Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

Objestnih lovcev pa itak ni, taki so lahko samo motoristi (čeverjamešpress) :grrr

.......in kdo je omenil, da jih ni?????????...... :? ......pa milo rečeno verjamem, da bi jih našel več objestnežev med motoristi in avtomobilisti, kot pa med lovci.....da pa o alkoholu sloh ne bi razglabljali.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....da pa o alkoholu sloh ne bi razglabljali.....

Eeemm, študiram že cel večer...ampak nobenga motorista ne poznam, ki bi imel kofren nos, lovci pa...he, he...vsak četrti? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eeemm, študiram že cel večer...ampak nobenga motorista ne poznam, ki bi imel kofren nos, lovci pa...he, he...vsak četrti? :lol1:

Zanimivo! Jaz pa ravno obratno poznam kar nekaj modelov, ki se po in med motozbori še presneto opiti spravljajo na cesto. In to redno skoraj vsak vikend sezone. Med njimi imam tudi nekaj prijateljev. Žal.

Pa zato ne pametujem in štejem koliko motoristov ima, kakor praviš kofren nos. S tem. da motoristi na cesti praviloma ogrožamo druge udeležence, jagri v pogonu pa v glavnem le svoj krog.

Ne zanikam, da je potrebno v lovstvu še marsikaj spremeniti. A ne domišljajta si z advokatom, da s svojim oglašanje tu kaj prispevata k urejanju tega stanja ali k ohranitvi narave in divjadi. Na ta način tu samo izkazujeta svojo duhovno revščino, neznanje...

Če vas pa kaj več zanima, sledita nasvetu spoštovanega gospoda in prijatelja BMWja in berita topic od začetka! Na vsako umestno vprašanje bom rad odgovoril, če bo le v moji moči.

Kar se pa tiče okoliščin tragedije na lovu pretekli vikend, le malo v osvetlitev, podajam informacija iz druge roke:

Lovec, ki je prvi padel pod strelom drugega, je v veliki meri prispeval k svoji nesreči. Z namenom boljšega pogleda na košutarijo, ki je tekla mimo, je zapustil stojišče in se tako pojavil na mestu kjer ga ne bi smelo biti. S tem sicer ni nič manjša krivda tistega, ki ga je ustrelil, vendar če bi se držal navodil, ki pri takih lovih ne dovoljujejo premikanja iz stojišča, bi bil danes še živ in zdrav. Takisto njegov prijatelj, ki je že na licu mesta poskušal narediti samomor, a so mu to drugi preprečili. Vendar se je kasneje nekako izmuznil in to namero tudi udejanil. Prvo ustreljeni je bil gospodar lovske družine, priljubljen in zelo v redu človek. Vendar moram pripomniti, da si ravno prvi ne bi smel privoščiti te napake. Sklepam tudi, da niso bili dovolj strogi pri kakšnih predhodnih kršitvah teh pravil, zato se je ta nesreča tudi zgodila. In zelo verjamem, da si kaj takega v tej lovski družini zlepa ne bodo več privoščili. Izkušeni na smrti dveh prijateljev. Izkušnja tudi za ostale lovske družine, vkjljučno z našo...

Kot vidimo gre za tragično nesrečo. :cry:

Sedaj pa vidva z advokatom še naprej pljuvajta po lovcih, pokojnikih, njunih prijateljih in svojcih, izvolita...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem. da motoristi na cesti praviloma ogrožamo druge udeležence, jagri v pogonu pa v glavnem le svoj krog.

A ti to resno misliš ?

Na motorju namreč več ali manj ogrožaš sebe in sopotnika, zelo redko je pa kogarkoli drugega.

Lovec je pa še vedno ustrelil drugega, sebe so pa obstrelili res samo najbolj nerodni. Ta drugi je bil največkrat tudi lovec, kaj pa ostali ljudje ki hodjo po gozdu ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam imam določene pripombe glede lovcev, vendar jih je že sam HHV priznal. Se pravi, da se tega zavedajo in da delajo na tem, da se stanje izboljša. Včasih sem našim lovcem zameril to, da so dopuščali, da so Italijani vozili napitane fazane k nam, ki še leteti niso upali, potem pa so jih spuščali po vinogradih, travnikih in tako streljali praktično v vasi, dobesedno kakšnih 50 m od naše hiše. Nato so/smo Vaščani popizdili in jim po domače jeb*** mat** in se jih tako rešili.

Je pa še nekaj, osebno nimam nič proti, da se določen % divjadi odstreli. Zakaj? Zato, ker se jo je preveč razpaslo. V našem koncu skoraj vsakodnevno videvaš njihovo skakanje čez cesto in marsikdaj se bojim, da jo ne dobim pred motor. Samo letos sta v našem koncu nasrkala dva motorista. Ironično je tudi to, da v tej temi zelo odrihate nad lovci, potem pa ta isti v temi Divjad, jokcate, koliko je te "golazni" po cesti in kako se bojite za svoje življenje pri svojih "nedelskih potepanjih". Ne mislim na točno določene osebke, ampak na splošno .)

Ja, pa mi motoristi nismo prav nič boljši od lovcev, tako kot oni včasih ogrožajo življenja svojih kolegov in ljudi, ki se "lahko" sprehajajo po gozdu, tako tudi mi z našimi podvigi ogrožamo življenja ostalih udeležencev v prometu. Se mi zdi brezveze pizdit na druge, pod svojim pragom, pa ne pometemo .) Moje mnenje, čeprav dejanja tako naša kot lovcev ne odobravam in zagovarjam, da se razumemo.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mitja, tvoji izjavi se lahko samo nasmejem. Bi te razumel, če bi imel 20 let in potem podal ta tvoj post, glede na to, da imaš še dve leti več od mene in mogoče več motorističnih izkušenj, ne bi pričakoval tak odgovor. Imam popolnoma drugačno mnenje. Veliko je motoristov, ki ogrožajo polek sebe in sopotnika tudi druge. Žal! Da o lokalnih kamikazah in skrokanih motoristov, ki se vračajo iz raznoraznih zborov, prireditev, itd niti ne govorim. Nisem padel včeraj iz Marsa, zato Vem kaj se dogaja tudi med našimi vrstami, imam dovolj izkušenj .)

Priznaj si že enkrat, da tudi mi motoristi nismo nobeni angelčki, pa čeprav se med te kamikaze,....itd osebno ne štejem in verjetno tudi ti ne .) Tako kot vseh nas tudi vseh lovcev ne moremo metat v isti koš. Jih je pa tako kot pri nas tudi pri njih določen % "idiotov".

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ne domišljajta si z advokatom, da s svojim oglašanje tu kaj prispevata k urejanju tega stanja ali k ohranitvi narave in divjadi. Na ta način tu samo izkazujeta svojo duhovno revščino, neznanje...

Kaj bi rad povedal; da sem gluh, slep ali oboje :eek:

Pred časom si lahko v Novicah prebral, kako je zeleni bratec umoril bambija v ogradi 20m od hiše. Si imel to v mislih kot skrb za divjad??

Poznam tele ohranitelje narave, ki so bili zraven osebno...in ustrezajo profilu:( ga ne bom opisal in te brez potrebe dražil ), odgovarjal pa itaq ni nihče, niti strelec. Niti civilno, niti bratovščini, tko da... :nono:

Drugač se pa strinjam s teboj, kar se tiče pijanih motoristov in hvala bogu, da motozbori počas odmirajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: bistvo je doseženo :OK:

kvazi jagri se za tipkovnicami opravičujejo.........

ta čas so vsaj živali na varnem...........

ter se ne dogajajo tragedije.........

sam vi pište bomo vse prebrali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..., odgovarjal pa itaq ni nihče, niti strelec. Niti civilno, niti bratovščini, tko da... :nono:

...

Po mojih informacijah je civilno odgovarjal! :grim Zaradi uporabe orožja bližje kot 50m od naselja, kar zakon prepoveduje in sankcionira. In je prav tako!

Vse ostalo je bilo po črki zakona!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

horjo...a je že sezona za krmilnice filat?

vložila bi prošljo za prisotnost :blush:

in kaj se je zgodilo s tistimi trakuljami na katarini in grmadi? :eek:

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še malo verodostojnejši opis nesreče da ne bo kdo nasedal prejšnjemu postu kako je prišlo do nesreče

ne vsega verjet kar lovec piše!!!!!!!!!!!!! :nono: :nono: :nono:

Minulo nedeljo nekaj po 13. uri so se člani lovske družine Lazina iz Prevol tega dne četrtič odpravili na skupni lov. Slab kilometer iz vasi proti hribu Vrišček naj bi bilo na terasastem območju Alojzu Novaku, 48-letnemu članu te družine, spodrsnilo, ob padcu se je puška sprožila, strel pa je bil usoden za Antona Papeža, 41-letnega lovca. Kmalu je umrl na kraju dogodka. Prizor je šokiral vse lovce, še najbolj pa Alojza Novaka, ki naj bi bil hotel takoj soditi sam sebi, a so mu tovariši vzeli puško. Pod vtisom tragičnega dogodka, ko so skušali pomagati ranjencu, se je za Alojzom Novakom kmalu izgubila vsaka sled. V iskalno akcijo so se vključili lovci, vaščani, policija. Pogrešanega so našli v ponedeljek okoli devete ure nad vasjo Ratje. V prvem primeru je šlo za lovsko nesrečo, v drugem pa za samomor. Policisti in kriminalisti so okoliščine tega dogodka včeraj še preiskovali, uradne informacije pa ni mogel podati niti starešina lovske družine Lazina.

VIR: Večer

Popravljeno . Popravil advokat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: bistvo je doseženo :OK:

kvazi jagri se za tipkovnicami opravičujejo.........

ta čas so vsaj živali na varnem...........

ter se ne dogajajo tragedije.........

sam vi pište bomo vse prebrali

interesantno.....od moraliziranja pa do žalitev v samo eni motosvetovi strani....verjetno je to rekord,kajne?.....

tako kot ti očitaš HHV-ju, da je kvazi jager, tako bi lahko nekdo tebi očital, da si kvazi motorist......

presenetljivo, kako lahko ljudje tako nonšalantno in elegantno operirajo z besedami in etiketiranjem, brez da bi bili sposobni treznega in nepristranskega razmišljanja....seveda se to dogaja samo takrat, ko je treba s "tujim kurcem" po koprivah mahnit.....ko je treba pa s svojim, so pa ljudje zelo zelo uvidevni in nežni.....

mogoče bi se lahko nekdo spomnil in pohvalil HHV-ja, da si vzame čas in se nam vsem trudi pojasniti zadeve tudi iz drugega zornega kota in ne samo iz medijskega......kakorkoli....HORJO, HVALA TI ZA TVOJ ČAS IN VOLJO......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: bistvo je doseženo :OK:

1.) kvazi jagri se za tipkovnicami opravičujejo.........

2.) ta čas so vsaj živali na varnem...........

3.) ter se ne dogajajo tragedije.........

4.) sam vi pište bomo vse prebrali

1.) Tudi slučajno se nimam za kaj opravičevati. Sploh kar se lovstva tiče!

2.) Moja odsotnost ne zmanjšuje nevarnosti, ki preže na živali tudi za pikico ne!

3.) Tako kot povsod po svetu na tem in drugih področjih.

4.) In se ničesar naučili, ker se pač nočete. Ker vas v resnici divjad in narava ne brigata, ampak le gojite svoja nerealna usmiljeništva čustva v lastno zadoščenje. Če bi topic prebral bi vedel o čem govorim, tako pa dvomim, da kdaj boš. In ne, ni mi težko kaj napisati. Ker se ne slepim, da bi tebe v kaj prepričal. Verjamem pa, da marsikateri drugi naključni čitalec kaj novega izve in oblikuje pošteno mnenje o naravi in divjadi. In to je bistvo, ne tisto kar si pod bistvo ti poskušal nakazati! Kajti HHV gre v gozd, ko je potrebno in se tudi marsikdaj odreče temu, ker je ob določenih obdobjih tudi potrebno! A tega tisti, ki razmišljajo tako kot si ti pokazal, niti nočejo vedeti, še manj pa upoštevati! In to je tista prava tragedija, tragedija mnogo večjih razsežnosti, kot so nesreče na lovu ali na cesti!

pa še malo verodostojnejši opis nesreče da ne bo kdo nasedal prejšnjemu postu kako je prišlo do nesreče

ne vsega verjet kar lovec piše!!!!!!!!!!!!! :nono: :nono: :nono:

...

Če bi ta članek prej prebral, verjemi mi, da moje informacije ne bi podal. In mi je žal, da sem jo. Pa ne zaradi resnice! O njej bo že vsak pri sebi presodil. Vedeli jo bodo pa vedno le tisti, ki so bili poleg. In to nista bila ne advokat, ne HHV, še najmanj pa novinar Večera.

Omenjenega ne bi zapisal zato, ker vidim, da so se pristojni odločili za svoj opis dogodka zaradi pietete do ponesrečenih. In ponavljam, mi je žal za napisano!

A provokatorji pač mnogokrat dosežete svoje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi če napišeš kvazi.je to že žalitev :zzz:

kaj pa tole na začetkutopica(sem ga kar dobro prebral od začetka in je veliko takileh cvetk noter:

HVV

Resno:

Društvo za ukinitev lova je oprostite izrazu krdelo nekompetentnih nevednih zafrustriranih cepcev.

ok od sedaj naprej bom kvazi motorist in cepec:: nikoli se ne bom obremenjeval s tem :slap:

sicer pa je bila kot je do sedaj znano resnično nesreča med hojo

(napaka jagra ki je hodil z nabito pušo)

tako da se morebitnim prizadetim javno opravičujem če sem karkoli

narobe razmišljal ali napisal ( se bom potrudil biti bolj priden) :grim

samo da se ne skregamo ter pobijemo kle gor :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

horjo...a je že sezona za krmilnice filat?

vložila bi prošljo za prisotnost :blush:

in kaj se je zgodilo s tistimi trakuljami na katarini in grmadi? :eek:

Nagaya, zahvaljujem se za pripravljenost, vendar žal:

Država nam prepoveduje hranjenje vse v našem lovišču prisotne divjadi, torej zalaganje krmišč in v veliki meri tudi solnic :angry2: :cry: !

Če bi to počeli, bi reskirali kazen, česar si svojim majhnim prihodkom nikakor ne moremo privoščiti.

Enostavno ne vem kako sedaj tu ohraniti kozo in nasititi volka. :? :cry:

Kar se tiče trakuljavosti na Grmadi, smo dobili izid preiskave, ki je prisotnost trakulje potrdila. Nisem pa dosegel striktnih pregledov oz. pošiljanja tkiv vseh uplenjenih gamsov v laboratorij. Zatorej tudi razširjenosti ne morem oceniti. Ker pa je način, s katerim je trakuljavost tja prispela splošno prisoten na celem področju Grmade in okolice, sumim, da je invadiranost široka. Pa še marsikje drugje, kjer se meša prisotnost travojede divjadi in psov.

Vendar brez panike. Skrbi za dovolj pogosto in pravočasno dehelmentizacijo tvoje psičke, ne dovoli ji preveč brskanja po tleh in uživajta na sprehodih tudi na Grmadi. In ko greš mimo koče, pokukaj če nisem slučajno notri ali tam kje okoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse ostalo je bilo po črki zakona!

:hmm: Neki mi fali...kje pa je sedaj ljubezen do divjadi, narave...etc??

Citiram hrabrega jagra: " Jest sem sam vidu mvd msu, brez mame...pa sem ga poču!" Pa pustimo to, da se je zgodilo za ograjo stanovanjske hiše in da je šlo za nebogljenega bambija. Po lovskem zakonu je bil baje strel čist.

Če to ni krvoločno... :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Država nam prepoveduje

In zato sedaj medvedje hodijo na barjansko smetišče in to čez Ljubljanico....a lahko izvem zakaj točno (v čem je fora) da je Evropa prepovedala mrhovišča in krmišča če je zadeva funkcionirala in je ostala žival v hosti.....ok srne me ne motijo (nisem kmet in mi je vseeno če hodijo po parceli in grizejo karkoli že pač)...medveda pa res ne bi želela srečat..tako zjutraj v kopalnem plašču, ko peljem psa lulat....

Kdaj točno pa gre medved prezimovat? oz. kako je z njegovim zimskim spanjem...

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj konkretno pa se sploh naredi v takšnih primerih, ko je mladič brez matere in zato obsojen na pogin..razen ce se seveda kje najde kaka usmiljena duša, ki ga futra po flaški nato pa ga kasneje odda v živalski vrt (WEEEEEEEEEEEEEE :kva2: !! ), ker sam ni sposoben preživeti v divjini? :eek:

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na diskoveriju pravijo :naughty: :photo: ...da ima tujina za takšne primere azile, kjer se posamezniki ukvarjajo z zapuščenimi beštijami, nevajenimi bivanja v divjini...po rehabilitaciji pa spustijo into the great outdoors...

:) kdo od vas bi bil pripravljen plačevat za tistega bambija?... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na diskoveriju pravijo :naughty: :photo: ...da ima tujina za takšne primere azile, kjer se posamezniki ukvarjajo z zapuščenimi beštijami, nevajenimi bivanja v divjini...po rehabilitaciji pa spustijo into the great outdoors...

:) kdo od vas bi bil pripravljen plačevat za tistega bambija?... :whistle:

kje je........... :hmm: jaz bi ga takoj vzel :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Po lovskem zakonu je bil baje strel čist.

Če to ni krvoločno... :glare:

Spet govoriš nekaj na pamet! :nono:

Določilo o prepovedi uporabe orožja bližje kot 50m iz naselja je iz lovskega zakona. Zatorej to po lovskem zakonu ni bil kot ti praviš "čist strel"!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet govoriš nekaj na pamet! :nono:

Določilo o prepovedi uporabe orožja bližje kot 50m iz naselja je iz lovskega zakona. Zatorej to po lovskem zakonu ni bil kot ti praviš "čist strel"!

KAJ pa je potem sloh bilo po črki zakona :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!