Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

Prmejduš kako prav imata oba!

Danes sem visel v parlamentu in v živo spremljal sprenevedanje te črne bande. Ko bi ne bilo prepovedano, bi jih z lahkoto pobruhal, tako se mi je obračal želodec ob njihovem laganju in sprenevedanju. Prednjačil je NSi-jev Sok in SDS-ov Sušnik. Ko so sprevideli, da svoje namere ne bodo mogli danes uresničiti, so proceduralno spretno glasovanje prestavili na eno od naslednjih sej. V tem času bodo seveda polomili hrbtenice tistim koalicijskim poslancem, ki so drznili razmišljati s svojo glavo in so v debati nakazali glasovanje drugače kot mora biti, da bi "plačali dolg", kot se je v veži v pogovoru z nami izrazil eden od opozicijskih poslancev. Za podporo in za svoje položaje bodo cerkvenim lobijem prodali našo naravo in pravico javne uporabe naravnih dobrin. Barbarizem brez primere.

Izrabil bi še ta forum kot "cehovsko" primeren medij za zahvalo našemu Gujotu za podporo Slovenskim lovcem in predvsem našim živalim in njihovemu domu. Nekaj bitk smo izgubili, nekaj dobili, danes je neodločeno, a vojna še traja.

Komur je mar, ga ponovno vabim k podpisu peticije Ekološkega foruma.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Toliko da vas obvestim.

Včeraj je koalicija sprejela popravek lovskega zakona, s katerim je odprla možnost privatnih lovišč. Za to državo niso več pomembni strokovni in kadrovski kriteriji za upravljanje z divjadjo, temveč le lastništvo zemljišča in pobijanje živali za denar. V teh prizadevanjih je z vse vrste manevri, katerim nisem nasedel, vodil Vranski župan Sušnik. Tisti z njegovega konca, povejte kaj o obori ob njegovi parceli!

Zjutraj sem zaradi teh morilcev imel pritisk rekordnih 160/98! :SS :SS

Spet imam nekaj, čemur bom posvetil ves trud :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AHA! Zato sta v fabrki že 14 dni vsa iz sebe dva sodelovca... Nisem si jih drznil vprašati kaj v detajle, ker bi v tem primeru postal strelovod za vse njune probleme...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizdarija!!!!

Pa kaj je sploh še kšna pizdarija na tem svetu, da za njo ne stojijo uni prekleti vatikanski svetohlinci!!!!!!!!! :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz sem iz njegovega konca.

In ni nobena skrivnost, da ga tudi na našem koncu kmetje zelo zelo postrani gledajo in da je v domači vasi vse prej kot dobrodošel.

Bom pa absolutno preverila še "njegovo parcelo".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

boge živali, zdej jih bo pa lahko že vsak streljal :naughty: , kupim gozd, kjer je velik medvedov, da se bom lahko začel ukvarjati lovskim turizmom, pnudbe na medvedi d.o.o. :unsure: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV kok hektarov morš met da lahko loviš na svojem brez kakršnih koli dovolilnic

Velikost je še vedno 2000hektarov. A to ni bistvo, ker jih sploh ne rabiš.

Kajti ni tako enostavno, kaj dosti komplicirano pa tudi ne. Jim ni uspelo spraviti v zakon na ta način, čeprav je bil to njihov prvotni namen. A so politično in proceduralno vseeno speljali vodo na svoj mlin tako, da so se v drugi obravnavi usklajeno z opozicijo sprejeli dober amandma, ki so ga v tretji zminirali z novim, ki je vse postavil na glavo. Ugibanja gredo celo tako daleč, da je Cukjati, v eni točki prej sprovociral lepo število opozicijskih poslancev, da so protestno zapustili dvorano. Če bi kdo tako zajebaval konje v štali, bi ga nedvomno ubili. Ko je bil pod zadnjo točko na vrsti lovski zakon je pod mano , ki sem bil na balkonu manjkala celotna Lipa, ki je prej tam še sedela. :blink: Sedeži koalicije pa so se čudežno polnili.

No in kako je sedaj. Najprej pripraviš en šop €. Poiščeš v obstoječi lovski družini največje pijančke, ki so tudi lastniki zemljišč. Daješ za pijačo in obljubiš novo lovsko družino, kjer "bomo mi glavni". Poleg pobereš še tiste privatnike, ki potrebujejo jago, da vanjo vodijo svoje poslevne partnerje iz evropskih držav. Pijančkom povrhu obljubiš še plačane ure, ko bodo za te turiste delali preže ipd. To vse je še drobiž. Nato enemu od teh pogoltnežev ali pijančkov obljubiš malo debelejši pokec €, ki bo npr. 10x pokril kazen, ki jo bo dobil, ko bo recimo sedaj po 1. februarju ustrelil vodečo visoko brejo svinjo. Za ta prekršek bo inšpektor, kateri bo tudi s eno tako še malo debelejšo kuvertico in obljubo za "nadaljne sodelovanje" z veseljem lovski družini odvzel koncesijo. In tako lahko že kak mesec po prvi podelitvi koncesije, ki gre dosedanjim lovskim družinam, le te izločiš. V tej drugi pa imaš ti s tako sestavljeno lovsko družino min. 15 lovcev absolutno prednost. Nobena strokovnost, nobena kadrovska zasedba lovskih mojstrov, preglednikov, čuvajev in ostalih kadrov ter lovskih objektov ni pomembna! Uspeh 100% zagotovljen.

Le nečesa ne smeš pozabiti. Nekaj poštenih lovcev bo kljub temu ostalo v lovišču. In bodo nove pogledali skozi daljnogled. Tistega, ki ima križ. Tako mi je že nekaj njih reklo in jim verjamem.

Skratka pizdarija na kubik! :SS

P.S.: Na tista vprašanja "ja pa saj ne morejo..." kar naprej odgovorim, da morejo hočejo in že počnejo! :angry:

P.S2.: Alla se toplo priporočam za vse informacije. Tudi ostalim širom Slovenije za podobne primere. Npr, Josip Bajc iz SLS ipd.

Lahko tudi na zasebno sporočilo.

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le nečesa ne smeš pozabiti. Nekaj poštenih lovcev bo kljub temu ostalo v lovišču. In bodo nove pogledali skozi daljnogled. Tistega, ki ima križ. Tako mi je že nekaj njih reklo in jim verjamem.

... HHV ...

... o tvojih poštenih lovskih vzgiih ne dvomim ...

... eno čisto retorično vprašanje: ali si lovci niso največ škode sami povzročili s svojo "enotonostjo" ? ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... HHV ...

... o tvojih poštenih lovskih vzgiih ne dvomim ...

... eno čisto retorično vprašanje: ali si lovci niso največ škode sami povzročili s svojo "enotonostjo" ? ...

"Enotnost" o kateri govoriš je posledica "delovanja notranjega sovražnika", če uporabim floskulo iz preteklosti, upsss, tudi aktualne sedanjosti. Lovci, nezainteresirani in razkomoteni se niso bili sposobni upreti po mojem prepričanju načrtnemu onesposobljanju lovske organizacije ravno za namene sprejetja take zakonodaje, kot jim je uspelo. Glavni akterji so bili ravno razni oskrbniki cerkvenih gozdov in lovci iz strank, ki so v koalicijski pogodbi obljubile vezavo lovske pravice na lastništvo zemlje, kar je bila zahteva RKC. Ti so se oprli na okostenele ostanke delegatskega sistema v lovski organizaciji, tako da lovci še do danes nismo prišli do svojega glasu. Namesto nas odločajo metuzalemi, pokvarjenci in podkupljenci, mi pa jih nismo sposobni vreči tja kamor spadajo, na smetišče zgodovine. Sedaj se na tem področju nekaj premika, a verjetno prepozno.

Vendar to v pravni državi sploh ne bi igralo vloge. Je le izgovor, na katerega kažejo, ko pod mizo kupčkajo z zemljišči, lovno pravico in kuvertami z €.

In da smo si na jasnem. Pri tem sprenevedanju države s kmetijskim ministrstvom na čelu gre zgolj in samo za umazane politične in denarne interese in še zdaleč ne za dobrobit divjadi, kateri je država zavezana.

Zato pa jaz še posebej zamerim ostali javnosti in še posebej vsem naravovarstvenim organizacijam, ki se niso izrekle in zavzele proti tako krvavo škodljivem amandmaju, ki je vse obrnil v navadno klavnico za šport in salame.

Nagravžno da bolj ne more biti!!! :angry:

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ben HHV, če bo prav huda boš lahko prišel na kakega divjega prasca k meni na mojo parcelo, pa še fajn prežca z lepim razgledom je. :lol:

sam bom pa itak ob prvih znakih "fevdalizacije" MINIRAL nekaj svojih odročnih posesti. Ker sej veš ku je včasih ne...si keri lastijo kar ni njihovo, pa delajo poti kjer jih ni blo... to so tisti "notranji sovražniki" v lovskih družinah o katerih govoriš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le nečesa ne smeš pozabiti. Nekaj poštenih lovcev bo kljub temu ostalo v lovišču. In bodo nove pogledali skozi daljnogled. Tistega, ki ima križ. Tako mi je že nekaj njih reklo in jim verjamem.

Tudi na našem koncu se že nekaj let dogajajo poskusi prevzema revirja.

Imam prijatelja, ki je lovec in je bil proti, pa so mu rekli, da če bo preveč gobezdal, da bo lahko samo iz svojega skednja gledal, kako člani "nove LD" jagajo mimo njegove bajte......

Sicer ni grozil z umorom, pri dvanajstem špricarju je rekel, da jim bo pobil vso divjad, pri triindvajsetem pa je svoje besede podkrepil s tem, da je za nekaj minut izginil in se vrnil s svežo srno.

Sicer se prisotni pri mizi nismo strinjali z njegovimi dejanji, a jetrca so vseeno pasale.....

Jaz se bojim, da bomo tudi na tem področju mi lajali, karavana pa bo šla.....

Sicer nisem lovec, a vseeno mislim, da LD, ki niso privatne in profitne organizacije drugače (beri: bolje )gospodarijo z divjadjo, kot bodo tisti, ki bodo gledali samo na dobiček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Provokator, dobro si opisal.

Kar nekaj je lovcev, ki se z "novo" ureditvijo ne bodo mogli sprijazniti. Za povrhu imamo Slovenci bogato "ravbšic" tradicijo, ki bo nedvomno oživela, če bomo spet postavljeni v vlogo hlapcev. Zgodb, resničnih, iz tistih časov pa je kar nekaj. Od tiste, ko sta se takratni predsednik LZS Rado Pehaček na eni strani in ravbšic na drugi obstreljevala na obrobju Ljublljane. Pehaček s šrotarco, oni drugi pa kar s karabinom nazaj, pa do tistih kako so lovskim čuvajem srnjakove glave na vrata obešali in ne na koncu do tistih, ki so pravile o tem, da so lovski čuvaji ravbšicem raje dajali municijo kot da bi se z njimi po hosti lovili.

In podobno se bo dogajalo, če bomo prišli nazaj v take situacije. Žalostno! Namesto da bi država zagotovila nadaljni razvoj lovstva v dobro zastavljeni smeri varovanja divjadi, bo pospešila špetir, krivolov in lov za denar.

Edina sreča pri tem je, da obstoječe lovske družine dobe 20 letno prvo koncesijo. Če se bodo pošteno potrudile in bodo dovolj homogene, brez izdajalcev v svoji sredi, bodo to toliko časa tudi obdržale. V tem času pa je možno pričakovati tudi kakšno boljšo zakonsko rešitev. Ali pa tudi slabšo. Veliko je odvisno od vas, volivcev!

Lep lovski pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj pa je "ravbšic" zamrl, da di morali sedaj oživljati? Slovenski lovci (uradni) na črno postrelijo več kot preveč divjadi (o enem takem "ravbšicu" govori že Provokator), sam sem bil priča enemu takemu dogodku in povabljen na lov (krivolov), kar pa sem odklonil, čeprav naj bi bilo vse "uradno". Polne skrinje divjadi so kar nekakšna tradicija (na področju, ki ga poznam so poštenjaki s prazno skrinjo veljali za bedake).

Briga me kdo upravlja ali izkorišča lovišča, dejstvo pa je da so lovske organizacije v Sloveniji najslabši možni način (z dobrimi vezami je lahko lovec vsak kronični pijanec in lahko počne kar se mu zahoče).

Še ena bedasta fraza, ki pa še kako velja "lovci bi morali prevetriti svoje vrste" in "zbrcati" vso "golazen" iz svojih vrst in začeti na novo, ampak to se verjetno ne bo zgodilo, ker se bo prej "golazen" znebila motečih, kot obratno.

Brez zamere.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na žalost je v tvojem pisanju Franc kar malo preveč resnice.

Dodal bi le še to, da hoče/bo sedaj to "golazen" pogoltnila še veliko večja "golazen".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno je zanimivo brati take izpade in zmerjanje z golaznijo. In vedno je zanimivo, da pri tem gre še najmanj za misli o divjadi, temveč največ za pregovorno fovšijo.

Nikoli nisem trdil, da so Slovenski jagri vsi v redu. Vedno pa trdim, da obstajajo legalne in realne možnosti za ureditev takih razmer s strani kogarkoli, ki kaj takega opazi. Za svojo LD lahko trdim, da krivolova s strani lovcev ni ali pa je tako minimalen, da ga ne zapažamo. Če pa je kdo doma iz barabskih krajev, kjer je to še danes živa tradicija, pa ima državljanjsko in moralno dolžnost to prijaviti. Sicer mu tudi tu ni treba lajati ali čredno priblejavati, ker gre po vsej verjetnosti samo za to.

Tisto, na kar sem želel opozoriti pa so sistemsko napačne odločitve, kjer ste imeli in upam da boste t udi v bodoče imeli možnost vplivati vsi volilci. Vplivati, odgovorno odločati, voliti, se javno zavzemati in ne le blejati!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno je zanimivo brati take izpade in zmerjanje z golaznijo.

Za svojo LD lahko trdim, da krivolova s strani lovcev ni ali pa je tako minimalen, da ga ne zapažamo.

Če pa je kdo doma iz barabskih krajev

Sorry ampak farski pritlehneži so na moji lestvici izpadli iz skupine "homo erectus". :headbang:

Jaz prihajam iz nekoliko bolj barabinskih krajev in ti lahko zagotovim, da krivolov je in bo obstajal. In to v veliko večji meri, kot si ti oz. lovska zveza misli. Bil sem velikokrat zraven, tudi nekaj dlak že na tla vrgel. Pa nisem lovec. Plan celotne LD, ki ima 40-50 aktivnih jagrov je bil cca 50 pujskov, samo frend jih je domov zvlekel 12. Le dva je prijavil. Pred 30 leti so imeli v znančevi garaži ene toliko prometa, kot kšna manjša klavnica. :grim Dandanes sicer veliko manj ker ne pokriva potreb vse žlahte ampak le še enih par. In nikakor ni edini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz prihajam iz nekoliko bolj barabinskih krajev in ti lahko zagotovim, da krivolov je in bo obstajal. In to v veliko večji meri, kot si ti oz. lovska zveza misli. ...

Lahko izvem za katero LD gre?

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega o tatinskih oz. o raubšicarskih lovcih pa skoraj ne morem verjeti.

Jaz jih poznam malo morje iz različnih LD, pa si moram srno za golaž vedno kupiti pri LD.

Edini primer je bil ta opisani, pa še on je to storil, ker smo ga mi malo napumpali.

Če je v barabinskih krajih drugače, pa ne vem.

Sicer pa sem mislil, da smo na našem koncu najbolj barabinski.

Raubšici pa seveda še vedno obstajajo (obstajamo?? )

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ravno zaradi takih stvari so potrebni lovci in lovstvo v taki obliki kot je bila do sedaj. Ko bodo enkrat lovišča v privat rokah bo to vsakodnevna novica. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 let pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!