Skoči na vsebino

Procesor


Morpheus

Priporočene objave

Ola, vidim da maš probleme glede nakupa. Lej če nisi tako zahtevna, ti bo 2600 čist lepo mlel, pa še precej poceni je. Glede tistih 3100, se pa tut ne pozna zlo preveč, če niso kakšni špili vmes. Dobro je že res da je razlike 500 Mhz, sam to se pozna le 3-5% kar pa tut ni nevemkakšna razlika. če ti bo seveda uspelo zbrati več denarje, ti seveda pripoočam 3100, vendar se da živet tut z 2600. Lahko se tut oglasiš v comtronu v cityparku pa ti še kaj razložim (delam popoldne, med vikendi bol redko). Vprašaj po Danilo-tu, če boš že tam. Mogoče se bi dalo še kaj zmenit za kakšen skonto.

Sicer pa ti bolj priporočam Semprona kakor Celerona.

P.S. Sam imam celeron 300 Mhz (ja prow ste prebrali). Pa mi več ali manj vse dela, kar rabim. Igric ne igram, programe pa lahko pišem na njemu, pa na netu visim sem pa tja. pa mi vse dela. :kva2: :OK:

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

recimo da mam usposobljene prepričevalne sposobnosti tolko, da prepričam za 30k več...  no če mi pa rata, bom pa malo pr disku odvzela in kupla sempron 3100+ k ga mate vsi tko radi :)

Samo kratek medklic - jaz bi razliko raje kot v hitrejši procesor dal v več RAMa in/ali večji disk - v tem vrstnem redu.

Doma uporabljam Duron 700 star 4 leta in ker ne igram igric mi bo še nekaj časa dober - le disk je postal pretesen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce so te ze preprical v Sempron 3100+, ti jaz raje svetujem Athlon 64 2800+! Isti dnar vec muzke!

Sicer se pa 100% strinjam z Vruumm-om ... brez primerne "kolicine" RAM-a ti noben procesor na svetu ne bo koristil.

just my 2c

Popravljeno . Popravil TNT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede sempronov pa celeronov. Sempron je athlon xp prejšne generacije(tbred), celeron D je pa p4 prejšne generacije. Tko da če misleš ker je bolši je to sigurno sempron. Če pa še nisi siguren si poglej teste athlon xp vs p4.

Kar se pa sempronov tiče, če misliš kaj navijat je sempron 3100+ najbolša izbera ker se ga da navit bol kokr pa 64bit athlona in je s tem hitrejši. Poglej mal po googlu je blo velik napisanga o tem. Če pa ne misleš navijat je pa bolši athlon 2800+.

Zdej pa da še mal naslov te teme pokomenteram. Če je amd cenejši še ne pomeni da je slabši, pač imajo drugačno politiko vodenja podjetja (tud o tem je blo že preveč napisanga). In kako to da lahko amdjevi procesorji opravijo isto delo kot intlovi procesorji na precej manjših frekvencah! Amd je že hmalu po 1ghz procesorjih povedov da bo nehov z vojno mhzjev in da se bo posvetil kvaliteti procesorjem, kar jim je tud ratal. In še to, nekoč je veljalo da če igraš igrce kupi amd, če si resen pa vsekakor intla. Sam če pa pogledamo situacijo sedaj ko se je amd malo bolj uveljavil. 64bitni athloni pometajo s pentiumi na vseh področjih! Najzmoglivejši procesor za domačo uporabo ima amd, in tudi najcenejši procesor ima amd, ki pa naščije intlovega najcenejšega.

Sej ne zdej da sam pluvam po intlu, sam sem imev oba in sem tud zadevo zelooo preštuderov tko da kar vem kaj pišem. Ker procesor je pa komu najbolj ušeč je pa seveda odločitev posameznika.

Če čte pa mal sami študerat pa na tole stran malo poglejte: www.anandtech.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo kratek medklic - jaz bi razliko raje kot v hitrejši procesor dal v več RAMa in/ali večji disk - v tem vrstnem redu.

Doma uporabljam Duron 700 star 4 leta in ker ne igram igric mi bo še nekaj časa dober - le disk je postal pretesen...

glede na to da mam zdej doma Intel Pentium 2 300MHz, 4GB diska in 96MB spomina, mislm da bo karkol kupm supertruper mašina, pa tud da bo pr 80GB ostaju plac :) glede na to da ne morm za neomejeno dnarja zdej kupt mislm da če mi bo disk ratu pretesn, ga vedno lahko dokupm brez problemov, pa RAM tud, dočim je menjava procesorja mal bolj "zaj*****" opravilo... to je moje skromno mnenje... pa tud 512MB rama mislm da ni tko slabo...

tko da... skok iz 4GB na 80GB se mi zdi kar ogromn... pa itak je danes več al manj vse na CDjih... no tko da jst resno mislm da s tem ne bom mela problemov...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Devilish ... ti napis kaj mislis kupit (imas do sedaj izbrano) ... mi se bomo pa pametne potem delal! :grim

Sicer pa res ... 512MB je dovolj za normalno delo.

Se en komentar na Dolenca. Kar se tice primerjave AMD - Intel.

Ta trenutek so AMD-ji razred zase ravno na podrocju igrc. Na ostalih podrocjih sta si pa AMD in Intel bolj ali manj enakovredna, s tem da Intel se vedno prednjaci pri multimediji. V kratkem se bo mogoce tudi to spremenilo, s tem ko bo AMD svojim procesorjem dodal SSE3 nabor.

Imajo pa Intel-i se vedno eno veliko prednost in to je multitasking (seveda tisti procesorji, ki HT podpirajo). Z uvedbo dvoprocesorkih jedr ... bo tudi ta prednost verjetno zbledela, ce ne bodo ti procesorji predragi.

Na koncu pridemo pa vedno do istega zakljucka. Vse je odvisno od potreb uporabnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa res ... 512MB je dovolj za normalno delo.

čeprav ta podatek lahko dopolnimo z še bolj uporabnimi...npr a je 3200 ali manj...

pa ne gre za problem normalnega dela, ampak za to kaj ti bo trgovec dal v kišto....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če mi bo disk ratu pretesn, ga vedno lahko dokupm brez problemov, pa RAM tud, dočim je menjava procesorja mal bolj "zaj*****" opravilo... to je moje skromno mnenje...  pa tud 512MB rama mislm da ni tko slabo...

Nisi napisala, kakšno konfiguracijo kupuješ, zato sem napisal tisto prej. 512 M RAMa naj bi bilo dovolj, ampak: moj Duron uporablja SDR RAM, ki je OUT - in če ga bom hotel povečati, bodo težave (imam 320M). Tudi pri diskih prihajajo drugačna vodila in kar naenkrat ne bo več diskov s "prejšnjim" vodilom. Torej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede sempronov pa celeronov. Sempron je athlon xp prejšne generacije(tbred), celeron D je pa p4 prejšne generacije. Tko da če misleš ker je bolši je to sigurno sempron. Če pa še nisi siguren si poglej teste athlon xp vs p4.

Kar se pa sempronov tiče, če misliš kaj navijat je sempron 3100+ najbolša izbera ker se ga da navit bol kokr pa 64bit athlona in je s tem hitrejši. Poglej mal po googlu je blo velik napisanga o tem. Če pa ne misleš navijat je pa bolši athlon 2800+.

Pripoočam Celeron D. Za dobrega AMDja je treba dat boljši napajalnik in ventilator, pa se potem jebat s kompromisom med hlajenjem in glasnostjo... Celeron se ne greje tako zelo, zato ne rabi bolj kapacitativnega/dražjega/glasnejšega ventilatorja.

Price/performance je tukaj na strani Intela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SymRu, tle si pa falu po celi črti. Jedro tbred je blo narejeno glih iz tega namena da ima majhno porabo in se ne greje. Sem mev tale proc in je biv z hladilnikom k sem ga dobu zraven zmer tam nekje 35-40 stopinj, tko da se mi zdi to kar uredu .) . To da se amdji grejejo in veliko porabijo je bilo samo pri jedru thunderbird, sam sloves ostane :) . Vsekakor pa to ne velja za semprone. No sam moram rečt da tud tale celeron D ni tko švoh kokr so bli njegovi predhodniki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. miti o gretju amd-ja so brezvezni, ker ne držijo. Proc brez problema zdrži 70-80 stopinj v jedru, tak da temp okol 50 stopinj niso nek bavbav.

2. poleg slavnih megasrčkov se procesorji razlikujejo tut po frekvenci vodila za komunikacijo z NB in drugimi komponentami oz. FSB standard je 200 mhz. Drugo je velikost predpmnilnika v procu prvonivojski in drugonivojski, pa še tretjenivojski, če kerga zanima. Bil naj bi okol 512 za L1 pa 1mega za L2. nevem točno, poglejte mal u podatke pa primerjajte

3. ram naj laufa sinhrono s FSB-jem. Se pravi 200 FSB pripada ddr400 ram. Pa brez unih ECC oznak, ker so neuporabne pa nekoliko upočasnijo ram. Vsaj 512mb.

4. disk poleg velikosti je važna količina predpomnilnika 8mb za 80gb diske in obrati 7200rpm. to je itak standard, in se niti ne moreš preveč zmotit. Pri svojmu mlinčku ful pogrešam hitrejši disk. Mogoče ni zgrešena naložba SATA, RAID ali pa celo SCSI(a se sploh še prodaja) disk.

5. plata ki to vse podpira plus bonbončki, ki jih rabiš/ne rabiš firewire, usb(itak) soundstorm, dual bios, fleksibilen bios, raid, SATA, ...

6. napajalnik ki to vse poganja okol 400w mora bit dost.

7. optični pogoni, fajn je DVD +,- writer

8. tipkovnica, miš. odvisno za kaj rabiš in koliko rabiš. Tiha tipkovnica in optični mišak sta zakon.

9. monitor bolj važen kot vse skupaj gor našteto. Če so finance 15 al 17" LCD ali pa po želji. Spet gledat grazlike med njimi (odzivi čas za LCD, naravna

ločljivost, velikost pike...)

10. grafična kartica če ne igrate igric in niste 3d programerji, mate 15k za grafično še preveč. Gor ni meje .)

Mogu sem svoje povedat O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Kar se pa sempronov tiče, če misliš kaj navijat je sempron 3100+ najbolša izbera ker se ga da navit bol kokr pa 64bit athlona in je s tem hitrejši. Poglej mal po googlu je blo velik napisanga o tem. Če pa ne misleš navijat je pa bolši athlon 2800+.

...

... V kratkem se bo mogoce tudi to spremenilo, s tem ko bo AMD svojim procesorjem dodal SSE3 nabor.

....

čeprav ta podatek lahko dopolnimo z še bolj uporabnimi...npr a je 3200 ali manj...

...

... je treba dat boljši napajalnik in ventilator, pa se potem jebat s kompromisom med hlajenjem in glasnostjo...  ...

SymRu, tle si pa falu po celi črti. Jedro tbred je blo narejeno glih iz tega namena da ima majhno porabo in se ne greje. ...

1. miti o gretju amd-ja so brezvezni, ker ne držijo. Proc brez problema zdrži 70-80 stopinj v jedru, tak da temp okol 50 stopinj niso nek bavbav.

...

:blink: Ma jao kolk ste zakompliciral, kot tists: jst mam prov ti pa ne :naughty: :huh: :wacko:

Na tako vprarasanje je potrebno odgovorit popolnoma na "ne-racunalnisko-freak" nacin! B) O:-) :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

@Max: ja ne nism zahtevna... sej če bi mela neomejenost denarno, bi bla pr vsem skupi mal bolj :) sam za ta dnar k ga mam na razpolago lih eno malo sranje vn rata... zato pa upam da jih prepričam za kak tolar več... držte figice z mano :)

:grim Ojla devilish: poslush :blink: qaqo so wsi neki o nawiyanyu, pa pregrewanyu... :wacko:

Take stvari so ponavadi pogojene z garancijo in ce kaj ne dela pac odneses nazaj in ti morajo sistem usposobit! :naughty:

Sicer pa kakor jaz raumem (in mislim da mam prav B) ) da ti kupujes sestavljeno masino in nimas namena neki samostojno navijat :unsure: na visje frekvence :rolleyes: , ker takim tudi garancija ne pomaga! :unsure: :rolleyes:

Ne mors dost zgresit z AMDjem in ne z Intel-om :) :004

O:-) Sey, ce sm se pa zmotu me pa popraw :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo nov AMD prižgan durh 2 tedna. Brez pregrevanja sploh :D

Aja kljub temu da sodi kišta v visok cenovni razred (300k+), kaj čmo potrebe službe, sem se odločil za AMD. O razlogih mogoče kasneje.

Za domačo uporabo pač vzameš cenejše. V našem primeru je to AMD.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če je že kdo zapisal, ampak ena najpomembnejših stvari je MONITOR. Poznam kar nekaj primerkov, ki si kupijo novo kišto in nanjo priključijo osem let star monitor. A oči pa niso toliko vredne, da bi jim privoščil boljši monitor? Vsaj zame je hitrost procesorja med zadnjimi po prioriteti pri računalniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: Ma jao kolk ste zakompliciral, kot tists: jst mam prov ti pa ne :naughty:  :huh:  :wacko:

Na tako vprarasanje je potrebno odgovorit popolnoma na "ne-racunalnisko-freak" nacin! B)  O:-)  :grim

Vse je odvisno komu odgovarjas ... ce odgovarjas nekomu, ki nima blage veze odgovarjas preprosto ... kar tudi sem ... Ce pa odgovarjas nekomu, ki prikaze doloceno znanje pa mu odgovoris malo bolj tehnicno ... kar tudi sem .... Glede na to da ocitno ti beres zelo povrsno, tega ne opazis. Tko da tvoj komentar ni na mestu. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: Ma jao kolk ste zakompliciral...

...ampak res... vprašanje je blo sam Celeron D al Sempron...firma me je pač zanimala lih k se je celeron malo izboljšal... dobila pa tud odgovore od ne vem česa vse ne, do celga računalnika sestavljenga, z MIŠKO vred... ok no... :blink:

računalnik mam iTak že zbran... in verjamem da je glede na razpoložljiv dnar zadeva uredu sestavljena... sam tole me je še bodlo - firma procesorja...

Max: ne kupujem sestavljene kište - če sm prow razumela mam jst to za une zadeve po revijah - pač do trgovine bom šla in povedala kaj naj mi not zložjo - tko da bojo oni sestavli... glede navijanja pa... prejšnji je bil navit, tko da ni 2x za rečt da se tudi tokrat n bo z njim kej zgodilo...

KeC: cenovno Celeron D in Sempron sta tam tam... celeron celo malo manj - tko da mi AMD ne bi pršu v poštev :P ampak verjetno bo... .)

lp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če je že kdo zapisal, ampak ena najpomembnejših stvari je MONITOR. Poznam kar nekaj primerkov, ki si kupijo novo kišto in nanjo priključijo osem let star monitor. A oči pa niso toliko vredne, da bi jim privoščil boljši monitor? Vsaj zame je hitrost procesorja med zadnjimi po prioriteti pri računalniku.

to je pa čista resnica...sam sem imel 10 let star monitor na računalniku, pa sem komponente računalnika menjaval letno....r9600Pro je bil dan not pred kratkim, pa sem mislu da sem boga za jajca prijel...pred 8 dnevi pa dobil monitor, nov Lg Flatron T710Ph....in zadeva je :kva2:

prej je vse delalo na resoluciji 800X600...zdej pa je na 1024X768 in 85 Hz...zadeva je kot drug računalnik...grafika končno dela kot bi mogla...

za moje pojme je najbolj pomembna komponenta računalnika soliden monitor....vse kar je v škatli je sekundarno....

no pa še Amd Athlon Xp 2400+ (2000 Mhz) sem danes kupil, jutri pride...komaj čakam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom pa še jaz povedov,kaj se mi je pripetilo!

Ko se menjaval kišto sm se odločal med intel in amd!

No saj oba delata sam intel je bil mal dražji-no pa sem uzel tadražjega!

Predkratkim nekaj delam na rač. in ta mi kar na enkrat napiše,da se bo iz varnostnih razlogou ugasnu in se tud je! :blink:

Kaj z vraga pa je to se uprašam? Ga ponovno zalaufam in ta se spet ugasne! Ti šent! :angry:

Nato odprem pokrov in ugotovim,da mi je tisti plastični okvirček,ki drži hladilnik na prosesor poču! :blink:

Potem odpelem zadevo do kolega in ta mi tist okvir zamenja,nato provava in zadeva špila k nova!

Skratka,sedaj mi ni žal,da sem takrat odštel nekaj več,ker drugač bi najbrš zadišalo po sveže pečenem vezju!(mogoče se tud motim,ker amd-ja nimam)

LP Tato

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nato odprem pokrov in ugotovim,da mi je tisti plastični okvirček,ki drži hladilnik na prosesor poču! :blink: 

Potem odpelem zadevo do kolega in ta mi tist okvir zamenja,nato provava in zadeva špila k nova!

Skratka,sedaj mi ni žal,da sem takrat odštel nekaj več,ker drugač bi najbrš zadišalo po sveže pečenem vezju!(mogoče se tud motim,ker amd-ja nimam)

LP Tato

Zadevo lahko gledas tudi z drugega stalisca ... tolk vec dnara si dal potem pa se ti to zgodi - sklepam da si kupil box varianto. Nc, nc, nc ... :D

Sicer pa ze nekaj casa AMD-ji ne smrdijo. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tato brez skrbi, nic ne bi zadišalo :grrr Sam mam AMD-ja XP 1600 (1400) in mi je pred cca. dobrim letom crkno ventilator. In ker sem bil pac hudo pametn sem se odloco nardit poskus kaj se bo zgodilo. In se je zgodilo - NIC. Ko je procesor dosego temperaturo okoli 90 se je izklopo, pol sem dve minuti pocakal in spet je kako uro delal brez problema, posledic ni. Pol sem pa nardil en hec - kisto mam itak skoz odprto - en velik zunanji ventilator sem usmero na kisto in temperatura je se bolj padla kot pri hlajenju s procesorskim ventilatorjem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!