledila ampak je biv tip prehiter ker mam pač navito mašino pa še u breg je blo in 2 prot enmu nimata šans.no mi2 slediva gun je tko ludo vozu da ga nisva mogla nikakor ujet dokler ne prideva do enga ovinka kjer je motor ležov na tleh.tipa ni blo nikjer zgleda da se je hit pobrov v šumo.po ograji (kamr se je prbu) je bla kri pa motor cev krvav.....motor ma skrivlene vilce pa feltno mi je dobesedn preklov na pov (lita feltna ima polomlene vse špice sploh ne vem kako je to možno če je feltna tko trda pa vse....vilce so pa tut pokrivlene sreča je edino da je motor iz generalne pa nima plastik gor čene bi bla škoda ogromna zj so pa sam vilce pa seveda feltna spredna kar je okoli 10k)

upam sam da se bo čimbolš razpletl vse skp..... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Tržaške danes... malo slabše kvalitetne slike kot one zgoraj :) Foter je klical v SMB, pa niso nobenega motorista sprejeli. Tak, da upam ni kaj hudega.

post-1649-1114896800_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to danes na tržaški sem za malo zamudo... ko sn se mimo pelo je vsepovsod blo puno plastike razdrobljene... oni motorist je ležo tm na tleh pri semaforih... pa klico nekoga... kj te vem.. sm mimo sem se pelo... v cliotu se je neka baba sam za glavo držala.. no te še ni blo škifof polek.. verjetno sem za malo zamudo ko je moglo poknit... sam poknilo pa je hudo... mislim pa da z motoristom ni blo kaj hujšega.. je ležal tm.. pa bil pri zavesti.. tk da .. sm da je preživel :(

hudo blo drugač ja... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej večina ljudi pazi na nas, se nam izmika in nas spušča naprej. Ampak na križiščih pa nastane živa groza... Gleda te, pa iz neprednostne zavija pred tebe na prednostno. In ja... žal velikokrat preberem, da je krivec ravno ženska (zakaj, nevem). In pol si kriv še ti, ker si imel neprilagojeno hitrost, ker očividci sklepajo, da če se motor fejst dere, si že imel preveliko hitrost. Ampak noben pa očitno ne ve, da se avto pri isti hitrosti dosti manj dere kot en motor (noben avto tudi nima 16.000 obratov).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ... folk misli kaki norci so motoristi ... kaki so šele avtomobilisti :P ... s kolegom sem se enkrat pelal pa tak stojima tu na kriziscu ko je ta hardi pa to sma sla proti teznu ... tak je en v avtu biu pa ko sma se furala kr prisu za ritjo pa tak pr 70kmh kr cisto tik ob naju dva ... ... ... :SS :fight2:

Popravljeno . Popravil Taylor-xXx
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomozuki čist prov maš!

velikokrat ko ludje slisijo da se je kak motorist ubil ali imel nesrečo., takoj pomisljijo na hitrost pa c-c-c spet ti motoristi!

nikul ne pomislijo kako je prislo do nesrece :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomozuki čist prov maš!

velikokrat ko ludje slisijo da se je kak motorist ubil ali imel nesrečo., takoj pomisljijo na hitrost pa c-c-c spet ti motoristi!

nikul ne pomislijo kako je prislo do nesrece :BUA:

Največja bedarija je "neprilagojena hitrost", na katero sem že kar alergičen. Policija je prepogosto uporablja v nesrečah, kjer je eden od udeležencev motorist, saj smo navadno znani, da divjamo in ne spoštujemo predpisov. Ampak največji štos pa je, da četudi pripelješ 50km/h v naselju in trčiš v enega, ki ti je vzel prednost iz stranske ceste, si kriv. Zakaj? Ravno zaradi neprilagojene hitrosti. Torej so obcestne table brezveze in bi bilo najbolje, če bi motor potiskal ob sebi in se z desno nogo odrival od cestišča, ker bi na tak način dosegel prilagojeno hitrost 3km/h in bi se pravočasno ustavil. Bedarija! Nisem kriv jas, da mi je avtomobilist odvzel prednost in bi moral pazit na njega, ampak je kriv on in bi on moral pazit na mene :fight2: In potem se znajo zgoditi zapleti še z zavarovalnico zaradi "odlično napisanega" policijskega zapisnika. Če je omejitev 50km/h in jas vozim tolko, nakar se mi en iz neprednostne vrže pred mene in se v njega zaletim, je avtomatsko kriv on, saj ni upošteval prometnih predpisov (medtem, ko jas sem jih). In tega si policaji ne dajo dopovedat al pa nočejo vedet. Že sumim, da imajo sklenjene kakšne pogodbe z zavarovalnicami, da le tem ni potrebno izplačevati celotne škode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomozuki imas kar prav....

Peljal sem se proti kriziscu s prednostno cesto in 2 m pred STOP znakom me od zadaj v cisto sredino udari avto. Nisem padel ... AMPAK

Policaji so tako bedno zapisali, kot da sem jaz kriv in z zavarovalnico sem se 2 leti z odvetnikom pregovarjal o SOKRIVDI - noro. Pocasneje nisem mogel peljati, bil STOP znak, imel price, cista sredina naleta od zadaj - aja BIL SEM MOTORIST

Nebi vec komentiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo fantje!

Sicer furam DTjko ne skuterja.... Vseeno vam bom povedal izkušnjo.

V jeseni sem se pelal po čist ravni cesti, in 6m pred mano je ena stara ženska prevozila STOP znak. Jaz sem poletu prbližn 5m čez havbo. Ko sem ležal na tleh sem sm slišal babo k je vpila: "Moj avto, moj avto".... Po petih minutah sem jaz ustal, baba je sm rekla kako ji je ime pa s kje je, pa da naj očeta pokličem da ji bo škodo plačal, in je šla. Jaz sicer se pol ne spomnm dobr kako sem pršu dam k sem mu čist zjebane vilce. Doma sem očetu to povedal, pol sem pa padu v nezavest. Tko, da me je mami pelala hit v bolnco, on je šel pa k njej. IN BABA JE HOTLA DA PLAČAMO ŠKODO, KAO DA SEM PRGONU! Pol je pa policijo poklical in zdj bo una plačala k satan...

Svetujem vam, če naletite na to... Da takoj pokličete policijo, pa tud če tadrug ni glih zato. Maš tud take stare babe, k te pustijo ležat. Jaz bi lohk med tistim časom k se je ona držala za glavo že umrl.

Na srečo se je vse kul pol končalo.

Policija je vse skupaj kr dobro zapisala, vse poslikala pa to.... Samo od zavarovalnice sem pa za 10 dni v bolenci +operacijo dubu bednih 50 jurjev. S tem da sem takrat plačal 10 jurjev za zavarovanje....

Lep pozdrav!

Popravljeno . Popravil Frodo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, me veseli, da smo vsi podbnega mnenja glede nesreč. In da imamo skoraj identične izkušnje. Če se bodo policijski zapisniki še naprej prisali v pretežno negativnem odnosu do motoristov, neke sprave s policisti ne bomo dosegli. Ne bom rekel, da vsi vozimo po omejitvah in spoštujemo vso obcestno signalizacijo, ampak KDO JO PA? Mislim, da niti večina avtomobilistov ne. Tudi sam vozim z avtomobilom včasih do 10km/h več od dovoljene po naseljih (avtoceste in magistralke so zgodba zase), kar ni pohvalno, ampak ponekod je skorajda nemogoče peljati 50km/h (čez Titov most recimo). S takšno hitrostjo še posebej z motorjem skoraj sam sebe spravljaš v nevarnost, saj te vsi prehitevajo kar se da s čim manj zaviranja svojih jeklenih konjičkov. Včasih se te prehitevajoči avto izogne dobesedno za mišji drekec. Ljudje zelo malo opazujejo retrovizorje ali pa jih izkoristijo za šminkanje, ogledovanje svojih na novo pridobljenih mozoljev, make-upa itd. Smerokazi so ravnotako neka noviteta in so popolnoma odvečna krama na avtomobilu. Tisti, ki vozi za mano itak mora spremljat moja dejanja in pazit kaj delam. Po nekem takem pravilu se grejo vozniki pri nas. Ali pa, da recimo pripelješ do križišča z neprednostno in želiš speljat skozi, ko se naenkrat pred tebe vrže ena Kangoo(roo) voznica in te butasto gleda, češ, upam, da se ne boš kresnil v mene. Point je v tem, da te gleda in ne "spregleda". In potem nastane nesreča in reče nekaj v stilu, nisem ga videla ali pripeljal je z svetlobno hitrostjo. Včasih združijo oboje in tako najdejo delnega krivca - motorista. Potem pride policija, naredi zapisnik seveda tudi motoristu v škodo, sledi zavarovalniška odškodnina (predvsem pri Zavarovalnici Triglav so pizde), ki znaša borih 10% škode in to je to. Četudi potem preko sodišča dokažeš, da je primer pravnomočen in da nisi kriv za nesrečo, se še zmeraj lahko jajcaš z zavarovalnico, ki zavlačuje zadevo (dokler ne zastara) in trobi svoj prav (za to kdo ima prav, obstojajo sodišča, ampak oni tega verjetno nočejo vedet). Še večje sranje je, če se nesreči izogneš in zapelješ recimo na travnik, namesto v vozilo, ki ti je vzelo prednost. Potem te doleti kazen v smislu, da nisi obvladoval svojega vozila. Ta kazen je za moje pojme glupost na stopnji hendikepirane amebe. Ker nesreče ni možno rekunstruirat z živimi osebki in kaj bi le-ta naredil v določeni situaciji je takšna ocena kazni subjektivna. Torej po njihovem bi se moral v avto zaleteti, da bi dokazal svoj prav (in po možnosti tudi umreti). Pa še to je vprašanje, če nebi bil delni krivec zaradi neprilagojene hitrosti. Vrtimo se potemtakem v enem začaranem krogu iz katerega ni izhoda. Kaj nam preostane? Da se čimbolj zanašamo na svoja čutila in predvidevamo situacije. Recept? Šola varne vožnje ali prevoženi kilometri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MAŠ ČIST PROV TOMOZUKI!!!!

pa tut nekteri sploh nč ne ramišlajo-ti zapele par metrov pred tabo,kao sj skutr gre itq počas,bo že zabremzala,ti se pa ustrašš pa na hitr zabremzaš u naslednmu momentu si pa že na tleh...

al pa zapelejo pred tabo k nimajo prednosti(pa prov gleda te...nvm a misl d nism taprava udeleženka u prometu al d nimam pojma o cpp-ju in mislm d ma on prednost?!!!)...uglavnm,zadne čase tok počas pelm(me je tazadna izkušna "streznla"),pa predvidevam za čist use k pelejo,tko d skor ni več tok užitka u vožni...

tej polcaji pa tut....k me je kombi izsilu pa sm padla(mokra cesta+presenečenje)sm jih pol poklicala(kombi itak spizdu),pa smo zapisnik nardil pa poslikal pa to,po me pa upraša če sm vidla kšn napis al pa registrsko...mislm,kombi kr naenkrat pred mano zapele,js že po cesti drsim z motorjm vred,in med tem časom naj bi še gledala kašn je kombi pa registrska?!vsaj men se zdi to neizvedliv(razn če ne prkrivam kšnih nadnaravnih moči :P )...

pa tut to je res,kao d smo motoristi eni norci,pa d nvm kva derkamo(so izjeme),sam če mene prašaš bi se mogl usi mav zamislt kdo je res norc u prometu!!!sej usak dela napake,to itak,sam majo za čez motoriste tok usi za povedat,d nč ne upoštevamo,k so pa sami isti!!!me res zanima kdo večkrat prekrši omejitve,spregleda znake,...sej č te avto izsil pa se zabijeta,sej njemu ni nč,mav ma avto zbit to je pa use,motorist pa loh na mestu mrtu!!!

mah sej bi mela še marskej za povedat,sam sej se je brezveze prtožvt k te itak nuben ne upošteva...motoristi že vemo kok je nevarn za ns č kšn avto spregleda znak al pa te izsil,dobr bi blo d bi tut avtomobilisti(sej ne pravm za use...)mav razmisll o tem!

no tok za dons B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoristka: pomoje se je brezveze spraševat, zakaj to delajo in kaj ob tem razmišljajo. To sem tudi sam nekaj časa študiral in tuhtal, zakaj neki je zampeljal pred mene in me gledal (s pogledom zabodenega lososa). In kaj se ugotovil, kaj razmišljajo? NIČ. Ne razmišljajo, zato pa se dogajajo nesreče :slap: Me veseli, da si ti in ostali odnesla le z lažjimi poškodbami. Upam, da se bomo še dolgo brali na formumu in da nebo kdo po "tihem izginil". Vsem želim še dosti srečnih in varnih kilometrov! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

evo.. sm biu ceri tud jst krscen na cesti.. sem sel iz rondoja, prisel iz ovinka cisto pocasi.. tam ene 10m sem vozil cca 30, mogoce malo manj. V speglu sm vidu za sabo avto.. pac okej.. zacnem pospesevat, gledam stevc (omejitev je 70, da ne bi prekoracu).. in v tistem momentu ko sem zacel pospesevat je un me zacel prehitevat (bla je polna crta, 10m naprej od rondoja), bil je odcep za levo, prehiteval me je kar cez tisto.. videl sem ga dejansko sele takrat ko je bil ob meni.. nism mislu da me bo sel prehitevat.. no gre pol on mimo mene.. mislu je zgleda da je biu ze mim mene, ampak z zadnim koncem (bil je karavan avto) je bil se ob meni.. in se je pac pocasi nazaj na svoj pas postavil.. jaz sem imel njegov konec avta tam cca 20cm od balance in sem refleksno malo v desno odvil.. bil je pa rahel ovinek v levo, tako da sem pred sabo videl samo se robnik.. uglavnem, vozil sem normalno, razdaljo sem mel pol metra od robnika.. ko me je pa prehitel (se to nepravilno, po cpp bi moral met povsod okoli mene vsaj pol metra lufta) me je pa pac stisnu, ker ni vidu da je z zadnim koncem se pri meni.. jaz sem zapel za robnik, motor se je s tisto spodno bano naslonu na rob robnika oz plocnika.. tko sm bil gor ene 10m, potem mi je motor usel.. mene je slesalo po plocniku se kakih 10m, motor je bil nekje na sred ceste..

hitrost sem imel tam nekje 60,65, vozil normalno..

kar se tice poskodb.. zlomov pa tega k sreci ni.. sem pa po celi desni strani skoraj cel povit.. rama, zadaj po hrbtu, komolec, dlan, zapestje, prsti, tam pri medenici (dobil kar velko prasko cez ledvicni pas), in pa spodaj na nogi pri goleni rano za 2 dlani.. pa na levi strani se po roki, pa po prstih in rami..

Skratka, prsli so polcaji, popisal, pihat dal.. krivde ni obesil nobenemu, ker se nisva dotaknila.. slo se bo torej k sodnici.. motor je okej, avspuh je nedotaknjen, edino kar je je spodnja bana poslesana, pa sprednja tam ko so aerox nalepke.. pa pocila mi je una tam ko so zmigavci, pa prvo gumo mi je pobralo ker je ruzila po plocniku.. to je pa tud use kar je z motorjem..

Zdej bom ziher cakal se pol leta za sodnico.. motor je poskodovan, jst tud.. kaj bom zdej?.. cakal do takrat? kurac vse skupej.. nevem, polcaj je reku ko sem ga prasal ce je dovoljeno cez polno crto prehitevat, da to ni nic narobe, ce se le preprica da nasprot ni nobenga..

Sam vseen, polna crta, odcep za levo (pas).. me je pa definitivno narobe prehitel, ker ni imel razdalje dost od mene.. sam polcaj ni nc reku.. kuponcka nisem dobil..

tko da sm jezn k ps, fasal sm jih fajnm, motor je poslajsan.. kriv pa noben.. nevem no.. kurc vse skupej to.. bom kako sliko pripel pa prizorisce slikal.. je se celo od celade ris.. sem slesal z glavo po tleh, in udarec dubu..

lp, pa varno voznjo vsem

Popravljeno . Popravil _jezus_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti bi moral vztrajati, da te je on zrinil s ceste! Ti si vozil v skladu s predpisi, on te je zrinil! A je on ustavil? Imaš registrsko?

Ko imaš prvič tako nesrečo itaq ne odreagiraš pravilno. Zdej boš pa ti še kazen dobil. That suxx :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah js sm avtomatsko odreagiral kr se je konc avta mi priblizeval.. dejansko bi me stisnu ce ne bi odvil.. on je mislu da me je ceuga prehitu, z ritjo me pa se ni.. tko je pac blo..

kazn dvomm d bom js dubu, oz ne bi smel po nobeni logiki.. js sm vozu naravnost, on me je sel prehitevat, on me je napacno prehitu in posledica tega je da sm js refleksno odvil v desno.. in sm padu.

tko je to, jeba..

aja, je ustavu ja, tud polcaji so bli pa vse..

Popravljeno . Popravil _jezus_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!