Skoči na vsebino

E-bančništvo pri naših bankah


Priporočene objave

Sem ravno v procesu odločanja med različnimi ponudniki bančnih storitev preko interneta in me zanima, kakšne so vaše izkušnje z rešitvami e-bančništva pri nas. Sploh uporabljate to in če, katero banko ste izbrali.

Za katero banko se vam zdi, da ima poslovanje preko interneta dobro urejeno in tudi varno? Se sploh splača poslovati preko interneta? Kakšni so ponavadi postopki? ...

Trenutno sem glede na videne demostracije najbolj navdušen nad Banko Koper in Novo KBM, ki imata za nas študente tudi določene ugodnosti.

Delite vaše izkušnje in nasvete z mano. :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem presedlal od NKBM na SKB banko.

Je relativno blizu mene ena mala poslovalnica.......uslužbenci prijazni, nikoli gužve. Zraven sem dobil tudi brezplačno internet bančništvo (čeprav nisem vzel študentskega računa).

Vglavnem.....od NKBM sem šel zato, ker sem namesto študentskega računa želel popolnoma običajni račun, preko katerega bi imel kasneje plačo in vse poslovanje. Kljub temu, da sem pričel plačevati za vodenje računa, sem imel manj "ugodnosti" (plačevanje z kartico, dovoljeno negativno stanje...) kot drugi študentje z brezplačnim študentskim računom.

Vse to na SKB ni bil problem. Prisluhnili so mi in zadevo uredili. Dobesedno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno elektronsko bančništvo je dalo piko na i za menjavo banke. Presedlal sem iz NLB na SKB !

Pri NLB sem lahko plačeval račune samo do 19.30 ure.... :? :blink:

Res je tudi, da sem na pregledu poslovanja šele opazil, kakšne neke čudne preknjižbe delajo:

mam trajnik npr.10ksit, pa so mi ga trgal, pa dal nazaj pa spet trgal i tako par puta !!! :angry: :? :doze: Zbrka u iber :angry: :angry: :angry: :BUA:

SKB: živo nasprotje, prideš z izpiskom, rečeš da hočeš isti limit, wap in elektronsko poslovanje,...

NI BLEMA !!! :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Abanet od Abanke.

Zakaj?

Ker sem že od nekdaj pri Abanki (v starih časih so delodajalci določali, kje bomo plačo dobili).

Zaenkrat brez težav.

Dela 24 ur/dan.

Poberejo mi 100 tolarjev/mesec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem še poizkusil omenjenega bančništva....bom pa verjetno kmalu začel razmišljat v tej smeri...verjetno k koperski banki....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se odločate, kateri banki se boste zaupali, pazite tudi na tole:

prej ali slej se bo zgodilo, da nam bodo bančniki začeli zaračunavati provizijo tudi za dvigovanje gotovine preko bankomatov. Obstajala bo verjetno edino izjema za dvige na bankomatih, ki so v lasti/oskrbi dotične banke.

Zato se ne vežite preveč na lokalne bankice, ki nimajo poslovalnic širom po SLO, ker je potem jasno, da tudi bankomatov nimajo po vsej državi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat sem pri NLB in bom verjetno tam tudi ostal, kljub nenormalnim razmeram, ki trenutno vladajo pri elektronskem poslovanju znjimi. Uporabljam tako Klik kot Mobo, in sem bil z njima do prehoda na OR popolnoma zadovoljen, zdaj pa mi gre prekinjeno poslovanje s temi orodji močno na živce. Ostal bom, ker imam preveč stvari sklenjenih pri njih in se mi odkrito povedano ne da ukvarjati s prenosom vsega tega. Zagotovo bi mi pobralo vsaj dva ali tri dni tekanja gor dol.

Me pa zanima izkušnja tistih, ki so že prestopili, kako je s prenosom trajnikov in na primer sklenjene stanovanjske sheme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stanovanjske sheme ne moreš prenašati. Tam, kjer si jo sklenil, tam moraš ostati.

Vendar pobeg iz banke ni ovira.

Iz nove banke lahko narediš trajnik, da ti polni shemo, ali jo pa polniš sam (z gotovinskimi pologi ali pa z nakazili)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A Banka

- Abanet deluje tako kot mora

- prestop s TR na TRR ni bil težaven

- online pomoč glede abaneta tudi dokaj hitra

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me pa zanima izkušnja tistih, ki so že prestopili, ....

Jaz sem odprl še en rezidentni račun pri drugi banki.

Sedaj ko imam težave na NLB prenakažem skoraj ves denar na SKB in tam preko SKB neta normalno poslujem.

Košta me prenos 30 SIT in to je vse.

Ko se bodo razmere izboljšale bom pa zopet glavnino poslov preko NLB - se mi zdi da se stvari že izboljšujejo.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako kot Lucky,

sicer so pa ravno včeraj spet omogočili poslovanje s Klikom 24/7 ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem še poizkusil omenjenega bančništva....bom pa verjetno kmalu začel razmišljat v tej smeri...verjetno k koperski banki....

In zakaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako kot Lucky,

sicer so pa ravno včeraj spet omogočili poslovanje s Klikom 24/7 ... B)

Ditto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam Abanet in klik. Sem nekako bolj zadovoljen s klikom, ceprav ima Abanet kaksno stvar bolje narejeno.

Drugace pa komaj cakam da na NLBju pridejo k sebi. Teli dvojni racuni pa nepregleden izpis prometa mi gre ze pocasi na ... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri celjski banki - KLIK. Deluje zadovoljivo, bolje kot NLB-KLIK, čeprav gre za enako spletno aplikacijo je poslovanje v ozadju popolnoma ločeno (dva različna bančna sistema).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri celjski banki - KLIK. Deluje zadovoljivo, bolje kot NLB-KLIK, čeprav gre za enako spletno aplikacijo je poslovanje v ozadju popolnoma ločeno (dva različna bančna sistema).

Tako ali tako so vse slovenske banke na "isti" aplikaciji... Halcom & Co...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako ali tako so vse slovenske banke na "isti" aplikaciji... Halcom & Co...

Jebeš Klik, Pro Klik in Pro Klik Plus, če so nesposobni v Halcomu zamenjat osnovo, slike plačilnih obrazcov (Razen položnice) In to vdelati v avtomatsko posodobitev, ki jo ima program.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam SKB banko in nimam pripomb skb-net dobila brezplačno, se mi zdi, da so najboljugodni za kakšne vezave, kredit za avto itd. in tudi za prestop iz druge banke k njim je enostaven--se naročiš na uro in vse oni pošlihtajo.

Glede zaračunavanja bankomatov --- a jih niso uvedli zato,da bodo zmanjšali vrste na okencih? Po moje tega ne bo.

No zdej pa dost reklame

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdej pa dost reklame

NKBM je zakon, pa pika ! :OK:

Tvoj svetovalec v denarnih zadevah !

Čisti računi, dobri prijatelji ! Tvoj denar, tvoja banka !

jebite me, gazite me, vaša sam ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole sem nasel na halcomovi strani. Se pravi, da nlb uporablja od Zaslona in Halcoma.

BTW, Zaslon je pred parimi leti kupil Hermes, sedaj pa se mi zdi, da so ga "ugasnili"

Lp,

post-21-1065778777.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!