Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

kot kaže bo kmalu prišlo do tega, da bojo lovci pomorili več "nedolžnih" kot motoristi :naughty:

...kaj če bi bil recimo na cross motorju 12 letnik, ki se je šel malo vozit po gozdnih poteh,...kako bi se to končalo,mogoče z njegovo odrezano glavo...glede na to, da je ta odrasel motorist dobil zajlo v prsni koš bi jo 12 letnik točno v vrat :grim <_< <_< <_< ...

Ah bolš da se res ne spuščamo v to debato :grrr :grrr ker bi na koncu ugotovl da so krivi mulčkovi starši,lastnik gozda ki ni zaprl dostop na gozdno pot,policija ki ne preganja dovolj motoristov na off roadih,... :krneki:

sicer pa eden od motosvetovecv hudičev dobr ve kako je ko priletiš na polno v tako zajlo med drevesi,ampak nj kar sam pove če hoče .)

Popravljeno . Popravil kađiva
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem hotel nove teme odpirat in sem vtaknil kam sem. No danes je na oddaji preverjeno bil zanimiv prispevek o lovcih na motoriste. To so tisti ljudje, ki jim grejo na živce predvsem enduristi in jim zato po poteh nastavljajo jeklenice.

Hm kako naj komentiram....ob prispevku sem ostal brez besed...ne vem kako je lahko človek tako glup, da je pripravljen tudi ubijat samo zato, da bo on lahko v miru šel na jago. Zgleda, da je nekaterim življenje divjadi večč vredno kot človeško življenje :BUA:

še najbolj mi je všeč "...ŽIVLJENJE divjadi...". Včlani se v kašno lovsko družino. Zelo te bodo veseli, poleg tega pa boš na izpitu pridobil ogromno znanja, ki ti bo večkrat prav prišlo.

Nikakor pa ne razumem vseh ki še vedno mislijo da so lovci nepotrebni klavci k jim gre samo za trofeje. :blink: Pomoje bi morali v šolah uvesti obvezen predmet "gospodarjenje z gozdovi in prostoživečimi žvalmi". Vsi bi vse križem ceste delali in rinli bajte kakor se da globoko v grmovje, nobeden pa ne pomisli kašen vpliv ima to na favno. :? Horjo kje si?

Kar se tiče pa nastavljanja dratov motoristom in uničevanja motorjev; sigurno se da te stvari kako drugače rešit. Itak da gozd ni isto kot motokros proga in obratno. Mogoče bi pa lahko nekje zaprli en del gozda, ki bi bil namenjen krosarjem z dušilci. Razni odprti rori pa ne sodijo ne na cesto in ne v gozd.

Popravljeno . Popravil Staycool
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z večanjem števila motoristov se je seveda povečalo tudi število off-roaderjev. Obenem je sedajle velika večina gozdov privatna last, ki jo vsakdo ščiti, kakor ve, zna in zmore. Nekateri načini pa seveda niso sprejemljivi. Kar pa ne kaže samo na nekulturo lastnikov gozdov, ampak tudi na nekulturo motoristov.

Lovci pa so samo ena tretja udeležena stran v tem ropotanju

Očitno prehaja vojna in morišče na način gverile v hosto :devil:

Popravljeno . Popravil lojzek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah dej, da pa bi motoristi kaj glede tega naredili, pa mogoče montirali dušilce na svoje prdule pa neeee.

Veliko folka se tko al tko vozi z odprtimi rori potem pa javkajo kako so ljudje grozni in oh in sploh in jih ne marajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še cvetka s koroške lovci v akciji

trije moji znanci z kroskam so ze vozili po makedamskih poteh okrog Uršlje gore ko jim naenkrat pot zapreta dva lovca z puškami v rokah in jim začneta groziti da se nebosta umaknila in da se nebodo peljali naprej.

ko so krosisti videli da res ne bo šlo so se odločili da se zapeljejo z ceste v grapo tukaj pa nastane problem poti iz grape ni na eni strani stena na drugi prepad na tretji pa lovca kmalu jih ujame tema oni pa brez luči in se se odločili da pustijo motorje tam in da jih pridejo iskati zjutraj .

ko so prišli po motorje pa šok motorjev ni bilo po kratkem iskanju jih najdejo v prepadu razbite totalka .

lovca sta jim najprej porezala vse cevi in pletenice in gume nato sta motorje zmetala v prepad na njh pa sta nametala še skale .torej od motorjev ni ostalo celega nič vsak motor je bil ureden okrog miljona saj so bili vsi štiritaktnekroske novejšega letnika .

zadevo so predali policiji in upajo da bo policija našla ta dva lovca , pomoje upajo zaman .

toliko o naših varuhih gozdov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah dej, da pa bi motoristi kaj glede tega naredili, pa mogoče montirali dušilce na svoje prdule pa neeee.

Veliko folka se tko al tko vozi z odprtimi rori potem pa javkajo kako so ljudje grozni in oh in sploh in jih ne marajo.

A ni tak :?

To samo stare faušne babe pizdijo in pijani jagri, ki tak al tak samo v gostilni čepijo. Naj bodo srečni, da jim malo divjad razmigamo. Saj se je že čisto polenila in zdebelila. Je že polna holesterola.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW: Horjo!

A lisjak zmaže mačka? Za malico mislim. Sem zadnjič videl zanimiv prizor nekje v dolenjskih gorcah. Je bil precej dobro raščen lisjak kakšne dva metra mačku za hrbtom. Maček je zijal v luknjo in bodisi ni slišal lisjaka ali pa se ni dosti sikiral. Ko sem se peljal mimo, jo je lisjak prav počasi in brez ihte odmahal v grmovje. Maček pa nič. Zdej pa ne vem a sem zmotil skorajšjo požrtijo ali pa se imajo lisice in mački radi.

Hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW: Horjo!

A lisjak zmaže mačka? Za malico mislim. Sem zadnjič videl zanimiv prizor nekje v dolenjskih gorcah. Je bil precej dobro raščen lisjak kakšne dva metra mačku za hrbtom. Maček je zijal v luknjo in bodisi ni slišal lisjaka ali pa se ni dosti sikiral. Ko sem se peljal mimo, jo je lisjak prav počasi in brez ihte odmahal v grmovje. Maček pa nič. Zdej pa ne vem a sem zmotil skorajšjo požrtijo ali pa se imajo lisice in mački radi.

Hvala za odgovor.

Glede na to, da je bilo nekoč znano vsesplošno dejstvo, da Italjani prigriznejo kakega mačka, lahko domnevam, da je bil ta lisjak naše gore list.

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW: Horjo!

A lisjak zmaže mačka? ...

Muci je za lisjaka ena najslajših sladkih poslastic. Se povožen muc dostikrat najde kot vaba za lisico. Sploh tak nekaj dni tenstan v zaprtem hoboku na vročini. :P

Ok, še nekaj besed o zadnjih dogodkih in pametovanj na njih:

O lovu samem in vlogi lova in lovcev v naravi sem že dovolj pisal. Tiste, kateri znajo prebrati samo zadnje poste in malo pljuvati, pa ne mislim spet učit buče sadit!

Zatorej kar direktno k zajli in uničenim motorjem.

Postavljati zajle na taka mesta in za povrhu še z namenom je naklepen umor. Ali vsaj poskus tega. Upam, da bo policija to tudi tako smatrala in stroilca ujela ter bo ustrezno kaznovan. A pri tem ne sprejemam kritike na lovce kar počez. To je storil posameznik, kateri ne spada v lovsko organizacijo. Če sploh je to storil lovec. Veliko verjetneje se mi zdi, da bi to storil lastnik gozda ali kdorkoli drug, kateremu gredo krosisti na živce! V našem lovišču smo že nekajkrat naleteli na tako nastavljene zajle in verige. Nastavljal jih je lastnik gozda in zapiral celo javne poti, vrisane v katastru. Take, kjer vozijo vsi že desetletja.

OK, torej tu nabijati kdo in kako je brez veze.

Lahko pa se vrnemo k vzroku. Uporaba oz. vožnja tam, kjer se ne sme. Kljub temu, da bi se dogodek lahko končal bolj tragično, se mi poškodovani motorist niti ne smili. Jebat ga, pred nedovoljen užitek posameznika pač postavljam dobrobit divjadi! In v kolikor se je vozil izven poti, če sem prav razumel ...

Sam vse prevečkrat opažam take enduraše, kako ga serjejo po gozdu. In da povem, prav nič nimam proti, če se peljejo po poteh in z originalnimi izpuhi. A ne, to pač ni v redu, treba je nabiti gor akrapota in ga žgat po hribu. E, tu pa mojega sočutja ni več! ravno tako ne za razne bicikliste, ki mi pridrvijo nasproti po lovski gorski stezi. Se lahko zgodi da se mi bo kdaj zavrtelo, ko se bo skušal zriniti mimo. :devil: Pa da vidimo downhill čez prepadno steno!

Vožnja po gozdnih poteh je pač na svojo odgovornost. To pa ne pomeni, da se tam ne sme voziti! V kolikor je prišlo do ustavljanja na taki površini, so lovci naredili veliiikooo neumnost. Še večja pa je bila, če so uničili motorje. Ne drži, da se jih ne da najti! Točno se ve, katera lovska družina je na tistem področju in točno se ve kateri so njeni člani. Tajniki lovskih družin imajo tudi fotografije vseh članov, torej... Drugače pa imajo le ti sedaj kmalu jeseni skupne pogone in zborna mesta kje v bližini naselij ali celo v njih. Ni težav stopiti nekaj deset metrov stran in pogledati. Mogoče celo fotografirati, če je vse na javni površini.

Torej, apel vsem vpletenim. Krosisti se držite poti ki so vam dovoljene in predvsem se striktno pozanimajte o vseh pravicah in dolžnostih pri vožnji po poteh ki bi lahko pomenile vožnjo v naravnem okolju. Lovci pa tudi morajo presneto poznati svoje kompetence in ukrepati le zakonito. Za vse ostalo se odgovarja po zakonu!

Prevsem pa svarim pred zvračanjem krivde na nekoga kar tako na pamet. V tem špilu so še kako prisotni še lastniki zemljišč in razni usekani strici, tudi gobarji. Pri nas je že eden grozil drugemu z orožjem, ker se je samo sprehajal tam kjer je on nabiral jurčke. Pa ni lovec, da ne bi kdo mislil!

Ok, pamet v glavo, pa bo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se lahko zgodi da se mi bo kdaj zavrtelo, ko se bo skušal zriniti mimo. :devil: Pa da vidimo downhill čez prepadno steno!

horjo, to je naklepni umor :P :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

horjo, to je naklepni umor :P :D

Nope, to je le refleks, ko se za nekaj primeš med majanjem, da ne bi sam u lukno padu! :P .)

(ZdejBoEnPrbovDaSemPejanJagrPress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravno tako ne za razne bicikliste, ki mi pridrvijo nasproti po lovski gorski stezi. Se lahko zgodi da se mi bo kdaj zavrtelo, ko se bo skušal zriniti mimo. :devil: Pa da vidimo downhill čez prepadno steno!

horjo, to je naklepni umor :P :D

Ne, to je nestrpna bedarija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, to je nestrpna bedarija.

Ja seveda, skakati na borovec, ki raste na obronku in viseti nad grabnom, da kreten lahko z biciklom po skalah dol prileti je pa strpnost in uvidevnost, ki jo moramo izkazovati vsi ostali uporabniki teh poti, najsi bodo planinci, lovci ali kaj drugega. Tisti ki ima prepoved je spet najbolj nedolžen in ima najbolj prav. Vsi ostali, ki uporabljajo tisto kar jim je dovoljeno ali celo zapovedano pa so nestrpni bedaki.

Ja, bravo Šerife, saj imaš prow! Kot zmeri! :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravno tako ne za razne bicikliste, ki mi pridrvijo nasproti po lovski gorski stezi. Se lahko zgodi da se mi bo kdaj zavrtelo, ko se bo skušal zriniti mimo. :devil: Pa da vidimo downhill čez prepadno steno!

Beri še enkrat. Pa bo!

Lahko pa se tudi vrtiva v krogu. :grim

Bravo Horđo... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Beri še enkrat. Pa bo!

Lahko pa se tudi vrtiva v krogu. :grim

Bravo Horđo... .)

Hvala enako, ti tudi!

No, pa pejd v nov krog! Čeprov dvomim, da bo zaleglo.

(ABoŽeEnkratKoncTePolneLunePress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala enako, ti tudi!

No, pa pejd v nov krog! Čeprov dvomim, da bo zaleglo.

(ABoŽeEnkratKoncTePolneLunePress)

Te vedno zaj.....??? A je ta mesec izjema?! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole sicer ni neposredno povezano s temo, ampak včeraj popoldne sem se s čolnom vozil po Ljubljanici in sem srečal "splav", na njem pet "zelencev" . Ko sem se približeval splavu je počilo. Vrli jagri so s splava streljali na race v grmovju. Na mojo reakcijo je pokanje nehalo dokler nisem izginil za ovinkom. Toliko o morali in "brezmadežnosti" naših lovcev :BUA: .

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole sicer ni neposredno povezano s temo, ampak včeraj popoldne sem se s čolnom vozil po Ljubljanici in sem srečal "splav", na njem pet "zelencev" . Ko sem se približeval splavu je počilo. Vrli jagri so s splava streljali na race v grmovju. Na mojo reakcijo je pokanje nehalo dokler nisem izginil za ovinkom. Toliko o morali in "brezmadežnosti" naših lovcev :BUA: .

lp

Franc

Ja in? Raca je od 1.9. lovna. Bližina naselja ni bila pod 50m? So ravnali z orožjem tako, da si bil v lovni sezoni v lovišču ogrožen, ali pa si samo alergičen na legalno ravnanje z orožjem? Tudi Ljubljanica je lovišče in ne Tivoli!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj sem samo bral in pri sebi pizdil zraven , sedaj pa se moram vmešati.

HHV: Lovci so v veliki večini (pa če ti to sedaj priznaš ali ne) zakompleksanci, ki prav uživajo v postavljanju z puškami in ubijanju. Večina njih hodi z orožjem in municijo okoli pod vplivom alkohola in predstavljajo vsesplošno nevarnost. Ko jih je več skupaj v skupini, pa zelo spominjajo na kakšne Ultrase, Huligane in druge asocialne ljudi ... Ne bom pisal o svojih lastnih slabih izkušnjah z lovci, ker jih je bilo ogromno, saj sem za njih nekaj časa celo "ajnšical" puške in rešpetline in tudi v družini sem imel jagre ... Vem o čem govorim ...

Pa ne mi sedaj s floskulo, da je v človeku lovski nagon. Današnja jaga nima več nič skupnega z lovom nekoč ...

Danes, se v Zeleno bratovščino sprejme takorekoč vsakega, to pa da misliti ...

Se opravičujem vsem "drugačnim" jagrom in vsem Motosvetovcem za moj izbruh ... grem sedaj raje na en đir :kva2:

Popravljeno . Popravil tommb
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tommb, seveda se lahko opravičiš vsem motosvetovcem, pa Franc tudi, saj niti že davno prisotne teme vezane na lov ne znata najti nižje doli. Tu je namreč govora izključno o zajlah med drevesi in tistih rečeh, ki se tega dotikajo. Tudi če govorimo o lovcih, le toliko, kot imajo, če sploh s temi zajlami opravka.

Zato moderatorje prosim, da predhodnje in ta post premaknejo na pravo mesto.

In ker predvidevam, da bo to storjeno, grem s klobasami naprej:

O temu, kaj lov danes je in kakšno je njegovo mesto v naravi in družbi, sem v zgoraj omenjeni temi že dovolj pisal in razlagal. Ponovno ponavljati in prepričevati prepričane ne mislim tudi pod razno. Če hočeš, preberi tam, ali pa pusti.

Kar pa si napisal v nadaljevanju so spet navadne klobase brez soli. Četudi si nevem koliko "einšical", če že nastreljevati ne znaš! In največja klobasa je ta, da se danes v jago sprejme kogarkoli. Očitno nimaš kaj dosti stika z realnostjo ali pa imaš frdamano srečo in vidiš kakšno izborno družino, ki jo jaz očitno ne poznam.

S trditvijo "Lovci so v veliki večini (pa če ti to sedaj priznaš ali ne) zakompleksanci, ki prav uživajo v postavljanju z puškami in ubijanju. Večina njih hodi z orožjem in municijo okoli pod vplivom alkohola in predstavljajo vsesplošno nevarnost." si se pa spustil v žalitve, v katero s tem da govoriš o večini, se štejem tudi sam. Naj se ti za žalitev zahvalim, ali pa vrnem v isti meri in užalim večino motoristov, ali kakšno drugo skupino, kateri pripadaš? Ne bom, bom kar naravnost samo tebi rekel, da si butelj! Ne bo sicer enakovredno poravnano, pa vseeno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV: Ne bom komentiral tvojega odgovorja, ker je preveč provokativen, niti tvojega mnenja, da sem butelj. Lahko imaš takšno mnenje, kakor lahko imam jaz svoje mnenje o lovcih.

Dodal bi rad samo to, da se je moje mnenje o lovcih seveda navezovalo na njihove poskuse obuja z napeljevanjem žic med drevesa ... razmislite kakšen človek lahko to naredi, pa potem sodite, če sem se zmotil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj me zanima v čem je poanta streljanja rac z splava :hmm:

na misel mi pride samo eno in to je želja po ubijanju :angry2:

V čem je poanta streljanja rac z brega?

HHV: Ne bom komentiral tvojega odgovorja, ker je preveč provokativen, niti tvojega mnenja, da sem butelj. Lahko imaš takšno mnenje, kakor lahko imam jaz svoje mnenje o lovcih.

Dodal bi rad samo to, da se je moje mnenje o lovcih seveda navezovalo na njihove poskuse obuja z napeljevanjem žic med drevesa ... razmislite kakšen človek lahko to naredi, pa potem sodite, če sem se zmotil.

Tudi moje mnenje o motoristih se navezuje na poskuse ubojev in samomorov na cestah in izven njih! Razmisli, kakšni ljudje so to in potem sodi ali sem se zmotil!

Da, te provociram, da boš mogoče malo razmislil. Pa zaenkrat nič ne kaže! Do takrat mnenje ostane.

Kaj pa je lov danes, če ne prav želja po ubijanju? :devil:

Mogoče gojitev divjadi? Mogoče skrb za divjad in njene habitate? Mogoče bi kaj več vedel, če bi bral določen topic? Mogoče celo kaj drugega, strokovnega in ne rumenega, kar govori o tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!