Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

Ice, človek si je skozi razvoj izboril mesto, ki se mu reče "gospodar" in tako se tudi obnaša...

žalostno ampak resnično!! :(

pa če se strinjaš ali ne je tako in tako bo ostalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, človek si je skozi razvoj izboril mesto, ki se mu reče "gospodar" in tako se tudi obnaša...

žalostno ampak resnično!! :(

pa če se strinjaš ali ne je tako in tako bo ostalo...

Bomo še videli, če bo ostalo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@HHV: jest te nam nič napadal, k se predobr braniš :OK: Edin en ta moj post sm deloma skopiral iz neke druge rubrike.... Glede letenja s padali in posledičnega plašenja...

copy/paste:_

Tko kot se marsikje oglasim s kako doživeto dogodivščino, bom pa še eno povedu.

Ker se ne ukvarjam samo z motorizmom, ampak tud s padalstvom, me jepred nekaj časa tudi malo zapekla uredba o zaprtju določenih štartnih mest v določenih časovnih obdobjih "zaradi gnezdenja ptic". V tisti dobi se je govorilo nekaj tudi o plašenju divjadi, ki se ne more več normalno prehranjevat in stalno živi pod stresom.

OK verjamem da je nekaj resnice na tem, čeprav močno dvomim, da je kdo boge živalce (ki jih jaz BTW tudi rad pogledam in vidim v okolici, ne glede na požrto solato na vrtu) anketiral, kako se počutijo.

Sem pa iz lastnih izkušenj videl, da se srnice povsem mirno pasejo pri nas na obrobju vasi, tudi že na vrtu sem jo videl. Promet jih čisto nič ne moti. Prav tako sem na hribovskih travnikih letel samo nekaj metrov preč od srne, ki se je mirno pasla in se ji ni zdelo vredno niti toliko, da me pogleda. Prav tako kanje, ki jih je v naših krajih kar dosti, ne beže od groznega strašila v obliki padalca. Nasprotno, velikokrat sama pride prav od blizu ogledat to letečo čudo. Ko pa gnezdi, je pa žival res bolj huda in rezultat tega je tudi kako s kremplji strgano padalo. Tolk da opomni, da se odmakni od tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede jadralcev in divjadi.

Moje osebno mnenje: Sigurno da se ne vznemirja srnjad in divjad, ki tudi sicer živi blizu naselij ali celo v kakšnih goščavah v naseljih. Ta divjad, če se osredotočimo na srnjad, je vajena vse mogočih motenj. Gledaš jo lahko na zelo blizu in ne odreagira. dokler ne narediš giba, ki ji je sumljiv. Zato verjamem, da se navadi tudi na zmajarje.

Drugače je menda z gamsi v skalah, kjer še vedno živi in pleni orel. Senca na tleh, ki jo spusti padalo, sproži beg pred sovražnikom iz zraka, orlom. To danes je vznemirjenje, ker ima gamsarija malo prostora, kamor bi se umikala. Zmajarji pa ob ugodnem vremenu preletijo celotno oz. katerokoli področje okoli tiste gore. In gamsarija praktično nima mirnega kotička. Tako pravijo in pišejo. Če pa bi se gamsarija navadila na zmaje, pa spet ne bi bilo prav. To potemtakem ni več divjad. Pa ne pravim tega, ker je to moje osebno mišljenje. dejstvo je, da divjad za zdravo preživetje in ustvarjanje zdrave populacije potrebuje tisti strah, tisti nagon, ki jo varuje pred nevarnostmi in tako omogoča preživetje najmočnejšim in izumrtje šibkejšim. Naravni mehanizem pač in ni prav, da ga ljudje spreminjamo!

Pri nas v našem lovišču imamo nekaj gamsarije. In sem proti temu, da bi dovolili vzletišča za zmajarje, ker so ravno nad področji, kjer je še nekaj malega mirnih kotičkov za to divjad.

Žal je danes tako, da se moramo pri teh naših športih omejevati vsak na svoje področje. Ne moremo po isti poti zmajarji, offroadarji, downhillerji, pohodniki, gobarji, trekkerji, kanuisti, modelarji, ribiči, pesjanarji, rolkarji, šahisti pa še jagri za povrhu svojih aktivnosti zganjati. Vsak na svojem, nekje pa tudi skupaj. Divjadi pa vsi skupaj le pustimo še kakšen kotiček, da se v miru nahrani in vzgoji mladiče. Sicer jih bomo res samo še v živalskem vrtu gledali! :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej maš po eni strani prov, jest res otipljivih argumentov nimam.

Mam pa skrajni predlog: lovci lovite po hosti "dvonogo" divjad, ki plaši ostalo štirinožno, pol se pa še lovce prek sodišča pred zid postav. mal :topic:

Ampak tako kot si sam reku- na žalost ni dost prostora za divjad in človeka skupi. SLO premajhna. Tko da kompromis bo mogu bit.

Sam če boste prevelko galamo delal, bojo pa lastniki gozdov v luft poskočil pa še vas iz hoste nagnal. :hmm:

Popravljeno . Popravil lojzek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej maš po eni strani prov, jest res otipljivih argumentov nimam.

Mam pa skrajni predlog: lovci lovite po hosti "dvonogo" divjad, ki plaši ostalo štirinožno, pol se pa še lovce prek sodišča pred zid postav. mal  :topic:

...

Tega pa prav nič ne razumem... :blink:

Je mogoče predlog, da naj lovci lovimo tiste, ki delajo šunder v gozdovih?

Jok bato, nisem jaz policaj, ki bo plačeval članarino zato, da bom opravljal delo države in čuval državno divjad! Jaz te bom le prijavil in se režal v pest, ko(če) boš plačal ko veliki!

Nasploh pa so največji "đumbusarji" po gozdovih ravno tisti, ki najbolj blebetajo kakšni ljubitelji narave da so.

Bi bilo pa sigurno zanimivo, da bi nam zavod za gozdove določil še odstrel turistov. :hmm: Jaz bi se zagrebel za one v srednjem in zgodnjem starostnem razredu ženskega spola. Pred "odstrelom" bi jih seveda primerno jagal po hosti, da se fino ogrejejo. Tako kot ata srnjak! .) :D

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Tega pa prav nič ne razumem... :blink:

Je mogoče predlog, da naj lovci lovimo tiste, ki delajo šunder v gozdovih?

Jok bato, nisem jaz policaj, ki bo plačeval članarino zato, da bom opravljal delo države in čuval državno divjad! Jaz te bom le prijavil in se režal v pest, ko(če) boš plačal ko veliki!

Nasploh pa so največji "đumbusarji" po gozdovih ravno tisti, ki najbolj blebetajo kakšni ljubitelji narave da so.

Bi bilo pa sigurno zanimivo, da bi nam zavod za gozdove določil še odstrel turistov. :hmm: Jaz bi se zagrebel za one v srednjem in zgodnjem starostnem razredu ženskega spola. Pred "odstrelom" bi jih seveda primerno jagal po hosti, da se fino ogrejejo. Tako kot ata srnjak! .) :D

spljoh pa se tole nanaša na zadnji del zgoraj napisanega odstaveka :lol1:

Tragičen lov

Včeraj so se lovci Lovske družine Lazinje odpravili na skupni lov, ki se je končal tragično. V predelu Prevole – Žvirče so namreč okoli 13. ure našli ustreljenega 41-letnega lovca iz okolice Hinj. Kdo ga je ustrelil, še ni čisto jasno.

So se pa policisti odpravili po sledeh domnevnega strelca – prav tako lovca in sokrajana ustreljenega. 48-letnega osumljenca so možje postave odkrili mrtvega v okolici Žvirč. Ali je domnevni storilec storil samomor, policisti še preiskujejo, je za 24ur.com povedal tiskovni predstavnik novomeške policijske uprave Stane Smolič. Predvidevajo pa, da je prvi lovec umrl po nesreči

Popravljeno . Popravil advokat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj le so lovci, tokler bo tako... :grim

Sicer pa, pomoje, so jih kaki srnjaki čakali v zasedi, ko so jim hoteli "raketirat" bodoče matere njihovih otrok!!

Sicer pa ne razumem, zakaj hudiča se ne more lovec, v svoje dobro, oblečt v kaki fluro "ancuk"?

Ker postajajo počasi bolj rizična skupina, kot motoristi...(no, mi se vsaj ne pobijamo med samo) :grrr

Me prav zanima, koliko plačajo za "zavarovanje" ene "šrotarce" & samega sebe?? :fredy:

Žrtve morajo biti na obeh straneh. Vsekakor tudi pri lovu... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj le so lovci, tokler bo tako... :grim

Sicer pa, pomoje, so jih kaki srnjaki čakali v zasedi, ko so jim hoteli "raketirat" bodoče matere njihovih otrok!!

Sicer pa ne razumem, zakaj hudiča se ne more lovec, v svoje dobro, oblečt v kaki fluro "ancuk"?

Ker postajajo počasi bolj rizična skupina, kot motoristi...(no, mi se vsaj ne pobijamo med samo) :grrr

Me prav zanima, koliko plačajo za "zavarovanje" ene "šrotarce" & samega sebe?? :fredy:

Žrtve morajo biti na obeh straneh. Vsekakor tudi pri lovu... :OK:

biser inteligence......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

biser inteligence......

jaoooo :blush: hvala, hvala...:worship: :worship: :worship:

jah, taki sem se ža narodil... B)

Dobro, da takrat moj oče ni bil lovec.... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater že drugi jagr v kratkem :(

Ena bol zabavna na to temo....

Ker dost je tega srajna sred zimskega spanja

Da neboš krasil ti stene mojga stanovanja

Dialog je tekel tko še neki časa,

a tip ni dojel kdo v gozdu je dasa

poletela je šapa padla je kapa

in našmu jagru je pošla sapa

se je obrnu, da bi zbežal,

a trop medvedov okol njega je stal

rekel je sam še :»Sveta nebesa!«

in že zelena jakna je bingljala z drevesa,

vse od Varaždina pa do Bovca nj se sliš

medvedi so prefukal lovca

vse od Varaždina pa do Bovca nj se sliš,

medvedi so prefukal lovca

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jaz bi jim predpisal svetleči brezrokavnik kot ga majo cestni delavci, ker to da kljub parim nesrečam letos streljajo na vsak šum je pa že mal preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jaz bi jim predpisal svetleči brezrokavnik kot ga majo cestni delavci, ker to da kljub parim nesrečam letos streljajo na vsak šum je pa že mal preveč.

Saj jih že imajo, sem jih 3 tedne nazaj videl v teh brezrokavnikih, sam ulovili niso pa nič..... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lov bo šport takrat, ko bo tud zajc flinto nosu... :OK:

:grrr Raje bi jih videl v kakih muslimanskih odpravh :grim

...pa da se naslov topika spremeni v "večja kontrola ubojev, lovce kamikaz" :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CITIRAJ(HHV @ 12 Dec 2005 @ 15:58)

...potrebno s prstom pokazati ali pa za rokico peljati na tisti del foruma, kjer smo o lovu in lovcih že govorili, pa da potem kakca tam, kjer je temu mesto!!!

ne pijanim lovcem je potrebno pokazat kaj je žival in kaj človek da ne streljajo vse povrsti :eek: :eek: :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@advokat

ah, ne serji,...morda pa je lovec, ki je obležal, tudi bil bolan.

saj veš...pomoč, pomoči potrebnim. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lovec nabije, lovec nameri, lovec "preuči" o zdravsvenem stanju žvali,....ok, ta bo, desna uč ne vidi kakor leva,....bum, bum... :grim

Po enakem (profesionalnem) načelu, so menda tudi pomagali sotrpinu... :fredy: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....kaj vidva bisera nebi raje sodila o stvareh, ki jih poznata?.......

....razumel bi, da se razburjata zaradi španskih bikoborb, ciganskih plesov z medvedi,indijskih igric s kobro,angleškega lova lisice s cucki,lova divjadi iz čiste zabave.itd.....da se pa razburjata zaradi legalnega lova, pa nikakor ne razumem......verjetno nista prebrala cele teme, v kateri je naš predragi HHV to zelo lepo in temeljito razložil......nesreče se pa povsod dogajajo,začuda tudi v avtomobilizmu in motorizmu,pa v veliki meri iz objestnosti same in ne nepazljivosti.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......nesreče se pa povsod dogajajo,začuda tudi v avtomobilizmu in motorizmu,pa v veliki meri iz objestnosti same in ne nepazljivosti.....

Objestnih lovcev pa itak ni, taki so lahko samo motoristi (čeverjamešpress) :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!