Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

Upss, se globoko oprostitutam!

Gre za božičkove karibuje! :OK:

Božička je pa pes snedu! :blush: Nekaj sem mu pa moral dat za nagrado, a ne!? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je pa včeraj naredil pes ali dva njih, za katere gospodar trdi, da ona dva pa že ne počneta tega, da njihov Ben in Medo nikomur nič ne naredita! Bojijo pa se ju izletniki, domači, jaz otroka ne pustim samega po dolini itd., itd..

Apeliram, pse v naravnem okolju na vrvico, saj je le peščica vas, ki jih imajo pod kontrolo brez nje!

...

Prva slika kaže le končno stanje, kjer so psi požrli večji del mišičnine stegen in hrbta.

Druga slika pa kaže tudi kalvarijo, ki jo je srnjaček trpel, ko sta ga psa trgala pri živem telesu.

Psi srnjad ponavadi zagrabijo zadaj v stegenskih mišicah, ki jih pretrgajo, da divjad ne more več naprej in ji potem pri živem telesu odprejo trebuh in začno odznotraj trgati meso na hrbtu in stegnu. Tudi na tej sliki vidite, kje so ti organi ostali, ko se je srnjaček poskušal še nekako odvleči stran od krvoločnih pasjih gobcev...

post-499-1138259654_thumb.jpg

post-499-1138259726_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem in tudi videl sem kaj psi naredijo divjadi. Na srečo je že redkokateri pes sposoben ujet srnjad še manj pa zajca.

Vendar ko ti ustrelijo psa podnevi, manj kot 100 metrov od hiše. Psa, ki ni nikoli preganjal divjadi, ki ni nikoli pohajkoval. Se vprašaš ?! In potem pride ponoči, ker smo ga pustili tam-se pozanimali pri policijo- in ga zvleče v grmovje, da ga ne bi videli-našli. Vprašamo pri lovski družini; kdo je bil oz. kdo je bil tam pa se delajo neumne in da se bodo pozanimali, na koncu da je lahko kdorkoli prišel mimo in ga ustrelil. Čeprav obstajajo dnevniki, razdeljeni revirji...

Je.eš ti tako družino in varstvo narave, plemenitost.

Ne rečem da so vsi. Vendar tisti, ki v svoji družbi "pokrivajo" takega človeka s tem legalizirajo njegovo početje in prav je da nosijo odgovornost. Isti ptiči letijo skupaj.

Dedek je bil lovec, poklicni lovski čuvaj.

Zrasel sem ob in v tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He, he , he :D

Volk ravno včeraj sem videl ta posnetek. Pa, da nebo pomote, to ni snemano pri nas v Sloveniji.

P.S.: Glede psov:

Res je, da nekateri psi nikoli ne lovijo, gonijo in ubijajo divjadi. Za nekatere pa njihovi lastniki to samo predvidevajo. Ne vejo, ali pa nočejo vedeti kaj delajo njihovi psi. Pes ima nagon čisto po volku. Zato tudi ubija tako. Pa saj ste verjetno že videli napad krdela volkov (ko žival ubijejo kot je Horjo navedel za ta psa). Tudi pri nas smo že večkrat videli podobne primere. Mogoče bi en tak enkrat moral biti zraven, ko ljudje kličejo, da se srna čudno oglaša v gozdu in naj gre kdo pogledat kaj se dogaja. Prideš tja in še živo vidiš kako jo psi obdelujejoo,... :angry:

P.S.2:

Kot sem že večkrat povedal (na drugem forumu) so tudi med lovci ljudje, za katere bi bilo dobro, da jih ne bi bilo. Ampak to ni samo pri lovcih. Slabi ljudje so tudi med ribiči, športniki, politiki, gobarji, policaji... Torej povsod. Samo, da se lovcev izgleda še posebej rada primejo stereotipna znamenja (lovci so pijanci,...).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem sem to hotel povedat. Da naj iz svojih vrst "sčistijo" neprimerne in da se potem ne žigosa

vseh. Itaq vemo, da eno gnilo jabolko v gajbi ...

A si kdo zapomni obraz policaja ?!

Npr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem in tudi videl sem kaj psi naredijo divjadi. Na srečo je že redkokateri pes sposoben ujet srnjad še manj pa zajca.

Vendar ko ti ustrelijo psa podnevi, manj kot 100 metrov od hiše. Psa, ki ni nikoli preganjal divjadi, ki ni nikoli pohajkoval. ...

Zame je to kar si povedal v teh stavkih dovolj!

Da tvojih debat o teh zadevah

ne jemljem več resno!

Ker očitno pojma nimaš, kaj psi naredijo. Pa čeprav lastniki stokrat mislijo da vedo kaj njihovi ljubljenci počno.

In da ne bo pomote, preden sem postal lovec, je ena od mojih psic naredila isto peesdarijo. Pa še vedel nisem, da je bila izven ograjenega dvorišča. Izdala se je, ko je skozlala na hitro požrtega srninega mladiča. To je naredila natanko trikrat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je naredila natanko trikrat!

A šele tretjič ji je ostal v vampih :?

(vtretjegreradopress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A šele tretjič ji je ostal v vampih :?

(vtretjegreradopress)

...ja,poginila je zaradi zastrupitve s svincem....he,he...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zame je to kar si povedal v teh stavkih dovolj!

Da tvojih debat o teh zadevah

ne jemljem več resno!

Ker očitno pojma nimaš, kaj psi naredijo. Pa čeprav lastniki stokrat mislijo da vedo kaj njihovi ljubljenci počno.

In da ne bo pomote, preden sem postal lovec, je ena od mojih psic naredila isto peesdarijo. Pa še vedel nisem, da je bila izven ograjenega dvorišča. Izdala se je, ko je skozlala na hitro požrtega srninega mladiča. To je naredila natanko trikrat!

Nikoli ne trdim nekaj v kar nisem prepričan.

Prvi, ki mi je šel ponoči od hiše in se ni vrnil je bil sposoben srno ujet ( po števcu na motorju 75km/h), čeprav je bil socialen; se igral z majhnimi mucki... in ubogal na pogled ne samo besedo je imel navado vsake toliko čas (1-2x na mesec) ko je bil izven kontrole it mal okoli. Ne rečem in za tega ne morem rečt da ne bi šel za divjadjo.

Dočim ta drug, kraški/nemški ovčar, je bil po naravi len (10 minut laufanja je imel čez glavo, in od hiše ni šel. In potem ga nekdo ustreli 20metrov od naše parcele, na njivi.

Če bi blo vse po predpisih in zakonu, vem da pes ne bi smel biti spuščen VENDAR ni bil škodljiv, potem ga ne bi šel ponoči skrivat in bi povedali kdo je bil in zakaj.

Večkrat sem o podobni problematiki govoril z dedkom, praviloma se ne strelja na psa, ki ne preganja divjadi. Če je on sam v vsej svoji delovni dobi ustrelil samo enga psa in to psa za katerega je lastnika večkrat opozoril da naj ga priveže ker preganja... In to v času ko so si lovci lahko veliko več dovolili. MI ne govorit da je potrebno psa ki se nekaj deset metrov oddalji čez dovoljeno mejo ustrelit.

To ne bi smeli oz. ne morejo trdit zagovorniki in zaščitniki narave.

Ljudje, lovci, ki se spoznajo in trdijo da se, morajo bit sposobni ločit med psi, ki delajo škodo in so potrebni prek lastnika al pa fizične odstranitve in med psi ki niso škodljivi.

Strinjam se, pes je potomec volka (zato je volk na moji roki :D ) vendar tudi clovek je potomec opice.?!

Nagon pri psu je lahko velik al pa minimalen. Nekaj k temu prinese tudi pasma (ne moreš primerjat lovnega nagona npr. pri nemškem ptičarju in pri zlatem prinašalcu) in v veliki meri vpliv lastika,socializacija; ali dol. plati potencira al pa zatira.

NIč nimam proti lovcem, ravno obratno, sam sem razmišljal da bi po dedku zadržal puške, ker pa je tako težko prit do dovoljenja sem misel opustil in mislim da mama še proba risanco prodat: Vendar proti pa sem zagovarjanju in "kritju" degenerirancev ki s puško postavljajo se v vlogo najvišjega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli ne trdim nekaj v kar nisem prepričan.

Pa ti misliš, da bo to enga tazga oreng jagra, kot je HHV prepričal :grrr

Ti bo hitro objasnil, da se ti vse samo dozdeva... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj k temu prinese tudi pasma (ne moreš primerjat lovnega nagona npr. pri nemškem ptičarju in pri zlatem prinašalcu) in v veliki meri vpliv lastika,socializacija;

Volk tu si ga pa lepo zaje...!

Ta dva psa, ki ju navajaš sta namreč oba lovski pasmi, ki se še vedno uporabljata pri lovu. Prvi sicer več kot drugi, sta pa oba priznana lovska psa.

To, da na njega vplivata lastnik in socializacija se strinjam, še vedno pa v njiju ostaja lovski nagon. Lahko on doma mene in kakega otroka liže po obrazu, pa to še ne pomeni da kasneje ne bi mogel uloviti kake divjadi.

lp

Za nekatere, ki mogoče ne poznajo bi še dodal, da zlati prinašalec (kot že ime pove) spada med lovske retieverje.

Ravno tako med njih spada labradorec in tako imenovani "flat coated" retriever (pa saj jih je več).

To so vse lovski psi.

Link do podrobnejših informacij: http://www.klub-retrieverjev.si/

lp

Popravljeno . Popravil Ganges
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Volk, nisem se mislil prepirati s teboj o tem!

Zakaj? Ker menim, da če bi tu nalepil sliko Trobčeve peči, bi ti verjetno sprožil kampanjo proti vsem pekom in starim mamam, ki krušne peči uporabljajo in od njih zahteval, da izločijo vse "Metode". Ali dajmo bližje, zakaj motoristi sami ne izločimo vse tiste, ki počno pizdarije na cesti?!! Maaahhh, brez veze :doze:

A posti kot so tvoji, spretno izvijajo resnico. Zato samo še nekaj dejstev.

Volk, če bi vaš pes bil pod nadzorom in bil ustreljen tako blizu hiše, bi vi videli, kdaj, kako in kdo ga je ustrelil! Ne kateri lovec, ampak točno kateri Janez ali Polde! Pa ne podpiram streljanja psov, tudi pod razno ne! Podpiram dosledno kaznovanje lastnikov, ki pse spuščajo v naravo. Od 100 do 300 tisočakov stane! Le inšpektorja jim je treba za vrat spustiti. In za to se pri nas sedaj borim! Da bi to začeli striktno izvajati.

Namen mojega posta je bil le pokazati kaj psi lahko naredijo divjadi. Pa ne krivim psov, psi so cool, krivim njihove lastnike, ki so dostikrat navadni kreteni!

Dejstvo je, da je večina psov v vlogi domačih ljubljenčkov. Pa četudi je privezan na verigi in ga gospodar komajda porajta, ko ga zvečer spusti in le ta naredi neumnost, lastnik tega zlepa ne bo priznal. Njegov Muri pa že ni tak!

Kako zasleduje volk in tudi pes. Z vztrajnostjo. Redkokateri pes je sposoben v prvem naletu (v kopnih razmerah) ujeti npr. zajca ali srno. Zajci so sploh prvaki zase. Srne imajo način postopnega umikanja. Drvijo do naslednjega grebena in opazujejo nazaj. Nakar po potrebi zadevo ponovijo. Vrag je, ker jih je narava priredila le za beg v goščavo in skrivanje tam. Daljšega preganjanja ne vzdržijo. In tu potem pride na raču volk oz. pes. Izčrpano srno z vztrajnostjo po nekaj njenih kratkih pobegih ujame in ubije. Pa tu ne govorim o dnevih preganjanja. Mladič onemore že po nekaj minutah, srna mogoče v uri. Odvisno od psa, večih psov, vremenskih okoliščin, kondicije ali celo izčrpanosti zaradi večkratnega preganjanja.

Oglejte si pasjo taco in parkelj divjadi. Obujte največji čevelj in pojdite na sprehod po pomrznjenemu snegu. Če niste jaz z mojo gravitacijo, boste plesali po površini. Nakar stopite na hodulje ali hodite po prstih. Presenetil vas bo hlad okoli jajc/čnikov, ko boste predrli površino in se pogreznili v sneg. Če to počnete še brez hlač, vas bo kmalu presenetila lastna kri po nogah.

Tako, s primerom za 1. razred OŠ sem opisal razliko med volkom-psom in srnjadjo-gamsi in ostalimi parkljarji. V teh razmerah je srnjad npr. lahek plen. Še pes na vozičku bi jo ujel!

In zato Volk, ne ti meni o lenih psih.

Tudi sosedov Piki je len, visog vsega cca. 25 cm, pa sem moral vseeno streljati pred njim v tla, da je opustil zasledovanje srnjinega mladiča, kateri je potem še celih 5 min stal 2m stran od mene, preden si je opomogel in speljal naprej! Mislim, da vam ta podatek pove, koliko je samo še manjkalo mladiču srne do okrutne smrti!

Zatorej še enkrat, brez namena pregovarjanja o pekih in starih mamam, pazite na svoje pse, da ne bodo imeli priložnosti pokazati svoje zverske narave!

HVALA!

LP HHV

Da se ne bo to spet izrodilo v nakladannje in da poživim moj apel, lepim še dve sličice dogodkov zadnjih dni sicer drugega avtorja in drugega lovišča v Sloveniji.

post-499-1138344204_thumb.jpg

post-499-1138344317_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da živim bogu za hrbtom, sem imel večkrat priliko opazovat pasjo jago. Po navadi lovi več psov skupaj. Manjše žabe izvedejo pogon, največji pa preseka pot divjadi in jo ulovi. Pogon malih žab slišiš že od daleč, ker ves čas bevskajo.

Dočim nemški ovčarji in njihovi križanci pa lovijo v tišini. Njihovega lova ne slišiš. Slišiš samo cviljenje divjadi, ko jo mesarijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam, da sem ga falil pri zlatem prinašalcu. Pasme res ne poznam in sem potegnil kar enega "familijarnega" psa. Dejansko sem hotel povedat, da je razlika, v kar sem se sam prepričal velika: Pri nemškem kratkodlakem in ostrodlakem ptičaju in pri jazbečarju je ta nagon bil veliko izrazitejši kot pa pri vseh ostalih ki sem(smo) jih imeli potem. Npr. Kuvaš(psica) je bil poglavje zase čeprav so goni v njej bili izraziti vendar ne lovski.

Horjo.

V bistvu se v povedan popolnoma strinjam s tabo in pravzaprav se največkrat na forumu oglašam prav proti izkrivljanju resnice.

Ne da se kar tako izločit posameznika, vendar narobe je znotraj društva tudi takega posameznika zagovarjat.

Prav imaš, da če bi bil pes pod nadzorom bi vedli kdo ga je ustrelil; nismo ga imeli pod nadzorom ves čas, ker ni rabil nadrzora. Oni taprvi, o katerem sem pisal, pa ja.

Lastnike, samo in edino lastnike, je treba kaznovat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Prav imaš, da če bi bil pes pod nadzorom bi vedli kdo ga je ustrelil; nismo ga imeli pod nadzorom ves čas, ker ni rabil nadrzora. Oni taprvi, o katerem sem pisal, pa ja.

Lastnike, samo in edino lastnike, je treba kaznovat.

Ne vem za ostale, samo mene ne boš prepričal, da se lahko križanec med kraškim in nemškim ovčarjem (ali bilo kakšen pes) prosto giblje brez nadzora. Kot pravijo: Pes ima kosmata ušesa.

Se pa strinjam, da bi bilo treba striktno kaznovati lastnike in ne streljati psov. Pa ne kaznovati samo za ubijanje živali ampak tudi za druge stvari. Nepobiranje pasjih iztrebkov na otroških igriščih ali parkih, mučenje svojih štirinožnih prijateljev, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da živim bogu za hrbtom, sem imel večkrat priliko opazovat pasjo jago. Po navadi lovi več psov skupaj. Manjše žabe izvedejo pogon, največji pa preseka pot divjadi in jo ulovi. Pogon malih žab slišiš že od daleč, ker ves čas bevskajo.

Dočim nemški ovčarji in njihovi križanci pa lovijo v tišini. Njihovega lova ne slišiš. Slišiš samo cviljenje divjadi, ko jo mesarijo.

WOW :D

Lobo a si ti mogoče jager? :)

Točno tako v glavnem lovijo psi. Mali gonijo veliki pa nekje iz zasede ubijejo. Mali pes, ko je sam ni nevaren, je pa vrag ko ima družbo. Tudi sam sem videl pri takšnem delu pse. In tisti pes, ki je gonil je bil tako majhen, da se ga ne vidi iz trave. Sam pes niti ni tako nevaren (nekateri so vseeno) in je redko kdaj zmožen lov opraviti do konca.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem za ostale, samo mene ne boš prepričal, da se lahko križanec med kraškim in nemškim ovčarjem (ali bilo kakšen pes) prosto giblje brez nadzora. Kot pravijo: Pes ima kosmata ušesa.

Se pa strinjam, da bi bilo treba striktno kaznovati lastnike in ne streljati psov. Pa ne kaznovati samo za ubijanje živali ampak tudi za druge stvari. Nepobiranje pasjih iztrebkov na otroških igriščih ali parkih, mučenje svojih štirinožnih prijateljev, ...

:grim :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lobo a si ti mogoče jager? :)

Nisem lovec.

Ubijem samo to kar pojem. In pa kar mi gre na živce (muhe, komarje, bolhe, uši, ...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

emmm... :doze:

ne vem no...kako pa sploh pride do tega da se pes čisto sam prosto giblje po gmajni(al pa kjerkoli drugje for that matter)..brez lastnika? :doze: ....ponoči? :blink: .....

jest svojega psa (neka bizarna mešanica med nemcem, prinašalcem in bogvečemše) spuščam samo še po civiliziranih gmajnah kot je roznik, pa po peš poteh (globoko v gozd recimo na grmadi ne zahajava več) in spuščena v gozdu nikoli 10 metrov stran od mene (pa še to s e mi zdi včasih preveč),..... ker pes kljub temu da je "čisto simpatičen in ubogljiv" čisto preveč trza na vse kar beži od njega....tud mali pamži znajo bit zanimivi :devil:

nekje do enega leta in pol starosti je bila ob srečanju s srno cela drama, skrivanje za mojimi nogami in podobno....dokler ni nekoč v Mostecu štartala na nekaj polodraslega parkljastega ki je pokukalo ven iz grmovja (kaj hudiča je tam počelo se mi ne sanja)....sicer prišla takoj nazaj ob mojem zverinskem kriku....pa kljub temu.... :angry2:

pes, "popadljiv" ali pa ne, nima nikjer nič za iskat sam..pa naj bo to naselje, hosta, travnik ali karkoli.....

in če bi bilo tako, potem trigger happy fantje v zelenem tudi ne bi imeli česa za streljat :closedeyes:

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest svojega psa (neka bizarna mešanica med nemcem, prinašalcem in bogvečemše) spuščam samo še po civiliziranih gmajnah kot je roznik, pa po peš poteh (globoko v gozd recimo na grmadi ne zahajava več) in spuščena v gozdu nikoli 10 metrov stran od mene (pa še to s e mi zdi včasih preveč),..... ker pes kljub temu da je "čisto simpatičen in ubogljiv" čisto preveč trza na vse kar beži od njega....tud mali pamži znajo bit zanimivi :devil:

Ker očitno imaš zavest in si med tistimi, ki se zavedajo kaj lahko stori pes. In ne, da samo pravijo moj Piki pa tega že ne zmore!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........, ko ga zvečer spusti in le ta naredi neumnost, lastnik tega zlepa ne bo priznal. Njegov Muri pa že ni tak!.....

.............Tudi sosedov Piki je len, visog vsega cca. 25 cm, pa sem moral vseeno streljati pred njim v tla, da je opustil zasledovanje srnjinega mladiča, kateri je potem še celih 5 min stal 2m stran od mene, preden si je opomogel in speljal naprej

Jaz žal nisem imel puške pri sebi(sicer tudi lovec nisem), ampak sledovi "Pikija" iz našega naselja (žal visokega okoli 70 cm) ,oziroma njegovih zob so še sedaj prisotni na moji levi nogi. In tudi v tem primeru se zdi lastniku to še sedaj nemogoče, saj njegov pes do takrat ni to še nikomur naredil in sploh je najbolj priden in bla, bla, bla...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

emmm... :doze:

ne vem no...kako pa sploh pride do tega da se pes čisto sam prosto giblje po gmajni(al pa kjerkoli drugje for that matter)..brez lastnika? :doze: ....ponoči? :blink: .....

Če povem kar naravnost, sem se tejle temi izogibal, da se nebi ves čas s kom prepiral. Pa vendar me vsake toliko hudič prime.

Nagaya, kljub vsej tvoji izobrazbi, širini in svetovnim nazorom, bi ti verjetno koristil kak mesec življenja na deželi ali kot je nekdo pred mano napisal, življenja bogu za hrbtom. Življenje ima tudi drugo plat in domači ljubljenec se nehote odpravi raziskovati, v mojem primeru vsaj 4-5X, ko se goni ena njegova frendica. Takrat se ga ne da ustaviti. Če se mu takrat ponudi prilika verjetno skoči še do prvega gozdnega roba za srnico.

Moj Karo sicer ničesar ne stori živali. Bil sem prisoten, ko je ujel mlado šojo in jo je le preganjal in bulil. Ko je presenetil srninega mladiča in ga v parih metrih ujel mu je položil glavo čez njegov viher in mu povedal, da je on jači in naj se ne prepira z njim o temu. Od stahu otrplega mladiča sem moral dobesedno spoditi s prizorišča, moja mrgolazen pa je ta čas že vohala po sledi mladiča in prekrivala njegovo sled s svojim urinom.

Prigod je še dosti, za kak dolg zimski večer jih je, a na srečo sodijo v temo o domačih ljubljencih. In če sem začel zajedljivo o tvojih kvalitetah, verjemi nočem te žaliti, prav nasprotno, želim te le spodbuditi k razmišljanju, da se svet ne konča v Vižmarjah :doze:

@ vsem

Kar se tiče lovcev. Mirno lahko rečem, da pravzaprav streljajo veliko premalo. Pri nas doma šoje požrejo 90% pridelka češenj, 100% pridelka mirabel, kosi pozobajo 20% grozdja, srne pa bodo počasi nadomestile mojih nekaj koz.

Pred Božičem so se vsako noč približale tudi do 5m do hiše, poščipale so vse jesenske poganke na jabolkih, nekoliko manj na hruškah, višnja pa je celo manjša kot sem jo kupil.

Pa sem bil jezen in pokličem soseda(lovec, a zelo fejst človek) in ga poprosim naj pride malo pospraviti okoli moje hiše. Saj imam rad živali, ampak divjad je pač iznajdljiva in kot vsa živa bitja hodi po hrano tja kjer je, še raje pa tja kjer jo je več.

Zgodilo pa se ni nič. Množica prednovoletnih dogodkov je soseda povsem onemogočila za lovska udejstvovanja, potem pa se je pričela prepoved lova, no pa smo tam.

Dragi moji. Če slišite pok zunaj pred hišo, potem obstaja velika verjetnost, da vam je nekdo ustrelil psa, saj je sezona streljanja domačih živali odprta celo leto(HHV, popravi me, če se motim), obstaja pa tudi možnost, da se je nekomu scufalo in je kakemu lovcu odpihnil glavo. Bodisi zato, ker je motil njegovo posest ali pa zato ker ga je zamenjal za potepuškega psa :devil:

Nič osebnega, le napisati sem hotel, da smo vsi ljudje in da imamo različne poglede. Lepo je, da se nekateri trudijo, da bi se zakoni izvajali dosledno(tisti, ki jim ležijo), a istočasno njegovi kolegi delajo po svojih zakonih.

LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!