Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

Sm paše tole:
Jetrca od zjutraj uplenjenega srnjaka na popraženi čebuli pravkar pobrani s polja.

Jatrca.jpg

Prispeval jih je pa tale stric. Se je prišel 3x pokazat preden se je odločil donirat.

SobotnSrjak.jpg

Ta spodn, da ne bo pomote. Oni ki se butasto reži jih ima še vedno vgrajene.

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, I30 said:

Sm paše tole:
Jetrca od zjutraj uplenjenega srnjaka na popraženi čebuli pravkar pobrani s polja.

Jatrca.jpg

 

 

Preveč na debelo si jih narezal, potem jih pa moraš dolgo pečt, so pa trda. :mad:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, skalar36 pravi:

Preveč na debelo si jih narezal, potem jih pa moraš dolgo pečt, so pa trda. :mad:

Razvajenc!

Da niso trda jih prej olupiš! So bila ravn ta prava!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, I30 pravi:

Prispeval jih je pa tale stric. Se je prišel 3x pokazat preden se je odločil donirat.

SobotnSrjak.jpg

Ta spodn, da ne bo pomote. Oni ki se butasto reži jih ima še vedno vgrajene.

A bi se dal dobit kak štikl tegale strička, k je daroval jetrca?
Bi ga mela fulll full rada :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, skalar36 pravi:

Preveč na debelo si jih narezal, potem jih pa moraš dolgo pečt, so pa trda. :mad:

.... taprav dec tut surova poje, če je treba...  :D 

.... če pa kej ne moreš prežwečit...pa pol na konc vn pljuneš...  :D


 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Alla pravi:

A bi se dal dobit kak štikl tegale strička, k je daroval jetrca?
Bi ga mela fulll full rada :rolleyes:

Strici pa tete iz Nimrod-a so ga vzel. Tam se tudi dobi po porcijah.Link: http://www.nimrod.si/
Je prevroče, da bi se s pripravo mesa ukvarjal brez ustreznih prostorov. Je treba ohladiti, skladiščiti in potem dokončno obdelati. Je kar delo in se ob tem otepati muh ni ravno višek higiene in veselja.
Lovcu ostane cvrček (drobovina), ki pražen super paše zraven cvička ali piva in se tradicionalno pripravi čimprej po uplenitvi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, I30 said:

Razvajenc!

Da niso trda jih prej olupiš! So bila ravn ta prava!

:eek:

Kok pa to zgleda? To pa prvič slišm.

Zadnč sm skor pozabu stran vzet tisto vrečico z zeleno vsebino. Huh sreča, da sm do cajta porajtu.

Aja, pa še zmeri mislem, da se jagrou ne rab. Oziroma na vsako občino največ 2, pa onadva kot s.p. recimo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jebote...a si mogu cviček zdele omenit.... nujno sem ga potreben.... Se preveč nažru ćewapow...  :D

spet.

Drugače pa sem redna stranka v Nimrod. Norčeve base ne gredo skozi končno kontrolo, če ni jelen po nesreč not padu..  :D

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kurac tale nimrod k tud crkovino pobira...nkol ne ves...:SS:SS:SS:SS:SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, skalar36 pravi:

Kurac tale nimrod k tud crkovino pobira...nkol ne ves...:SS:SS:SS:SS:SS

Pa dej ne seri spet!!!

Ja, ja, tvoj bivši žlahtnk je tko delal oziroma so drugi, pa je bil on proti, pa so ga odrezal pa bla, bla, bla.....

 

Veš, slučajno sem preglednik divjačine in lahko rečem samo da ne seri!

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti se boš pa tud razpoču, če se mal pohecam, ane. No se mi paše, k tebe v luft vržem. Vsaj vidm, da znaš bit nestrpn.

PS: a si ti slučajn un Vratovinc, k je bil vse v eni osebi?

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, skalar36 pravi:

Ti se boš pa tud razpoču, če se mal pohecam, ane. No se mi paše, k tebe v luft vržem. Vsaj vidm, da znaš bit nestrpn.

PS: a si ti slučajn un Vratovinc, k je bil vse v eni osebi?

To ni hec! To je podjebavanje.:mad:
Čeprav tudi to ne verjamem. Po mojem si sam ubrisan. Si se zadnje čase kaj z biciklom na pisker zvrnil?:hmm:

pred 20 urami, Zivnorc pravi:

... ... Norčeve base ne gredo skozi končno kontrolo, če ni jelen po nesreč not padu..  :D

 

No to bo že bolš kot une, ki jim pravijo jelenove, ker jih je Franc Jelen delal. Al pa lovsk golaž, ker je kuhar tud jagr.
Roba mora bit tko kot se šika, da je proizvod ta prav! 

Kakšne bi neki bile pasje?:hmm: Ker konjske so tud ene ta bolših. :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti 

9 minutes ago, I30 said:

To ni hec! To je podjebavanje.:mad:
Čeprav tudi to ne verjamem. Po mojem si sam ubrisan. Si se zadnje čase kaj z biciklom na pisker zvrnil?:hmm:

 

Ti pa si vase zalublen... če omenim nimrod, se ti počutiš podjebavanega :lol1:. Valda sm ubrisan kako nej ne bom, če si pa ti na cesti z avtom, jaz se pa upam s kolesom vozt. Od takga nestrpneža kot si ti nkol ne veš, lohk me ustrliš, al pa z plugam povoziš... evo to pa je podjebavanje tebe...:lol1:

 

Evo pa še neki zate. Ni še prepozno: 

Vinko Strmšek, 57 let, iz Slovenske Bistrice, je že skoraj tri desetletja član ene od štajerskih lovskih družin. Toda Vinko ni klasičen lovec. Pred mnogimi leti je namreč obesil lovsko puško na klin, kajti v srcu je začutil močno obžalovanje zaradi prelivanja krvi živali po naših gozdovih in poljih. 

V pogovoru je zelo iskreno in čustveno opisal svojo bolečino, ki jo še vedno čuti v srcu, ker je odvzel življenje mnogim živalim. Danes je Vinko med drugim tudi član Društva za zaščito in proti mučenju živali Slovenska Bistrica, katerega vodi njegova žena.

http://www.pozitivke.net/article.php/Lovec-Lovska-Puska-Obzaluje-Zlocine/print

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, skalar36 pravi:

Evo pa še neki zate. Ni še prepozno: 

Vinko Strmšek, 57 let, iz Slovenske Bistrice, je že skoraj tri desetletja član ene od štajerskih lovskih družin. Toda Vinko ni klasičen lovec. Pred mnogimi leti je namreč obesil lovsko puško na klin, kajti v srcu je začutil močno obžalovanje zaradi prelivanja krvi živali po naših gozdovih in poljih. 

V pogovoru je zelo iskreno in čustveno opisal svojo bolečino, ki jo še vedno čuti v srcu, ker je odvzel življenje mnogim živalim. Danes je Vinko med drugim tudi član Društva za zaščito in proti mučenju živali Slovenska Bistrica, katerega vodi njegova žena.

http://www.pozitivke.net/article.php/Lovec-Lovska-Puska-Obzaluje-Zlocine/print

Ohhh, stara pravlica, poznam.

Jaaaa, babe so hudič, ti povem! A je tvoja tud kej tazga al si že po narav tak?:hmm:

sem se čudil, da nisi že prej to ven privlekel.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja je še huj, sam tle ni govora od bab...

Evo še ena da je lov nevaren...tud za jagre. :lol1:

http://www.delo.si/novice/kronika/pes-ustrelil-lovca.html

Sofia – Neki Bolgar se je skupaj s psom ptičarjem odpravil na lov v bolgarski Ragrad. Po dobri uri lova je v daljivi zagledal prepelico in jo ustrelil. Pes se je z vso močjo pognal za ranjeno ptico in jo zgrabil. Ker je ni želel izpustiti, ga je lastnik s puško mahnil po glavi. Orožje mu je pri tem padlo na tla, kosmatinec pa je po nesreči stopil na sprožilec in 35-letnega lastnika ustrelil.

 

PS: Pravljice, gospodar je bil grd do psa, pa ga je le ta ustrelil...psa kasneje niso obtožili, ker je ravnal po pravilih lovskega kodeksa...:lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, skalar36 pravi:

Moja je še huj,

No sej pol pa zastopm.:dry: Se mi je zdel, da brez tega ne morš bit tolk ubrisan.:jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm vsak dan ubrisan, a ti nis? Jaz uporabljam brisačo.

Ampak to nima nč veze s tem, da so jagri ki imajo orožje zlo nevarni-predvsem za svoje "brate" :lol1:

"Med lovom na malo divjad na Cankovi je v soboto eden iz skupine lovcev ustrelil drugega lovca. Na nesrečo je bil 38-letni moški le lažje poškodovan."

http://www.rtvslo.si/crna-kronika/ob-lovu-na-fazana-obstrelil-drugega-lovca/295043

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: 

... za predstavo...kako je tole potekalo:
 Lov je bil na malo divjad..... lovec je imel pa 100 kil..  :eek:

....streljal fazana.... ustrelil lovca...  :hmm: .... ziher je 100%  imel fazanovo perje za klobukom, pa ga je z lahkoto zamenjal    za fazana.:eek:

 

...mislim, da mu je stresel ženo, pa se mu je maščeval.... :P   ampak ponavadi se v takem primeru strelja v rit s kameno soljo pomešano z nasekanimi merjaščevimi ščetinami....

...zihr mu je še hčerko..  :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, Alla said:

A prilepimo iz črne kronike še kako nevarni so motorji? Pa avtomobili? :yawn:

Če odpreš temo o nevarnosti motorjev in avtomobilov na cesti kamot. Drugač se pa držmo rdeče niti...:yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, skalar36 pravi:

... Drugač se pa držmo rdeče niti...:yawn:

Ja šur. Tko kot je domač pšanc pa gujdek na žaru brez ognja....

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je to res , me zmoti na koncu članka ,da obstajajo možnosti "tudi izključitev " :lol1:sej to je že samo po sebi jasno da bi moralo biti takoj brez katerekoli druge možnosti ,seveda če se dokaže navedeno dejanje lovcu . In prepoved (doživljenska) uporabe orožja v katerikoli panogi ! 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včas so lahko streljal pse v lovišču, če je bil brez gospodarja, oziroma nadzora.( mislim, da do leta 2004, me bo I30 popravil) Moj stric, ga je pred (cca 20) leti ustrelu mojemu sosedu. Potem je bil pa cel halo.

 

Kopirana izjava iz starega prispevka, leta 2010 na 24 ur. Link do cele objave spodaj.

 

 

Po starem zakonu smo pospravili kar nekaj psov, a takrat je bilo to dovoljeno, zdaj pa ni več, "

 

http://www.24ur.com/novice/slovenija/lovec-mi-je-ustrelil-psa.html

Enkrat jager, vedno jager...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da eno od mojih dveh ljubavi, ki sta priznam odvezani, ko gremo za bajto v gmajno na sprehod, poč al pa karkol druzga nardi, eden od telih možiclev v drekasto zeleni opravi, mu.......ah brez veze govort kaj mu......

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!