Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

Čeprav imam mešane občutke glede lovcev in lova dam pa tukaj Horjotu prav.

Sej 10 kilskega odojka in jagenjčka ne jeste ravno iz potrebe! Pa jih gre zato za isto količino mesa 15 pod nož namesto enega povprečnega prasca!

Vsi argumenti na zadnjih straneh so sploh zelo ozki in ustvarjajo črno belo sliko.

Kar se pa tiče zagrizenih "naravovarstvenikov" ki so zadnje čase zelo popularni in pametni še posebej pri raznih "šank" debatah mam pa takole mnenje:

Ko boste nehal klime kupovat da vam bo komot,

ko boste nehal zidat, pa širt naselij zato da imate lep razgled,

ko boste do 5minut oddaljenega merkatorja šči peš,

ko pri strašnem občudovanju ptic ne boste z vašim prav za ta namen kupljenim terencem, ki kuri 20l nafte razrili vsega na poti do bližnje mlake,

ko boste krosle in atv-je z raje uporabljali na za to namenjenih progah in ne po gozdovih,

ko boste nehal vodo točit po "sej je čist pocen" načelu pa vsak drug dan avto prat,

ko se bodo meščani zavedli, da je za lepe razglede slovenskih jas in travnikov in pašnikov potrebno veliko žuljev za malo (nič) denarja in pokazali malo več spoštovanja, do človeka, ki 16 ur dnevno grize kolena, da pokosi travnik z 55° nagibom itd...

lahko bi našteval v nedogled.

V glavnem: kdor maha s kurcem, naj ma tud dost jajc zadej!

Ma zdej sem se pa čist razpi***. :SS Uglavnem, sam sem strokovnjak za eno od bioloških znanosti in me razna moraliziranja "naravovarstvenikov" by hobby čist ob živce spravijo. :angry:

Sicer je pa ta debata tako "ozkogleda" da mi je že žal, da sem se spustil vanjo!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mrki, hvala, tole sem tudi jaz želel napisati, pa nekako kar ne pridem do tega.

Je pač zadeva res zelo široka in je težko nizati protiargumente na tisto "naravovarstveno" skrpucalo na začetku, obenem pa odgovarjati medklicem prijateljev s foruma.

Te pa prosim, da ti ni žal, da se spuščaš v to debato. Prav rad bi še kaj tvojega prebral in prepričan sem, da še marsikdo.

LP HHV

(PorkaKdoBoKajDelalDanesPress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je rekel mrki. Večina takozvanih "naravovarstvenikov" ki so to ker je pač modno na splošno nimajo pojma niti niso sposobni videti celotne štorije.

Glede na to da sem kar nekaj let gulil klopi pri raznoraznih ekoloških predmetih, ki so jih predavali strokovnjaki z področja ekologije, poslušal predavanja priznanih strokovnjakov iz tujine, delal v ekološkem inštitutu lahko rečem da sem na tem prodročju malo bolj razlgedan kot povprečen slovenceljn. Zato vas prosim ne operirajte z raznoraznimi floskulami, poenostavitvami in ostalo navlako.

Če ste proti lovu, vam tega ni treba podpirati z izjavami, ki so v stilu Slovenskih novic. Povejte da se vam pač streljanje živali gnusi in pika. Vaše mnenje bo tako veliko bolj cenjeno.

Vsaj zase lahko rečem da načeloma nisem proti lovu (sem proti športnemu lovu). Menim pa da bi bilo potrebno v Sloveniji na tem področju urediti še veliko zadev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutranja kavica.

Prijetno vzdušje,sproščeni pogovori.....ugasnjeni mobiteli(pač ob takem obredu nas ne bo nihče motil).

Vstopi kolegica....nekam pozna danes....vsa zaripla od silnega besa,z ihto zabriše torbico v najnižji predal,pograbi kavico,prižge cigareto in se zazre pod strop.

V 5-ih minutah samo 10x izusti:PIZDA!.Le kaj jo muči revico.....bezamo,gledamo....ona pa kar naprej samo PIZDA.

In lej ga vraga....kava in pomirjujoči cigaret sta naredila svoje..........PIZDA...dec me bo ubil.

:? :huh: ZAKAJ???

Ma pelem se jest,poslušam ful dobro Hrvaško musko....spomini na morje .....in lej ga hudiča....prleti na cesto neki rjavga....pa rogove je mel.PIZDA kok je počl.Pa težko je blo k svina ....sem kumi u jark zvlekla.Sej bi koga prosila,d mi pomaga,pa noben ni mim prpelu.Pa je šla lampa,pa hauba,pa blatnik....še dobr,d mi ni kolo odtrgal.

PREKLETI LOVCI.....a res ne znajo mal red u hosti narest,ne pa d bom mogla zdej vse sama plačat.PIZDA,dec me bo fental,ga sploh ne upam poklicat.PREKLETI LOVCI.....pa le zakaj jih PLAČUJEMO!!!!!

:? :hmm: Kot da sem podobne zgodbe že večkrat slišal. :hmm: :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PREKLETI LOVCI.....a res ne znajo mal red u hosti narest,ne pa d bom mogla zdej vse sama plačat.PIZDA,dec me bo fental,ga sploh ne upam poklicat.PREKLETI LOVCI.....pa le zakaj jih PLAČUJEMO!!!!!

In verjetno se ji je to zgodilo na odseku ceste, kjer je tudi prometni znak, ki opozarja na možnost divjadi na cesti.

Kaj pa, če bi ta ženska zbila človeka, ker se je afnala s poslušanjem radija (namesto, da bi bila pozorna na cesti zaradi prej omenjenega znaka), kdo bi bil pa potem kriv in ali bi tudi izjavljala, da je potrebno vse ljudi pobiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK Kodi....tisto muziko sem zgodbici sam tko za pripravo zapleta dodal......lahko bi bilo tut resnično.

Vse skupaj je bilo bolj namenjeno v razmislek,da ko se nam kaj takega na cesti zgodi,potem najprej pomislimo na lovce.

Je pa dogodek resničen....in mlada dama je zagrizena borka za pravice živali,zaprisežena makrobiotičarka(zato tut ni mogla srnjaka zvlečt v jarek),,,,,tko......samo v razmislek vsem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....pa le zakaj jih PLAČUJEMO!!!!!

Klimbra, lepo te prosim, daj opomnit tole ženšče, da je že prekleto v zamudi s temi plačili! Pa še položnico za škodo na tistem rogatem kosmatem, težkem ko svina ji bomo napisali! :devil:

Pa kar na moj osebni račun naj vse skupaj nakaže, ti ga bom sporočil po PM, da ne bodo še ostali motomarsovci preveč nakazovali!

Pa znesek naj bo lep! Vsaj za dva njena avtota pa enga lepga mopija!

Pa prav nežno se ji prisloni na uho, ji omeni, da ji tole pošilja Horjo in potem na ves glas zatuli "BABA FUKNENA!!!!" :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse skupaj je bilo bolj namenjeno v razmislek,da ko se nam kaj takega na cesti zgodi,potem najprej pomislimo na lovce.

Tole pa prvič slišm...ne a res pomislite na lovce...da bi morali oni red narest???'

No naj vam povem...Moj Gašper in Stanka sta spet na istem koncu...dva divja zajca....od jeseni do maja ju vsak večer srečam ob cesti v travi ali na cesti vsakega na svojem (njunem) ovinku......in dobr, da niso lovci nobenga reda delal....me včasih mal zaskbi če kateri manjka. No pa še en srnjak hodi že slab mesec...v sadovnjak in redno plaši mojga psa, ki bi šel rad tja lulat. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ne bi bilo lovca, bi Rdeča kapica & Babica še vedno igrali pasjanso v vampu žlehtnega volka. icon11.gif Lovec je vse tri ukomandiral. icon11.gif Lovci so potrebni. icon11.gif Horyo je lovec. icon11.gif Horyo je potreben.

Who's The Main Man?! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Horyo je potreben.

Who's The Main Man?!  B)

gospa Horyica = the MainMan ... ker uredi zadevo, če Horyo preveč poskakuje od potrebe

:kva2:

:wub: :wub:

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahhhhhhhhhhhh Lina.....zanimivo bi bilo živet s teboj.

Predvsem zelo pestro. :004

Ej stari, tema o jagi je bla zamišljena mal drgač...ne tko, kot ti Lino tle jagaš :yea2: :lol1: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej stari, tema o jagi je bla zamišljena mal drgač...ne tko, kot ti Lino tle jagaš  :yea2:  :lol1:  :OK:

qwa maš pa ti proti

najlepši jagi na svetu

pust yh prmer

se bosta že

zajčica in jäger

sama zmenla

:K :kva2:

BTW

te sorte yage pa še nben ni tuki omenu - pa mislm, da je skrajni cajt

da lovci malo povedo in izrazijo svoje mnenje o tem kako se

Freudove teorije

udejanjajo v praxi:

ali ima dr. Freud, ki trdi,

da pri lovcih puška nadomešča en organ, ki pri ostali populaciji samcev deluje normalno ...

prow ali nima prow

pies: ne tega jemat preveč osebno - gre le za splošno preverjanje teorije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Freudove teorije

udejanjajo v praxi:

ali ima dr. Freud, ki trdi,

da pri lovcih puška nadomešča en organ, ki pri ostali populaciji samcev deluje normalno ...

prow ali nima prow

Zna biti nekaj na tem. Moj mali se mi je zdel premali in sem nosil okoli 110cm dolg in 3,6kg težak karabin. Potem sem slišal za to teorijo, ki jo navajaš, se zamislil in se odločil, da počistim s to frustracijo. Šel sem k psihiatru in ta mi je rekel: "Dec, treba je nabavt orožje, ki se bo skrilo pred tvojim orodjem, pa bo frustracija bay, bay!" In sem namesto samo puške, nabavil še revolver.

Še podatki: Délka zbraně:243 mm Hmotnost:990 g Kapacita:6 ran

Prevod: skupna dolžina:243mm teža:990g 6x zapored ustreli pred ponovnim polnjenjem. :P :P :P

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fino, pol vsaj vem da lovec ne sme fizično zapreti nekega območja - rampa- in preprečiti dostop (po širokih snežniških makadamih) z razlago da je bila v neki dolini tam blizu raztresena krma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zna biti nekaj na tem. ..

torej če prow razumem

(lahko da se motim - saj veš, da je

fenomenalni MS psihoanalitik Mr. C. pogruntal,

da enodimenzionalno mislim :lol1: )

imaš

karabinko iz razloga katerega omenja

dunajski psihoanalitik Dr. F.

revolver pa proti temu razlogu

:kva2: ... :blink:

al

maš revolver še za kej druzga

ys,

recimo, bi ga prec uporabil za

lov na razne samozvane psihoanalitike & politike

:ph34r:

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole pa ni ravno voda na HHV-jev mlin........... :BUA: :BUA: :fight2: :fight2:

Francoski okoljevarstveniki so zgroženi objavili vest, da so lovci med lovom na divje prašiče v Pirenejih ustrelili zadnjo še živečo samico vrste pirenejskih medvedov.

Petnajst let staro samico, varuhom gozdov je znana kot Cannelle, so pretekli teden ubili v dolini Aspe. Lovci sicer trdijo, da je šlo za samoobrambo. Po njihovih besedah naj bi samica ščitila svojega malega potomca. Medvedka naj bi menda napadla enega izmed lovskih psov. Okoljevarstveniki jih obtožujejo, da so za lovišče namerno izbrali področje, kjer živi medvedka in so lahko pričakovali srečanje z njo. Po njihovem mnenju za nezaslišano dejanje ne obstajajo olajševalne okoliščine, lovci in organizatorji lova naj bi namreč povsem dobro vedeli, da na prav tem področju živi medvedka s svojim mladičem, a so vseeno želeli zadostiti svojemu užitku.

Zaskrbljenost nad dejanjem francoskih lovcev je izrazil tudi predsednik okrajnega združenja lovcev Bernard Place, ki je dejanje označil za neopravičljivo. Tudi sam je poudaril, da so lovci vedeli, da na področju živi medvedka.

Po ocenah varuhov gozdov v gorovju Pirenejev, ki se razteza med Španijo in Francijo, živi še okoli 15 pirenejskih medvedov. Žal je bila Canelle edina reproduktivna samica med njimi.

Okoljevarstveniki so po dejanju vse svoje moči usmerili v iskanje deset mesečnega mladička, ki je po tem, ko so mu ustrelili mamo, pobegnil s prizorišča. Da bi ga zaščitili, so francoske oblasti za enkrat prepovedale lov na celotnem področju gorovja Pirenejev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fino, pol vsaj vem da lovec ne sme fizično zapreti nekega območja - rampa- in preprečiti dostop (po širokih snežniških makadamih) z razlago da je bila v neki dolini tam blizu raztresena krma

Kaj bi pa ti rad prijavil?? :blink: :blink:

O zapiranju poti, dovoljenjih in prepovedih vožnje po nekategoriziranih cestah in privatnih parcelah govori zakonodaja. In to ne lovska. Je pa lovec seveda lahko lastnik parcele, upravljalec parcele, delavec parka itd, itd.

Preden se prav "pametno" zaletiš, ti priporočam, da najprej to razčistiš. Sploh ker govoriš o Snežniku, kjer je tudi zaščiteno območje. Da ne bo potem preveč v tošelnu bolelo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jackdaniels, ta novica je voda na moj mlin!

Kaj nam pove? (zelo na kratko)

1 - Lovstvo v svetu je presneto daleč za našim lovstvom. To nam priznava celi svet. Govorim o organiziranosti lovstva in o tem koliko lovstvo naredi za okolje in divjad!

2 - Divjadi najbolj nevarni so kmetje (s kmetijstvom in z orožjem). Večina lovcev v Franciji (pa tudi drugje po evropi) so posestniki.

3 - Da je "ohranjanje" vrste s tem, da poskušamo ohraniti nekaj osebkov, čista neumnost. Ko populacija doseže svoj minimum, je izumrtje neogibno. Taka kozlarija kot je opisana v članku zadevo le še dodatno pospeši. Divjad potrebuje dom, naravno okolje kjer se populacija divjadi nemoteno množi in razvija. Vse ostalo je pesek v oči in podpiranje "Bambi sindroma"!

Lepo bi bilo, ko bi se folk iz takih člankov naučil še kaj drugega, kot pa samo pljuvati po najpripravnejšemu in najbližjemu. Sploh ker se zadeva ni zgodila pri nas in sploh nismo primerljivi!

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 - Divjadi najbolj nevarni so kmetje (s kmetijstvom in z orožjem). Večina lovcev v Franciji (pa tudi drugje po evropi) so posestniki.

yesss - tako se to dela ...

evo - osnutek revolucionarnega manifesta

:ph34r:

enakost za vse - zaščitimo naravo pred nami:

- kmetom odvzemimo mašinerijo in prepovejmo kmetovanje, razen če pristanejo spet samo na vile, motiko in konjsko vprego ...

- lovcem odvzemimo puške in jim dajmo ošiljene kole in vsakemu desetemu fračo

- babam prepovejmo vrteti gobce, razen če pristanejo na to, da bodo tiho

- prepovejmo cross-motorje in voznikom dovolimo le tek "čezdrninstrn"

- tipom prepovejmo kurbarijo, razen če se odpovedo skokom čez plot

- vsi/e med vegetarijance/ke, razen če ne bodo jedli živalskega mesa in izcedkov

- vsi na trening večdimenzijonalnega mišlenja (organizirajo ga znani MSpsihoanalitiki), razen če se apriori ne odločite za enodimenzionalno mišlenje

- vsi gledat samo naprej v svetlo bodočnost in krasni novi svet

živela lovska revolucija

&

z lovskim pozdravom za Horjotom naprej !!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par prascev pač treba postrelit :hmm:

:yea2: bolj res ne more bit....

STARA DEFINICIJA LOVCA:

Oborožen pijanec, ki gre skozi gozd v gostilno.

:OK:  :OK:

mislm...na motorističnem forumu, kjer se bojujemo in ostro obsojamo kakršno koli stigmatizacijo in posploševanje naše populacije na osnovi lastnih neumestnih ugotovitev tako izjaviš....jst bi te tepu...preberi si prejšnji citat.... :BUA:

Bravo Tedybear. Pravkar sem nameraval to napisat.

še eden za odstrel....

Jaz lovcev nisem nikol maral.

in oni tebe zagotovo marajo še manj...naslednjič ko greš v naravo se pazi nenadzorovanega odstrela...

lov je in bo vedno sporen, in se bo vedno najdu folk, ki bo lovce, ki vzdržujejo ravnovesje živali v naravi(katerega je človek s svojim načinom življenja in zahtevami porušil) kritiziral in žalil s primeri, ki so zgoraj opisani...žalostno....

je umazano dela sam nekdo ga mora opravit...tisti, ki jemo meso bi morali it v mesnico pogledat kaj se zgodi z odojkom...mesar marsikdo ni zmožen biti a meso valjda večina jej...in to z velikim užitkom....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea2: bolj res ne more bit....

mislm...na motorističnem forumu, ....

TC

:notworthy: :notworthy:

zdej se pa reees strinjam s tabo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ys mislim, da se bomo hropci skp vzeli in

zaščitli dostojanstvo našega Horjota

(čeprow = lovec - Bog mu grehe odpusti)

O:-)

in bomo javno prebutali mularijo, ki na tem forumu tako

žaljivo nastopa do enega najstarejših

in najbolj spoštovanja vrednih članov MSa...

lumpeki smrkljasti

:angry: :angry: :angry:

upam, da ste si vsaj prstke očistili po vrtanju noska in papanju mucic,

predno ste šli pisat žaljive poste o našem dobrem in spoštovanem prijatelju

Horjo the Hunter - ju

:angry: :BUA: :SS

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vseeno......... nekako mi naslednja misel pogreva crevesje (ce ze ne mozganov):

"enakopravnost v vsak gozd. oborozite zivali. nato naj se igre pricnejo." :P :lol1:

malce kruto, a vendar...... :)

misel ima resno ozadje. v kraju kjer zivijo starsi od lady je lovska druzina nekako zadnji olos od gnoja. pijani se vozijo okoli (namrec ravno mimo njihove hise v gozd/strelisce; tako jih imamo priliko opazovati oz. poslusati) in izvajajo svoje "strelne" vaje, plenijo domace macke, v sezoni "sprasijo" vse kar leze in gre po gozdu (yep, so ze po ljudeh uzgali), ko pa je potrebno poskrbeti za kaksno mrhovino jih pa lahko samo vleces iz gostilne.

me prav zanima kaj bi bilo, ce bi se slucajno pojavil tam nekdo z enduro ali kroslo v gozdu.... saj veste "huligani, razbojniki, morilci" na motorjih spet ne dajo miru..... v glavnem za :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!