Skoči na vsebino

Vw Sharan 1.9 Tdi


master7

Priporočene objave

Glede črne barve ti ne morem nič napisati, ker nimam izkušenj z njo. Naš družinski avtobus je bele barve. :P

Ker so družinski proračuni v družinah, katerih priimki se ravno ne prično na R(ockefeller), rahlo omejeni, smo bili šparovni in nismo trgovcu v roke tiščali še dodatnih 4000 DEM za močnejši motor tako, da imamo 1,9 TDI z 95 konji (nekaj takega se mi zdi, zagotovo pa vem, da jih nima 110). Pa tudi nismo kupovali športno poskočnega avtomobila, temveč zanesljivi družinski avtobus. Zato mu v kakšen klanec, če je polno naložen (polna naloženost v družinskih standardih pomeni več kot tisto, kar predvidi proizvajalec) zna zmanjkati sape.

Končna hitrost je po prospektu 162 km/h (za našega) in res kazalček na števcu noče kaj dlje kot 170 kim/h.

Pospešek OK. Pred njim sem imel sharana I z 2.0 l bencinkim motorjem. Dieselski vsekakor nima boljšega pospeška, daje pa zaradi navora boljši občutek pri speljevanju in sem z dieselskim mnogo bolj zadovoljen, kot z bencinskim. Če hočeš biti prvi od semaforja, potem ali kupi kak drugi avto ali pa sharana z VR6 (puno papca, puno se kvari presssss).

Servisi na 15000 km po VWjevih standardih in cenah tam nekje med 30000 in 40000 tolarji po servisu (saj glavnina cene je itak olje).

Okvar ne pri prvem in ne pri drugem nič.

Vozilce spodobno opremljeno in s 7 sedeži in mi biti zadovoljni z njim.

Še poraba:

če vozim po lokalnih cestah in če sem še nežen, kar pomeni predvidevanje zaviranja in zato zaviranje z motorjem in nato pravočasno počasno pospeševanje (ker ima vgrajen potovalni računalnik, kateri presenetljivo natančno kaže porabo goriva, se z načini vožnje včasih igram) potem pridem s povprečno porabo na 5,5 do 6 l/100 km, če smo pa na avtocesti in ga v šesti prestavi vrtimo na hitrost tam nekje okoli 150 km/h, potem hoče za 100 km tam nekje okoli 9 l.

Sedaj ima 47000 km in povprečno porabo čez vse 7,5 l/100 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, moram prijaviti eno okvaro. :huh:

Pri tem, drugem, je crknilo stikalo zavorne luči.

2500 tolarjev stikalo

2000 tolarjev delo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Všeč mi je tudi avtonomija. :)

Če pri točenju goriva s polnilno ročko pritisneš na gumbek na zgornjem delu loka polnilne odprtine, potem vanj s pazljivim točenjem naliješ za preko 1000 km dieselskega smradu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!