Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

Nagaya, kljub vsej tvoji izobrazbi, širini in svetovnim nazorom, bi ti verjetno koristil kak mesec življenja na deželi ali kot je nekdo pred mano napisal, življenja bogu za hrbtom. Življenje ima tudi drugo plat in domači ljubljenec se nehote odpravi raziskovati, v mojem primeru vsaj 4-5X, ko se goni ena njegova frendica. Takrat se ga ne da ustaviti. Če se mu takrat ponudi prilika verjetno skoči še do prvega gozdnega roba za srnico.

Moj Karo sicer ničesar ne stori živali. Bil sem prisoten, ko je ujel mlado šojo in jo je le preganjal in bulil. Ko je presenetil srninega mladiča in ga v parih metrih ujel mu je položil glavo čez njegov viher in mu povedal, da je on jači in naj se ne prepira z njim o temu. Od stahu otrplega mladiča sem moral dobesedno spoditi s prizorišča, moja mrgolazen pa je ta čas že vohala po sledi mladiča in prekrivala njegovo sled s svojim urinom.

Prigod je še dosti, za kak dolg zimski večer jih je, a na srečo sodijo v temo o domačih ljubljencih. In če sem začel zajedljivo o tvojih kvalitetah, verjemi nočem te žaliti, prav nasprotno, želim te le spodbuditi k razmišljanju, da se svet ne konča v Vižmarjah trance

lubi moj....v kakšnih zakotnih vaseh vse sem že živela (in sem, zato sem se sploh odločila za psa) in kje vse bogu izza nogu sem se potikala tu nima nobene veze...pes mora bit pod nadzorom...če nimaš časa da ga pelješ ven sam, ampak ga iz čiste lenobe raje spuščaš samega ven, se ne odločaj za psa in si kupi mačko...pa še ta bo poklatila 3/4 ptičje polulacije v okolici....

če se sosedva psica goni naj bo pes na vrvici med sprehodom in ponoči v hiši....ali pa naj bo steriliziran....ne mi prodajat klobas da psa ne moreš nadzorovat...če ga ne moreš, potem ima pooblaščeni pravico da ti ga odvzame....

da ne govoirim kako fino se je nekje v treh pizdah (malo dalj od vižmarjev) srečat spuščeno veliko dobrodušno mrcino, ki varuje svoj rajon, ki sega od hiše čez cesto na kateri se znajdeš peš ali s kolesom....res krasno....:010

in to zato ker je nekdo dobil idejo da "na deželi" je pes lahko spuščen..sej itaq ni nikjer nikogar... :doze:

in ni šans da bi me nekdo prepirčal, da lahko za svojega psa 100% jamči, da nikomur ne bo naredil nič pod nobenim pogojem...če ne drugega, lahko napade iz strahu....poleg tega enkrat ni nobenkrat...če tvoj dragi kuže enkrat položi glavo na hrbet srninega mladiča, še ne pomeni da ga drugič ne bo malo oglodal...tko za hec :whistle:

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lubi moj....

če se sosedva psica goni naj bo pes na vrvici med sprehodom in ponoči v hiši....ali pa naj bo steriliziran....ne mi prodajat klobas da psa ne moreš nadzorovat...če ga ne moreš, potem ima pooblaščeni pravico da ti ga odvzame....

:whistle:

Te ne poznam, zato tudi nisem vedel, da si že bila kdaj v kaki vukojebini in ne le v beli Ljubljani(Rožnik&ostalo).

Zato lahko le špekuliram in nikakor ne morem trditi zares, da se tudi ti sama ne nadzoruješ vedno in 100%. In če se, potem spiješ "glaž al dva in ka ta trejč po grlu steče" imaš izgovor za kako traparijo, ki si jo želela, a je trezna nebi naredila.

Naj bo jasno, da Karotu privoščim kako frendico in da so dnevi, ko bi mu privoščil samo plemkinje Nemških volčjih špicinj že zdavnaj mimo. Vsakomur svoje.

A ti bi pa dala svojega-jo živalco sterelizirati. :eek: :nono: Te lahko vprašam zakaj jo imaš. Kupi si raje Tamagoči.

S Karotom hodiva po naših hostah skupaj, brez vrvice. Tisti, ki naju poznajo vejo, da le lajava, grizeva pa ne. :photo:

:topic: Se opravičujem

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pes dejnansko nima kaj početi sam zunaj ...ponoči :blink: ....kako lahko spite če ne veste kje se potika in kaj vse se mu lahko pipeti.

Ko se goni psica je to resnično nemogoče preprečiti...ker je 24 ur /dan v 100% pipravljenosti, da ,,spizdi,, ...in kastracija je idealna rešitev. Jaz sem mojga ,,tamicenega,, psa, kjub njegovi neškodljivosti dala abjajcat...ker sem imela naštudirano celo vas kje so psičke in hoditi po svojga psa sredi noči z baterijo(pes je naštudiral kako spravti ovratnico iz vrata v dveh sekundah...bruce lee je bil amater v primerjavi z njegovimi obrati, simuliral slabost, tulil mencal...kot, da ga strašno tišči lulalat) okoli tujih hiš ni glih ,,normalno,,...dobr, da me ni noben ustrelil....vseh živcev, ki mi jih je požrl s tuljenjem, praskanjem po vratih, vzdihovanjem, nespečnostjo, neješčostjo, cahnenjem.....res ni fajn...sploh ker je premor med gonitvijo ene psičke do druge strašno kratek....da pa ste moški tako proti temu je pa prav patetično.

O lovcih imam še vedno strašno deljeno mnenje.....moti me (glede na to, da naj bi bili vsi enakopravni in naj bi šlo za dobro nemočne divjadi.) ...da pobegle lovske pse lovci ne streljajo, ker vrana vrani pač ne izkljuje oči, in marsikateri pes se med pogonom izgubi...oz...gre za divjadjo posvoje, in ko ga naslednji dan čez rešpetlin ugleda lovec ga kvečjemu odpelje domov,... da ni nobenega odnosa do mačk...lovski psi jim lomijo vratve brez, da bi lastnik (lovec) to sploh poiskušal preprečiti..v bistvu je to celo pohvalno in največkrat natrenirano....postreljenih mačk je več kot psov....Da niso vsi taki?...najbrž je kdo res drugačen.......zadnjič sem sedela zraven lovske druščine (vsaj 30 lovcev) in prisluhnila štorijam o mačkah...tudi eden ni rekel, da pač to ni tako zabavno.

In dejansko tisti lastnik, ki pač spusti psa, da se sam čez noč razmiga...verjetno niti ni tako prizadet, ko se le ta ne vrne domov...nastrada pač pes od katerega ne moremo pričakovati neke razumnosti...lastnik nabavi novega....tako, da je o bolj jalovo dejanje...ali lovci vsaj preverite če ima pes čip (čiperanje je obvezno pri prvem ceplenju že nekaj časa in počas bojo imeli vsi psi čipe) in kaznovati lastnika....ki je edini krivec, da se pes potika naokoli?....

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CVETO:A ti bi pa dala svojega-jo živalco sterelizirati. eek.gif trance_26_nono.gif Te lahko vprašam zakaj jo imaš. Kupi si raje Tamagoči.

Ti, a ko tvoj plemenjak naskoči kakšno vaško psičko, mogoče potepenko, ki za mladiče ne bo mogla skrbeti oz, bojo vsi ,,ubogi,,, ali ko bo kmet (lastnik)pometal mladiče v vodo/jih žive zakopal, ko jo bo zapodil od hiše, ko jih bo enostavno odpeljal od bajte in bojo končali na cesti ali jih oddal in bodo na ketni...se verjetno počutiš odlično...ti in tvoj pes.... res sta prava fukača :BUA: ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče mu pa ko jih bo metal v vodo spodrsne in se ujame za kamen, ki se premakne, pod kamnom najde klječ, ki vodi v skrivnostno sobo na Dunaju, v kateri je sef in v sefu na listku napisana formula kemične spojine, za katero se izkaže da je zdravilo proti virusu HIV, katerega so iznašli Nemci v 6 svetovni vojni in ga skozi čas poslali na točno to mesto v času in prostoru, saj so napovedali razburljiv razplet. In tako je Karo naredil dobro svetu z svojo jebovino....... :alien1:

Pattern???? :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razmem kako nekateri ne vejo, da lastniki psičk tudi ne marajo (celo močno sovražijo), da cel zbor vaških psov skače okrog njihove bajta, ko se le ta goni! Nekateri si celo poizkušajo od lovce sposoditi orožje in gumijaste šibre da jih preženejo. Šele to je mržnja, vsi pa sklepajo, da to počnejo največje zverine (po mnenju nekaterih) - lovci! :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@LINA

Sem te imel za veliko prijateljico živali.

Ker tole nima prav veliko zveze z lovci in s pobijanjem vsepovprek naj ti ne hitro odgovorim z vprašanjem.

Kako to, da ravno ti, ki se "goniš"(tako kot tudi ostali tu prisotni) celo leto, to isto oporekaš svojim živalim dvakrat na leto.

Lina nič boljša nisi od tistega kmeta, ki se gre vsemogočnega z žakljem in kamnom. Le k problemu si pristopila na drugem koncu.

O tem kakšen fukač sem sam nikoli ne govorim.

LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako to, da ravno ti, ki se "goniš"(tako kot tudi ostali tu prisotni) celo leto, to isto oporekaš svojim živalim dvakrat na leto.

Usodo živali v urbanih okoljih krojimo ljudje (tako je)...in jaz se gonim odgovorno, saj za otroke nimam pogojev zato jih nimam in če nimam partnerja se ne nastavljam, zato ker mi nagon tako veleva...pač ostanem brez.....zna to tudi tvoj pes?...ali je mogoče, da pes dejansko sexa zaradi potomstva in ne zaradi užitka samega...kot ljudje naprimer...ali kastriran pes trpi psihično kot impotenten moški...ali sploh ve, da kaj zamuja ker mu operativno odstraniš ,,nagon,, misliš, da se spominja kako je bilo fajn ko ga je biksal s sosedovo Pikico in mu je sedaj žal...če bi bilo temu tako bi izvajali samo vazektomijo....kjer je vse isto smo naboji so slepi.....pa jo pač ne...no vsi moji psi so bili kastrirani...sicer eni malo kasneje in pri nobenmu nisem opazila obžalovanja...da bi, pa ne more.??...in če bi bil svet pravičen bi vsi kužki našli topel dom in za vse psice bi bilo poskrbljeno-nezaželjee mladiče imajo najogosteje tiste, ki jih lastniki ne zaščitijo pred tem (se lahko zgodi vendar ne dvakrat na leto) ...žal ni...in zato nudim lepo življenje tistim živalim, ki so pri meni naši dom in jaz (ker pač one nimajo sposobnosi razmišljati o posledcah svojih dejanj) skrbim za to, da bi bilo nezaželjenih potomcev, ki se bodo skotili manjsrečnim staršem = nič.......Če bi živeli v divjini nimam nič proti naravnemu ravnovesju...v civilizaciji pa takih zadev ne odobravam.....in zelo me razžalostijo raznorazne objave na specifičnih forumih...kdo je spet kje našel škatlo in kam sedaj z mladiči...tega je ogromno...zavetišča so polna....zdrave živali se evtanazira.... zadeve lahko spremenijo samo ljudje....in eden od korakov da sprejmemo odgovornost za našo žival.

O mojem mišljenju o omejitvi rojstev tudi med ljudmi :o ...pa ne bi razpravljala....

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@LINA

Lina nič boljša nisi od tistega kmeta, ki se gre vsemogočnega z žakljem in kamnom. Le k problemu si pristopila na drugem koncu.

LP Cvetoo.

Vstrajam. Le, da me mogoče nisi razumela. S kmetom nisem mislil Hitlerja, pač pa naše sosede, ki odvečena lačna pasja in mačja usta stlačijo s kamnom vred v žakelj in jih odložijo na dnu Sore.

Res sva zašla. Prepuščam besedo tistim, ki želijo še kaj dodati o lovstvu.

LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No v nekaterih pogledih se strinjam z obema.

Je pa dokazano da kastrirani psi niso več tako samozavestni kot so bili prej. To sem nekje bral pred časom, pa se ne spomnim kje. Vem pa, da čutijo in se v družbi ostalih psov drugače vedejo. Npr. v parku se obnašajo čisto drugače in manj samozavestno kot pred kastracijo.

Malo za hec (ali pa je tudi na tem nekaj resnice): Pa saj je splošno znano, da si psi ližejo jajca. Potem pa naenkrat nimajo kaj lizati in najprej :eek: , potem :blink: , na koncu pa samo še :cry: .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa dokazano da kastrirani psi niso več tako samozavestni kot so bili prej... Npr. v parku se obnašajo čisto drugače in manj samozavestno kot pred kastracijo...

Yep. Posedajo po klopcah in štrikajo. Včasih se tudi slinijo, ampaq bolj zaradi lepšega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa dokazano da kastrirani psi niso več tako samozavestni kot so bili prej. To sem nekje bral pred časom, pa se ne spomnim kje. Vem pa, da čutijo in se v družbi ostalih psov drugače vedejo. Npr. v parku se obnašajo čisto drugače in manj samozavestno kot pred kastracijo.

lp

Naj bi bili manj agresivni oz ne samozavestni?...po mojih izkušnjah -ne bi rekla moj kastrat se ob najmanšem znaku, da bi si ga drug pes rad podredil...stepe in to brez pardona.....vendar pa tudi psičkam ne pust, da bi pometale z njim.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry, Cveto, ne strinjam se s tvojimi trditvami.

»Življenje ima tudi drugo plat in domači ljubljenec se nehote odpravi raziskovati, v mojem primeru vsaj 4-5X, ko se goni ena njegova frendica. Takrat se ga ne da ustaviti.«

Lastnik te frendice mora skakat od veselja, ko se zbere pri hiši trop tulećih in rjovečih psov, ki se spopadajo med sabo kdo bo ata mladičev. Imeli smo nekoč psico pri hiši in imeli polno takšnih »prijateljev« okoli hiše, ki so nam popestrili noči. Psico smo zaprli v garažo, pa ni bilo bolje. So psi praskali po vratih kot nori. Zato sva z očetom priklopila na vrata električnega pastirja. Na vsako uro ali dve nas je prebudilo zverinsko rjovenje. Zjutraj smo ugovovili vzrok temu. Ubogi vragi so označevali svoj teritorij in urinirali po vratih :slap: . Mir je pa le nastal :devil: .

»Če se mu takrat ponudi prilika verjetno skoči še do prvega gozdnega roba za srnico.

Moj Karo sicer ničesar ne stori živali. Bil sem prisoten, ko je ujel mlado šojo in jo je le preganjal in bulil. Ko je presenetil srninega mladiča in ga v parih metrih ujel mu je položil glavo čez njegov viher in mu povedal, da je on jači in naj se ne prepira z njim o temu. Od stahu otrplega mladiča sem moral dobesedno spoditi s prizorišča, moja mrgolazen pa je ta čas že vohala po sledi mladiča in prekrivala njegovo sled s svojim urinom.«

Verjamem, da je zate in za tvojega psa to le igra. Pa si kdaj pomislil, kaj je to za ubogo srnico? Zanjo je to boj za življenje in ob tem doživi velik šok. In vprašanje je, če mati sprejme nazaj mladiča, ki je prepojen z vonjem po psu in človeku. V strokovnih revijah piše, da ga v večini primerov zavrne. In vajina igrača pogine od lakote.

» @ vsem

Kar se tiče lovcev. Mirno lahko rečem, da pravzaprav streljajo veliko premalo. Pri nas doma šoje požrejo 90% pridelka češenj, 100% pridelka mirabel, kosi pozobajo 20% grozdja, srne pa bodo počasi nadomestile mojih nekaj koz.

Pred Božičem so se vsako noč približale tudi do 5m do hiše, poščipale so vse jesenske poganke na jabolkih, nekoliko manj na hruškah, višnja pa je celo manjša kot sem jo kupil.

Pa sem bil jezen in pokličem soseda(lovec, a zelo fejst človek) in ga poprosim naj pride malo pospraviti okoli moje hiše. Saj imam rad živali, ampak divjad je pač iznajdljiva in kot vsa živa bitja hodi po hrano tja kjer je, še raje pa tja kjer jo je več.

Zgodilo pa se ni nič. Množica prednovoletnih dogodkov je soseda povsem onemogočila za lovska udejstvovanja, potem pa se je pričela prepoved lova, no pa smo tam.«

Upam, da se zavedaš, da si v tem okolju ti prišlek in ne divje živali. In da imaš ti »pamet« in ne živali. Jaz sem problem s šojami rešil tako, da sem enostavno posadil več dreves in imamo sedaj vsi dovolj sadja. Še propade ga nekaj ob obilnih letinah. Kadar pa ga ni, pa stradamo vsi. Pred srnami pa sem se zaščitil z ograjo. Približno dva in pol kilometra mreže. Predrago? Ne bi rekel. Zato, da imam mir, ne rabil streljat okoli hiše. In kot je dejal pred davnimi leti boter: Kjer divjad nima kaj jest, tudi domačini nimajo.

In za na konec lahko dodam le to kar si ti napisal:

»Nič osebnega, le napisati sem hotel, da smo vsi ljudje in da imamo različne poglede. Lepo je, da se nekateri trudijo, da bi se zakoni izvajali dosledno(tisti, ki jim ležijo), a istočasno njegovi kolegi delajo po svojih zakonih.«

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popravljam Cvetoota po njegovi želji!

Streljati je dovoljeno SAMO divjad po planu in v lovni dobi! Torej psov, mačk, krav, telet ipd NI DOVOLJENO streljati in nima to z lovom NIČ! Tudi s pasjim trganjem divjadi ne! Oboje spada pod nedopustna dejanja, ki se premalokrat kaznujejo in preveč dopuščajo! OBOJE!! Dovolj jasno??!!

Lobo, hvala! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj bi bili manj agresivni oz ne samozavestni?...po mojih izkušnjah -ne bi rekla moj kastrat se ob najmanšem znaku, da bi si ga drug pes rad podredil...stepe in to brez pardona.....vendar pa tudi psičkam ne pust, da bi pometale z njim.

Enake izkušnje s kastriranimi živalmi pri lolegih. S tem, da se običajno polenijo in če lastniki ne pazijo pri hrani, postanejo živali zelo debele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popravljam Cvetoota po njegovi želji!

Streljati je dovoljeno SAMO divjad po planu in v lovni dobi! Torej psov, mačk, krav, telet ipd NI DOVOLJENO streljati in nima to z lovom NIČ! Tudi s pasjim trganjem divjadi ne! Oboje spada pod nedopustna dejanja, ki se premalokrat kaznujejo in preveč dopuščajo! OBOJE!! Dovolj jasno??!!

Tako je. Sedaj bi bilo treba to še v praksi izvajat... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem zvedla HHV...baje lahko spet futrate...samo mrhovišča morajo biti dvignjena od tal, da svinje (no men se zdi da one) ne morejo jesti. Drži?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem zvedla HHV...baje lahko spet futrate...samo mrhovišča morajo biti dvignjena od tal, da svinje (no men se zdi da one) ne morejo jesti. Drži?

Prvič slišim! :eek: Se bom pozanimal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko to malo razložiš, ali pa spet kar nekaj nabijaš!?

Če se ne motim sva midva debato že zaključila. Počakaj da pomislim...eemm...ja sva.

In to zato, ker drugačno mnenje od tvojega pomeni: nabijanje, dozdevanje...itd.

Tako da... :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo mel tut kužka (ok orenk psa), k je ubogal vse ukaze in bil priden in pohleven kot le kaj. Ampak ko je videl srnico, se mu je pa vseen strgal in se je spravu v dir. Sam mi je blo pa hecen, ko se je enkrat pognal v ogromnega srnjaka, pa se mu je srnjak po robu postavu. Psu ni blo nč jasen, pa je sam čukast gledu, pa se je z repom med nogami k men vrnu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!