Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

Jur in TC v sanolaborju imajo najcenejši lubrikant..oz zadeva je ista kot gel za ultrazvok...

In kljub vikendu...še vedno stojim za mojim postom o temu kdo za koga misli, da je motorist.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jur in TC v sanolaborju imajo najcenejši lubrikant..

a si imela spet "suh" vikend, ker ti je lubrikata zmanjkalo ?

:devil:

... prec v ponedeljek zjutraj sitnariš, "ksoldje že tkoaltko slabe vole"

:fight2:

torej hvala za lubrikatno-sanolaborsko info - ampak ys tega zaenkrat ne rabim, in zato pojma nimam o cenah ... bom pa z veseljem ponesel tvojo info v širni svet, deklicam, ki imajo iste probleme s "suhostjo" ...

:004

linčica

en predlog - dej poglej na svoj stol, če so ti sodelavci spet nastavili kaktus,

pa si mogoče zato sitna

:?

in

ga umakni ter daj nazaj na okensko polico ... verjemi, da se boš veliiko bolje počutila

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, kolegica ima sex shop---pa se je enkrat zagovorila...z okusom ,,cimeta,, streseš notri cimet in prepakiraš v manjše in bolj erotiše pakunge...in prodaš naprej...mnogo dražje seveda; za ljudi, ki jih zanima samo samo kaj gor piše in da izgleda bolj ,,hudo,,.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest zate iskat???...jajca mogoče??? :naughty:

ne, neki tazga zate.....(klikni na sliko da vidiš kako deluje) .)

post-291-1100518212.gif

post-291-1100518230_thumb.jpg

post-291-1100518244_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je prav mačji kašelj napram mojmu s temperaturo 36.6....hvala vseen.

Tebi bom pa dala čestitko na radio....za rojstni dan...,,Dec ne more..,, .)

Res je : :topic: in se zato poslavljam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je prav mačji kašelj napram mojmu s temperaturo 36.6....hvala vseen.

Tebi bom pa dala čestitko na radio....za rojstni dan...,,Dec ne more..,, .)

Res je : :topic:  in se zato poslavljam

aaaah, neeeeee !!!!!!!!!!!!!!

liiiiinaaaaaahaahaahaaaahaaaahuuuhuuuubuuuhuhuuuu

:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"navkljub vsej svoji telegenci se dva veterana kolokvijalizma ne moreta kosati z razjarjeno lino" se glasi jutranja glavna novica dela. "debata presla v mutne vode podpasja".

:devil: :lol1: :grrr

go lina go. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, neki tazga zate.....(klikni na sliko da vidiš kako deluje) .)

Tc, :topic: .... pa vseeno: a to mata s fotrom doma za na jago? :naughty:

no, drgač pa - hja, jaz ipak včasih resno dvomim, ko mi neka skupina ljudi govori, da je nekaj "nujno potrebno". Nujno potrebno res ni nič na tem svetu, in vsak, ki to izreče, da je "potrebno", avtomatsko ... hmnja ... zbudi dvome ... :)

A se res ne bi dalo brez lovcev? Čeprav - tut ne vidim, zakaj bi jih preganjali. Tko kot motoristov ne preganjam, tut lovcev ne bom ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... Tko kot motoristov ne preganjam, tut lovcev ne bom ... :)

točno to = pravilno

pa saj (ys tko mislim) je uno pravo vrsto lovcev, ki se trudijo na celi fronti biti ok, treba podpirati

pijandure in budale, ki pa delajo vse "anti" in so v sramoto celemu Planetu Opic ne samo svoji LD pa "maltretirati"

menda je pri motoristih tudi tako - se mi zdi

drugače mi ne bi bilo jasno zakaj ys recimo v 16letni karieri še nikoli nisem bil kaznovan zaradi napačne/prepotentne uporabe motorja - pa je čist res ... pr avtih = pa 10 let mimo, če ne štejem napačnega parkiranja (zaradi tega, ker je potekel parkirni listek za 15 minut)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že nekaj časa spremljam tole debato in zdaj pa moram povedat še svoje mnenje.

Sama ideja lovstva me ne moti, ampak me pa zeloooo motijo nekateri ljudje, ki se z njim ukvarjajo. Ker sem doma na provinci jih kar velikokrat srečam. In naj navedem le nekaj primerov, ki mi grejo res na qrac.

Na jagi res še nisem videl pijanega lovca, ampak ko jo je konec pa navalijo na alkohol, k mutec na telefon. Pol pa puško na ramo pa hajdi domov (ponavadi še z avtom). Osebno sem za bolj liberalen zakon o orožju, ampak ko pride do kombinacije alkohola z orožjem (pa čeprav na rami), bi tej osebi vzel orožno dovoljenje, mu prepovedal, da še kdaj zaprosi zanj in še za cca. 14 dni bi ga dal na hladno, aja pa še orožje pobral, prodal in s tem napolnil državno blagajno.

Lovci se v hosti obanšajo kot, da je vse njihovo. Men so enkrat prepovedal vstop v lastno hosto, zato ker so imeli jago. To že zadosti pove o tem, kakšno mentaliteto imejo: Shoot first, identify later. Pol je pa celo dopoldne pokal po hosti. Jest sem prišel mimo ravno ko so prišli iz hoste. Izkupiček je bila ena srna in dva zajca. Počilo pa je najmanj 20 krat. Tolk o strelskih sposobnostih. Kam pa so šle krogle iz teh strelov???

Drugi pot so se jagri postavili na travnik cca. 100m od hiš in nažigal s šibrovkam na ene mejhne ptičke (ne vem kako se jim reče). In ko sem jih pobaral kakšen užitek je strelat te ptičke sem dobil odgovor, da zatoč ker jih je težko zadet k letajo cik cak. Lovska zabava. Rezultat je bil, razbita šipa na neki hiši, šibre pa so padale po celem naselju. Po njihovih besedah šibre na več kot 100m niso več nevarne.

Poznam najmanj tri lovce, ki so v lovski vnemi streljali s strehe ali pokrova svojega avtomobila. In rezultat je bil obstreljen avto. Če ne poznajo orožja in pravil varne uporabe le tega naj ga ne uporabljajo.

Moje mnenje je, da bi se odnos do lovcev najbrž spremenil, če bi imel vsak lovec vsaj naslednje kvalitete: Spoštljiv odnos do lastnikov gozda, kjer opravljajo svoje dejavnosti. Usposobljenost za uporabo orožja (ne samo tle gre šus noter, tle prtisneš da gre ven, pa tle skoz morš ciljat). Spoštovanje do orožja: nikoli ne meri v nič kar nočeš ustreliti, prepričaj se kaj se bo zgodilo z kroglo če zgrešiš, alkohol in orožje sta smrtonosna mešanica ipd. Čustvena in miselna uravnovešenost.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, Dietrich, kot sem že rekel, telefon v roke, pa policijo klicat. Pa magari ono anonimno številko, da se potem sam ne zajebavaš s ta "norimi, starimi" jagri.

Verjemi, meni osebno je to zelo v interesu, mnogo bolj kot pa da tu jokaš, kakšni da so, pa nič ne ukreneš in posledično mečeš slabo luč na vse lovce.

Kaj pa ko vidiš pijanega norca na cesti, tudi samo pametuješ, ali tudi kaj ukrepaš? Kombinacija motorno vozilo in alkohol sta ravno tako smrtno nevarna kot alko in orožje. Pa še več jih lahko naenkrat ubiješ kot z lovskim orožjem.

Eh, sem se moral oglasiti. Ko bom imel več časa, napišem nadaljevanje odgovorov na tisto, kar je Noise nalimal.

Pa en LP by HHV.

P.S.: Da, lovci imajo pravico in dolžnost opozoriti vse morebitne obiskovalce predela gozda, kjer se izvaja skupni lov, da je tam za njih nevarno in da naj ne hodijo tam. V primeru, da lovovodja oceni, da bi zaradi ostalih obiskovalcev lahko bilo nevarno izvajati lov, ga mora takoj prekiniti. Pa to ni poziv, da pojdite sedaj nagajat v gozd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vlada RS je na današnji 99. seji obravnavala in sprejela Odlok o loviščih v Republiki Sloveniji in njihovih mejah. Zakon o divjadi in lovstvu namreč v 2. odstavku 80. člena določa, da vlada ustanovi lovišča najpozneje v šestih mesecih po uveljavitvi zakona, omenjeni zakon pa je začel veljati 20.5.2004.

Zakon o divjadi in lovstvu tudi določa, da se za namen upravljanja z divjadjo površina Republike Slovenije razdeli na lovsko upravljavska območja, ki se za izvajanje načrtovanih ukrepov razdelijo na lovišča in lovišča s posebnim namenom. Meje lovišč določi Vlada RS in sicer na predlog ministra za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano. Za pripravo strokovnih podlag za njihovo določitev je zadolžen Zavod za gozdove Slovenije v sodelovanju z lovskimi in naravovarstvenimi organizacijami.

Kje so kmetje in zbornica kot največji lastniki in uporabniki prostora?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV, a po tvoje bi moral jaz skrbeti za javno podobo lovcev :? ? Jaz sem te primere napisal le zato, da prikažem kako lovci skrbite za svojo javno podobo. Sami ste krivi za vse kar je slabega napisanega, saj imate napisane vse zakone in pravilnike, a se jih ne držite in le ščitite drug drugemu hrbet. Bodte dedci pa priznajte k kej zafu... NE PA ZDEJ MEN JAMRAT NEJ JAZ KAJ NAREDIM! Mam že tko dost svojih problemov, k jih bom rešu, pol se pa lohk dogovoriva, da nardim še kaj za vas :P .

Lohk pa me zaposlite za inšpektorja, ampak pol vam bo članstvo radikalno padlo :devil: .

Kar se pa alkohola tiče ti dam za prav. Sam sem tko za mejo 0,0 O:-) .

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... Kje so kmetje in zbornica kot največji lastniki in uporabniki prostora?

Sprašujem:

ali lastniki zemnljišč pri tem nimajo nobene besede?

Če nimajo ..

ali smo spet malce v neke oblike natzi-onalizacije zajadrali, ali kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprašujem:

ali lastniki zemnljišč pri tem nimajo nobene besede?

Če nimajo ..

ali smo spet malce v neke oblike natzi-onalizacije zajadrali, ali kaj?

Pozabil si dodati še drugi odstavek!

Npr.:

Če imajo ...

Ali smo spet v neke oblike fevdalizma zajadrali, ali kaj?

Lepo bi bilo, če že sprašuješ, da bi preverjal obe možnosti, ne pa da se že naprej na eno samo stran obračaš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom odgovarjal na zgorne vprašanje in vas bom raje vprašal:

Ali menite, da imajo lastniki parcel v naravnem okolju pravico samo zaradi lastninske pravice, tudi pravico odločati o živih bitjih, ki tam žive in so živela mnooooogooooo prej, preden so njihovi stari očetje z drsanjem po bregu svoje ritke brisali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj malo je kmetov, ki bi imeli zahteve za kaj takega. Tisti, ki pa imajo željo, so pa tako ali tako lahko člani lovske družine v svojem rajonu, pa je stvar spet rešena.

Bolj zanimivo pa bo, ko se bo nekdo spomnil in prepovedal prehod preko svoje gmajne. Prej al slej bo do tega prišlo. Kaj pa potem? V zakonu piše, da so vsa zemljišča, kamor dostop ni dovoljen, nelovna površina. Kdo bo pa tam ''kozle streljal''?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 - Bolj malo je kmetov, ki bi imeli zahteve za kaj takega. Tisti, ki pa imajo željo, so pa tako ali tako lahko člani lovske družine v svojem rajonu, pa je stvar spet rešena.

2 - Bolj zanimivo pa bo, ko se bo nekdo spomnil in prepovedal prehod preko svoje gmajne. Prej al slej bo do tega prišlo. Kaj pa potem? V zakonu piše, da so vsa zemljišča, kamor dostop ni dovoljen, nelovna površina. Kdo bo pa tam ''kozle streljal''?

1 - Jap, je tako. Po novem imajo tudi zakonsko določeno predpravico včlanitve v lovske družine.

2 - No, to pa je tisto na kar sem hotel opozoriti z zgornjim vprašanjem. Tako kot tisti ki smo lastniki zazidanih parcel, nismo absolutni lastniki in moramo še vedno skupnosti plačevati davek na uporabo stavbnega zemljišča, nadomestilo za uzurpacijo prostora itd, itd, tudi kmetje niso absolutni lastniki svojih kmetijskih parcel!! Pa čeprav se tako obnašajo. Te površine so kot naravno okolje last nas vseh in jih imamo pravico vsi izkorščati in v njih uživati. Jasno v skladu z zakonsko regulativo, ki mora skrbeti za to, da se enostavno ne dela škoda ne na kmetijskih pridelkih, naravnem okolju in divjadi, ki je tam doma.

In zato je nesprejemljivo, da se želijo kmetje vklapljati v odločanje o lovu, izletništvu in ohranitvi narave, ko pa je jasno, da so eden največjih onesnaževalcev okolja, predvsem pitne vode, brez katere bomo prav kmalu zevali kot krapi na suhem! O teh stvareh mora odločati nekdo, ki je nad temi pridobitniškimi stremenji, torej naravoslovna stroka in država, ki je dolžna postaviti pravično regulativo!

Ko se bodo kmetje zavedali, da je narava dar, ki smo ga dobili od prednikov in da smo ta dar dolžni le čuvati in neokrnjenega predati vnukom, potem jim bom pa prisluhnil. Dokler pa njihova dejanja kažejo le pehanje za zaslužkom na račun uničenja naravnega okolja, pa sigurno ne!

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne  bom odgovarjal na zgorne vprašanje in vas bom raje vprašal:

Ali menite, da imajo lastniki parcel v naravnem okolju pravico samo zaradi lastninske pravice, tudi pravico odločati o živih bitjih, ki tam žive in so živela mnooooogooooo prej, preden so njihovi stari očetje z drsanjem po bregu svoje ritke brisali?

Isto vprašanje lahko postaviš tudi lovcu (s kakšno pravico on odloča o tem, ali bo srna živela? -oziroma "tisti državni inštituciji" ki določa kvoto odlova)

In s kakšno pravico nekdo hodi po gozdu, ki sem ga kupil (oziroma, če hočeš, plačal "pravico do uporabe gozdne površine za pridelavo lesa") ter pušča kose kovine po mojem pridelku - deblih? Zadeva ni izmišljena - pred kratkim sem pomagal znancu ki je na žago peljal nekaj hlodov. No, v nekem deblu je list grdo zapel, lastnik žage pa zaklel. V deblu je bila namreč krogla iz puške.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Isto vprašanje lahko postaviš tudi lovcu (s kakšno pravico on odloča o tem, ali bo srna živela? -oziroma "tisti državni inštituciji" ki določa kvoto odlova)

In s kakšno pravico nekdo hodi po gozdu, ki sem ga kupil (oziroma, če hočeš, plačal "pravico do uporabe gozdne površine za pridelavo lesa") ter pušča kose kovine po mojem pridelku - deblih? Zadeva ni izmišljena - pred kratkim sem pomagal znancu ki je na žago peljal nekaj hlodov. No, v nekem deblu je list grdo zapel, lastnik žage pa zaklel. V deblu je bila namreč krogla iz puške.

S to pravico:

Zakon o ohranjanju narave:

9. člen

(ekološka in socialna funkcija lastnine)

(1) Lastnik zemljišča mora dopustiti na svojih zemljiščih neškodljiv prehod drugim osebam in drugo splošno rabo v skladu z zakonom ter dopustiti na svoji lastnini opravljanje nalog ohranjanja biotske raznovrstnosti in ukrepov varstva naravnih vrednot (v nadaljnjem besedilu: naravovarstvene naloge).

(2) Pri izvajanju določb tega zakona so z lastniki izenačeni tudi drugi uporabniki nepremičnin.

(3) Določba prvega odstavka tega člena ne velja za zemljišča, ki jih je dovoljeno ograditi v skladu z zakonom, razen za izvajanje tistih naravovarstvenih nalog, ki so nujne za preprečitev poškodovanja ali uničenja naravne vrednote.

Tudi ta člen pove svoje:

12. člen

(posebno varstvo države)

Rastline in živali so pod posebnim varstvom države.

Sploh pa bi bilo dobro, prav in potrebno celo obvezno, da bi tako kot moramo motoristi poznati zakon o varnosti v cestnem prometu, tudi vsi lastniki zemljišč, živali itd. poznali zakonodajo, ki ureja njihova področja. Ne pa da se nekaj brez veze in neutemeljeno zaletavajo. :devil:

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!