Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

Če se ne motim sva midva debato že zaključila. Počakaj da pomislim...eemm...ja sva.

In to zato, ker drugačno mnenje od tvojega pomeni: nabijanje, dozdevanje...itd.

Tako da... :nono:

No in tako spet sedaj nabijaš! Je bilo karkoli povedano v tem in prejšnjem tvojem postu? :nono:

Še vedno pravim da sem slišal, da so psi po kastraciji manj samozavetni. Ampak to sem samo slišal in prebral. Izkušenj s tem pa nimam.

Vem tudi, da se nekateri psov, ki nepovabljeni hodijo snubit njihovi psic rešijo na različne načine (pa niso lovci). Da ne bo kdo presenečen in na koncu spet obkrivil lovcev.

,......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predstavljam si območje današnje Slovenije pred prihodom človeka. Vse poraščeno z pragozdom, pašnih površin zanemarljivo malo. Zveri stalno držijo rastlinojedce pod pritiskom, jih po več ur na dan gonijo.

Gamsi crkavajo zaradi garij, ker so nonstop ogroženi iz vseh smeri, ostale rastlinojedce ovirajo na njihovih selitvah na druga območja. S tako ureditvijo nekaj ni v redu, saj se živali nebi mogle ohraniti do danes.

Vprašanje: Koliko zveri in rastlinojedcev ja zmožno preživeti v takem okolju? Kakšno je razmerje danes?

Razmišljanje: Večina divjadi se preseli na to območje npr. nekje iz stepe, šele po prihodu človeka, ki z požigalništvom omogoči preživetje rastlinojedcev, ostale živali sledijo.....

Rastlinojedci so prilagojeni na stalno preganjanje, kaj naj bi jih potem v našem času to tako motilo? Ali so degenerirani?

Peljati se z motorjem ali zalezovati divjad, zelo podoben občutek.

Zavarovati okolje? Ustvariti še več zabavne tehnike, saj ljudje še vseeno sledimo nagonom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... meč, samostrel ali šibrovka..... :hmm:

izberita :naughty:

Rašovna, med in drobljena glažovina!!! :devil:

Izo, debata poteka z argumenti. Ti pa vedno samo nekaj nabijaš! Ne sprejemaš argumentov in ne ponujaš svojih. In se oglašaš tudi ko nimaš kaj povedati. Samo da malo posvinjaš. Temu se reče nabijanje!

Če bi vsi ravnali skozi življenje le na podlagi starih zamer in bili slepi na vse kar se dogaja sedaj...

.

.

.

.

.

.

.

bi vsi bili kot ti!

In če želiš špetir, pojdi na forum, kjer so jagri, ki so se ti tako zamerili in se prekljaj z njimi tam. Lahko tudi z menoj tam, če se mi bo ljubilo. Tu pa le podajam svoje mnenje in trud mene samega in tistih, ki se trudimo za boljše lovstvo. In ni pošteno, da se spotikaš obme, ker sem pač eden od njih. Tako kot bi vsakega Izo-ta, ki bi ga srečal enačil s teboj. Ni pošteno do njih. Nekateri so prav v redu ljudje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj bi bili manj agresivni oz ne samozavestni?...po mojih izkušnjah -ne bi rekla moj kastrat se ob najmanšem znaku, da bi si ga drug pes rad podredil...stepe in to brez pardona.....vendar pa tudi psičkam ne pust, da bi pometale z njim.

Moj kastrirani Piki je 2 leti po kastraciji začel postajati vedno bolj agresiven - najprej do drugih psov, katere je celo poznal dlje časa s sprehodov in ko je hčerkica dovolj zrasla, da je ni imel več za mladiča ampak za "rivala v tropu" je seveda hotel to "urediti" tudi z zbomi. Po drugem napadu je moral sprejeti svojo usodo kmečkega čuvaja na Gorenjskem.

Tako,

da tole s kastracijo in agresijo je bolj "ljudska pravljica" kot resnica - hvala Bogu, se je vse končalo srečno.

Psa eno leto nisem izpustil s štrika, razen na popolnoma ograjenem vrtu.

Yep. Posedajo po klopcah in štrikajo. Včasih se tudi slinijo, ampaq bolj zaradi lepšega.

:OK: :OK: :OK:

yesss

in v košarici poleg sebe imajo kakšno še svežo, zjutraj utrgano rokico ali nogico družinskega maloletnika - tko za malco, da mal prgriznejo med štrikanjem a ne?

:lol1:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hajlender!

Sorry, narobe si poučen, ali pa narobe sklepaš!

Naj ti povem. Pa ne svojih pogruntavščin, ampak kar so me učili in se še sam poskušam izobraževati iz strokovne literature o živalih in okolju.

"Zveri stalno držijo rastlinojedce pod pritiskom, jih po več ur na dan gonijo."

Napačna trditev. Večurne gonje z izjemo volka v posebnih razmerah v naravi ni! Divjad varčuje z energijo. Tako tudi predatorji. Najčešče uporabljena in običajno edina uspešna metoda plenjenja je napad iz zasede. Predstavljajte si skok risa srni za vrat. V primeru, da zgreši je njegov nadaljni napad zelo kratek. Ponavadi neuspešen. Po nekaj deset metrih odneha! Tudi volkovi ne trošijo energije zaman. Uporabljajo skupinsko taktiko, kakršno malo višje lahko preberete pri opisu pasjega lova še dandanes. Volkovi, ki poženejo divjad, jo usmerijo v zasedo, direktno v žrelo volkov, ki čakajo v zasedi. Način življenja, biti plen ali plenilec je tudi različno razvil živali in njihove sposobnosti. No o tem bi lahko ure in ure.

Naj raje navedem eno bistveno in odločilno razliko od nekoč in danes. Tudi v primeru totalnega uničenja določene vrste na nekem področju (gozdni požar, plazovi, bolezen ipd) je bilo v naravi na drugih področjih vedno dovolj dobrega genetskega materiala, da se je ta vrzel zapolnila. Danes to ni več mogoče. Ker tega ozadja več enostavno ni in ker je svet s prometno in bivalno ipd. infrastrukturo tako prepleten, da migracije divjadi niso več možne. Zato iztrebljenje vrste na določenem področju lahko pomeni usoden udarec svetovni populaciji te vrste!

"Gamsi crkavajo zaradi garij, ker so nonstop ogroženi iz vseh smeri"

Gamsi crkavajo zaradi garij, ker ne morejo uporabiti rešitev, ki jim jih je neokrnjeno okolje nudilo. Danes se ne morejo več umakniti na druga področja. Ne morejo se razredčiti, so nabiti na kupu, kamor smo jih potisnili ljudje. In takrat izbruhnejo garje. V davnini se je preštevilen trop enostavno loćil, razbil, osvojil nova področja. Ko to ni več šlo, ker je bil zaradi biločesa manjko predatorjev, ki bi jih redčili, so pač udarile garje. Na izpraznjeno področje pa se je širil nov sosednji trop. Pritisk predatorjev pa ni nikoli povzročal posebne krize. Številčnost plena in predatorjev se v naravi lepo uravnana. Preveč uplenjenega plena vodi v lakoto plenilcev. Le ta zmanjša njihovo število, zaradi izčrpanosti pomaga bolezen, vse to vpliva na porast plena, plenilci imajo spet hrano, se popravijo in tako naprej v večnem krogu!

"Vprašanje: Koliko zveri in rastlinojedcev ja zmožno preživeti v takem okolju? Kakšno je razmerje danes?"

Osnova, ki določa ta števila, je ne boš verjel, klorofil. Ok, enostavneje, količina zelene hrane s katero se hranijo raztlinojedi pogojuje njihovo količino in s tem tudi količino plenilcev. Torej je jasno, da je v zelenem pragozdu več divjadi kot v peščeni ali ledeni puščavi!

Razmerje je danes popolnoma porušeno! Plenilcev ni, njihovo vlogo mora prevzeti človek. V nasprotnem primeru bo to z boleznijo storila narava. A dokončno, ker zgoraj omenjenega zaledja ni več! Plenilcev ni, ker se niso sposobni prilagoditi kulturni krajini v taki meri kot večina rastlinojedov. Ko pa so prisotni, jih ljudje nismo pripravljeni sprejeti! V krogu cca 20km iz Ljubljane je bilo letos, ko sem nazadnje štel interventno, torej na zahtevo ljudi, uplenjenih 12 medvedov!

"Večina divjadi se preseli na to območje npr. nekje iz stepe, šele po prihodu človeka, ki z požigalništvom omogoči preživetje rastlinojedcev, ostale živali sledijo....."

Napačno! Po tvoji logiki v pragozdu ne bi bilo divjadi? Povsod, kjer je zeleni list, je žival, ki ga poje in tudi žival ki poje njo! In da izpostavim srno! Srna je žival gozdnega roba, gostega grmičevja, a se izjemno prilagodi tudi stepi, kot tudi globokemu gozdu. Le številčnost in telesna razvitost je drugačna, pač odvisna od prehranske ponudbe! In človek ni pripeljal živali kot da bi mu sledile iz Noetove barke :slap: Bil je ves čas z njimi in med njimi. Najprej predvsem kot plen, kasneje pa kot uničevalec vsega!

"Peljati se z motorjem ali zalezovati divjad, zelo podoben občutek."

Prakticiram oboje. In se ne strinjam s tvojo trditvijo. Ker sicer bi lahko shajal samo z enim od tega, če bi bilo to kaj podobno med seboj!

Vožnja z motorjem je zanimiva a zelo omejena reč. Zalezovati divjad, če s tem ne mislim golega lovskega "požrešnega" nagona, pa je mnogo, mnogo več. Zadeva je duhovno mnogo globje! Če jo razumeš ali hočeš razumeti!

Upam, da sem ti kaj pojasnil!

LP

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo mel tut kužka (ok orenk psa), k je ubogal vse ukaze in bil priden in pohleven kot le kaj. Ampak ko je videl srnico, se mu je pa vseen strgal in se je spravu v dir.

Zelo aplikativno tudi na človeški svet. :grim :devil:

Drugač pa je pes še vedno žival in če se spravi po poljih zobat srnice, se ga pač pihne, ker se to ne sme. Če bi jaz imel doma geparda ali dinga ali kako drugo Divjo zver (hehe :) ), pa bi ta šel zobat srnice, bi ga tudi pihnili, pa se noben ne bi kaj preveč pritoževal. :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne svojih pogruntavščin.

Včasih je koristno, da kdo kaj pogrunta sam, ne da samo sledi ponavadi zlobirani strokovni literaturi in zakonodaji.

Moje mnenje je, da je divjad v Sloveniji degenerirana, saj ne zna sama loviti, tudi bežati ne več, tudi boji se ničesar več.

Pomoje je divjad zaradi tega ogrožena, tudi tiste vrste katere so se preveč namnožile. Pravzaprav je to koristno, ker v primeru naravnih katastrof in vojn, divjad predstavlja dodatno prehrano ljudi. Zato je prav, da se divjadi ne plaši, saj nočemo čuječih živali, ki bi trzale na vsak šum in vonj, ampak pohlevna neboječa bitja, s katerimi lovci pri njihovi uplembi nimajo veliko dela. Tak način napol udomačene vzreje divjadi in programirana vzgoja lovcev, zna prinesti zadovoljive rezultate, v korist preživetja in varnosti ljudi.

Čez kakšno stoletje verjetno sledi nekakšna udomačitev srnjadi in jelenjadi.

Še vedno trdim, da imata vožnja z motorjem in lov veliko skupnega, predvsem v občutkih.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Moje mnenje je, da je divjad v Sloveniji degenerirana, saj ne zna sama loviti, tudi bežati ne več, tudi boji se ničesar več....

mater,

a res ... kako moram biti potem ys neznasko grd, da srne in zajci bežijo pred mano ...

:blink:

celo medved je enkrat kar odhlačaw v grmovje, ko me je zagledow na cesti ... ys butl sm pa misliw, da je plašen in nevajen ljudi

:blush:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mater,

a res ... kako moram biti potem ys neznasko grd, da srne in zajci bežijo pred mano ...

:blink:

celo medved je enkrat kar odhlačaw v grmovje, ko me je zagledow na cesti ... ys butl sm pa misliw, da je plašen in nevajen ljudi

:blush:

Srnjad v naselju, hranjeni medvedi, brskanje po smetiščih, zadrževanje na cestišču, gnezdenje v mestih, paša po brežinah cest, zadrževanje rib pod sprehajalnimi mostički čez katere hodijo trume ljudi, lisice v predmestju, medvedi po vaseh. Preberi si prejšnje poste,najbrž so si vsi vse izmislili. :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ LOBO

Res nisi napisal nekaj novega o lovu, a ker si se po svoje spodtaknil ob moje videnje razmer, naj ti odgovorim kako jaz vidim tvoje stališče.

Poglej, v svojem prispevku sem upam vsaj komu na tem forumu povedal, da s pohabljanjem(beri z sterilizacijo) ne rešujemo problema v celoti, ampak s tem svojim "ljubljencem" odrekamo nekaj česar sebi ne pustimo vzeti. To trdim zato, ker je sterilizirana le manjšina živali. Tiste, ki pa se gibljejo bolj ali manj brez nadzora, pa navadno niso. In nezažaljeni zarod se vedno znova pojavi pri hiši.

Vsakdo se na žačetku odloča, kaj bo pripeljal k hiši, samčka ali samičko. Vsaka izbira ima + in - najbrž pa se vsi minusov zavemo šele, ko se z njimi soočimo. Vendar tako je v življenju. Ni klobas brez fureža.

In izjave, ki zvenijo hudo poznavalske češ, da je cilj paritve le zarod. Ja, a je kdo razmišljal kaj drugače :blink:

Namigoval sem le na dejstvo, da nam je vsem živim bitjem skupno to, da se imamo pri tem početju fino. Najbrž se vsaj s tem strinjate, da bi vsa živa bitja izumrla, če bi združitev bolela oba udeleženca tako kot boli rojstvo.

In prav dvakrat sem prebral kar si mi napisal o tem, da sem tujek v okolju. :OK: Odlično, torej se strinjava. Človek si je v naravnem okolju ustvaril umetne pogoje življenja brez katerih bi nas v prvem tednu polovica pocrkala, posebno sedaj pozimi, do konca meseca pa bi nas ne ostalo več prav dosti.

Res sva tujca v okolju. Mene si okrcal ker svojega psa sprehajam brez vrvice in imam svoje poglede na življenje, svoje imetje pa si zagradil v ograjo, da bi ti tisto kar ni tujek ne škodilo.

LOBO, mene nisi ravno prepričal. Mislim, da živiva vsak za svojim plotom.

Popravljam Cvetoota po njegovi želji!

Streljati je dovoljeno SAMO divjad po planu in v lovni dobi! Torej psov, mačk, krav, telet ipd NI DOVOLJENO streljati in nima to z lovom NIČ! Tudi s pasjim trganjem divjadi ne! Oboje spada pod nedopustna dejanja, ki se premalokrat kaznujejo in preveč dopuščajo! OBOJE!! Dovolj jasno??!!

:

:OK: Seveda. Že dolgo.

Zdaj mi pa še razloži kako bova ostale prepričala.

da

in otroci so božje darilo

No, odvisno od staršev .)

in splav je smrtni greh....

Za koga? Za tistega, ki mu je dana nova priložnost ali za tistega, ki ga je zagrešil ali za tistega, ki misli, da lahko sodi :photo:

LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4000 zavrženih psov,mačk na leto ti ne pove nič? Sem niso prišteti vsi pobiti....Cveto jaz tebe ne bom prepričala ni ti ne boš mene...

Se imamo res vsa bitja fino pri tem početju?...se vsi zavedamo občutka, fino?....ne vem no zakaj se človek ,,pari ,, celo leto medtem, ko se žival pari dvakrat letno in drugače ne sexa....se nima dovolj fino, da bi to počela večkrat?...No če si mislil zgolj na užitek, da nadaljuješ svoj rod....misliš, da pes ve in čaka kdaj bojo privekali novi člani...gre pogledat mamico in je vesel kako lepe otroke je naredil?...jih kakorkol vzgaja....(recimo volki jih)...kaj pa toj pes....je varuška...skrbi za mladiče, nosi hrano kuzli?.....

Glede pohabljenosti ....se pes zaveda, da mu nekaj fali...pomoje ne...ker če bi se zavedal....bi se paril tudi takrat, ko ni čas gonitve...torej je želja mehansko sprožena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srnjad v naselju, hranjeni medvedi, brskanje po smetiščih, zadrževanje na cestišču, gnezdenje v mestih, paša po brežinah cest, zadrževanje rib pod sprehajalnimi mostički čez katere hodijo trume ljudi, lisice v predmestju, medvedi po vaseh. Preberi si prejšnje poste,najbrž so si vsi vse izmislili. :alien1:

hja

edino kar pomaga je potem to, da podremo mostičke, naselja, predmestja, vasi in se spet naselimo v luknjah ..

ys bi pa biw za strašilo, da medvedi ne bi prišli v luknje in koga pojedli ... sam za mopede bi si bilo še treba nekaj izmislit ...

:lol1:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se imamo res vsa bitja fino pri tem početju?...se vsi zavedamo občutka, fino?....ne vem no zakaj se človek

Nekoč, še par let nazaj, so nam dopovedovali, da je človek edina vrsta, ki seksa iz užitka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izo, debata poteka z argumenti.

.

.

.

Nekateri so prav v redu ljudje!

Res nimam dovolj časa, da bi se kegal s teboj in tvojim podrepnikom gangesom. Tudi če bi to želel, bi se morala dogovoriti, kaj je zate argument. Predstavljam si, da od notarja overjen dokument, določeno število prič ( preverjenih seveda), fotka pa itaq odpade, ker je lahko montirana...ker moja opažanja in poznavanje lovcev nima nič skupnega z dejanskim stanjem?! :huh:

Ampak ti kar zagovarjaj svojo zeleno bratovščino, seveda tistim, ki je ne poznajo. Tisti drugi so že zdavnaj opustili pisanje v tej temi, se jim verjetno zdi bedasto...no, saj se tudi meni zdi tako. Sploh zato, ker je 3/4 žlahte jagrov, njihovi prijatelji pa so zopet sami jagri etc, zato kar dobro poznam filozofijo lovcev. Težko boš meni hruške za jabuka prodal :grrr

Ne rečem, da nekateri niso dobri ljudje. Bi bilo krivično. Ampak...če za koga veljajo stereotipi, potem so to lovci. Žal. Tudi komunizem in vera sta lepa (kot tudi lovstvo), a kaj ko goreči pokvarjeni pristaši vse zajebejo...

No, še enkrat, ne da se mi več razpravljat, vsaj na tak način ne...aja še to: LJUDJE!!! Ne hodite po goščavi sklonjeni!! Vas lahko kdo za svinjo zamenja in pride do dogodka, za katerega ni opravičila (vir Preverjeno, a bo argument ok?)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Cveto, še enkrat:

»Poglej, v svojem prispevku sem upam vsaj komu na tem forumu povedal, da s pohabljanjem(beri z sterilizacijo) ne rešujemo problema v celoti, ampak s tem svojim "ljubljencem" odrekamo nekaj česar sebi ne pustimo vzeti. To trdim zato, ker je sterilizirana le manjšina živali. Tiste, ki pa se gibljejo bolj ali manj brez nadzora, pa navadno niso. In nezažaljeni zarod se vedno znova pojavi pri hiši.«

Pri hiši še nismo imeli sterilizirane živali. Če ti je toliko do tega, da ima tvoj pes zagotovljen sex, mu nabavi samico. Mogoče celo harem.

»Vsakdo se na žačetku odloča, kaj bo pripeljal k hiši, samčka ali samičko. Vsaka izbira ima + in - najbrž pa se vsi minusov zavemo šele, ko se z njimi soočimo. Vendar tako je v življenju. Ni klobas brez fureža.«

Da vsak se prosto odloči kaj bo pripeljal k hiši. In tudi vsak mora poskrbeti, da njegova žival ne moti ali ogroža drugih ljudi s svojim vedenjem. In po tvoji logiki sem jaz kriv, če imam psico in se mi v času paritve tepe , tuli, cvili, ... kup tujih psov in ne njihovi lastniki, ki jih nimajo doma pod nadzorom. Če nisi sposoben obvladat svojega ljubljenčka, si ga ne nabavi.

»In izjave, ki zvenijo hudo poznavalske češ, da je cilj paritve le zarod. Ja, a je kdo razmišljal kaj drugače «

Ali si bova delila skrb za mladiče? Jih boš vzel polovico?

»Res sva tujca v okolju. Mene si okrcal ker svojega psa sprehajam brez vrvice in imam svoje poglede na življenje, svoje imetje pa si zagradil v ograjo, da bi ti tisto kar ni tujek ne škodilo.«

Nisem te »okracal«, ker sprehajaš psa brez vrvice, ampak ker bi ti dal pobiti vse živali ki ti pojedo kakšen sadež, odgriznejo vejico, ... Obenem te pa ne moti, da tvoj pes stika po celi vasi. Koliko živcev pa je on požrl tvojim sovaščanom? Ali so oni že tudi prosili kakšnega lovca naj ga poči, pa ni hotel?

»LOBO, mene nisi ravno prepričal. Mislim, da živiva vsak za svojim plotom.«

Da, vsak človek živi za svojim plotom. Samo jaz svojega ozemlja ne branim z orožjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... HHV...

... a bambije tudi streljate ... .) :grim O:-)

Seveda. Od 1.9. do 31. 12. Če govoriva o srnjačkih ali pa jelenčkih! Pa ponavadi ljudje sploh ne vedo, kaj je Bambi bil. Menda mu je bila mama srna ata pa jelen! :blink:

S tem, da je velebrihtno kmetijsko ministrstvo in njihov sluga zavod za gozdove za jelen-bambije letos podaljšalo lovno dobo, ker so menda nekje na gorenjskem malo lubja z drevesa pojedli. Po eni strani prepovedujejo dodatno krmljenje, po drugi pa forsirajo odstrel. Kmalu bomo tudi pri nas kravam roge privezovali in otrokom pravili, "viš, taki so bili pa jelenčki", če bo kmečki lobi tako uspešno svojo naprej gonil! :angry2: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

No, še enkrat, ne da se mi več razpravljat, vsaj na tak način ne...aja še to: LJUDJE!!! Ne hodite po goščavi sklonjeni!! Vas lahko kdo za svinjo zamenja in pride do dogodka, za katerega ni opravičila (vir Preverjeno, a bo argument ok?)!

No, le to sem čakal, da bo kdo za argument navedel prispevke slavnega objektivnega in sploh oh in ah POP TV-ja. Sam žal pozimi zaenkrat nimam tehničnih zmogljivosti ogleda tega programa. Sem pa nekaj opomb iz strani ljudi, ki so oddajo gledali že slišal. Tako, da če te res kaj zanima, bom poskušal posredovati informacije.

Naj omenim le eno cvetko, kako v tej oddaji kopit ne sodijo kopitarji. Menda je prikazovalo pogon na divje prašiče, menda je novinarju padlo v oči, da na zboru niso bile vse puške prelomljene. :blink: :slap: Mogoče bi novinarji poleg kamer, mikrofonov in buč morali privleči še kotne rezalke ali vsaj žage za železo in bi rezali karabinke, da bi bile po njihovem okusu prelomljene, ups, potem bi bile kar prežagane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res nimam dovolj časa, da bi se kegal s teboj in tvojim podrepnikom gangesom. ...

Da smo si na jasnem. Gangesa poznam ravno toliko kot tebe. Preko interneta. In ga spoštujem kot človeka, ki piše olikano in debatira na nivoju. Kar zate ne morem trditi. Predvsem na podlagi tvojih osebnih diskreditacij oseb, ki ti niso nič storile. Ti kar, tudi to nekaj pove o tebi. Le opozoril bi te, da tega v debatah z menoj ne počneš. Debatiraj kolikor hočeš, žaliti pa nikogar nikar! :angry2:

P.S.: Sličice za ilustracijo navedb v zgornjem postu!

post-499-1138779647.jpg

post-499-1138779705.jpg

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekoč, še par let nazaj, so nam dopovedovali, da je človek edina vrsta, ki seksa iz užitka.

Nekoč so marsikaj trdili, pa ni res. Za opice in delfine so že potrdili, da seksajo tudi samo iz užitka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekoč so marsikaj trdili, pa ni res. Za opice in delfine so že potrdili, da seksajo tudi samo iz užitka.

Kako pa je pri njih z oploditvijo? Kaj pa kamele? .)

Če se meni prav zdi, sta želja in užitek pri seksu pogojena z iozločanjem določenih hormonov, kajne?! In pri tem narava poskrbi, da se izločajo le takrat, ko je smotrno. Žival, ki živi v dobrih okoliščinah, se več plodi, kot tista v prehranski in klimatski stiski. Niste še slišali, da lani polhi pri nas v večini sploh niso imeli mladičev? Tudi žira in kostanja, njihove glavne hrane je bilo malo, pa tudi vreme je bilo mokro in hladno. No le toliko, sicer pa je :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekoč so marsikaj trdili, pa ni res.

Jap. In danes trdimo marsikaj, kar v prihodnosti ne bo res. :)

Znanstvena definicija resnice je crap. :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!