Skoči na vsebino

Testiranje Na živalih


D-D

Priporočene objave

Vsak razvoj ima svojo ceno in za ceno teh živali hodimo precej bolj zdravi in lepi okrog (in to je žal v zahodni civilizaciji trenutno hudo pomemben faktor).

"Cilj opravičuje sredstvo" je menda najbolj samovšečen rek, kar jih obstaja.

Ja, Georgi, prav maš.......sam žal je prekleto realen, pa lahko narediš kar hočeš.

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zatiskat si oči pred vojnami, pred lakoto, pred revščino in kazat s prstom na mučenje živali. Spregledat posilstva, maltretiranja otrok in se osredotočit na kunce?

Zaradi mene kar. Hinavščina in omejenost ter nič drugega.

Dokler je cena človeškega življenja tako nizka se mi preprosto jebe za testiranja na živalih - konec koncev boljše živimo zaradi tega, ne? . Kaj lahko naredim - v obeh primerih nič. Jem zrezke.

Bi pa vsi nosili usnjene kombinezone ali vsaj rokavice če že ne

škornje?

Malce več realnosti. Svet je krut, življenje pa tudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zatiskat si oči pred vojnami, pred lakoto, pred revščino in kazat s prstom na mučenje živali. Spregledat posilstva, maltretiranja otrok in se osredotočit na kunce?

Noben si ne zatiska oči pred tem. Vsak dan lohk spremljaš TV novice, brereš cajtnge pa poslušaš oddaje na to temo. Ne vem, česa si prikrajšan. <_<

Ene organizacije se borijo proti nasilju nad človekom, nekatere pač proti človeškemu nasilju nad živalmi. Simple as that.

Pa ne mešat tega. Stare jajčne debate, k se vlečejo k čreva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

...evo, tuki se lahko nadaljno pogovarjamo o mucenju zivali in podobno...una tema o moceradovcih naj pa ostane za recepte in izkusnje... :rolleyes: ...a prav :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni fajn k smo (baje) na vrhu prehranjevalne verige?

:D Predlagam poizkus: greš v afriško savano na dooooolg sprehod. In bomo videli, kaj bodo rekli levi, gepardi, leopardi, hijene, pavijani, krokodili... na to, kdo je na vrhu prehranjevalne verige! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Take ljudi, ki to počnejo pa bi lahko tudi jaz mučil!!! :angry:

Ne morem razumeti tega kako lahko nekdo to počne. Da si znanstvenik in bi ljudje mislili, da imaš vsaj malo soli v glavi.

Jaz bi testiral na teh, bi za razliko od živali vsaj vedeli zakaj to počnemo na njih! Takih slikic pa ne morem gledati, lažje gledam posnetke vojnih grozot, kot pa to. :cry:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Clovek je sam kriv za lakoto svoje vrste, posilstva, umore.....

Eno je ubijanje(humano,brez mucenja) zivali zaradi hrane(prezivetja), drugo je pa mucenje zivali zarad kremic pa druzga sranja.

6 miljard ljudi je. To je cist prevec. To stevilo bi blo treba zreducirat na eno tretjino pa bi blo lih prov.

Na zivce mi gre ko ljudje drug drugega zmerjajo z zivaljo(v slabsalnem pomenu). Ko pa pomislis je pa clovek veliko slabsi kot pa zival. Zival nikoli ne bo mucila druge. Ubila jo bo zaradi bitke prezivetja ali pa zaradi obcutka ogrozenosti.

Dobr bi bilo ce bi bil nad vso to svinjarijo bolj poostren nadzor in strozje kazni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdar gre za zdravila naj stvari testirajo na zivalih, rastlinah, crncih ali katerikoli drugi zivali, ampak ne prebavljam pa da testirajo neke kremice, after shave in podobne "nevitalne" stvari.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kolikor vem pri nas Krka dela največ poskusov na psih in mačkah ...

Ni lepo obtoževati na način : naj bi .....ali: kolikor vem...

Krka na živalih testira zdravila, ne pa lepotnih kremic, ki jih ženske tako z veseljem uporabljate.

Ne odobravam mučenja živali na kakršenkoli način, vendar se mi zdijo za testiranje zdravil (AMPAK SAMO ZDRAVIL) primernejše živali, kot ljudje.

Obsojam pa vsako testiranje lepotnih in stimulativnih zvarkov na živalih.

Naj jih testirajo tisti, ki se mažejo z njimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kva pa vse živali k jih pojemo recmo rake se da tud žive v krop kuhat pa vse krave k so zaprte v hlevih pa konji k jih mučjo na dirkah pa gozdne živali k ne morjo čez cesto ker so sezidal novo avtocesto pa srne k jih po hostah lovijo ...

sj ne rečm da niso kruti pa da ne mučjo živali sam sj to že od nekdaj delamo včasih je tud cerkev prepovedala da bi ljudi pa živali siciral kako je pa dons s tem presadijo ti pljuča pa jetra pa srce pa ne vem kva še vse pa se zdi ljudem k majo take okvare al pa so mel nesreče prov supr da jim znajo to zamenat pa so glih tko začel s temi poskusi na živalih pa jim presajal organe pa poskušal na njih vse živo

tko da se mi zdi to obsajanje mal krivično sj ne mučjo sam oni živali

sploh pa tud "mučenje" neki stane tko da če bi blo brez veze vrjetn nebi za take stvari stran metal dnarja drgač so pa velik stvari odkril z mučenjem al pa ne humanimi metodami ( da so ugotovil ker del lobanje je najman občutliv so lobanje metal po stopnicah in posnel kaj se je z njo dogajal in sam če veš kaj nečemu škodi lahko to preprečeš sam to morš pa najprej ugotovit)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kva pa vse živali k jih pojemo recmo rake se da tud žive v krop kuhat pa vse krave k so zaprte v hlevih pa konji k jih mučjo na dirkah pa gozdne živali k ne morjo čez cesto ker so sezidal novo avtocesto pa srne k jih po hostah lovijo ...

sj ne rečm da niso kruti pa da ne mučjo živali sam sj to že od nekdaj delamo včasih je tud cerkev prepovedala da bi ljudi pa živali siciral kako je pa dons s tem presadijo ti pljuča pa jetra pa srce pa ne vem kva še vse pa se zdi ljudem k majo take okvare al pa so mel nesreče prov supr da jim znajo to zamenat pa so glih tko začel s temi poskusi na živalih pa jim presajal organe pa poskušal na njih vse živo

tko da se mi zdi to obsajanje mal krivično sj ne mučjo sam oni živali

sploh pa tud "mučenje" neki stane tko da če bi blo brez veze vrjetn nebi za take stvari stran metal dnarja drgač so pa velik stvari odkril z mučenjem al pa ne humanimi metodami ( da so ugotovil ker del lobanje je najman občutliv so lobanje metal po stopnicah in posnel kaj se je z njo dogajal in sam če veš kaj nečemu škodi lahko to preprečeš sam to morš pa najprej ugotovit)

Testiranje oko dražečih snovi: ta metoda je v uporabi že več kot 4 desetletja. Pri teh testih se 100 mililitrov snovi v obliki tekočine, granul ali praškov vsujejo v oči poskusnih živali, ponavadi zajčkov. Le-ti so imobilizirani, da ne morejo pobegniti ali se premikati in si pri tovrstnih poskusih nemalokateri celo zlomi tilnik. Oči imajo prisilno odprte s sponkami. Ko jim nanesejo te škodljive substance živali tulijo od bolečin, »znanstveniki« pa opazujejo, kako in koliko časa jim oči propadajo. To »opazovanje« traja tudi do tri tedne, intervalno pa se beleži stanje oči v propadanju. Zajčki so pri tem seveda pri polni zavesti in tudi ne dobijo nobenih sredstev proti bolečinam, saj naj bi to »motilo« potek in rezultate testov. Posledice, ki jim jih to mučenje pusti so močno zatekanje vek, vnetje šarenice, gnojenje ali razjeda oči, krvavenje in oslepitev.

Če lahko to primerjaš z srno ki jo v hosti ustrelijo pol pa ne vem.Mislim da ni primerjave.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja hotu sm sam povedat da ljudje mučimo živali že od nekdaj :( in zato ne vem zakaj je tak cirkus glede točno teh živali ki so jih mučl zarad kozmetike o ostalih pa se ne govori tolk oz nič :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to so res krute reči...sam kakšne so pa alternative.....?

ce se ta post nanasa na Letecevega, pol je alternativa ta, da v jajc not vsujejo to isto snov in opazujejo kaj se dogaja z membrano... .)

slika: "The CAM test for eye irritation uses the delicate membranes in eggs instead of rabbits' eyes"

post-11-1075635852.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja hotu sm sam povedat da ljudje mučimo živali že od nekdaj :( in zato ne vem zakaj je tak cirkus glede točno teh živali ki so jih mučl zarad kozmetike o ostalih pa se ne govori tolk oz nič :angry:

Zato ker ne vem kaj bi ti raj vidu če bi ti dal na izbiro, al da te ustrelijo kar traja 1-2s ali bi raje videl da te privežejo in ti v oči zlivajo razne pizdarije kak teden medtem bi te peklo, pojavile bi se razjede, na koncu bi pa pobrcal po treh tednih "uživancije".

Eno je ubijanje zaradi prehranjevanja kar je naravno (kolikor toliko) drugo je pa testiranje za kozmetiko ki jo uporabljajo 40 let stare babe ki se ne morejo sprijazniti da imajo povešene joške pa gube pod očmi.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno je ubijanje zaradi prehranjevanja kar je naravno (kolikor toliko) drugo je pa testiranje za kozmetiko ki jo uporabljajo 40 let stare babe ki se ne morejo sprijazniti da imajo povešene joške pa gube pod očmi.

LP

Leteči

ženske so vsega krive al kaj...zdej jih boš pa slišu.... :lol1: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ženske so vsega krive al kaj...zdej jih boš pa slišu.... :lol1: .)

Poznam ene par primerkov za katere bi človek mislu da jim proizvajalci kozmetike plačajo da testirajo njihove proizvode namesto zajcev in to vse naenkrat. Maškare.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem brala vseh postov, ker me ubijajo.

Visoka Kozmetika za ,,ženske,, temelji na sami svinjariji ( zarodki, posteljice, želvje olje...) zato kopujem samo izdelke, ki ne vsebujejo živalskih sestavin in niso testirane na živalih. Krzna nimam in ga nikoli ne bi nosila. Jem meso in mislim, da more bit v prehrani (ne vsak dan) vendar sem ga pripravljena dražje plačat če bi stroški reje živali zrastli na račun bolj humane vzreje in sem ZA prepoved transporta živega mesa.

Sicer pa upam da bo z razvojem genetike (vzreja celic in testiranje na le-teh) testiranje na živalih počasi odšlo v pozabo.

Sicer so to majhni koraki ampak nekje je treba začet.

Ko gledam Kitajcein ostale ,,rumence,, kako sedaj pobijajo tiste uboge kure in utapljajo cibetovke me je resnično sram, da sem človek. Vsi ti virusi in kuge, ki se razvijejo ravno tam so posledica nemogočih razmer v katerih te živali redijo in meni izgleda to pravi ,,upor narave,,.

Sicer pa se nihče ne spotika v to---So Kitajci preveliki, da bi jim kdo solil pamet, vendar bomo na koncu vsi pocrkal glih zaradi njih.

Krzno nosijo lepe živali in grdi ljudje.

To velja za razvite države in ne leti na eskime, ki nosijo krzno zato ker bi drugače zmrznili.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina, tokrat ti lahko samo rečem ... SE POPOLNOMA STRINJAM S TABO :OK:

Tudi jaz.... sploh z Lininim prvim stavkom.... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Jaz sem tudi dobila tisti ''referat'' o testih na živalih na mail. Sam dejstvo je, da so ti podatki, kdo testira na živalih in kdo ne ZASTARELI (1991).

Potem sem se odločila, da ne bom kupovala izdelkov, ki so testirani na živalih! Pa sem prišla v trgovine in vprašala za izdelke, pa mi prodajalci še sami niso vedeli povedat katere firme testirajo in katere ne. Žalostno!!!

Sem se potem sama lotila raziskave in sem pisala podjetjem preko maila. Sigurno lahko rečem, da ne testirajo VICHY, NIVEA, ORIFLAME. Je pa res, da se da v trgovinah kupit samo Niveo, Vichy lahko dobiš samo v lekarnah, Oriflame ima pa direktno prodajo preko katalogov.

Trenutno uporabljam Oriflame in sem zelo zadovoljna, za Niveo pa tako vsi vemo, da je zelo vredu. Vichy sem tudi že poskusla, ampak je zame preveč draga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prasci!!!! Ce bi meu jst kej pr tem bi vsazga k to dela cist imobiliziru da se tut mal ne bi mogu premaknt pa mu delu vse to kar na zivalih poiskusajo!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Oj... Unih slikc neb blo treba - ne morem gledat. Folk si tut z ogledom tega ne bo gr priš, da ni OK kar delajo, če sami niso sposobni čutit. Sama pravim, da kdor nima rad živalc, ne more met rad človeka. In nima rad živali, kdor jih je... Grozne stvari se dogajajo... Če sam pomislim, da bi se kaj takega lahk zgodlo tud mojemu Bunny-ju al pa kterikoli moji žvadiki... In da je mučenje v vseh oblikah vsakodnevna praksa... Nimam besed.

post-7093-1116419899_thumb.jpg

post-7093-1116419990_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja hotu sm sam povedat da ljudje mučimo živali že od nekdaj  :( in zato ne vem zakaj je tak cirkus glede točno teh živali ki so jih mučl zarad kozmetike o ostalih pa se ne govori tolk oz nič :angry:

IN ČAS JE DA SE TO NEHA....in nekje je treba začeti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UUUuuuu IIiiiii... keri lepi zajci... ziher oprani s pervolom!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!