Skoči na vsebino

Varna oprema na skuterju


Dave

Priporočene objave

Ce vas zanimajo cene opreme, se kar splaca pogledat v kategorijo "oprema", je ze marsikaj napisano.

Kar se superg NIKE tice, pa takole: Jest sem se dva mesca vozil z supergami ko me je prvic orenk opralo na motorju (100km+ po aprilskem dezju) Tega obcutka nikomur ne privoscim. Zeblo me je kot psa. Pa sem si sel kupit skornje. Btw moja punca si je v HeinGericke kupila zelo fajn motoristicne cevlje, ki zgledajo kot treking cevlji, pol-visoki za nekih 8000 SIT. Vsekakor so ojacitve v njih boljse kot nic.

O varnosti pa itaq veste. Marsikdo se na urgenci znajde z odtrgano nogo pri gleznju zaradi neprimerne obutve. Strinjam pa se, da je to morda pri skuterju manj verjetno. Na Cagivi MITO pa precej bolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se superg NIKE tice, pa takole: Jest sem se dva mesca vozil z supergami ko me je prvic orenk opralo na motorju (100km+ po aprilskem dezju) Tega obcutka nikomur ne privoscim. Zeblo me je kot psa. Pa sem si sel kupit skornje. Btw moja punca si je v HeinGericke kupila zelo fajn motoristicne cevlje, ki zgledajo kot treking cevlji, pol-visoki za nekih 8000 SIT. Vsekakor so ojacitve v njih boljse kot nic.

O varnosti pa itaq veste. Marsikdo se na urgenci znajde z odtrgano nogo pri gleznju zaradi neprimerne obutve. Strinjam pa se, da je to morda pri skuterju manj verjetno. Na Cagivi MITO pa precej bolj.

Dave glede Nike superg sm se hecu. Mam doma motoristične škornje(dal okoli 52000sit, uporablu sem jih pa zraven kombinezona) sam z tem bi pa na skuterju mal pretiravu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za moto opremo si zapomn da ni nikol prevec denarja, ce kj kupujes.

Jst zdj ob vsakem slabem vremenu stokam kako me bolijo noge-revma(dobu sm jo ze pr 16ih!!), ko sem se vsak dan pozimi vozu z apn-om, oblecen v jeans. Uzitek je bil super, samo posledice so neizbezne..

Pazite na svoje zdravje

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok moja standardna oprema: (imam kamorkoli grem obicajno)

rokavice kevlar karbon (sicer nizjega ranga, ampak cisto zadovoljive)

ledvični pas

dobra jakna (ceprav ne motoristična)

pa obvezno cevlji cez glezne......

nolan celada visjega ranga....

aja pa uno sranje k je pr tenisu za švic brisat (das na zapestja, pa ti za rokavice ne piha :D )

nestandardna oprema: (takrt k grem izigravat.....)

kombinezon, motoristični škornji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se superg NIKE tice, pa takole: Jest sem se ...

Na Cagivi MITO pa precej bolj.

Dave glede Nike superg sm se hecu. Mam doma motoristične škornje(dal okoli 52000sit, uporablu sem jih pa zraven kombinezona) sam z tem bi pa na skuterju mal pretiravu.

Verjetno res. Ceprov a ves, ce pomislis, da gres lahko okrog 100 km/h, to ni bistveno pocasneje kot npr. moja potovalna hitrost.

Je pa cist res, da skornjev tut jest ne bi nosu na skuterju verjetno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strinjam pa se, da je to morda pri skuterju manj verjetno. Na Cagivi MITO pa precej bolj.

Bo trebalo razmisljat o nakupu kakih škornov ce bo Cagiva pod ritjo :hmm: :hmm: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam da vso to opremo ki jo imate, tudi uporabljate vsak dan na cesti.............

No jest je trenutn ne ker se ne vozim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam da vso to opremo ki jo imate, tudi uporabljate vsak dan na cesti............. :)

jo jo :naughty: sam mi do celotne opreme mankajo se hlace pa skornji. ko bom pa vse mev pa ne vrjamem da bom skos nosu use. jakno,rokavice,ledvicni pas pa ;elado itak skos skornje pa hlace pa ne bom gor dajov ce se bom sam mav okol pelov :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja uprema je res ful potrebna.

Sam doskrat se nardi to takrat ko je pizdarija da jo lih slučajno nimaš, pa jo čist zmer maš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja uprema je res ful potrebna.

Sam doskrat se nardi to takrat ko je pizdarija da jo lih slučajno nimaš, pa jo čist zmer maš!

edina možnost je ča daš uso opremo zmer gor pa tud če se sam do soseda peleš :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdele mal premišljujem da bom mogu jt zdj res mal po nakupih. Morm si ubavt en boljšo motoristično jakno in ene rokavice, pa tut čelada ni nevmem kaj. Nevem če naj zaupam čeladi ki je bla 3leta nazaj 25k?

Kje se bi dal ugodno in kvalitetno jakno in rokavice dobit v Lj?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

edina možnost je ča daš uso opremo zmer gor pa tud če se sam do soseda peleš :?

poznam velik folka k se je huje poškodval k so se sam pelal do trgovine, pa ma drugač vedno in povsot vse na sebi in so varni in previdni vozniki, tko da nikol neveš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se bi dal ugodno in kvalitetno jakno in rokavice dobit v Lj

Hm Tc-motoshop ma neke popuste, pa tud zlo lepe jakne prodajajo. Drgač pa Habat v šmartnem (tm k Jaka živi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdele mal premišljujem da bom mogu jt zdj res mal po nakupih. Morm si ubavt en boljšo motoristično jakno in ene rokavice, pa tut čelada ni nevmem kaj. Nevem če naj zaupam čeladi ki je bla 3leta nazaj 25k?

Kje se bi dal ugodno in kvalitetno jakno in rokavice dobit v Lj?

LP

kasno celado pa mas to? drgac je cela ql, dokler ti ne pade na tla/oz. ne pades in se prbijes z njo ob tla.. ker naslednjic se lahk sam razleti na prafaktorje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem zdej čist spremenil svoj pogled do opreme. Čelado obvezno gor pa če se peleš 100m. Rokavice, jakna to more bit. Ko fukneš, fukneš in takrat ti nič ne pomaga čelada pod zicom al pa na komolcu pa doma na obešalniku nevem kaka jakna pa poleg vsa oprema. Pa kaj če se ti kolegi smejijo pa če je zunaj vroče, malo boš švical samo boš vsaj varen in to je važno.

Me pa zanima glede čelade če je še dobra glede na to da me je rešila pri 3 padcih in je tudi mi že palda iz rok? Bi bil že potreben nakup nove?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem zdej čist spremenil svoj pogled do opreme. Čelado obvezno gor pa če se peleš 100m. Rokavice, jakna to more bit. Ko fukneš, fukneš in takrat ti nič ne pomaga čelada pod zicom al pa na komolcu pa doma na obešalniku nevem kaka jakna pa poleg vsa oprema. Pa kaj če se ti kolegi smejijo pa če je zunaj vroče, malo boš švical samo boš vsaj varen in to je važno.

Me pa zanima glede čelade če je še dobra glede na to da me je rešila pri 3 padcih in je tudi mi že palda iz rok? Bi bil že potreben nakup nove?

vsi priporočaju pri prvi poškodbi čelade nakup nove, tudi če ti pade iz rok 2cm od tal, ker naj bi steklena vlakna v čeladi počila in čelada naj ne bi bila več trdna :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me pa zanima glede čelade če je še dobra glede na to da me je rešila pri 3 padcih in je tudi mi že palda iz rok? Bi bil že potreben nakup nove?

Poglej pod Oprema temo čelade od A do Ž, pa če te kej zanima napiš tm pa ti bo gospod Kompare (Nolan čelade) odgovoru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem zdej čist spremenil svoj pogled do opreme. Čelado obvezno gor pa če se peleš 100m. Rokavice, jakna to more bit. Ko fukneš, fukneš in takrat ti nič ne pomaga čelada pod zicom al pa na komolcu pa doma na obešalniku nevem kaka jakna pa poleg vsa oprema. Pa kaj če se ti kolegi smejijo pa če je zunaj vroče, malo boš švical samo boš vsaj varen in to je važno.

Me pa zanima glede čelade če je še dobra glede na to da me je rešila pri 3 padcih in je tudi mi že palda iz rok? Bi bil že potreben nakup nove?

Tako se govori! :OK:

Sej men tut ni prijetno v enodelnem ledru se kuhat, ampak, ej, ko pades, ves zakaj si se matral. Pa sej, ko se vozis, te itak veter ohladi...

Celado pa kar zamenjat.

@NRG - Drugac pa imajo tudi v Pilkotu popuste.

Aja se to - statistika kaze, da se z motorjem najveckrat usujes ali imas nesreco v radiju 350 m okrog lastnega doma. Tako, da argument, da gres samo v trgovino in si zato itak varen, ne drzi najbolj (lahko se pa tut odselis :devil: :devil: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne zastopm zakaj je nekaterim tak napor celado gor dat ... sej ti to ubistvu uzame od 5-10 sec :hmm: al pa k se kksni tipi vozjo z celado pa jo ma obeseno na komovc, sej te to valda se bl ovirak ce jo mas na glav :wacko:

Men se je cudn brez celade se vozt ... pa tut varnga se ne pocutm. O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!