Skoči na vsebino

Študij & Študenti


Thundercat

Priporočene objave

v čem je pol problem? :?

Ja js ga nisem izpostavla ... mal si se zmedla zdejle ... preberi svoje poste od začetka ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: ja seveda boš delala in hodila v službo na stara leta pa prav zaradi tega, namesto da bi se zaposlila takoj po diplomi, začne ti teči delovna doba, in tako se prej upokojiš, in uživaš na stara leta B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja js ga nisem izpostavla ... mal si se zmedla zdejle ... preberi svoje poste od začetka ...

o ne sej si ti rekla , da nemorš varčevat, dokler ne diplomiraš in ne greš v službo, ne jz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: ja seveda boš delala in hodila v službo na stara leta pa prav zaradi tega, namesto da bi se zaposlila takoj po diplomi, začne ti teči delovna doba, in tako se prej upokojiš, in uživaš na stara leta B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A misliš Arha???

O deluje kot da je bliz 80, v resnici pa še ni 70.

ja prav njega mislim, pa neverjamem, da jih nima 70 še. :hmm:

No, trdil ne bom, ker je možno da so ga ob rojstvu zatajili za kakih 10 let, sploh če je bil že takrat tak psihič.

I was :o :blink: :hmm: :kva1: too, ko so mi to govorili. Verjetno poznaš Puhariča (gosp. pravo) - menda preko 75, deluje nekaj čez 60. :blink:

Menda. Zdej pa že mal preveč opravljam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh D-D nisi razumela moje izjave ... tut prav ... ni bila niti najmanj mišljena tako in se je navezovala na tvoj prejšnji post ... WHAT EVER ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes na žalost več ne velja 35 let delovne dobe in dober dan penzija, ampak bomo garali vse tja do 65 leta, pa če imamo eno leto delovne dobe - to več ni pomembno

o nebi rekla da je to glih tko, raj se pozanimi o tem, pa ti bodo pol stvari bol jasne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, trdil ne bom, ker je možno da so ga ob rojstvu zatajili za kakih 10 let, sploh če je bil že takrat tak psihič.

I was :o :blink: :hmm: :kva1: too, ko so mi to govorili. Verjetno poznaš Puhariča (gosp. pravo) - menda preko 75, deluje nekaj čez 60. :blink:

Menda. Zdej pa že mal preveč opravljam.

:hmm: zdej bom pa prov pogledala kok je Puharič star, k tok letmu pa res nebi pripisala, res pa je da se barva :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ljubica, če le malo spremljaš današnje stanje glede pokojnine ter pokojninsko reformo, se bomo mi gladko malo obrisal pod nosom za pokojnino..... :xx:

pa tud boljše je če malo potegneš študentski status, si pridobiš izkušnje take in drugačne, ...... in veš točno na kakšen način si boš priskrbel vse potrebno za svojo prihodnost in pokoj ( kar pa ni nujno, da ga bomo dočakali)..... :yea2:

glede na moje izkušnje v različnih firmah, večina 'ta pridnih' študentov, ki je končala fax v roku, še osnov računalnika ne pozna, da o čem drugem ne govorim...... :SS

ljubica?

dobr vem kako poteka pokojninska reforma in pravtako zdravstvena reforma, zato sm pa prej napisala, da s to "pokojnino" se ne da živet in da zato obstajajo varčevanja, ki ti pol na stara leta, dodatno prieka dnar, na tvoj račun, prav zaradi tega.

se pa strinjam s tabo, da marsikdo nima računalniških osnov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, trdil ne bom, ker je možno da so ga ob rojstvu zatajili za kakih 10 let, sploh če je bil že takrat tak psihič.

I was  :o  :blink:  :hmm:  :kva1:  too, ko so mi to govorili. Verjetno poznaš Puhariča (gosp. pravo) - menda preko 75, deluje nekaj čez 60. :blink:

Menda. Zdej pa že mal preveč opravljam.

:hmm: zdej bom pa prov pogledala kok je Puharič star, k tok letmu pa res nebi pripisala, res pa je da se barva :D

Ja, ma sej po moje tud ne more bit čez 70, je pa bliz.

Za Arha me pa več ne briga, pa če je 20. Bi bil že čas, da gre v penzijon pa sončit se pred zidanco nad Krškim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

edino razliko, ki sem jo hotel prikazat med rednimi in mano je, da po diplomi večina komaj najde pripravništvo (po leto in več čakajo brez vez) in potem še lep čas preklada papirje ker se navadno nimajo z njim časa ukvarjati in ga učiti vsega. tako rabi nekaj let preden prileze do tega da mu zaupajo kaka bolj resna dela (izjeme so vedno, govorim o povprečju in za ekonomiste).

mogoče ne boš verjel ampak kot "neresnemu" študentu z izkušnjami ti tudi med študijem pogosto zaupajo naloge, ki jih sveže diplomiranim ne. mogoče tudi zaradi tega ker ti prideš z določenim znanjem za njega pa vejo da se uči oz. ga podcenjujejo ker vedo kak je bil na začetku.

da o tem koliko boljše izhodišče imaš za razgovore o službi in pogajanja če ob prvem stiku lahko našteješ kar nekaj stvari na katerih si delal, sploh ne govorimo.

jasno pa je, da to pomeni da moreš delati na stvareh, ki imajo vsaj neko povezavo z tvojo stroko in da tu ni govora o tem da kelnariš, opravljaš selitve ali si reševalec na bazenu :devil:

v mojem primeru za marketing pomeni to delo v medijih, pri trženju in nasploh delu v podjetu kar ti da dober pogled v samo delovanje podjetij v praksi.

iz prakse ti lahko povem da diplomanti marketinga sploh ne poznajo medijev ali principov trženja in potem se od njih pričakuje, da bodo naenkrat dobre PR osebe (isto velja za komunikologijo na FDV). če nisi nikoli delal v medijih ne moreš delat z mediji ker pogoriš v prvem stiku z novinarji, edina šansa je dober mentor in delo pod njegovim nadzorom kar pa ni ravno pogosta praksa.

sinergija: faks (2) + izkušnje (2) = 5 :naughty:

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ste vedeli da je Slovenija edina država v Evropi, kjer je osip na faksu 50%??

in da je povprečna doba študija 7-8 let.......

no ja, osipa je v AUT nekaj manj, vendar povprecna studijska doba je (vsaj bila) 9,4 leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem tej izjavi že vnaprej:

Jebeš pokojninsko reformo - živa natega ...

Se popolnoma strinjam s teboj :OK:

Čas nazaj so vlačili po medijih ravno ta problem, da so s tem pokojninskim varčevanjem potegnili folk za nos - no kakor kol,

boljs je biti student, kot pa prijavljen na Borzi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena resnica je, da so naši raziskovalci še vedno bolje plačani in cenjeni v akademski kot pa v gospodarski sferi, zato jih niti ne zanima sodelovanje s podjetji.

Mogoče kasneje, ampak na začetku kot mladi raziskovalec dolgo časa delaš preden lahko rečeš "plači" kaj drugega kot štipendija.

@premza : kot kaže sva sedela v istih klopeh, ampak sam imam zelo različen pogled na znanje, ki ga posreduje ta program (FRI-UNI). Dejstvo je, da če nisi nikjer delal med študijem, si po opravljeni diplomi popolnoma neuporaben v industriji. Ampak to je v tej stroki izjema, katere sam sploh ne poznam, vsi sošolci so namreč delali zraven študija. Moraš pa razlikovati da za opravljanje dela kot je kodiranje in preprosta sistemska administracija je znanje, ki ga pridobiš na fakulteti skoraj odveč. Ampak za nek splošen pogled na stroko je pa ta program "nuja".Je bilo pa mnogo študentov, ki so se prišli učiti kodirati na faks in so cel čas godrnjali nad učnim programom (dosti matematike, sploh na začetku). Ti bodo verjetno res celo življenje počeli to kar so se želeli naučiti na faksu.

Ne vem pa kje je hec v tem da delo in študij ne gresta skupaj. Še celo priporočljivo je delat zraven, da se ne poleniš popolnoma med dvema mesecema, kjer je treba mal študirat (je že premza povedal katera dva meseca sta to :)). Imamo pa računalničarji (ne samo mi) srečo, da lahko opravljamo dela v stroki že v času študija. Povpraševanje za "poceni" koderje, sistemske administratorje presega ponudbo, čeprav praktično vsi študenti še delajo poleg študija.

Sam sem zaključil študij v 6-ih letih namesto v 5-ih. Je bilo lepo s štipendijo. Pa še bi, če bi šlo :)

Dobri in pridni študenti so pa povprečno boljši delavci. Te teorije o tem, da obstajajo ljudje, ki se znajo učiti samo za ocene so pa po mojem zrasle iz gole slovenske foušije. Vsaj za študente v moji stroki lahko rečem da se uspeh v delu zelo povezuje s tem kakšni študenti so bili. Manjše anomalije so, ampak zanemarljive.

LP,

Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimive izkušnje in teorije ste izpostavili.....upam da se kaj naučim iz napisanega....pa tudi upam da bom faks končal pod povprečjem.....čeprav ..... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me pa bolj skrbijo tisti, ki pridejo skozi, so pa študirali tako kampanjsko in (ali) nezainteresirano, da je ob koncu študija njihovo znanje le skupek detajlov, kot raztresen puzzle, pozabili pa so splošne pojme in načela in tako nimajo nikakršne osnove za naprej.

Imas pac sreco in si na fakulteti, kjer se ucite bolj ali manj zivljenjske stvari. Dejansko vam vasa fakulteta (pravna, Ljubljana) poleg obveznega balasta ponudi tudi ogromno znanja, ki ga je dobro imeti, ko se prebijas skozi zivljenje. Zal pa takih fakultet ni veliko. Konkretno moja (matematika, Ljubljana) tako na uporabni kot na teoreticni smeri izobrazuje bodoce mlade raziskovalce. Razlika med obema smerema je samo ta, da se bodo teoretiki kasneje ukvarjali z abstraktno matematiko, uporabniki pa bodo raziskovali stvari, ki jih bo cez leta morda nekdo pretvoril v res kaj uporabnega (npr. kak hitrejsi algoritem za iskanje prastevil v kriptografiji in podobno). Ampak takih ljudi je najvec pet na generacijo... Znanja, ki bi ga lahko z diplomo uporabil navaden smrtnik v kakem podjetju, pa nam ta fakulteta ponuja tako presneto malo, da kar verjeti ne mores. Vse, kar nas ucijo, ti pride prav sele, ce se po koncani fakulteti vpises na podiplomski studij kake druge naravoslovne fakultete.

Po mojih izkusnjah je za zavlacevanje na nasi fakulteti v 80 % primerov kriv studij "za pridobitev diplome" in nesposobnost/nezmoznost vodstva fakultete, da bi nam ponudila predavanja o stvareh, ki se nekje *res* uporabljajo. Si predstavljas, da pri nas na univerzitetni smeri nihce ne predava kakrsnega koli matematicnega modeliranja? Ko bom nabit s teoreticnim znanjem zapustil fakulteto, ne bom znal na podlagi tablic smrtnosti izracunati pricakovane zivljenjske dobe cloveka, ki se bo rodil leta 2005. Groza!

In tako studij postane monoton ritem ucenja nezanimive snovi, polaganja izpitov in uzivanja v prostem casu, zato da se bom lahko s tistim papirjem pocutil vecvrednega, ko nekdo na Milijonarju ne bo vedel, kaj je polmer kroga. Pateticno.

LP,

Andrej.

P.S. Videl sem spisek vasih izbirnih predmetov v 4. letniku. Kaj naj recem - VAU! Se mene zanima ogromno izmed nastetih stvari, pa sem naravoslovec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pics%2Fcache_gr%2Fgraf_MMa_191.1065113956.gif

Le kdo bo poskrbel za vse te starce........ :wacko: In kdo bo poskrbel za nas, če bo šlo tako naprej??? :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jasno pa je, da to pomeni da moreš delati na stvareh, ki imajo vsaj neko povezavo z tvojo stroko in da tu ni govora o tem da kelnariš, opravljaš selitve ali si reševalec na bazenu :devil:

v mojem primeru za marketing pomeni to delo v medijih, pri trženju in nasploh delu v podjetu kar ti da dober pogled v samo delovanje podjetij v praksi.

iz prakse ti lahko povem da diplomanti marketinga sploh ne poznajo medijev ali principov trženja in potem se od njih pričakuje, da bodo naenkrat dobre PR osebe (isto velja za komunikologijo na FDV). če nisi nikoli delal v medijih ne moreš delat z mediji ker pogoriš v prvem stiku z novinarji, edina šansa je dober mentor in delo pod njegovim nadzorom kar pa ni ravno pogosta praksa.

sinergija: faks (2) + izkušnje (2) = 5 :naughty:

Pervy, popolnoma se strinjam s tabo, mogoče pa nisem bil dovolj natančen. hotel se reči: 100 ludi, 100 čudi. Vsak primer moraš posebej pogledat.

tisto s kelnarjenjen sem hotu le poudarit kot mogoče v določenem primeru neuporabnih izkušnjah, čeprav včasih je tudi to bolje kot nič. Poglej, če bi jaz prišel na razgovor za službo na banko in bi rekel: X let sem delal v selitvenem servisu, verjem, ne bi niti trznili, če pa bi npr. rekel: moja teta ima računovodski servis in sem ji v poletnih mesecih pomagal pri knjiženih, bi bila reakcija popolnoma druga.

Glede na to, da najverjetneje navajaš v nadaljevanju svojo izkušnjo, ti povem, da sem sam v zelo podobnem položaju. Med študijem (diplomiral sem letos - ekonomija) sem nabral slabe 3 leta delovnih izkušenj, ampak sem imel srečo, da sem že na začetku padel direkt v svojo stroko (finance). Res pa je, da sem priložnost izkoristil, pokazal vse svoje znanje, iznajdljivost in zainteresiranost, tako da še pred diplomo ni bilo problema glede zaposlitve (še težil so mi da se zaposlim preden sem diplomiral, čeprav mi ni bilo v interesu, saj sem kot študent zaslužil več). Res pa je, da se mi je zaradi te službe zavlekel faks, kar pa mi ni niti malo žal.

Pa še nekaj moram poudarit: opazil sem v praksi, da tudi če stvari na začetku ne obvladaš, pokažeš pa interes, ni nobenega problema, saj ljudje vidijo, da nisi neki jebiveter in da lahko iz tebe še kaj nastane, zato je tudi njim v interesu, da ti pomagajo in se s tabo ukvarjajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Da ne odpiram nove teme, čeprav bi si jo zaslužili.

Takole:Ekipa študentov ljubljanske univerze je na mednarodnem tekmovanju zasedla PRVO mesto s projektom ,,Spreminjanje lastnosti odziva celic na bakterijsko okužbo,,. Tekmovanje je potekalo v ameriškem Cambridgeu- Massachusetts Institute of technology (MIT). Sodelovalo je 37 univerz s celega sveta tudi Princeton, Imperial college, Berkeley, Harvard, UCSF, Cambridge....(med elito je manjkal le Stanford)

Gre za ,,novo,, biološko inženirstvo ki naj bi sprožilo bio-tehniško industrijsko revolucijo.

Njihovi izsledki vodijo v praktično uporabo v zdravstvu in posledično v farmaciji.

Naša ekipa je bila sestavljena iz študentov biokemije, fizike in mikrobiologije ter je vključevala tudi računalniško simulacjo spremenjenga delovanja celičnih procesov, saj gre za medsebojno delovanje velikega števila celičnih sestavin in povratih zank.

Tudi v posameznih kategorijah so osvojili še: dva druga mesta (za sistem ter meritve in katergorizacijo) in eno treje mesto za priprvo doumentacije.

Doslej so ekipe uporabljale preprostejše organizme (kvasovke in bakterije), dela z gojenimi sesalskimi celicami pa se je lotila le slovenska ekipa in ekipa Princetona. Cilj slovenske ekipe je bilo pripraviti celice , ki so sposobne prepoznati bakterjsko okužbo, vendar je njihov odziv omejen, kar prepreči razvoj sepse zaradi pretiranega celičnega odziva, in kaj takega še nikoli ni počela nobena druga ekipa na gojenih sesalskih celicah.

Da so morali 9000 eur za udeležbo nafehtati pri sponozorjih pa je nabrž pri nas samoumevno, saj ne gre za fuzbal.

Cel članek pa na

http://www.dobrojutro.net/index.php?stran=...=11&id=6685

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Mene pa nekaj zanima. A ima kdo mogoče kakšno gradivo za izdelavo NAČRTA TRŽENJA? Sem že čist obupala nad tem...

Hvala

lp

Polona

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa nekaj zanima. A ima kdo mogoče kakšno gradivo za izdelavo NAČRTA TRŽENJA? Sem že čist obupala nad tem...

Hvala

lp

Polona

zdravo,

to je približno takšno vprašanje kot če bi rekla ali ima kdo gradivo za izdelavo motorja? pomembno je za kaj rabiš, je to ekonomski faks, srednja šola, itd. ker za pravi načrt trženja bi lahko vzela kar vsa gradiva vseh predmetov 3 in 4 letnika smeri marketing na ekonomiji :whistle:

za načrt trženja moreš definirat ciljne skupine potrošnikov, načine doseganja le-teh, oglaševanje, človeške vire (kadre),........ skratka to je zadeva, ki je če jo hočeš naredit resno zelo kompleksna ker je konec koncev najpomembnejša za uspeh produkta.

probaj dobit kak načrt trženja, na faksih tega delajo dosti pri vajah in si pomagat s temi iztočnicami (google je zakon :) ): http://www.microsoft.com/slovenija/malapod...smarketing.mspx

http://74.125.39.104/search?q=cache:5kYlMM...lient=firefox-a

http://www.ediplome.fm-kp.si/Stuklek_Astra_20070713.pdf

http://test.japti.si/content.aspx?docid=790

upam da pomaga :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj študenti in študentke, sami šalabajzarji!!! jedl bi na bone delal fax 10 let pa delal nč.

Redko ker je tak da bi ob DELU še študeral...Najlaži je živet na tujih žulih...

Samo moje mnenje :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!