Skoči na vsebino

Požrešna Slovenija


YZFgeorge

Priporočene objave

@YZFgeorge in @Dave Mislim ne morm vrjeti kaj berem od vaju VTF - Brez zamere Vendar kako lahko državljanstvo in nacionalnost mečeta v isti koš!

Prosim citiraj, ko nekaj komentiraš, ker ne vem, na kaj se tvoja izjava nanaša.

Vedno sem bil ponosen na to da sem slovenc, kljub fovšariji in zateglosti imamo tudi dobre lastnosti, ki pa se jih redko spomnimo
Osveži mi spomin in navedi nekaj dobrih lastnosti.

Ne počutim se pripaden ničemur......niti rodni grudi, niti narodu. Če bi imel priložnost oditi, bi bila samo ena zavora, ki bi me držala doma - družina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Đorđ ti si cel smeh ... imeti priložnost ... :lol1: ... priložnost si sam nardiš al pa jo zapraviš ... tako da ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

George nekaj dobrih lastnosti ali lepih stvari v Sloveniji:........... edino kar ti lahko naštejem je tvoja družina, vsega ostalega pač ne vidiš.

Oditi drugam? Ja, zakaj pa ne? Ne bi bil ne prvi, ne zadnji. Slovenci smo razsuti po celem svetu. Pa večina izseljencev se rada vrača, ali vsaj spominja Slovenije. Zakaj le? Ko se nečemu odpoveš ali izgubiš, komaj spoznaš, kaj si imel, kaj si imel lepega...

Pa ta debata je :topic:

Ostajam pri tem, da so dajatve od plač previsoke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne počutim se pripaden ničemur......niti rodni grudi, niti narodu. Če bi imel priložnost oditi, bi bila samo ena zavora, ki bi me držala doma - družina.

Đorđ, nisi edini :angry: !

Daj Vale, ne seri, slovencelni smo tam kjer smo, ker se vsi grebemo kao neke priložnosti naredit :SS

"Samo, da mi je boljš kot sosedu, pa tut če sva oba v k**cu", a ne :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Halo ... če ti nekje ne paše greš stran ... vsaj js tako naredim ... zato tudi grem kmalu z Obale, ker mi pač tu ni všeč ... če mi ne bi blo všeč v SLO bi pa šla kam drugam ... in če nekdo tolko trpi nekje je osel, da tam še vztraja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@YZFgeorge in @Dave Mislim ne morm vrjeti kaj berem od vaju VTF - Brez zamere Vendar kako lahko državljanstvo in nacionalnost mečeta v isti koš! Vedno sem bil ponosen na to da sem slovenc, kljub fovšariji in zateglosti imamo tudi dobre lastnosti, ki pa se jih redko spomnimo(lažje kritizirati kot hvaliti) kar se pa tiče državljanstva je pa druga zgodba!

No ce se enkrat povsem natancno opredelim moje pisanje.

1. Strinjam se z Dzordzom, da so davki visoki in da so morda prevec pavsalno razporejeni. Kar sem tudi napisal - da se v nekaterih pogledih cisto strinjam. moj stavek je bil, dobesedno, Kot si videl imam tudi sam v tej stvari podobno stalisce kot ti. Pri cemer (morda za razliko od tebe, mislim, da gre v temi kjer govorimo o previsokih davkih, za previsoke davke in da imam v taki temi relevantno stalisce pac na tako temo in da ko napisem, da imam podobno stalisce s tem mislim da imam podobno stalisce povezano z obdavcitvijo in ne z razplajanjem lososov, naprimer). Obenem se s svojim stavkom nanasam na svoj prejsnji post, kjer jasno napisem, da so morda davki previsoki in se tako ocitno strinjam z YZFom, ki napise nekaj podobnega na malo drugacen nacin. v tej tocki se ne vidim nobenega povezovanja nacionalnosti in drzavljanstva

2. Ce malo logicno pogledava:

1. YZF je del mnozice z imenom Slovenci.

2. Ce pripisuje neko lastnost mnozici jo pripisuje tudi sebi.

3. njegov stavek "Ali ste Slovenci ponosni", lingvisticno ni pravilen, ker je YZF del mnozice Slovenci in

4. bi zato moral po doloceni lastnosti sprasevat tudi sebe.

5. stavek bi se pravilno glasil "Ali smo Slovenci ponosni"

A zdej razumes? Do te tocke tudi se ne vidim nobenega mesanja nacionalnosti in drzavljanstva. Zaenkrat imam samo mnozico, ki jo sicer imenujemo "Slovenci", lahko bi pa bila imenovana tudi "Koruznik" ali "Rdeci Kapnikar". Logicno sklepam da je YZF del te mnozice, ker kaze njene atribute (i.e. Rojen v Sloveniji, govori Slovensko, zivi v Sloveniji), kar morda ni popoln dokaz, zato sem njegovo pripadnost mnozici tudi preveril z vprasanjem, ce je v njej. ergo Sej si Slovenec, ne?. Ko je to potrdil, sem ga opozoril na lingvisticno napako in povedal, da lahko drugi pripadniki te mnozice to razumejo, kot da on ne verjame, da je v tej mnozici, kljub temu, da defacto je. To lahko v tej konkretni mnozici povzroci val obsojanja, ker mnogi posamezniki v tej mnozici verjamejo, da je to dobra mnozica kljub svojim napakam (ki pa so resnici na ljubo v vsaki tako veliki mnozici, vprasanje je seveda samo katere izmed njih se nahajajo v tej) in da posamezniki, ki so v njej ne bi smeli navidezno izstopati iz nje, vendar vseeno obrzati bonusov, ki jih ponuja (npr. imam slovensko druzino, otroke ki se solajo v slovenskih solah, imam slovensko sluzbo, vozim se po slovenskih cestah itd). Tudi tu ne vidim nobenega mesanja pojma drzavljanstva in nacionalnosti.

Menim, da je YZF namenoma postavil podnaslov na nacin kot ga je, ker je racunal na to, da se bo kdo kregal z njim na natancno isti nacin kot to pocnes ti. Na to sem opozoril v svojem postu - torej da mislim, da provocira, vendar provokacija ni povezana z bitjo teme, ki pa je previsoki davki.

Upam da sem bil dovolj jasen. Sej se mi kar upira, da moram razlagat neko tako ocitno logicno verigo, ker verjamem, da si jo sposoben dojet tudi sam, brez mojega nabijanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ja najlažje je indiferentno oditi vstran. Pa saj ni finta v trplenju (no, včasih res malo trpi želodec :wacko: ), mislim, da je bolj ustrezna beseda od te razočaranje. Dajte malo razmislit, kaj so tiste vrednote, ki pri slovencelnih kaj štejejo, so to morda znanje (NE STOPNJA IZOBRAZBE, KI SI JO NEKDO Z ZMOGLIVO RITJO PRIBORI, DA BI POSTAL TO IN TO), razgledanost, kumunikativnost, kultura, dostopnost za vse... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...morda...

škodoželjnost

foušija

lezenje u rit

pripadat nečemu večjemu

fobičnost na vse živo (in mrtvo=preveč za naštevat)

...etc...etc...etc...

verjetnost da ste v našetem kje mene uočil je zgolj naklučje...osebe in le njih lastnosti so iz dežele na sončni strani alp... B)

men so pa musliji všeč :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ja najlažje je indiferentno oditi vstran. Pa saj ni finta v trplenju (no, včasih res malo trpi želodec :wacko: ), mislim, da je bolj ustrezna beseda od te razočaranje. Dajte malo razmislit, kaj so tiste vrednote, ki pri slovencelnih kaj štejejo, so to morda znanje (NE STOPNJA IZOBRAZBE, KI SI JO NEKDO Z ZMOGLIVO RITJO PRIBORI, DA BI POSTAL TO IN TO), razgledanost, kumunikativnost, kultura, dostopnost za vse... :?

Vedno grem stran, če mi nekaj zelo zelo nervira ... ker pač si želim ta svoj life urediti tako, da sem v njem vsaj takrat, ko si vzamem čas zase, srečna in to mi zaenkrat uspeva ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja - saj mamo demokracijo - čist prav mate

po enačbi

demokracija = vsakemu se j*** dokler je njegova rit polna

demokracija : -e ž () 1. politična ureditev z vladavino večine, ki varuje osebne in politične pravice vseh državljanov :friend2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vsaki deželi je nekaj odvečnega - to so njeni prebivalci ...

Škratek,

to je pa zelo podobno moji definiciji SLO

"Slovenija je kraaasna dežela, ki ima samo eno fatalno napako:

OKUŽENA JE S SLOVENCELJNI"

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikjer nisem napisal da nisem Slovenec. Tako kot nisem napisal, da sem na to ponosen. Namreč nimam dobrega razloga da bi bil.

na to se nanaša moj post YZFgeorg!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ce se enkrat povsem natancno opredelim moje pisanje..........................

................................ brez mojega nabijanja.

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Dave-a predlagam za uradnega sestavljalca

govorov za politike vseh sort..

dejmoDavedejmoDavedejmoDavepress

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ce se enkrat povsem natancno opredelim moje pisanje ...

Žal ni bil moj namen razburjati kogarkoli! Se ti pa vseeno zahvaljujem za razlago.

Popravljeno . Popravil bobek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

država, ki je draga, je razsipna

to pomeni, da imajo poleg zaposlenih, od nje koristi tudi njihovi sorodniki, prijatelji, znanci, komaj še znanci, njih znanci

država, ki ni razsipna, ravna kot dober gospodar, pazi na odlive, kontrolira zaposlene, med katerimi nastane večja konkurenčnost zaradi oteženega razvoja posameznika, prijatelji odpadejo

kaj je bolje?

PS. zaenkrat smo še v 1. definiciji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kanaaaaaaaaada zmer vabi ... kako so pred leti begunce iz Bosne kupovali... :(

Samo nima smisla _bežati_, ker ko človek enkrat zbeži, lahko beži večno... Je pač tako, da je treba samo malenkost več truda vložiti v to, da si ustvarimo pozitivno bivanjsko klimo.... Dobre ljudi za prijatelje in frende pa se najde tudi v Sloveniji... in dobre bejbe tud ... in kaj za delat tud ... in kak fajn moped tud ...

Kar se davkov tiče - komur je preveč velik odtegljaj davkov in za zdravstvo od plače lahko mnogi samo čestitajo, saj ta človek vsaj ima službo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

jaz se spomnim enga zelo modrega izreka (avtor: stric od mojega ata), ki je rekel:

"Nikoli ne zasluzis tolk velik, da bi ne mogel vsega zapravit in nikoli ne zasluzis tako mal, da ne bi mogel se kaj prisparat. "

Mislim, da sem povedal vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To o ne dovolj bogatosti za kupovanje cenene robe je izjavil dovolj bogat človek, ki si lahko privošči nakup primerno ovrednotene kakovostne robe. Tisti, ki toliko pod palcem pač nima, se zadovolji tudi s ceneno robo, pa morda zato vsake toliko kaj popravi ali pa zalepi.

Je včasih vrzel med ceneno in kakovostno robo prevelika, da bi si jo lahko privoščil.

Po mojem je kateri od Bentleyjev kakovostno in cenovno primerno usklajen in Megane glede na svojo kakovost prav gotovo precenjen.

Vendar, ni treba ugibati, kaj vozim. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz se spomnim enga zelo modrega izreka (avtor: stric od mojega ata), ki je rekel:

"Nikoli ne zasluzis tolk velik, da bi ne mogel vsega zapravit in nikoli ne zasluzis tako mal, da ne bi mogel se kaj prisparat. "

Mislim, da sem povedal vse.

No, v svojih najhujših cajtih, ki jih ne bi rada dala več skozi sem bla tri mesece brez plače (ker je delodajalec ni dal) ... plačati sem morala 50.000 najemnine za stanovanje + stroške in mal neki čez dan pojest ... le kako, da se nisem pri tem spomnila še mal prišparat :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za to kar ti voziš (BRRRM)....hm ker pregovor naj uporabim.??...

aha ,,Ko imajo norci denar imajo kramarji sejem,,

Sam hecam se, ne me resno jemat nimam nič proti bmw, res ne,.... sam dons je tak dan...

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Vale, si pač bolj razsipne sorte, verjetno ti je to zapisano v zvezdah, če ti kljub ugodnim razmeram ni uspelo ničesar privarčevati, takrat, brez plače. :P

Ubogi Mario :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!