Skoči na vsebino

Študij & Študenti


Thundercat

Priporočene objave

Kako nas je večina študirala na našem faksu (računalništvo v Ljubljani)?

-od septembra do srede januarja smo se selil iz žura na žur in se ga na bone nažiral po Ljubljani (se je še dalo po gostilnah jest in pit in plačat s tremi/štirimi boni :lol: ) :yea2:

-drugo polovico januarja smo se vse noči učil (zelo kvalitetno znanje je to), ker so bli v en mesec stlačeni vsi izpiti :huh: :blink: :wacko:

-od februarja do maja spet... :yea2:

-junija pa spet učenje. :wacko:

Predavanja niso bila obvezna, vaje tud ne, samo nekaj seminarskih smo spesnil (pa še tle se je dal dobro švercat).

Če dobro pomislim, bi lahko faks naredu v enem letu! :blink:

In kaj sem se na faksu koristnega naučil?

Nič. Kar danes znam in uporabljam sem se naučil prej in po faksu, pa delam kot sistemski analitik-programer, kar je natančno to, za kar naj bi me usposobila fakulteta! :angry:

Aja, če še primerjam s srednjo šolo (strojno v Trbovljah), je bil faks, kar se pridobljenega znaja tiče, čisti podn! :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enostavna skrivnost sinergije: 2+2=5

Tisto kar je zame pri mojem izračunu oportunitetnega stroška dobro je lahko, glede na tvoje razmišljanje, slabo oz. negativno ... tako da ... povabi me na kapučin in borovničke in ti razložim celoten izračun ... pa pozitivne sinergijske učinke boš mel od tega ... (ampak ne finančno gledano, ker spijem preveč borovničk)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vale...absolutno se se vedno ucim zase in se vedno je to v mojih očeh edini razlog za ucenje ever.....definitivno...

hotela sem samo povedat, da mi je jasno zakaj se študentje učijo zgoj za ocene in hodijo na faks samo zaradi diplome..ki jim sicer v koncni fazi ne bo pomagala ama ništa.....ampak oni tega ne vedo ......

osebno absolutno podpiram idejo da se učimo celo zivljenje in to je tudi eden izmed razlogov da sem iz akademskih voda prestopila med "pisune" in nisem trmasto vztrajala v svoji profesiji .....ker se mi zdi da se tudi tu lahko marsikaj načim....v praxi....

....osebno izredno spoštujem svojega očeta, ki se danes pri 54 letih se vedno pospešeno uči in sledi trendom.......bolj kot katerikoli študent in dijak..predvsem pa z večjim navdušenjem .....bravo ata :OK: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hotela sem samo povedat, da mi je jasno zakaj se študentje učijo zgoj za ocene in hodijo na faks samo zaradi diplome..ki jim sicer v koncni fazi ne bo pomagala ama ništa.....ampak oni tega ne vedo ......

... tudi meni ni jasno, sicer pa hvala bogu, da so, je vsaj manj konkurence na trgu dela ... sam kaj, ko imajo ponavadi takšni dobre veze in poznanstva in je itaq en drek vse skupaj ...

... to je tako, ko sem kolegico vprašala kaj bo, ko bo končala Visoko šolo za management in njen odgovr je bil - MANAGERKA .. :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj študentski status je trajal skoraj 9 let (zmeraj status), pa nisem študirala medicine :P :)

Prvi faks sem naredila v roku oz. nobenega letnika nisem ponavljala, nakar sem dobila preblisk "kam hudiča se mi tako mudi" in sem absolventa podaljšala za dve leti. Nato sem:

-z diplomo v roki imela status dijaka - eno leto

-se vpisala na en faks zaradi statusa - eno leto

-se izredno vpisala v višji letnik še enega faksa (katerega sedaj resno delam - kao) - še eno leto

Vse lepo se enkrat konča in sedaj sem brez statusa, lahko bi rekla, da pavziram in izkoristim še to zadnjo opcijo, da dokončam študijske obveznosti.

Država nam morda res daje malce potuhe s tem, ko nam je dana možnost študija tja do 30 let. A zakaj tega ne bi izkoristili. Itak bomo delali tja do poznih starostnih let, tako da bom morala vsako jutro najprej najti svojo ustno protezo, si zgladiti gube, ko bom pa na poti v službo, bom pa pozabila, kje ta služba sploh je... :hmm: - pa tako dolgo sem študirala :)

Res pa je, da nekateri ko dokončajo študij želijo kar direktorski stolček, češ saj sem dipl. Ampak tud za dipl. velja, kot za vse ostale, začeti je potrebno pri smeteh, da lahko kasneje ceniš svoje delo in delo drugih - diplome in nazivi so premalo!

Lep pozdrav vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res pa je, da nekateri ko dokončajo študij želijo kar direktorski stolček

In takih je zmeraj več :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enostavna skrivnost sinergije: 2+2=5

Tisto kar je zame pri mojem izračunu oportunitetnega stroška dobro je lahko, glede na tvoje razmišljanje, slabo oz. negativno ... tako da ... povabi me na kapučin in borovničke in ti razložim celoten izračun ... pa pozitivne sinergijske učinke boš mel od tega ... (ampak ne finančno gledano, ker spijem preveč borovničk)

Nisem rabil poduka o pojmu sinergija. Mene so bolj zanimali posamezni deli seštevka in končna vsota. Torej: kaj je v tvojem izračunu prva in kaj druga dvojka, ter kaj predstavlja petico?

Verjetno pa se boš začela zvijat in izmikat, kot si to storila pri tako pomembno zvenečih "oportunitetnih stroških".

Morda se kdaj srečava. Brez dvoma bom z interesom prisluhnil tvoji modrosti. Kapučino in borovničke pa si boš kar sama plačala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh jebat ga ... pol pa nič ... zastonj ti pa ne bom razlagala ekonomskih pojmov in izračunov ... se mi je zdelo da nisi samo siten ampak še škrt po vrhu in zdej je še očitno da oportunitetne stroške samo z valuto računaš ... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh jebat ga ... pol pa nič ... zastonj ti pa ne bom razlagala ekonomskih pojmov in izračunov ... se mi je zdelo da nisi samo siten ampak še škrt po vrhu in zdej je še očitno da oportunitetne stroške samo z valuto računaš ... :wacko:

dejstvo je, da ekonomski pojmi ne najdejo vedno potrditve v praksi.

Sinergijski učinki so po mojem mnenju bolj stvar časa, kar pomeni, da je začetek lahko obetaven (2+2=5), konec pa kontra (2+2=3).

Mislim, da stvari ne gre posploševati.

Primer: kaj je bolje, da vlečeš s faksom, vmes delaš, ampak ne delo, ki bi ti koristilo pri nadaljnji karieri (npr. študiraš ekonomijo, vmes kelnariš, potem pa se zaposliš in odobravaš kredite na banki)

ali

doštudiraš v roku, se zaposliš in nabiraš izkušnje iz področja, ki bo tvoja nadaljnja karirera, sicer na začetku nimaš pojma o poslu, vendar se učiš in nabiraš izkušnje vsakodnevno 8 ur na dan.

:? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... se mi je zdelo da nisi samo siten ampak še škrt po vrhu

Ja, priznam. In vem kaj si zaslušimicon_spankr.gif Grem zdaj, jaz degradiranec, se ga nažret. Sam. Zato da nebi rabil komu kaj plačat.all_coholic.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj študentski status je trajal skoraj 9 let

Prvi faks sem naredila v roku oz. nobenega letnika nisem ponavljala, nakar sem dobila preblisk "kam hudiča se mi tako mudi" in sem absolventa podaljšala za dve leti.

:hmm: ja seveda boš delala in hodila v službo na stara leta pa prav zaradi tega, namesto da bi se zaposlila takoj po diplomi, začne ti teči delovna doba, in tako se prej upokojiš, in uživaš na stara leta B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D-D če znaš izkoristit svoje znanje in potenciale zaslužiš dovolj denarja, da si kupiš potrebna leta in greš v penzijo še prej kot priden študent ... sploh pa kdo pa tebi zagotavlja, da boš lahko šla v penzijo ... mogoče jo bodo do takrat ukinli, ker ne bo dnarja zanje ... sicer pa maš smrade, ki so v penziji in še vedno delajo v firmah in odžirajo kruh mladim :angry: ... js mam enga takega v pisarni :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....osebno izredno spoštujem svojega očeta, ki se danes pri 54 letih se vedno pospešeno uči in sledi trendom.......bolj kot katerikoli študent in dijak..predvsem pa z večjim navdušenjem .....bravo ata :OK: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Father in Law,

we, who are about to graduate, salute you! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:  ja seveda boš delala in hodila v službo na stara leta pa prav zaradi tega, namesto da bi se zaposlila takoj po diplomi, začne ti teči delovna doba, in tako se prej upokojiš, in uživaš na stara leta  B)

Uživaš na stara leta??? :lol1:

Kako, zakaj, kdo ti bo omogočil uživanje na stara leta.......???

Če te seveda do takrat Matilda ne obišče, revma ne naleze, rak ne uščipne...... Menda ja ne "dobra mati Slovenija"? :lol1:

"Penzija" je balzam za ušesa samo še za naivneže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja itak od penzije skor nemorš živet, zato pa obstajajo varčevanja za penzijo, in tako varčuješ do penzije, potem pa uživaš ne, pa tud revma te še ne obišče v teh letih :rolleyes:

Sicer so pa profesorji najstarejši penzionisti, ki še vedno poučujejo, pa to ne leti na tvojga atija, jz sm mela prof. statistike, ki je star krepko čez 70 let, pa je še vedno aktiven, le zakaj :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa tud revma te še ne obišče v teh letih :rolleyes:

Revma te lahko krepko trga že desetletja pred penzijo. To ni nobena redkost.

jz sm mela prof. statistike, ki je star krepko čez 70 let, pa je še vedno aktiven, le zakaj  :hmm:
Razlogov je lahko mnogo. Morda zato, ker je to njegov način življenja?? Ker ne ve, kaj bo počel, ko bo nehal poučevat?? Ker rad poučuje?? Ker ne želi biti naenkrat odvečen in nepomemben?? Zaradi druženja s sodelavci??
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker dobi gadne pare ... in ne more več držat ne krede ne vode in še vedno prdi pred katedrom :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer so pa profesorji najstarejši penzionisti, ki še vedno poučujejo, pa to ne leti na tvojga atija, jz sm mela prof. statistike, ki je star krepko čez 70 let, pa je še vedno aktiven, le zakaj :hmm:

A misliš Arha???

O deluje kot da je bliz 80, v resnici pa še ni 70.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha in varčevat ne morš, če ne diplomiraš v roku in greš takoj v službo :lol1:

se ne strinjam s tabo, varčuješ, lahko, če le hočeš, neverjamem, da nemoreš vsak mesec dat v te namene 10.000 ali pa 5.000 sit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se ne strinjam s tabo, varčuješ, lahko, če le hočeš, neverjamem, da nemoreš vsak mesec dat v te namene 10.000 ali pa 5.000 sit

Lahko še več ... verjemi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A misliš Arha???

O deluje kot da je bliz 80, v resnici pa še ni 70.

ja prav njega mislim, pa neverjamem, da jih nima 70 še. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!