Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

moj prehlad in kakršnokoli blažjo bolezen še najbol pozdrav en konkretn 2cm debel, polkilski napol pečen stejk. pa tatarc za predjed.

najboljša priloga je meso

najboljša solata je meso .

zame...

vseskup na trenjih je blo pa nabijanje političnih in podobnih točk. tud vegiji bi radi bli enakopravna družbena manjšina in se žolčnoadrenalinsko (baje je adrenalin v mesu in človek od njega zasvojen rata... :blink: :lol1: ) borijo za enakopravnost...dobro državo so si izbral za iskanje enakopravnosti...

od začetka človekovega obstoja so kopal jame, palce šilili in podobno, da so prišli do hrane (beri mesa). s korenincami si niso ravno najbolje pomagal. mrbit kasneje za začimbe...

in zdej bi pa kar naenkrat pustil vse živali pri miru, prekinili prehranjevalno verigo in začel nabijat sam še korenince!?! prav, če želijo, naj sami tko živijo in nas vsejedce pri miru pustijo.

prepoved lova gor al dol. še posebej če bo res kdaj gor (ker govorimo o slovenski državi, bo verjetno gor). ko se bo žvad spravla na sadovnjak in vrt, bo pela lovska od strica. pol bo pa meso za večerjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa tisti šefe lovcev ki je zgledal tipičen mesar ... :D

Sem se takoj na Horjota spomnil, ker oni bizgec niti pod razno ni znal prikazati vloge lovcev.

moje mnenje pa je, da je g. Bojan Lepičnik (tudi direktor ljubljanskega podjetja Žale) in seveda predsednik LZS dobro nastopil in se korektno obnašal napram drugim..

A še niste slišali,da lovec,ni lovec,če nima pol litra domačega v riti?

ne nismo...a res.... :hmm:

kaj je ceneje :hmm: ...1 patron(metek) za puško(velik kaliber) katera je primerna za lov na velikih Afriških pet stane 85 Evrov....(sam za primer)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje mnenje pa je, da je g. Bojan Lepičnik (tudi direktor ljubljanskega podjetja Žale) in seveda predsednik LZS dobro nastopil in se korektno obnašal napram drugim..

Kakšno nenavadno naključje :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Dejstvo je, da niso vsi jagri taki kot je Horjo, pač pa je ravno obratno in zajeten delež je pač na nivoju pijančkov ki jim je to pač hobi, strast po lovu pa opravičujejo s kvazi humanostjo. ...

Horjo, kaj ti meniš o tem?

Da se je situacija v letih, ko sem jaz v jagi, korenito spremenila. Nov zakon o orožju je večino lovcev streznil in sedaj lahko za svoje okolje trdim, da 95% po lovu pije brezalkoholne pijače ali pa samo eno merico alkohola. Nihče noče več reskirati svoje pravice do orožja zaradi ene pijače preveč!

Seveda je situacija drugačna, ko se dobimo zaradi druženja izven lova in seveda brez orožja. Pa tudi takrat, kot sem zadnjič presenečeno opazoval, je bilo kar nekaj gruč, ki so imele dežurnega treznega voznika. Tako, da o pijanih lovcih mi ni treba več nalagati, ker ta folklora je mimo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si že videl kako zgleda ko lovijo živali za v živalski vrt? (hint: želijo žive)

Še en hint: uspavalo  :grim

Živali za živalske vrtove se že dolga leta ne odlavlja več iz narave!

Živalski vrtovi pridobivajo nove živali s pomočjo vzreje v drugih živalskih vrtovih. Nekje še opravljajo vlogo azila in eventuelno obdržijo žival, ki jo ne morejo ozdraviti oz. katere ni več moč vrniti v naravo.

O tem smo že debatirali!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne, Horjo ... nisem mislil kakega vračanja živali v naravo, mislil sem na uspavanje živali ... kar bi bilo širši javnosti gotovo bolj sprejemljivo kot streljanje divjadi ... ne bi mogli očitati več tega kar očitajo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja ... nekaj o "humanosti odstrela". Meni se zdi to *koristno* v primeru stekline, da se to ne širi. Koristno ... o humanosti pa raje ne bi ... ne paše to v kontekst.

...

Humanost ali nehumanost odstrela je zrasla na človeških zelnikih. Je brezpredmetna za dejavnost, ki jo ljudje moramo opravljati! In družba je za to opravilo določila lovce!

Počnemo pa samo to, kar bi sicer počela narava sama, če je ljudje za dobro svojih komotnih riti ne bi uničili do te mere, da ni več zmožna regulirati populacije divjadi tako v še naravnem kot tudi vedno bolj urbanem področju, kjer se divjad vedno pogosteje pojavlja. Govorim o tem, da imajo živali, ki so plen plenilcem po naravi dano dovolj veliko število potomcev in načine življenja, da prežive kot vrsta in so obenem obilna hrana plenilcem. Ko plenilcev več ni, ker jih ljudje nočejo imeti za vratom in so jih stoletja uspešno trebili, imajo živali - plen viške populacije. Ob presežkih populacije pa narava še deluje s svojimi mehanizmi - boleznimi.

Kdor se zavzema za odpravo lova, se zavzema za mučno smrt divjadi prekrito z garjami, shirano od zajedalcev, besno od stekline in izmučeno od ostalih bolezni!

Za povrhu je še lep del teh bolezni zoonoz, t.j. bolezni, ki se prenašajo na domače živali in človeka. Naj omenim samo steklino, svinjsko kugo in trihinozo!

Cyc, tudi o tem sem že na dolgo in široko razlagal!

No, pa naj bo še enkrat, če kaj zaleže. :D

Pa če se še povrnem k neumnosti imenovani "human odstrel". Lovci dobro vedo, kaj za divjad pomeni da pade v ognju in se ne muči zaradi zgrešenega strela. Bolj kot gospodinja, ki doma s kladivom tolče po govejem zrezku. In lovci se tudi trudijo, da bi bili vsi zadetki točni. Zaradi divjadi in sebe ter v izogib mučnemu iskanju zastreljene divjadi.

O tistih uspavalih pa ne mislim izgubljati besed! :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, no, ne razumet tega kot nek napad ... tudi nisem kar proti lovu ker mi je jasno da ima stvar pozitivne strani. Sem pa proti vzreji divjadi zato da se jih postrelja in pokasira .. primer včeraj so bili fazani.

Sem imel preveč časa pa sem malo polemiziral ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A še niste slišali,da lovec,ni lovec,če nima pol litra domačega v riti?Ceneje 10 metkov v drevesu,kot deset pomirjeval... :(

zanimivo rata, ko teh deset metkov ne tici v drevesih temvec ......v okenski polkni .....v zidu domace hise ......v domacem psu/ macki ......v avtomobilu na dvoriscu itd. itn.

Kar je treba odstrelit zaradi prevelike populacije ali ogrožanje česarkoli,ok.

hmnja, koliko je ze ljudi na svetu? koliko jih je potrebno "humano" pobiti zaradi prepopulacije planeta.

ekstremen primer, a vseeno validen. prevelika polpulacija in ogrozamo ostale ljudi. torej kje koga kdaj....

drugo je, kar je horjo spodaj napisal o bolanih zivalih....

Da se je situacija v letih, ko sem jaz v jagi, korenito spremenila. Nov zakon o orožju je večino lovcev streznil in sedaj lahko za svoje okolje trdim, da 95% po lovu pije brezalkoholne pijače ali pa samo eno merico alkohola. Nihče noče več reskirati svoje pravice do orožja zaradi ene  pijače preveč!

Seveda je situacija drugačna, ko se dobimo zaradi druženja izven lova in seveda brez orožja. Pa tudi takrat, kot sem zadnjič presenečeno opazoval, je bilo kar nekaj gruč, ki so imele dežurnega treznega voznika. Tako, da o pijanih lovcih mi ni treba več nalagati, ker ta folklora je mimo!

hmnja, dragi horjo, nic ne recem, vasega konca ne poznam. poznam pa sirso okolico ormoza. :wacko:

Humanost ali nehumanost odstrela je zrasla na človeških zelnikih. Je brezpredmetna za dejavnost, ki jo ljudje moramo opravljati! In družba je za to opravilo določila lovce!

Počnemo pa samo to, kar bi sicer počela narava sama, če je ljudje za dobro svojih komotnih riti ne bi uničili do te mere, da ni več zmožna regulirati populacije divjadi tako v še naravnem kot tudi vedno bolj urbanem področju, kjer se divjad vedno pogosteje pojavlja. Govorim o tem, da imajo živali, ki so plen plenilcem po naravi dano dovolj veliko število potomcev in načine življenja, da prežive kot vrsta in so obenem obilna hrana plenilcem. Ko plenilcev več ni, ker jih ljudje nočejo imeti za vratom in so jih stoletja uspešno trebili, imajo živali - plen viške populacije. Ob presežkih populacije pa narava še deluje s svojimi mehanizmi - boleznimi.

Kdor se zavzema za odpravo lova, se zavzema za mučno smrt divjadi prekrito z garjami, shirano od zajedalcev, besno od stekline in izmučeno od ostalih bolezni!

Za povrhu je še lep del teh bolezni zoonoz, t.j. bolezni, ki se prenašajo na domače živali in človeka. Naj omenim samo steklino, svinjsko kugo in trihinozo!

Cyc, tudi o tem sem že na dolgo in široko razlagal!

No, pa naj bo še enkrat, če kaj zaleže. :D

Pa če se še povrnem k neumnosti imenovani "human odstrel". Lovci dobro vedo, kaj za divjad pomeni da pade v ognju in se ne muči zaradi zgrešenega strela. Bolj kot gospodinja, ki doma s kladivom tolče po govejem zrezku. In lovci se tudi trudijo, da bi bili vsi zadetki točni. Zaradi divjadi in sebe ter v izogib mučnemu iskanju zastreljene divjadi.

O tistih uspavalih pa ne mislim izgubljati besed! :SS

hear hear. argumenti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne, Horjo ... nisem mislil kakega vračanja živali v naravo, mislil sem na uspavanje živali ... kar bi bilo širši javnosti gotovo bolj sprejemljivo kot streljanje divjadi ... ne bi mogli očitati več tega kar očitajo ;)

:lol1: :lol1: :lol1:

Kdo je pa na to idejo prišel? Ta sigurno še ni videl srne v naravi in ima pojma o strelnem orožju in učinku krogle na telo! Pa saj to sem tudi že na dolgo in široko razlagal! :cry:

Tak način odstrela bi samo potolažil neke čudne flustracije ne vem koga že. Za žival pa bi bilo to mnogo bolj mučno kot pasti v ognju! Dober zadetek pomeni trenutno smrt ali pa kvečjemu nekaj trenutkov nagonskega bega pod polno dozo adrenalina. Torej brez bolečin. In nakoncu le ugasne.

Pri strelu z inekcijo z uspavalom pa se žival zaveda, da jo je nekaj zadelo, pičilo, poskuša pobegniti, omotična ne more, se o poteka, strah panika, smrt, če sem te prav zastopil. S tem zastrupitev mesa, neuporabno za prehrano, nevarni odpadek, itd, itd. Izpad dohodka za LD. državni oz. davkoplačevalski strošek za celovito lovsko dejavnost in še itd, itd. Popolnoma nesprejemljivo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

govedo  :naughty:  :grim

Imaš pa po svoje prav, tako da - imaš pripravljeno rešitev za primer da kdaj prideš v zgoraj opisano fiktivno situacijo. Seveda ne nemogočo ... torej, če bo kdo od bližnjih na smrt bolan, ti samo razloži to, kar si danes nam. Metek je najhitrejši in najcenejši. :D Če si iz gorenjske familije bodo morda napol za stvar, že zaradi cene  :lol1:

prijatelj, tvoja komunikacija ni na nivoju odraslega človeka...

da lahko primerjaš žival z človekom je .... :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....divjadi prekrito z garjami, shirano od zajedalcev, besno od stekline in izmučeno od ostalih bolezni!

Za povrhu je še lep del teh bolezni zoonoz, t.j. bolezni, ki se prenašajo na domače živali in človeka. Naj omenim samo steklino, svinjsko kugo in trihinozo!

:SS o pičvajz, mislim, da golaž odpade........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@netopir1930: hehe ... a gre tu morda za ono utemeljitev Cerkve, da je človek pač najvišje in da so živali tu zato, da mu pomagajo? ;) To je včeraj nek župnik rekel v Trenjih.

Me je spomnilo na Skavta Petra (Milčinski). Tam notri piše (štos, jasno) da je vsakemu piščancu naravnost v čast da ga ocvrejo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...da lahko primerjaš žival z človekom je .... :SS

marsikdaj je na žalost to žaljivo za živali....mislim na splošno, glede na osebke, ki se gibljejo po svetu in jih srečaš med vsakodnevnimi opravki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@netopir1930: hehe ... a gre tu morda za ono utemeljitev Cerkve, da je človek pač najvišje in da so živali tu zato, da mu pomagajo? ;) To je včeraj nek župnik rekel v Trenjih.

Me je spomnilo na Skavta Petra (Milčinski). Tam notri piše (štos, jasno) da je vsakemu piščancu naravnost v čast da ga ocvrejo :D

če pogledaš razvoj živih bitij boš ugotovil, da si je človek položaj, ki ga ima izboril skozi razvoj!

človek je odkar obstaja bil vedno lovec vendar tudi človek kot tak je v preteklosti bil žrtev (hrana, če hočeš)!

skozi razvoj pa si je priboril mesto, ki ga ima...

lahko bi si pa prašiči izborili primat in bi mi bili zaprti v svinjakih! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim da je tu bolj vroče:

Glede lovcev pa tkole: Pred nekaj leti smo dobili nove "sosede" ki so podedovali hišo in so prišli iz Ljubljane.

Ker pa so fancy so nasadili trto, viljamovke, vrtnice in podobne zadeve okoli hiše.

Pa grejo nekega zimskega popoldneva na sprehod v gozd pa se srečamo pa rečem : "kam v tem snegu"

Ah gremo mal srnce pa zajce iskat, če bomo kako videl." v redu si rečem.

Kaj se zgodi čez pol ure (čist zares): na njihovem vrtu dve srni glodata viljamovke.Ssedaj nimajo nobene stvari več, pa tudi vikendiranja so se malo "naveličali". O:-)

Sicer pa je ne e trenjih precej vroče :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

lahko bi si pa prašiči izborili primat in bi mi bili zaprti v svinjakih! :lol1:

Wrong! To bi bili človeknjaki ali ljudnjaki! oz. gospodarji bi jim rekli "Ronk, rooounk!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo, kakšno je tvoje osebno mnenje o lovskem turizmu?

Dokler se izvaja pod kontrolo in tako kot je v navadi in prav, je sprejemljivo. Prinaša dodaten zaslužek, ki se ga itak vlaga nazaj v naravo in divjad.

Je pa dejstvo, da večina tistih, ki z denarjem izkoriščajo kapacitete lovskega turizma, strelja za šport. To mi je pa odvratno!

Edini lovski turizem, ki ga tudi sicer podpiram in o njem pozitivno razmišljam, je vabljenje lovcev med sabo na razno razne love. Jaz grem k Polditu na muflona, on k meni na gamsa. Med tem spoznavaš druga lovišča, njihove načine gojitve, probleme itd. Se učiš in od tam odneseš znanja, ki znajo priti prav v domačem lovišču!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!