Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

Maš še kako prav. Upam samo, da nisi gluh (al pa slep) kot hhv. Preberi si moje poste še enkrat, govorim o nepotrebnem streljanju. Nisem nikoli trdil, da lovci niso potrebni...mogoče sem tudi hhv-ju krivico storil, ampak slepo zagovarjanje me raz*izdi. Sploh pa takrat, ko nekaj vidim z lastnimi očmi, slišim na lastna ušesa od glavnih akterjev v mojih zgodbah...potem me pa nekdo prepričuje, da bla bla bla. Halo?

Zaradi nekaj prepotentnih in brezvestnih lovcev ne moremo vseh ostalih popljuvat. Nesreče pa se dogajajo povsod. Tudi pri nas motoristih. In kot bi morali spremenit svoje početje in navade nekateri lovci, tako bi morali tudi mi. HHV pa ima večino postov pametno in logično napisanih. Le redkokdaj kaj napiše na slepo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa...tokrat naj mu bo; recmo, da je mem usrelil :naughty:

Ma ne, sej se zezam O:-)

Izo, preveč se spuščaš na osebni nivo, da bi se dalo o tej problematiki s teboj resno pogovarjati. In svojo užaljenost, strah ali kaj vem kaj projeciraš na vse kar hodi okoli v zeleni suknji in s puško. Na ta način ne boš nikoli stvari jasno videl.

Vendar, ker očitno motosvet postaja iz dneva v dan bolj rumen, je tudi tebi tu s takim načinom mesto. Žal.

Prispeva k pestrosti foruma, k razjasnjevanju in poučevanju nikakor ne.

To ne pomeni, da ne bom več poskušal kaj napisati tistim, ki žele brati.

Se pa sedaj za letos od tu umikam in zaključujem debato s teboj. Ti pa še kar kaj osebnega napiši, mogoče celo kaj pod pasom, če se potem bolje počutiš. Tudi to je nekaj vredno.

Pa srečno in zdravo 2006 vsem vam in vašim kužkom in ostali mrgolazni! :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot nekdo, ki:

1. se mu ne da brati celotne teme

2. ne hodi ravno pogosto v gozd (vse dobrine (predvsem mesne), ki jih gozd nudi, raje vidim servirane na krožniku pred sabo, kot pa v gozdu)

3. mu je bolj ali manj vseeno za to križarsko vojno tukaj

bi vseeno mel eno vprašanje: Kako pa je s tistimi ne-lovskimi osebki, ki imajo to (meni sicer povsem tujo) navado, da se sprehajajo po goščavi? Mislim, a so območja, kjer lahko dobiš metek v glavo, ločena od "sprehajalnih" območij? In na kakšen način? Mislim, je kaka tabla "no tresspassing" al kaj podobnega? Ker če je, je verjetno ob gozdnih poteh, ne pa izven njih, kjer se tudi gibljejo razni gobonabiralci et consortes? Al se priporoča tem pacientom tudi nošnja tiste rumene zadeve okoli života al kaj? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je s tistimi ne-lovskimi osebki, ki imajo to (meni sicer povsem tujo) navado, da se sprehajajo po goščavi?

A ti to zgolj retorično al nujno rabiš vedet? :hmm:

BTW : Temo sem prebrala in sem (kot ponavadi) povsem pristranska in brez posebnega poglabljanja v razne odgovore in razglabljana okrog metkov in ovc navijam za

hropca .

In me sploh ne zanima, če to ni tekmovanje. <_<

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti to zgolj retorično al nujno rabiš vedet? :hmm:

Ja zanima me, kakšne so šanse, da ne-lovski sprehajalsko ali nabiralniško razpoložen osebek slučajno zaide v območje, kjer lahko dobi kuglagerčke al pa metek v glavo? Ez simpl ez det. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zanima me, kakšne so šanse, da ne-lovski sprehajalsko ali nabiralniško razpoložen osebek slučajno zaide v območje, kjer lahko dobi kuglagerčke al pa metek v glavo? Ez simpl ez det. :)

To pa ne bi vedela iz glave. :trance_33_sleep:

Mogoče bi pa kakšnega lovca vprašal? :kva2:

Ali pa gobarja!!! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa ne bi vedela iz glave. :trance_33_sleep:

Mogoče bi pa kakšnega lovca vprašal? :kva2:

Ali pa gobarja!!! :lol1:

Ad 1: sem si mislil, da ne :rolleyes:

Ad 2: Jep, saj zato pa sprašujem tukaj. :grim

Ad3: saj bi, pa nobene teme z gobarjenjem ni odprte. :)

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pir, bi pa mene vprašal.

Sicer nisem lovec, ampak jih kar nekaj poznam in vem, da lovci ne smejo streljati kar tako.

Večjo divjad, divjo svinjo, srno lahko šicnejo itaq samo iz preže in samo, ko je 100% da bodo žival srmtno zadeli in da ni nihče ogrožen (tako približno). Poleg tega ima streljanje iz preže prednost, da metek, ki zgreši, gre v zemljo.

Na lovu na fazane in zajce, kjer streljajo na tleh, pa je možnost, da te zadenejo spet majhna, ker vsaj pri nas ne lovijo v gozdovih, ampak na njivah, kjer se vidi malo dalje, (pa tudi fazani in zajci so podnevi na njivi), poleg tega pa streljajo s šibrami, ki so na večje razdalje nenevarne, na kakih 20 metrov pa te bo lovec videl.

Vsaj upam, da te bo.

Ah ja, kar se tiče lovcev nasploh, pa moram povedati, da proti njim nimam nič.

Zadnje čase celo razmišljam, da bi se jim pridružil (nekako imam dovolj krivolovstva :grim ).

Edino kar bi me pošteno razjezilo bi bila ustrelitev mojega psa.

Ampak v naših krajih se tega ni treba tako zelo bati, odkar je pred nekaj leti Sherif (le zakaj tega človeka tako imenujejo??) v nedeljo zjutraj pred lovom v vrsto postavil prisotne lovce in jih z pumpgunom v roki in Coltom za pasom pa seveda z dvema močnima v črnih plaščih za sabo spraševal kdo je tisti, ki je ustrelil njegovega psa.

Pravijo, da so se nekateri uscali. Družina "osumljenega" lovca pa se je za nekaj tednov preselila k sorodnikom na Ptuj, da so bili na varnem............

Tak da zdaj vsak lovec dvakrat premisli, preden ustreli psa. Za Pirrulzza pa nisem tako prepričan, da bojo pazili nanj :P

pa LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak da zdaj vsak lovec dvakrat premisli, preden ustreli psa. Za Pirrulzza pa nisem tako prepričan, da bojo pazili nanj :P

Ampak, pirrulz je vendar fantek, ne pa kuža.... :huh:

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak da zdaj vsak lovec dvakrat premisli, preden ustreli psa. Za Pirrulzza pa nisem tako prepričan, da bojo pazili nanj :P

pa LP

Bodo, bodo. B) Lovci ogrožene in redke vrste čuvajo. Samo za kako krmilnico se jim moram še priporočat (v obliki vedno polnega hladilnika pira :grim ).

Ampak, pirrulz je vendar fantek, ne pa kuža.... :huh:

:)

Čeprav proti doggystyle nimam absolutno nič proti. :grrr :whistle: :devil: :D

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bodo, bodo. B) Lovci ogrožene in redke vrste čuvajo. Samo za kako krmilnico se jim moram še priporočat (v obliki vedno polnega hladilnika pira :grim ).

Pa kakšen pohan šnicl s krompirčkom tudi ne bi bil odveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vojerji na delu...nekje v Halozah...

priorities.jpg

Ja šure, Belorepca so pa s Concordom v Haloze pripeljali. :lol1:

By the way, lepo se podpišeš :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo, poznamo mi lovce :-)

A zato mi Božiček ni nič prinesu :o .

HHV, ti grdoba, ti :nono: . A si trofejo dal nagačit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zato mi Božiček ni nič prinesu :o .

HHV, ti grdoba, ti :nono: . A si trofejo dal nagačit?

Nope, sam kapo sem mu snel!

Zatorej se pazite jagra z božičkovo kapo! .)

A bi kdo kupu karibujeve klobase? Poceni in dobre! Njamiii :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Nope, sam kapo sem mu snel!

Zatorej se pazite jagra z božičkovo kapo! .)

A bi kdo kupu karibujeve klobase? Poceni in dobre! Njamiii :whistle:

po kolk?

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na rdeč poštrihane, z belo pikco na koncu. Saj gre vendar za božička!

:eek: Bljakkk! Sem mislil, da gre za njegove jelene. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!