Skoči na vsebino

Procesor


Morpheus

Priporočene objave

A pol ma tud amd-jček temperaturno začito! :blink: Pol sm se pa mal ztmotu! Ampak men se zdi,da v preteklosti pa niso mel te zaščite-no vsaj tako mi je reku prodajalec pri katerem sem nabavu kišto! :hmm:

No mogoče me je mal nat....gnu! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmnja.... intel.... bi nabavu za fotra... pa asrock plato, 512 rama... pa ma da se lepo stabilno plazi.

Za karkol druzga... amd.

Po izkušnjah sodeč... se bolj grejejo intli... tudi LGA ipd.... OK, venti se bolj derejo, grejejo pa tut.

Trenutno imam bartona 2500 na 3200, pa ima zunanjo temperaturco 36,1 zdele... obremenjen pa okol 45. Mogoče mal še kle pripomore grafika (9800 SE@pro) z zalmanovim kulerčkom ki nima venta.

Na procu pa počiva TT Tower 112, vse skupaj je pa stlačeno v xaserja III.

Tko da... za igrice AMD, za windoze in manj zahtevne aplikacije intel.... za serverje pa tut.

Pa seveda daleč stran od via chipseta. So bolj jetra zadne cajte. Taprve verzije i915 tut. Da niti ne začenjam z abitkami pa asusi.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pol ma tud amd-jček temperaturno začito! :blink:  Pol sm se pa mal ztmotu! Ampak men se zdi,da v preteklosti pa niso mel te zaščite-no vsaj tako mi je reku prodajalec pri katerem sem nabavu kišto!  :hmm:

No mogoče me je mal nat....gnu!  :angry:

Procesorji sami po sebi nimajo temp zaščite, ampak jih ščiti plata in ko temp naraste čez eno mejo, se ugasne računalnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je pa tolk posebnega na njemu :huh:

Le to, da se manj greje(mobile) in zelo dobro se navija.

Tudi sam ga imam, nenavitega + poceni hladilnik in T je 32 idle in 42 pri full loadu ob skorajšni neslišnosti sistema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej nočlem glih tle pametovat sam podobno ko je s števci na motorju je tud z senzorji na platah. Lažejo!!! In eni kr dost, spet drugi minimalo, vsekakor pa vsi lažejo, tko da ne se tko zanašat na to. Recimo isti proc mi je kazov na eni plati 38C, na drugi k je bla pa mal bl kvalitetna je blo pa to 45C. Pa še odvisen je od vseh ostalih komponent v compu, tko da sta rezultata primerljiva če so vse komponente sistema enake in približno enaka temperatura prostora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ene plate podpirajo branje temp v jedru proca, druge majo pa samo socket senzor, ki manj oz. premalo kaže. Temp v jedru je okol 15C višja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

INTEL:

-ves čas deluje z nenajvišjo hitrostjo, ki jo procesor premore, zato se manj segreva in ima daljšo življenjsko dobo (predvsem pentium)

- nekatera programska oprema dela samo na intelih (zelo redka)

AMD:

- ves čas dela z najvišjo hitrostjo in se zato tudi veliko hitreje segreva (ima močnejši ventilator, vendar je še vseeno preslab) in zato ima krajšo življensjko dobo

- z AMDjem je veliko dela pri vzdrževanju (leto ali dve bo ql, potem pa :( )

- pri AMDjih sploh ni podana prava hitrost v MHz, če ima številka zadaj +

(npr.: AMD ATHLON 3200+ je v resnici približno 2900 MHz)

- od AMDja se ti splača nakup edino AMD 64bit, samo je zaenkrat še kar drag

SKLEP: INTEL!!!!!!!!!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- pri AMDjih sploh ni podana prava hitrost v MHz, če ima številka zadaj +

(npr.: AMD ATHLON 3200+ je v resnici približno 2900 MHz)

pa ti recimo približno veš zakaj je tako...al čš rečt da lažejo kupcem....

<_< :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vem, da so zdej že čist drugi cajti, ampak jaz mam še vedno taprvega AMD athlon 550 mhz (več kot 5 let) in morm rečt da dela ko urca! čist brez problemu! Zdej ne vem, lahko pa da so se v zadnjem času kej pokvarili na kvaliteti. :D

Popravljeno . Popravil Unknown
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!