Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

Do sedaj sem samo bral in pri sebi pizdil zraven , sedaj pa se moram vmešati.

HHV: Lovci so v veliki večini (pa če ti to sedaj priznaš ali ne) zakompleksanci, ki prav uživajo v postavljanju z puškami in ubijanju. Večina njih hodi z orožjem in municijo okoli pod vplivom alkohola in predstavljajo vsesplošno nevarnost. Ko jih je več skupaj v skupini, pa zelo spominjajo na kakšne Ultrase, Huligane in druge asocialne ljudi ...

Ravnokar si opisal tudi večino "motoristov"....,..le da se ti postavljajo z motorji in dirkanjem po cesti....kar se tiče orožja in municije, se mi pa zdi, da ti časi niso več tako daleč (vsaj sodeč po dogodkih na zborih....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lovci so tako, kot motoristi,

oziroma

motoristi so tako, kot lovci

ena marginalna svojat

ki se je zaredila

v nepometenih kotičkih naše domovine.

Ne eni in ne drugi ne uživajo

nekega velikega ugleda

v splošnih ljudskih množicah

in malo možnosti obstaja,

da bi do ugleda prišli

pred letom 2412.

No,

saj niso osamljeni,

takšni so še:

advokati, sodniki, zdravniki, politiki, policaji, tovornjakarji, traktoristi, kombajnisti, tovarnarji, okoljevarstveniki, birokrati, vojaki, avanturisti, smučarji fuzbalisti in ostali športisti (kadar ne zmagujejo), trgovci z rabljenimi avtomobili, uradni serviserji, inkasanti, občinski redarji, učitelji in učiteljice, pobiralci cestnine, cariniki, kler, narkiči, rožnati in rožnate, ženske z brki, kolesarji, pešci na prehodih za pešce, turisti, penzionisti, zaposleni, nezaposleni, študentje in kar je še podobnega.

Vsem naštetim in nenaštetim skupinam je moč pripisati skupno lastnost:

za vse enako veljajo zakoni, le za dotične malo manj, ker so

nekaj posebnega, da ne rečemo specifičnega.

.) :) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo novičko, katera se bo nekaterim pač zdela povezana s trenutno aktualnimi vprašanji teme, nekaterim pa ne.

Nekaj preostalim kozorogom v Sloveniji grozi propad zaradi garij. Odkar so izvzeti kot lovna divjad, se za njih ne briga nihče. Krasna zaščita dragi ljubitelji narave in nasprotniki lova kar tako, krasna zaščita! Kje ste sedaj? Kdo jim bo pomagal?

Pa še podobna a že dlje znana zadeva:

Divjega petelina, katerega so lovci samoiniciativno zaščitili, tako da so prekinili lov nanj in so ga še leta na vse kriplje poskušali obdržati v gozdovih, so uničili kmetje, gozdarji, gobarji in izletniki. Določena divjad pač potrebuje neokrnjen habitat. Sedaj jih je le še nekaj kolonij. Povsod drugje po Sloveniji, kjer je bil prisoten ga ni več! Bravo "bambi loverji" in zaščitniki živali, bravo!

Naj še kaj naštevam? Ma se mi ne da. Bi pa rade volje včasih uporabil govorico gluhih! :P

Mnogo let pred "naprednimi in civiliziranimi Evropejci" so "zumbe" v afriki pogruntali da popolna zaščita v njihovih rezervatih pač ne deluje. Da je edini naćin zaščite divjadi in okolja trajnostna raba. Pri divjadi je to pač lov! A to, kaj je trajnostna raba naravnih virov, zelene obresti in glavnica, ekosistemi ipd. je za povprečnega Motosvetovca danes kar malo preveč. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PEPE Objavljeno Danes, 01:10 PM

Ne sekiraj se. Sčasoma boš ugotovil, da je to le ena od premnogih stvari, o katerih nimaš pojma.

ja hvala bogu. Kako že pravijo naši bivši "bratje" - "Šta ne znaš, ne boli ..." , oz. naši novi "bratje" - "Es tut nicht weh, was Du nicht weist ..."

Popravljeno . Popravil tommb
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pojma nisem imel, da je med motoristi, oz. boljerečeno med Motosvetovci toliko "undercover" jagrov... :blink:

A neda. Motoristi so postali kot neki kazenski bataljon za vso aušus rajo na svetu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A neda. Motoristi so postali kot neki kazenski bataljon za vso aušus rajo na svetu.

ja, nisem hotel na glas natipkat :xx: (edino kar si pozabil je, stavek oblikovati v prvi osebi množine)

Popravljeno . Popravil tommb
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo novičko, katera se bo nekaterim pač zdela povezana s trenutno aktualnimi vprašanji teme, nekaterim pa ne. ...

Horčy .. če rabiš pomoč .. ti kar rec - ni blema - štl od krampa je že v garaži in čaka na pravo pixno ..

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par fotk zadovoljnih lovcev in nesrečnih umorjenih živali :cry:

IPB Slika

IPB Slika

IPB Slika

IPB Slika

IPB Slika

IPB Slika

IPB Slika

IPB Slika

IPB Slika

IPB Slika

IPB Slika

HHV: Ob teh fotkah mislim, da je zaključena tudi najina "debata" o zakompleksanih postavljačih z orožjem , oz. bi mojo izjavo samo še dopolnil:

Zakompleksanih morilcev, ki kompenzirajo svojo zakompleksanost s postavljanjem z orožjem :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par fotk ...

Ti

si pa res .. kapavem .. bolj moten od večine lovcev:

1

Horjota splooooh poznaš ne in obsojaš nekaj virtualnega po nekih svojih bolanih predstavah o lovcih in jih vse mečeš v isti koš, ne da bi upošteval, da so to tudi samo ljudje in med njimi najdeš res prave motence in veliko večino dobrih ljudi, ki se borijo za naravo veliko bolj intenzivno kot zeleni gobcači tvoje sorte.

2

ys ti lahko zdajle ta moment nalepim 10.000 fotk iz klavnic po svetu in ponosnih mesarjev z noži v rokah, vrstami v mesni industriji visečih trupel ubogih pujskov (BTW -. to je najintiligentnejša domača žival v primeri s katero je pes prava budala), kravic, teličkov, žrebet, konjev itd.itd .. potem se pa spravim nate in te obtožim za pravega norca, postavljača in degena, zato ker si včeraj pojedel hrenovko te ali one vrste.

3

V čem zeleni kretenoidi vidite razliko med ubito srno in zaklano kravo ali ubitim medvedom in zaklanim žrebetom? Oboje je vzeto življenje pa blebljajte kar hočete .. NI RAZLIKE! S tem, da na farmah redimo živali namenjene zakolu od samega njihovega prihoda na ta mesarski planet, kar je še veliiko bolj degenerirano kot lov .. ehh .. tole je že prezahtevno zate ..

4

tomb ti si bedak! .. sam tolk da se ve - in to velik bedak ..

:yes:

5

Horčy

(to ti povem iz prve roke) je pa zlata vreden človek, izredno zagrizen varuh narave in naravnih ravnovesij, da malo takih, ki veliko bolj (popolnoma aktivno) skrbi za živali in naravo kot boš ti z vsemi svojim sorodniki skupaj kdajkoli. In - v nekem svojem postu si omenil te svoje lovske sorodnike - kdo ti je kriv da izhajaš iz take familije? No, kdo? Tisti pravi lovci, ki pozimi do pasu gazijo sneg s hrano za divjad na hrbtu .. ne sinko - ti nimajo nič s tem. Narava te je zajebala, da imaš tako sorodstvo - pa nihče drug in zastonj iščeš krivce drugje.

Saj

vem, da tega, kar sem napisal TI nisi sposoben dojeti, zato to niti ni toliko namenjeno tebi kot je - bolj - namenjeno ostalim!

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva majo hude loke. Če bi mel Robin Hood tazga :OK:

1. Tako kot med Hrvati, Slovenci, motoristi, politiki, dijaki, študenti, zavarovalniškimi agenti, pravniki... najdeš tudi med lovci kretenoide. Tko, da ne vem kaj si poskušal dokazati z temi slikami kretenoidov z najnovejšimi puškami pa loki pa mrtvimi živalmi :?

2. Dej Brojči, ne spet žalit vsepovprek <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par fotk zadovoljnih lovcev in nesrečnih umorjenih živali :cry:

...

HHV: Ob teh fotkah mislim, da je zaključena tudi najina "debata" o zakompleksanih postavljačih z orožjem , oz. bi mojo izjavo samo še dopolnil:

Zakompleksanih morilcev, ki kompenzirajo svojo zakompleksanost s postavljanjem z orožjem :SS

Na fotkah ne vidim niti enega slovenskega lovca. Mislim, da so na njih sami ameriški Ramboti. In razlika med njimi in našimi jagri je podobna kot med neonacisti in skinhedi.

In če ti je kakšen jager prevzel punco, ni treba sedaj po vseh pljuvat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj me zanima v čem je poanta streljanja rac z splava :hmm:

na misel mi pride samo eno in to je želja po ubijanju :angry2:

Račke so dobre pečene. Mnjamsi :P

Drugač pa glih gledu, da nekje v sloveniji, roj ščinkavcev (katerih se ne sme pokat) napada vinograde :(

Pa baje prasci zobajo sam črnga :o In jaz omam najrajsi rdecega :(

Ajde lovci, puške v roke pa popokat to kradljivo svojat :angry2: :devil: :P :blush:

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par fotk zadovoljnih lovcev in nesrečnih umorjenih živali :cry:

HHV: Ob teh fotkah mislim, da je zaključena tudi najina "debata" o zakompleksanih postavljačih z orožjem , oz. bi mojo izjavo samo še dopolnil:

Zakompleksanih morilcev, ki kompenzirajo svojo zakompleksanost s postavljanjem z orožjem :SS

hja svet je krvav, zrezki, hamburgerji, čevapi in podobno pa zaenkrat ne rastejo na njivah :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2. Dej Brojči, ne spet žalit vsepovprek <_<

Torej

ny ti kot NElovec neki povem :

Horjo je moj dooober prjatu, fest fnt, da mal takih & ys mam tombota mal dost, ker takole serje njemu na glavo - zato:

1 bom uporabiw vsa verbalna orožja v obrambi svojega frenda

2 štl od krampa pa tko (kot sem že napisow) al tko že čaka v garaži

:devil:

3 osebno ne maram (in vem da tudi Horjo ne) rambotow in alkoholikow med lowci, kar hoče hinavski, zahrbtni lažnivi tommb-lček tukaj na vsak način prodati in podtakniti Horjotu in na vsak način potlačiti vse v "rambo-koš"

:angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej spoštovani Broj jedan: Če bi prebral par postov nazaj, bi videl, da nisem na nikakršen način osebno zmerjal HHV-ja, niti mu očital da je takšen lovec.

Napisal sem, da je večina lovcev takšnih, ti ki jih (žal) poznam zagotovo.Slike sem pripopal gor samo zato, da sem podčrtal mojo trditev, da so postavljači z orožjem.

Kar si napisal glede klavnice, se popolnoma strinjam, čeprav ne vem kaj ima to z lovci in to debato.

Drugače pa spoštovani Nr.1 si me že zmerjal z butljem in kaj še vem čem, samo zato, ker sem drugačnega mnenja kot ti, kaj bi šele naredil, če bi bil lovec in bi se jaz peljal z motorjem skozi tvoj revir ... morda bi me z štilom od krampa, kot si napisal malo nazaj, ali pa bi mi raje napel zajlo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... morda bi me z štilom od krampa, kot si napisal malo nazaj, ali pa bi mi raje napel zajlo?

.. pa če

bi se z motorjem peljal po mojem vrtu - te ne bi s štilom od krampa

tudi

drugače ne . . to je bil le vic .. načeloma je tisti štil že nekaj desetletij tam in čaka na kramp, pa nekako ni potrebe

poizkusi

ti za spremembo razumeti, kaj ti HHV dopoveduje - mogoče boš potem vedel tudi zakaj ga tako visoko cenim

in boš tudi sam med lovci spoznal dobre in poštene ljubitelje narave, ki garajo za svoj revir ali celo na kakem višjem nivoju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Napisal sem, da je večina lovcev takšnih, ti ki jih (žal) poznam zagotovo.Slike sem pripopal gor samo zato, da sem podčrtal mojo trditev, da so postavljači z orožjem.

...

No večina lovcev pa, ki jih poznam jaz, je živo nasprotje tega kar trdiš ti.

Tvoje izjave o lovcih me spominjajo na komentarje ljudi v EVečeru, ko se ubije ali poškoduje kakšen motorist. Za nekatere so motoristi najslabši ljudje na svetu, divjaki, norci, prepotentneži, nevarnost za okolico, ...

Verjetno je nekaj narobe z mano. Kako to, da vedno naletim le na vredu ljudi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, med temi pripopanimi fotkami jih je res večina iz ZDA. Lov tam je precej drugačen kot pri nas. No, mogoče ne lov sam, sigurno pa odnos do divjadi, tako žive, kot potem mrtve. Nasploh je angleško govoreči del sveta tu "malo zadaj". Zanimivo mi je bilo gledati posnetke neke lovske produkcijske hiše, na katerih so lovili npr. v Veliki Britaniji, Afriki, Madžarski, Poljski itd. Na vsakem področju vidiš drugačen način lova in drugačen odnos do uplenjene divjadi. In moram reči, da so naši običaji od vseh najbolj spoštljivi do plena.

Prosim, ne mi sedaj moralizirati o tem, da je žival pač mrtva ipd. O zrezkih je bilo že govora. Tistih vsakodnevnih iz farmskih mučilnic...

Poda pa ena od omenjenih sličic še eno iztočnico, katero, obljubim, bom izpeljal. Govorim o tistem velikem medvedu, ob katerem sedi lovec in je na sliki v bistvu videti le medvedjo glavo. V zvezi s tisto zgodbo je še nekaj slik. Malo počakajte!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IPB Slika

Njegov zadnji obrok:

IPB Slika

Tudi tu je v tej "civilizirani" družbi ena od vlog lovstva, saj ni daleč čas, ki se bodo podobne fotke snemale tudi pri nas!

post-291-1157886569_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!