Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

HHV v veliki meri se strinjam s tabo, pisanje je argumentirano in življensko.

Vrnil bi se na tisti odgovor, ko si primerjal motoriste in lovce; da posledično tudi motoristi ne moremo kar izločit tistih ki delajo p*zdarije in da tako lovci ne morete iz svojih vrst...

Primerjava ni niti malo življenska, ker fante si kupi motor in zganja p*zdarije po cesti, pa kje drugje in je motorist.

Da pa bi nekdo bil lovec ni dovolj, da kupi puško, pa še do te ne bo legalno prišel lahko. Ampak mora med lovce biti sprejet. Kar pa še nekaj let nazaj(ne verjamme, da je sedaj kaj bolje) ni bilo lahko in enostavno. In to sito, toleranca neprimernih v svojih vrstah, na to sem kazal.

Preveč klientelizma, denar(korupcija)...

Gibljete se, oz področje je zaradi stereotipnosti zelo občutljivo in zato bi morali biti do sebe do predstavnikov/članov zelene bratovščine toliko bolj rigorozni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Primerjava ni niti malo življenska, ker fante si kupi motor in zganja p*zdarije po cesti, pa kje drugje in je motorist.

Da pa bi nekdo bil lovec ni dovolj, da kupi puško, pa še do te ne bo legalno prišel lahko. Ampak mora med lovce biti sprejet. Kar pa še nekaj let nazaj(ne verjamme, da je sedaj kaj bolje) ni bilo lahko in enostavno. In to sito, toleranca neprimernih v svojih vrstah, na to sem kazal.

Preveč klientelizma, denar(korupcija)...

Gibljete se, oz področje je zaradi stereotipnosti zelo občutljivo in zato bi morali biti do sebe do predstavnikov/članov zelene bratovščine toliko bolj rigorozni.

Viš, to je pa demokracija! In kolikor pomnim, jo zelo zagovarjaš.

Kaj konkretno mislim? LD praktično ne more izločiti osebe, ki ni naredila prekrška po njenih pravilih. V svojih pravilih pa ne more sankcionirati zadev, ki jih drži v roki država. Konkretno, prekršek ali še kaj hujšega, ki ga lovec naredi izven področja lova in LD, se nas ne sme in se nas ne tiče. Kjerkoli so kaj takega poskušali, so dobili bumerang v glavo! Torej je ustreljeni maček zadeva države, javnega reda in oškodovanega posameznika. In ravno na tem forumu sem že nekajkrat pozval, da naj se oškodovani poprimejo mehanizmov, ki so jim na voljo. Dokazano, argumentirano, tako da bo do sankcij prišlo in bo namen dosežen tako za oškodovanca kot tudi za naravo, živali in lovstvo.

Mogoče je bilo res včasih, težje priti v jago kot danes, ampak res včasih. Sedaj je že nekaj desetletij, vsaj dve ali če se omejimo na obdobje po samoosvojitvi, v jago dokaj enostavno stopiti. Do pred 4 let celo za moj okus preenostavno. Nihče ni preverjal ali si kronik, neuravnovešen, nasilnež ipd. Vse v imenu novonastale demokracije! K sreči je kasneje država predpisala psihološki pregled za vse prosilce orožja! Pa o tem sem vse tukaj že na dolgo in široko pisal!!! :angry2:

Danes, pa je v jago priti zelooo enostavno. Napišeš prošnjo, LD pa te po zakonu o društvih MORA sprejeti. Pri nas se sicer starih streljačev, ki bi radi poceni pobijali zaenkrat še odkrižamo. A ko bo enkrat nekdo vložil zahtevo preko sodišča...

In ravno pri ljudeh, ki podpirajo take vstope, kot jih v naši LD zaenkrat uspešno zavračamo, so zelooo nagnjeni k klientelizmu, denarju(korupciji). Govorim o konkretnih primerih iz naše LD, a po pogovorih s prijatelji in znanci lovci, drugje ni nič bolje. Včasih je "grdo" jagalo nekaj partiskih veljakov, sedaj pa to počne veliiiiko denarnikov. In poskušajo kupiti jage in izpeljati to, kar so naredili na Hrvaškem. Pobili večino tistega kar leze in gre! :angry2: :cry:

Se strinjam, da je področje zelo občutljivo. In tiče se nas vseh. Ne bom rekel, da je divjad last nas vseh, tako kot država trdi da je njena last in jo lahko s političnimi odločitvami prodaja po svoji volji! :angry2: :devil:

Rekel bom, da imamo mi vsi pravico, da je okoli nas čimmanj okrnjena narava in v njej njeni prebivalci - prostoživeče živali. In da moramo to pravico zagotoviti tudi svojim vnukom oni pa svojim naprej!

Tako, da ne pristajam na to, da morajo ta problem reševati le lovci. Reševati bi ga morali mi vsi. Vseh se tiče in vsi smo se dolžni podučiti in pravilno odločiti! Površne kritike, napačni sklepi, pridobitniška nagnjenja, nalašč ali iz malomarnosti šlampšasto in krivotvorno skpucani TV prispevki itd., peljejo mnogo globje v kloako kot smo to sposobni storiti lovci sami, pa najsi bi bili vsi po vrsti stalno oboroženi, pijani in krvoločni. Kar pač nismo!

Kaj pravzaprav naivno pričakujem od javnosti? Konstruktivno kritiko lovstva. A do sedaj sem videl same buče in klobase!

...

a to pomen, da nism delfin?

:blink:

Maaaah, vi iz Alan forda ste itak neki posebnga... :doze: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV

Ti moram pritrdit.

Nekako se ne najdeva samo v dol. segmentih.

Da ne bom vlekel stvari in metal napr. vendar npr.: Ko mi ustreli psa (tako sva začela) naj mi povejo kdo ga je in zakaj in potem se primem zakonskih možnost.

Če se npr. potem izkaže/dokaže tudi pravno, da je ta primer bil nezakonit, MORA organizacija tega člana sankcionirat. In TO mora biti v pravilnikih.

Vsi smo krvavi pod kožo.

Zato pa nagrade in kazni.

Priznam, da trenutne zakonodaje in možnosti za včalnitev LD ne poznam. Vendar ko sem se leta nazaj (kakšnih 10) prek dedka/poznanstva zanimal za članstvo (LD Križevci na Goričkem in Gojitveno lovišče KOmpas) za možnosti je bilo kao vse polno, kakšno leto čakanja in potem en lep čas stažiranja oz. nekaj podobnega. Eno pomočniško/vajeniško delo. In zato sem potem od vsega skupaj dvignil roke in ...Ker v prvobitnem interesu mi je blo puške zadržat in potem, s časom...Ne vem, mogoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je pri njih z oploditvijo? Kaj pa kamele? .)

Če se meni prav zdi, sta želja in užitek pri seksu pogojena z iozločanjem določenih hormonov, kajne?! In pri tem narava poskrbi, da se izločajo le takrat, ko je smotrno. Žival, ki živi v dobrih okoliščinah, se več plodi, kot tista v prehranski in klimatski stiski. Niste še slišali, da lani polhi pri nas v večini sploh niso imeli mladičev? Tudi žira in kostanja, njihove glavne hrane je bilo malo, pa tudi vreme je bilo mokro in hladno. No le toliko, sicer pa je :topic:

To

velja seveda tudi za ljudi, saj je znano, da Židom

v Dachau

zelo padla nataliteta ob hudem porastu mortalitete.

:unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem sicer če je tole točno za semle...ampak jagri...in divjad mi gre vsaj malo skupaj....in cifra povženih mi je STRAŠNA.

Leta 2004 je pod kolesi oz. na cesti končalo DOKAZANO cca 8500 divjih živali, realna števila pa je tam okoli 10.000. Najbolj so na udaru srne, zajci, lisice...ostale, ki so v naravi redkejše predtavljajo tudi na cesti sorazmerno manjši delež. Po domačih logih se suka cca 85.000 srnjakov, 5700 jih pobere cesta, povozi se od 15-20 medvedov ter nekaj sto večjih vrst (jeleni, prašiči), davek pa je tudi med mufloni, gamsi, risi. Manjše (kune, lisice, jazbeci, fazani, dihurji, jerebice, šoje, vevericae, kanje...ŽABE, ki pa niso vštete v teh 8500) divje živali največkrt ostanejo neopažene ali pa so tako zvožene, da se ne ve za katero sploh gre. Velik krvni davek med mladiči poberejo kosilnice in vzgoja monokultur potisne določeno vrsto v izginotje, pesticidi naredijo svoje.

Vozniki divjo žival pogosto smo ranijo in ta se odvleče v gozd kjer v mukah pogine. Tako ranjeno žival poiskušajo izslediti lovci s krvoslednimi psi...seveda če voznik nesrečo prijavi. Prijavljajo jih tisti, ki imajo zavarovanje za primer naleta divjadi oz, kadar pričakujejo povračilo škode. Za ostale primere ostanejo modro tiho ali pa jo vržejo v prtljažnik.

Živali, ki se pasejo.. pozimi najdejo hrano in tudi smrt na železniških tirih ali ob cestah, kjer jih privablja sol in kopnina, ki jo le ta naredi....povožena žival pa spet privabi mesojede.

Naša največja zavarovalnica je leta 2004 obravnavala 3300 nesreč z živalmi in izplačala za 570 miljonov odškodnin.

Znakov nihče ne jemlje resno zato poiskušajo zlasti lovske organizacije marsikaj, da bi se ta mrtvaški ples ustavil. Testirajo se kemična sredstva (vonj volka npr.) in zvočni in svetloni signali, ki se sprožijo na določenem odseku, ko se mu približuje vozilo...in te so 2004 testirali na najbolj nevernih odsekih v skupni dolžini 35 km.

Iz tednika VEČ...članek ...ŽIVALI NIMAJO IZPITA (krivi smo samo ljudje)

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ŽIVALI NIMAJO IZPITA (krivi smo samo ljudje)

Ne

se preveč sekirat .. včasih so se pa med sabo požrle .. in ob umiranju jim ravno tako ni bilo luštn.

Samo, da takrat še niso tiskali časopisov, da bi praljudje doživljali to kot nekja groznega ..

to = tak planet, veš .. se ne da nič pomagat

:unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...bambiji... so menda nekje na gorenjskem malo lubja z drevesa pojedli...

Isto se je dogajalo vsako zimo med '41 in '45. Dokler niso bili partizani prisiljeni priti iz host in se ugnezditi v foteljih. Če takole pogledaš na zadeve, so bambiji in zajci marsičesa krivi. Hinawci! <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem sicer če je tole točno za semle...ampak jagri...in divjad mi gre vsaj malo skupaj....in cifra povženih mi je STRAŠNA.

...Iz tednika VEČ...članek ...ŽIVALI NIMAJO IZPITA (krivi smo samo ljudje)

Da Lina, taka je ta žalostna reč. :cry:

Ko je zadeva že v tem topicu, naj še malo dodam. Pred časom in žal v nekaterih LD še danes, je bilo bistveno samo koliko divjadi je ostalo za odstrel. Za lovske užitke. K sreči se je z leti mentaliteta lovcev, njihovih zvez, na pritisk strokovnih sodelavcev in lovcem, ki jim ni mar samo streljanje, spremenila in danes se povožena divjad šteje k celotnemu odvzemu iz narave. Prej pa se je samo to kar so uplenili. Marsikje so tako prekomerno zmanjšali stalež. Kar pomeni, da če bi na cestah povožene in na travnikih pokošene, od psov raztrgane ipd. divjadi bilo toliko da bi število doseglo tistega, ki je planiran za odvzem iz okolja, se odstrela enostavno ne bi izvajalo. In prav je tako! Seveda se lovci trudijo take izgube čimbolj zmanjšati z raznimi ukrepi. Pa ne le zato, da ne bi bili prikrajšani lova. Zato ker je taka smrt mučna, nenaravna in nepotrebna. Povrhu pa ne prinese denarja, ki bi omogočal trajnostno gospodarjenje z divjadjo in s tem ohranitev divjadi in njihovega okolja.

Pepe, na lisjake si pozabil! Tisti so šele pregnani! .)

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da Lina, taka je ta žalostna reč. :cry:

.. Zato ker je taka smrt mučna, nenaravna in nepotrebna. Povrhu pa ne prinese denarja, ..

To

imaš pa prow, tudi smrt mora nositi denar .. če ne je brezveze ..

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To

imaš pa prow, tudi smrt mora nositi denar .. če ne je brezveze ..

:grim

Vem da se trapasto sliši :blush:

Vendar tu denar za smrt omogoča življenje ostalim. Pa ni to pogruntavščina jagrov. država, kapitalizem, ta naša demokracija je tista, ki življenje in smrt računa v denarju.

Če pa bo še sprejet predlog spet novega lovskega zakona, ki ga pripravlja kmečko ministrstvo, bo pomembem samo še denar za smrt. In ne bo šel več za življenje ostalih :angry2: :cry: Želel bi si podpore javnosti proti temu predlogu. Kajti v nasprotnem bodo kmalu videli kaj je moritev in lov po evropskih merilih. :devil: Kako bomo jelenčke otrokom kazali, sem pa že napisal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da se trapasto sliši :blush:

Vendar tu denar za smrt omogoča življenje ostalim. Pa ni to pogruntavščina jagrov. država, kapitalizem, ta naša demokracija je tista, ki življenje in smrt računa v denarju.

Če pa bo še sprejet predlog spet novega lovskega zakona, ki ga pripravlja kmečko ministrstvo, bo pomembem samo še denar za smrt. In ne bo šel več za življenje ostalih :angry2: :cry: Želel bi si podpore javnosti proti temu predlogu. Kajti v nasprotnem bodo kmalu videli kaj je moritev in lov po evropskih merilih. :devil: Kako bomo jelenčke otrokom kazali, sem pa že napisal...

nič

se zdej ne izmotavaj in opravičuj - sy se nimaš zakaj

:)

smrt nosi denar .. pa je vseeno

ali na iraških bojiščih ali slovenskih logih,

kjer se izživljajo italijanski lovci ali pa norci na cestah

nad "slovensko" žvadjo ..

totkoje - kapačš

:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo.

Tole bo bolj hhv vedel-verjetno.

Na področju Slovenije se je močno razširila siva čaplja. Tudi na našem koncu, kjer jo vidim loviti ribe. Loviti jo vidim tudi v ribogojnih potokih, pa še v teh ni bilo pred prihodom čaplje nevem koliko rib.

Torej ribiči kateri dobijo tudi kakšno subvencijo za vzrejo rib, direktno hranijo ptice, saj jim zalagajo potoke s hrano. V bistvu mi je vseeno kako in kaj, bolj me zanima, ali je bila siva čaplja iztrebljena in se širi nazaj na prvotni prostor, oziroma se širi na nova področja zaradi možnosti prehranjevanja, ali kakšen je pravzaprav razlog širjenja te vrste?

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

, oziroma se širi na nova področja zaradi možnosti prehranjevanja, ali kakšen je pravzaprav razlog širjenja te vrste?

l.p.

Odgovor na del tvojega vprašanja: Razlogi širjenja so: dovolj hrane, dovolj gnezdišč, ugodna klima, mir, zaščitena vrsta in pomanjkanje naravnih sovražnikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čaplje in kormorana ni bilo nikoli v tolikšnem številu kot sedaj. Menda sta nekaj časa bili celo ogroženi. Nakar sta ti ptici bili zaščiteni. Sedaj pa se ob zaščiti in ob okoliščinah, ki jih lepo našteva Lobo, prekomerno razmnožujeta. Ribiči pa bentijo! Letos je ministrstvo izdalo odločbo za odstel zanemarljivo malega števila kormoranov. Pljunek v morje! Toliko da malo ribičem pesek v oči mečejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Sedaj pa se ob zaščiti in ob okoliščinah, ki jih lepo našteva Lobo, prekomerno razmnožujeta ...

Kaj pa če kormorani prekomerno praznujejo Valentinovo?

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa še vedno moti in boli, ko gledam kako gradimo ceste in pri tem nobenega kurca ne briga kam bodo šle vse živali, ki so bile nastanjene na območju, kjer sedaj poteka trasa nove avtoceste ... in gradimo v Kopru na mokrišču trgovske centre in zasipavmo domovanje pticam, žuželkam ribam ... in podobne pizdarije ... HHV zakaj se pri tem lovci nič ne organizirate in kaj napravite ... lansko leto me je bila groza, ko so pri Tomosu vehementno podirali drevesa sredi pomladi, ko največ ptic gnezi ... verjetno je BK vse po vrsti, če so uničili par gnezd, jajc ali pobili malček mladičev ... pa saj vem, da ta post ne bo nič pomagal ... samo mene vseeno boli ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sranje je s tem razvojem. Če hočeš nekaj zgradit, moraš s tem odvzeti življenski prostor nekomu drugemu. In ne samo živalim, tudi rastlinam. Tudi drevesa in ostale rastline so takrat komaj tvorile svoj "zarod".

Je pač tako. Tudi "moja" hiša, garaža, pisarna, trgovina, elektrarna, ambulanta, ... in vse ceste med njimi so odvzele življenski prostor živalim in rastlinam ter spremenile krajino.

Sigurno pa je treba tehtno premislit na kakšen način bo povzročene čim manj škode v naravi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

peesda

sorry .. a veste, da smo ljudje edina vrsta, ki se sekira okoli tega, da odvzame življenjski prostor drugi vrsti?

To

je bilo do sedaj nekaj normalnega, povsem naravnega .. zadnjih 50 let pa to ni več tako.

Seveda

je prav, da nas skrbi narava ... ampak tako hudičevo malo jih je, ki razen tarnanja po internetu premorejo še kaj več .. kot recimo HHV... ki gredo res v akcijo, storijo nekaj za divje živali in recimo poberejo vsaj smeti za neodgovornimi izletniki.

Edino,

kar res obvlada večina je popolnoma nekontroliran razplod mačk in psov, ki je preivedel že do skrajnih genskih deformacij posameznih pasem.

Ampak

kakšen smisel ima tole pisanje ... nobenega. Samo razburil se bo še kdo ..

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa še vedno moti in boli, ko gledam kako gradimo ceste in pri tem nobenega kurca ne briga kam bodo šle vse živali, ki so bile nastanjene na območju, kjer sedaj poteka trasa nove avtoceste ... in gradimo v Kopru na mokrišču trgovske centre in zasipavmo domovanje pticam, žuželkam ribam ... in podobne pizdarije ... HHV zakaj se pri tem lovci nič ne organizirate in kaj napravite ... lansko leto me je bila groza, ko so pri Tomosu vehementno podirali drevesa sredi pomladi, ko največ ptic gnezi ... verjetno je BK vse po vrsti, če so uničili par gnezd, jajc ali pobili malček mladičev ... pa saj vem, da ta post ne bo nič pomagal ... samo mene vseeno boli ...

ja ne boš verjela ampak tudi tvoj glas šteje ... lepo pojdi na razgrnitve projektov (objava v dnevnem časupisju) in podajaj pripombe na nameravane projekte. Vse pripombe gredo na MOP, ki zahteva od investitorja oziroma izdelovalca Poročil o vplivih na okolje, da jih pojasni oziroma poda dodatne ukrepe. Najmanj, kar lahko drugič narediš je da obvestiš DOPS, ki je zelo fajn organiziran. Sploh pa je pred leti v Kopru delovala ena zlo zagrizena okoljska iniciativa, ki je blokirala kar nekaj investiciji :hmm: . Saj veš jamrat pa prelagat delo na druge je najbolje :devil: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa še vedno moti in boli, ko gledam kako gradimo ceste in pri tem nobenega kurca ne briga kam bodo šle vse živali, ki so bile nastanjene na območju, kjer sedaj poteka trasa nove avtoceste ... in gradimo v Kopru na mokrišču trgovske centre in zasipavmo domovanje pticam, žuželkam ribam ... in podobne pizdarije ... HHV zakaj se pri tem lovci nič ne organizirate in kaj napravite ... lansko leto me je bila groza, ko so pri Tomosu vehementno podirali drevesa sredi pomladi, ko največ ptic gnezi ... verjetno je BK vse po vrsti, če so uničili par gnezd, jajc ali pobili malček mladičev ... pa saj vem, da ta post ne bo nič pomagal ... samo mene vseeno boli ...

ko so gradili avtocesto kp-kozina, nobenega kurca ni ganlo ko so presekali kr velik gozd na tinjanu. pa bi lahko naredili umetni predor al pa kr pravi. za prehod divjadi. nee, je blo bolj poceni pou hriba razkopat.

da je tako stanje sedaj kot je, se lahko zahvalimo tudi LD rižana, ki se je "odločno" postavilo po robu graditeljem avtocest in boljda nastavilo žep (odškodninapress) pa kraški rob bodo zaščitili (kajvem, menda kukr neki park) šele takrat ko bodo še 2. tir spelali čez nega. prej raje ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa še vedno moti in boli, ko gledam kako gradimo ceste in pri tem nobenega kurca ne briga kam bodo šle vse živali, ki so bile nastanjene na območju, kjer sedaj poteka trasa nove avtoceste ... in gradimo v Kopru na mokrišču trgovske centre in zasipavmo domovanje pticam, žuželkam ribam ... in podobne pizdarije ... HHV zakaj se pri tem lovci nič ne organizirate in kaj napravite ...

Država po osamosvojitvi je lepo poskrbela, da so lovske organizacije zadnja rupa na sviralu! V ta "rdečih" časih so imeli lovci besedo pri gradnjah. Tako je npr. ograja ob obvoznicah in avtocestah produkt tistih časov in prizadevanj lovske zveze. Dandanašnji, ko vpijemo in lobiramo za zelene mostove, kjer bi divjad lahko prehajala avtoceste nas ne jebejo ni 5%! Še na lokalnih nivojih naše uradne zahteve po postavitvi vsaj prometnih znakov, ki bi opozarjali na nalet divjadi, naletijo na gluha ušesa!

In zakaj le lovci? Kje so sedaj naravovarstveniki, društva proti lovu ipd. Ko je treba zastaviti besedo ZA divjad ni nikjer nikogar. Le ko se najde nekoga da se vpije PROTI njemu, se najdejo! :angry2: :devil:

Dokler boste ljudje mislili, da je skrb za živali le v pristojnosti lovcev, toliko časa bodo živali vlekle kratko! Kajti pomembnejši so Popoviči načrti kot mokrišče in ptice! :angry2:

.

da je tako stanje sedaj kot je, se lahko zahvalimo tudi LD rižana, ki se je "odločno" postavilo po robu graditeljem avtocest in boljda nastavilo žep (odškodninapress) pa kraški rob bodo zaščitili (kajvem, menda kukr neki park) šele takrat ko bodo še 2. tir spelali čez nega. prej raje ne.

Če je bilo tako (seznanjen nisem), potem se temu ne more reči odškodnina ampak kvečjemu podkupnina! :angry2: :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ne boš verjela ampak tudi tvoj glas šteje ... lepo pojdi na razgrnitve projektov (objava v dnevnem časupisju) in podajaj pripombe na nameravane projekte. Vse pripombe gredo na MOP, ki zahteva od investitorja oziroma izdelovalca Poročil o vplivih na okolje, da jih pojasni oziroma poda dodatne ukrepe. Najmanj, kar lahko drugič narediš je da obvestiš DOPS, ki je zelo fajn organiziran. Sploh pa je pred leti v Kopru delovala ena zlo zagrizena okoljska iniciativa, ki je blokirala kar nekaj investiciji :hmm: . Saj veš jamrat pa prelagat delo na druge je najbolje :devil: .

Nisem mislila, da je treba kaj blokirat ali ne naredit, niti ne jamram ... samo zanimalo me je kako lahko pripomoremo k temu, da se živali čimbolj zaščiti pri tem, ko jim odvzamemo življenjski prostor.

Hvala za predloge in nasvete ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!