Skoči na vsebino

Odvetniki-angeli Varuhi...


kekec III

Priporočene objave

Nam odvetniki pomagajo pri uveljavljanju pravic ali zgolj pri

metanju denarja v koš in uničevanju naših pravnih možnosti?

So vredni zaupanja ali pa je njihov imidž zgrajen zgolj na njihovem nazivu (izraz advokat izhaja iz latinske besede "advocare" = poklicati na pomoč)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za odvetnike ne vem kaj bi ti odgovoril.

Za pravnike ki furajo notariat, pa mislim, da tja nosimo denar dobimo pa nič takega, kar ne bi gimnazijski maturant znal počet.

:angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nam odvetniki pomagajo pri uveljavljanju pravic ali zgolj pri metanju denarja v koš ..

moj = 1A

z veseljem sem mu plačal stroške, ki so bili velikoooo manjši od denarja, katerega brez njega nikoli ne bi videl - spljoh če upoštevamo, da je 90% denarja prišlo nazaj od toženih strank

je pa dejstvo, da sem imel pa z nekim šepavim odvetnikom pred 10 leti hudooo q**čeve izkušnje, saj je mene in celo pravdo prodal za nekaj sto mark podkupnine nasprotne stranke

ys mislim, da so odvetniki taki kot vsi mi:

eni dobri

drugi slabi

eni pošteni

drugi lopovi

enim je več do dobrega imena

drugim pa do tega, da se pojavljajo kot medijske zvezde..

najslabše kar lahko naredi človek zase, pa je da uletiš kar k enemu odvetniku, ne da bi prej poskrbel za priporočila, mnenja...

drugo pa je :

bejž od odvetnika, ki mu je več do tega da ga snema TV, kot do uspeha vna sodišču

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bejž od odvetnika, ki mu je več do tega da ga snema TV, kot do uspeha vna sodišču

že že, ampak niso vsi enaki...... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nam odvetniki pomagajo pri uveljavljanju pravic ali zgolj pri

metanju denarja v koš in uničevanju naših pravnih možnosti?

So vredni zaupanja ali pa je njihov imidž zgrajen zgolj na njihovem nazivu (izraz advokat izhaja iz latinske besede "advocare" = poklicati na pomoč)?

TROLL!!

PS: Temo sem prestavil v kr neki, ker se mi zdi, da bo dosegla zgolj in samo tole:

1. Odvetniki med nami bojo mal uzaljeni, ampak se bojo delal da niso

2. Vsi ostali bodo rekli, da so odvetniki prasice, razen tistih, ki so jim odvetniki pred kratkim prav prisli, ki bodo rekli, da je to odvisno od odvetnika, ampak da nasplosno so pa lahko dobri al pa slabi, taku kut skatla cukulade.

3. Tema se bo razvlekla v neskoncnost in eni bodo zaceli zaliti druge.

Kekec, sej nisi zares upal, da bos dobil kaksen konkreten odgovor na tvojo cisto provokacijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[Kekec, sej nisi zares upal, da bos dobil kaksen konkreten odgovor na tvojo cisto provokacijo?

Dave-prestar sem,da bi si delal iluzije.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Nekemu francoskemu sodniku grozi suspenz, ker je med sklepno besedo odvetnikov v sodni dvorani masturbiral.

Kot so sporočili iz kabineta francoskega pravosodnega ministra Dominiquea Perbena, je minister zadevo preučil in zagovarja kaznovanje sodnika. Kot e poročal francoski časnik La Charente libre, se je incident zgodil v kraju Angouleme. Po izjavah več prič je sodnik v dvorani sredi sklepne besede dvignil haljo, odpel hlače in se samozadovoljil. Minister Perben je že imenoval posebno sodniško komisijo, ki naj bi kolega suspendirala. Kaj je sodnika sicer vzburilo, pa agencija AFP ne navaja. (STA/dpa) :ph34r:

Pa naj še kdo reče, da so naši sodniki zanič. Oni mastrubirajo vsaj na samem, takrat ko sodbe pišejo. Vsaj nekateri, saj njihove sodbe izgledajo tako, kot, da bi se nekdo fajn olajšal na list papirja.... :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor boljš k odvetniku kot pa k poravnava ali odškodnina d.o.o., ki se na vsak način poravnajo (četudi za manjši znesek), saj potem dobijo svoj procent. Brez poravnave pač ne dobijo svojega deleža.

Pri odvetniku pa seveda ni tako, saj lahko dela zgolj v korist stranke: stranki pove, ali je ponujeni znesek s strani zavarovalnice ugoden, odloči pa se sama stranka. Če znesek ni ugoden --> tožba z vsemi obrestmi vred, ki se jih lahko nabere zelo veliko (izvrstno naložen denar). Me prav zanima, koliko ljudi gre v tožbo po obisku "poslovalnice" poravnava d.o.o. ... Najbrž samo tisti katerim zavarovalnica noče priznati nič, ker je sporen že sam temelj zahtevka in ne zgolj višina odškodnine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor boljš k odvetniku kot pa k poravnava ali odškodnina d.o.o.

sem vidu reklamo....so pa inovativni in z veliko domišljije...procentov pa veliko dobijo da si lahko tako reklamo privoščijo....tudi odvetništvo je biznis...ekonomski biznis... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, reklamirati se odv. ne smejo, tako da trenutno poravnava in podobni poberejo vse nevedneže in njihove procente.

Če bi pri odv. dobili 1.000.000,00 SIT, vzame ti pa 15% --> ti ostane še vedno 850.000,00 SIT.

Pri poravnavi in podobnih se baje giblje okoli 7-10%, dobis pa recimo 800.000,00 SIT --> minus se vsaj 50.000,00 SIT, nakar ti ostane 100.000 SIT manj.

Ni pa trik v temu, trik je, ce se ne poravnas in imas izvrstno nalozen denar (zakonita zamudna obr. mera je priblizno 4x visja kot bancna dolgorocna OM). Potem se pa se obresti obrestujejo in ce se ti tri milijonska odšk. izplača šele po 10 letih pristaneš nekje na 18.000.000,00 SIT odškodnine. Hehe, če se ne motim je to še vedno boljši donos kot je bil pri Mercatorjevih delnicah v 10-letnem obdobju oziroma vsaj primerljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So dobri, so slabi, imajo slabe dneve, imajo dobre dneve, nekoga raje, drugega manj, vsekakor pa vseh odvetnikov ne gre metati v isti koš ... tako kot to nekateri počnejo z motoristi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hočemo, da kura nekaj napiše v tej debati.. ona je študentka pravne fakultete v ljubljani :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dave-prestar sem,da bi si delal iluzije.....

... in vem, da:

- so dušni pastirji, ki namesto "dajte no malo v pušico" rečejo "je treba malo stroške spisa založit",

- se solidarnostno pokrivajo med sabo, ker branijo ferajn,

- "piz ...jo" na Odškodnine d.o.o., ker se sami ne smejo direktno reklamirat,

- ....

So pa tudi čisto cool primerki. Samo malo jih je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- "piz ...jo" na Odškodnine d.o.o., ker se sami ne smejo direktno reklamirat,

Zato pa delajo vratolomije po sodiščih ali pri preprečevanju/pospeševanju prodajanja pivovarn in podobnih stvorov, da le pridejo za 1/2 minute v tv dnevnik.

Odvetništvo, obrt pač, kot drugi poklici, le da se nam, neodvetnikom, zdi blazno donosna, ker ne štejemo vseh po pisarnah, na sodiščih in v avtomobilih odsedenih ur, ko pač ne moreš biti na motorciklu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za odvetnike ne vem kaj bi ti odgovoril.

Za pravnike ki furajo notariat, pa mislim, da tja nosimo denar dobimo pa nič takega, kar ne bi gimnazijski maturant znal počet.

:angry:

Napaka.........za štemplat je zadost en razred osnovne šole!!!!!

BTW........odvetniki......na prste ene roke so tisti,ki ti hočejo pomagati.........ostalo je vse DENAR. :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.........ostalo je vse DENAR. :xx:

Itaq. In eno osnovnih pravil, po katerih se ravna svet, pravi:

Moralno nedopustno je dovoliti naivnežem, da obdržijo svoj denar. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koga briga če želijo pomagati ali ne in zakaj je to sploh važno?

Vse kar je važno je, ali nekdo dobro opravlja svoj posel ali ne. To je edino merilo. Dobre namere me ne zanimajo.

Odvetniki pa niso Karitas in prav je tako (so bolj kot Rdeči križ hehe)...

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!