Skoči na vsebino

Požrešna Slovenija


YZFgeorge

Priporočene objave

Pri ugotavljanju davčnega bremena je najpomembnejša razlika med celotnimi bruto stroški dela delodajalca in izplačano neto plačo delojemalca - gre za davčni primež (tax wedge), ki pove, kolikšen je skupni delež dohodnine, delojemalčevih prispevkov za socialno varnost, delodajalčevih prispevkov za socialno varnost in davka na izplačane plače v celotnih bruto stroških dela. Po podatkih GZS je leta 2002 davčni primež za samskega delavca s povprečno bruto plačo dosegal 48,2 odstotka bruto stroškov dela, kar pomeni, da je moralo podjetje kar 48,2 odstotka bruto stroškov dela nameniti državi v obliki dohodnine, delojemalčevih in delodajalčevih prispevkov za socialno varnost ter davka na izplačane plače, preostalih 51,8 odstotka pa je bilo namenjeno delavčevi neto plači.

pics%2Fcache_gr%2Fgraf_kovac1_193.1065542601.gif

Ob tem je treba spomniti na majsko analizo revije Forbes, ki je razkrila, da so v Sloveniji menedžerske plače že danes davčno najbolj obremenjene med vsemi državami na svetu. Forbesova analiza je pokazala, da dobi slovenski menedžer (ob predpostavljeni letni bruto plači 100 tisoč evrov) v celotnih bruto stroških podjetja le 33 odstotkov neto plače, medtem ko si država vzame preostalih 67 odstotkov prek neposrednih davkov in prispevkov .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in? Kot vidim po grafu, smo nekje v zlati sredini Evrope.

Kar se pa tiče manegerskih plač, je pa prav da od njih trgajo, saj so itak znano mnogo previsoke, sploh dokler, če sploh kdaj ne prispemo še s plačami v zlato sredino. Do takrat se mi pa zdi logično, da država veliko požre, tranzicija in majhna država pač!

Čeprav bi raje dobil vseh 100%.

Ne vem, zakaj bi zaradi tega Slovenijo šimfal? Je dovolj drugih večjih vzrokov. :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in? Kot vidim po grafu, smo nekje v zlati sredini Evrope.

Ne vem, zakaj bi zaradi tega Slovenijo šimfal? Je dovolj drugih večjih vzrokov. :angry:  :angry:

Horjo, če bi bile stvari tako enostavne.

Draga država, pomeni veliko nekonkurenčnost na trgu.

Svojčas je imela Švedska velike probleme s tem.

Sedaj je uspela ta procent kar precej znižati.

Nič ne rečem, če uspemo te voluharje futrat naj bo pač tako.

Ampak se bojim da dolgo ne bo šlo več tako.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in? Kot vidim po grafu, smo nekje v zlati sredini Evrope.

???

Kar se pa tiče manegerskih plač, je pa prav da od njih trgajo, saj so itak znano mnogo previsoke, sploh dokler, če sploh kdaj ne prispemo še s plačami v zlato sredino. Do takrat se mi pa zdi logično, da država veliko požre, tranzicija in majhna država pač!

Že že, prav da trgajo. A ne TOLIKO???? Pa dobro, preživel bi tudi to, če bi dobil za to kar dam cesarju tudi KAJ PAMETNEGA (primerno infrastrukturo, spodbude za razvoj podjetništva in podobno).

Tako pa je res za :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zlata sredina Evrope ??--a gledava isti graf??

Nimam nič proti pri pobiranju davkov bolj me moti to,da mi za ta denar države ničesar ne nudi. Sociala, zdravstvo,ki ga še doplačujem in to kar veliko (4700 na mesec) pa še takrat,ko kaj rabim grem privat, ker če mi nekaj fali rabim prec ne čez 6 mesecev kolikor je čakalna doba. Zahodne države imajo te stvari dosti bolj pošlihtane. Upam, da bomo počasi pricapljali v to smer čeprav se mi čedaljebolj zdi,da je vse ena velika tragikomedija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še neki o managerjih: Mislim, da je bilo lani na tv. Naši managerji v primerjavi z tujimi. Če se je do sedaj kaj spremenilo pa ne vem. V glavnem plače so primerljive z evropskimi s to razliko,da je % variabilnega deleža oz. plačilo na uspešnost pri nas mnogo manjši medtem,medtem ko je fiksni del pri nas zelo visok. Jest mislim tako, če je nekdo uspešen in rihta posel daj mu zaradi mene 1 000 000 eur na leto sam ne mi podpirat voluharjev, ki so nesposobni in cele dneve bluzijo kako bi oni to in ono pa se še usrat ne znajo sami.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Požrešna Slovenija...in Slovenci ste ponosni nanjo?

...jebiga... takšna al drugačna je zame edina in jaz sem :mellow: čeprav je ekonomija pa še kej druzga v k**** :unsure:

Popravljeno . Popravil -pero-
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZLATA SREDINA!!!!!!???????? yap, no.....kolikor vem, delamo v Sloveniji za državo do avgusta ( !!!!!), medtem ko ostale evropske države delajo za državo od aprila do maja ( izjema Nemčija, s katero se pa težko primerjamo na ostalih področjih)!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tko, da glede na to, kar nam nudi naša draga Slovenija......za .... :SS ...RES!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zahodne države imajo te stvari dosti bolj pošlihtane.

Nimajo. Vsaj tiste, ki jih jaz poznam ne. Tudi tam npr čakaš na operacijo, razen če si pripravljen razvezat mošnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In koliko naj bi znašal sprejemljiv, da ne napišem ravno pravi davčni primež?

16% kot Koreja Južna (predpostavljam), kjer se gredo državnega sužnjelastništva

ali Mehika, v kateri se nikakor ne bi hotel znajti kot povprečni prebivalec.

Menedžerske plače. Kaj so to menedžerji oziroma, kaj so šteli not? Če so to tudi direktorji državno monopolističnih tvrdk, kot so ELES, Energetika LJ, Banka Slovenije in podobne institucije, ki jim niti imena in števila ne vemo, potem je kar prav, da jim režejo.

Pa tudi onim drugim menedžerjem, vse dotlej, dokler ne bodo poskrbeli, da bodo tudi njihovi podrejeni (do zadnje snažilke) zaslužili vsaj evropsko primerljivo, če ne še kaj bolje.

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimajo. Vsaj tiste, ki jih jaz poznam ne. Tudi tam npr čakaš na operacijo, razen če si pripravljen razvezat mošnjo.

res je, zahodne države imajo zdravstvo za naše razmere precej slabše urejene....veliko več se plača za zdravila in tudi tako velikodušno jih dohtarji ne talajo kot pri nas......

....prav tako se godi socialnemu varstvu.....tako, da zaenkrat smo glede tega lahko srečni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pepe z dotatnim plačevanjem za zdravstvo je to pošlihtano.

Ja sej je napisal ... razen če si pripravljen razvezati mošnjo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebat ga! Kle se pozna naša majhnost. Ne zagovarjam nikogar, vendar če pogledamo z drugega zornega kota pa se da marsikaj razjasniti!

Da je naša država draga je delna krivda tudi naša fovšarija!

Primer Občine! Vsaka vas je že svoja občina! Kar pomeni župan, administracija, vozni parki ........

Potem približevanje evropi Vse te delegacije, ki hodijo po evropi in si ogledujejo evropski način dela - Verjemite to ni poceni. Potem razni opazovalci, ki se klatijo po evropi! Da o Veleposlaništvih niti ne govorimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In koliko naj bi znašal sprejemljiv, da ne napišem ravno pravi davčni primež?

16% kot Koreja Južna (predpostavljam), kjer se gredo državnega sužnjelastništva

ali Mehika, v kateri se nikakor ne bi hotel znajti kot povprečni prebivalec.

Kako pripravno si je iz seznama poiskat dve državi, ki ti omogočita še naprej živeti v miru. Je tako bolj udobno, če ne veš, da te odirajo.

Mi lahko poveš, zakaj si se zapičil v te dve državi, mirno pa spregledal države kot so N. Zelandija, Irska, Avstralija, Japonska, Islandija, Švica, V. Britanija........????

Menedžerske plače. Kaj so to menedžerji oziroma, kaj so šteli not?
Tukaj not so šteti vsi, ki imajo plačo nad 500ksit neto.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je pri nas zdravstvo in sociala boljš pošlihtana? -- S kom se primerjate? Verjetno se spominjate,ko je nemški fuzbaler (nisem čist ziher kdo rang ala Mateus) javno izrekel na tematiko brezposelnih v D ,, tudi jaz ne bi iskal službe če bi imel tako socialno podporo,,

Poleg tega pa, ker se tako radi zgledujemo po Skandinaviji poglejte si njihovo socialo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj kot sam procent je pomemben izplen od teh dajatev.

Ali drugače povedano :

če gre denar za širjenje birokracije, nepotrebne luksuzne avtomobile, fikuse, rezervne tajnice,.. ipd tedaj je stvar res fajn zavožena.

Če gre za formiranje "udarne konice" s katero bomo zgodbo o uspehu kronali, da bomo čez deset do dvajset let najbolj razvita država Evrope tedaj je stvar O.K.

Mislim pa, da bom prej zelenga psa videl, kot tako krono uspeha.

:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče kdo še ne ve, ampak mi smo potomci SFR Jugoslavije, kjer se je mnogo let vse drugače delalo

kar se Janezek..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roko na srce pri nas tudi nujne operacije naredijo zelo hitro pri kritični diagnozi si v enem tednu na operacijski mizi.

Vale pri nas razvezujem mošnjo vsak mesec na ta račun, če bom slučajno kaj rabila, pa ko rabim čakam. Drugje (recimo v razvitejših evropskih državah)je to kar pri nas dobiš (vzajemna+ prispevek delodajalca) vse vključeno v osnovno zdravstveno zavarovanje, ki ti ga plača delodajalec oz. ti je trgan od bruto. Kar pa ti plačuješ dodatno neki zavarovalnici oz. hiši z mesečno rento je pa že nadstandard. Enkrat je Keber govoril o temu tudi o spremembi zakona pa je šlo to v pozabo....

Sej ne vem če je tole kaj bolj razumljivo napisano sam upam da me razumete kaj vam hočem povedat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova Zelandija mora biti poceni, ker sicer nihče ne bi hotel biti tam. Usedi se na Novi Zelandiji na motor in se pelji. Nikamor drugam, zgolj po Novi Zelandiji bo šlo. Za kamorkoli drugam pa bo treba seči v denarnico za letalo ali za ladjo. Zato me NZ ne zanima.

Irska je močno podobna N. Zelandiji, le da je prvo kopno malo bližje.

Avstralija je dokaj blizu N.Zelandije in dokaj daleč od prve pametne kopnine, zato velja enako kot za N.Zelandijo.

Japonska, zakaj bi ljubil Japonsko, če pa japonskih motociklov ne?

Islandija, glej odstavek o N.Zelandiji.

Švica. Ne vem, nikoli v življenju ni v meni zatlela misel: šel bi živeti v Švico. Kam drugam da, Švica mi pa prav nikoli ni padla v glavo.

V.Britanija je zopet nekakšen otok, no sedaj ima vlak do Pariza.

Evo, odgovoril sem ti na vprašanje.

Ti pa, koliko naj bi bil ravno pravi davčni primež, nisi.

Aja, zakaj sem izbral ravno spodnji dve?

Zanalašč ;) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova Zelandija mora biti poceni, ker sicer nihče ne bi hotel biti tam. Usedi se na Novi Zelandiji na motor in se pelji. Nikamor drugam, zgolj po Novi Zelandiji bo šlo. Za kamorkoli drugam pa bo treba seči v denarnico za letalo ali za ladjo. Zato me NZ ne zanima.

Irska je močno podobna N. Zelandiji, le da je prvo kopno malo bližje.

Avstralija je dokaj blizu N.Zelandije in dokaj daleč od prve pametne kopnine, zato velja enako kot za N.Zelandijo.

Japonska, zakaj bi ljubil Japonsko, če pa japonskih motociklov ne?

Islandija, glej odstavek o N.Zelandiji.

Švica. Ne vem, nikoli v življenju ni v meni zatlela misel: šel bi živeti v Švico. Kam drugam da, Švica mi pa prav nikoli ni padla v glavo.

V.Britanija je zopet nekakšen otok, no sedaj ima vlak do Pariza.

Evo, odgovoril sem ti na vprašanje.

Ti pa, koliko naj bi bil ravno pravi davčni primež, nisi.

Aja, zakaj sem izbral ravno spodnji dve?

Zanalašč ;) :P

... a majo vse države kere si navedel ceste???...majo...torej...vse ceste vodijo v Rim

...kok bi šele bil omejen, če bi bla slovenija otok...matr maš srečo :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno sem trdil, da imam srečo, da sem tukaj, kjer sem. :)

Ni treba imeti 3 služb, kot je v USAju dokaj običajno, lačni pa tudi nismo, kot marsikjer drugje.

In motorje imamo lahko, kar takole, malo za zabavo. B)

Sicer pa, po pravilu berača z malho, če bi bila SLO otok, bi prav gotovo trdil, jaz namreč, da ni lepšega, kot je živeti na takem otoku. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina, pri nas ti zdravstvene ustanove ne morejo nuditi nadstandarda, ker ga nimajo ... kar se pa našega dodatnega zavarovanja tiče, pa ge ne moreš enačit s tujim, ker je pri nas to čisto obično osnovno zavarovanje, ki se mu samo reče "dodatno" ... kar se pa mošnje tiče, pa ti v tujini ne bi bilo dovolj razvezati mošnje za borih 4.700 SIT na mesec, če bi želela "pravo" dodatno zavarovanje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!