Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

torej naj bi po sredini zdržala dlje kot navadna Q?

To še ne pomeni da je po sredini trša, amak da ima robove mehkejše....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...al neki takšnega. Podobno kot navadna PP in 2CT pri katerih so robovi 20% mehkejši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima če bi bila dobra prva guma dunlop arrowmax gt501.

mislim jo imet večino časa za po cesti in kdaj kakšen obisk racelanda. bi zdržala raceland?

aja motor je pa aprilia rs 125 :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi kdo tuki vedu povedat zakaj se prodajajo iste gume pod različnimi oznakami in tudi različnimi cenami ? Konkretno iščem nove gume za GTR-a 1400.

Tako npr vidim da za zadnjo dimenzijo Metzeler ponuja 3 različne pnevmatike modela Z6, nekatere imajo oznako Z6 E, Z6 U, ... kot dopolnilo so potem navedeni določeni motorji za katere naj bi bila določena guma.

Kaj je torej s tem ? Ali je biti potrebno pozoren tudi na ta detalj, ali je to pač šeena marketing poteza, da določeni kupci dajo za "isto" gumo malo več denarja ?

Hvala

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi kdo tuki vedu povedat zakaj se prodajajo iste gume pod različnimi oznakami in tudi različnimi cenami ? Konkretno iščem nove gume za GTR-a 1400.

Tako npr vidim da za zadnjo dimenzijo Metzeler ponuja 3 različne pnevmatike modela Z6, nekatere imajo oznako Z6 E, Z6 U, ... kot dopolnilo so potem navedeni določeni motorji za katere naj bi bila določena guma.

Kaj je torej s tem ? Ali je biti potrebno pozoren tudi na ta detalj, ali je to pač šeena marketing poteza, da določeni kupci dajo za "isto" gumo malo več denarja ?

Hvala

LP

največja dovoljena obremenitev?

mogoče trdota zmesi?

mister google bo vse razkril

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trdota karkase gume, npr za težje motorje z obilico navora je bolje, da je le ta trša...kolikor vidim imaš bandita 1200, priporočal bi ti tršo različico. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dive, si bil spet v cubusu na piru ne :hmm: saj je napisal da išče gume za gtr 1400

Mi ni ratalo do cubusa pridet, sem se bal taplavih :whistle::drunk:

Očitno nisem dobro prebral, ampak tako za bandita kot za gtr 1400 pride v poštev trda karkasa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 - da zamenja gumo in objavi prispevek o svoji novi izkušnji

14 - da delijo podobne izkušnje in tudi povedo, da bi se jo dalo zamenjati tudi drugače

7 - da opozorijo na nevarnosti pri menjavi

27 - da izpostavijo slovnične napake

53 - da preklinjajo in ozmerjajo te, ki iščejo slovnične napake

41 - da popravijo slovnične napake v prispevkih "napadalci-popravljalcev"

6 - da povejo, da je pravilni izraz pneumatika

2 - ki delata v tem poslu in povesta da je "pneumatika" čisto nekaj drugega

17 - vsevedežev, ki so že bili pri vulkanizerju in povedo, da guma čisto v redu izraz

109 - da povedo, da ta odsek foruma ni namenjen gumam in da naj preselijo temo v pravilen odsek

209 - da zahtevajo, da udeleženci prenehajo o isti temi pisati v 3 različnih odsekih foruma

111 - da opozorijo na to, da vsi uporabljamo gume in je zato takšna tema upravičena

306 - da povejo katera metoda menjanja je najboljša, katera znamka je boljša od katere, in katera znamka je zanič

27 - da objavijo povezave do različnih tipov gum

14 - da povedo, da so bile povezave nedelujoče in objavijo popravljene

33 - da citirajo nekaj objav in dodajo, "jaz tudi"

14 - da citirajo te slednje in dopišejo "jast tud"

12 - da jih pove, da ne bodo več sodelovali na forumu zaradi gumarske afere

4 - da predlagajo, da se napiše FAQ o gumah

28 - da vprašajo, kaj za vraga FAQ sploh je

5 - da vprašajo "a nismo o tem govorili pred kratkim ?"

148 - da povedo, da najprej poguglaj o gumah predno kaj objaviš

1 - da čez pol leta začne vse to še enkrat . . . .

in še 692 - ki to temo berejo iz čistega dolgčasa ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....a ti je tečno mal :P

ne, sam uscal sm se, ko sm vidu, da je Altermann to na facebooku napisu ...

aja, zgornje je odgovor na vprašanje "Koliko forumašev je potrebno, da nekdo zamenja gumo na motorju?" :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj kolega ima eno vprašnje! Za to vprašanje se ni hotel registrirati na motosvet ker ga pač samo to zanima in je prosil mene, če vas lahko prašam eno vprašanje! Zanima ga sledeče: Kakšne so kaj gume, kako se obnesejo... Zanima ga pa za znamko gume Bridgestone vozi pa Hondo CBR 1000RR Firebalde "2005"! Za odgovore se vnaprej zhavljujem in zahvaljuje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in Bridgestone ima v ponudbi za motorje samo ene gume, zato bo res veliko folka lahko odgovorilo na to vprašanje.. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi ni ratalo do cubusa pridet, sem se bal taplavih :whistle::drunk:

Očitno nisem dobro prebral, ampak tako za bandita kot za gtr 1400 pride v poštev trda karkasa.

No da resnično nebo kakšnega dvoma, iščem gume za GTR-a 1400 !

Pa če sedaj še malo drugače vprašam. Po odzivih sodeč, tiste "dopolnilne" črke torej označujejo trdoto karkase ?

Pa ste v praksi vsi pozorni na take "dopolnilne" oznake ? Kakšne bi lahko bile morebitne posledice, če nebi montiral "prave" pnevmatike ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da resnično nebo kakšnega dvoma, iščem gume za GTR-a 1400 !

Pa če sedaj še malo drugače vprašam. Po odzivih sodeč, tiste "dopolnilne" črke torej označujejo trdoto karkase ?

Pa ste v praksi vsi pozorni na take "dopolnilne" oznake ? Kakšne bi lahko bile morebitne posledice, če nebi montiral "prave" pnevmatike ?

Odgovore na taka vprašanja, pa tudi, kaj pomenijo tiste 'črke', zagotovo dobiš pri vsakem dobro usposobljenem moto vulkanizerju. Recimo pri Širniku v Radljah ... ;) Tam ti bodo gume celo PRODALI in ZMONTIRALI! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in Bridgestone ima v ponudbi za motorje samo ene gume, zato bo res veliko folka lahko odgovorilo na to vprašanje.. :whistle:

Ja njega to zanima splošno katere priporočate in kakšne izkušnje imate z gumami Bridgestone! On je meni rekel da to je samo tok za informacijo, da potem se bo pa že odločil!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja njega to zanima splošno katere priporočate in kakšne izkušnje imate z gumami Bridgestone! On je meni rekel da to je samo tok za informacijo, da potem se bo pa že odločil!

pol se nej pa kr odloč a ne :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno pripombo dam na tist Juretov problem... Morda je problem nastal zaradi različne trdote zmesi. Zavedat se je treba, da v fabrki ne zmešajo dvakrat iste zmesi, posledično pa lahko trdota precej varira pri takih malih serijah... Pri minimotu konkretno odstopajo mehkejše pnevnatike +/- 6 ShA, pri trših modelih namenjenih renti +/- 3 ShA...

Sem pred leti že videl primer, ko je na Hondi CB750 možakar vedno delal vsaj 10000 kilometrov z zadnjo Metzeler ME 88, kar naenkrat pa je nabasal zadnjo gumo, s katero je naredil celo manj kot 3000 kilometrov, pa je bila po sredini ploščata, pa je imel vedno enak slog vožnje, kolo je stalo naravnost...

Kva a mislš da un busanc za mešalcm kar tko mal od oka ˝saje˝ strese. Majo to do grama natančno določeno kolk se notr strese, itak je vse avtomatizirano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je ze kdo mogoce pogledal tudi v teme, ki so odprte za dolocene znamke gum ? samo tako informativno se vpletam v potek nabijanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem bila pri širniku in na poti tja sem bila 99% da vzamem roadsmartke...

Domov pa prišla z Z6 :worship:

Roadsmartke so bile tukaj večkrat pohvaljene, pa novejša guma je...in ugodnejša.... pa sem rekla dejmo probat.

Z6 pa je itak preverjeno dobra guma, ki so jo hvalili predvsem tisti, katerih mnenja ful cenim. Edino cena, pa to, da je guma "starejša" je bil tisti minus.

Skratka, širnik mi je povedal par dejstev, nakoncu pa mi še zdilal Z6 za enako ceno kot roadsmart... pa dej... :worship::worship::worship:

ni blo več sploh pomislekov...

Za nazaj lahko rečem samo, da se mi je smejal za znoret :yea1:

V primerjavi s prejšnimi BT57 in dunlop 208.... jst lahko rečem samo, da se ta guma dobesedno uleže v ovinek, tko lepo gre da jasno, razlika kot dan pa noč.

ful stabilna guma, pri prejšnih mi je na dolgih zalivkah tako delalo :wacko:

Za širnika pa lahko rečem samo kapo dol... :worship: še pridemo.

Ps: Ob prvem vprašanju o dunlopu, ga je širnik primerjal z drugorazrednimi avtomobili :lol:

Popravljeno . Popravil lejcek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V primerjavi s prejšnimi BT57 in dunlop 208.... jst lahko rečem samo, da se ta guma dobesedno uleže v ovinek, tko lepo gre da jasno, razlika kot dan pa noč.

ful stabilna guma, pri prejšnih mi je na dolgih zalivkah tako delalo :wacko:

Hehehe, sj ne moreš primerjat nove Z6 z "kamen" gumo BT57 in prastaro 208 :P

No glavno da hepi:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem bila pri širniku in na poti tja sem bila 99% da vzamem roadsmartke...

Domov pa prišla z Z6 :worship:

Roadsmartke so bile tukaj večkrat pohvaljene, pa novejša guma je...in ugodnejša.... pa sem rekla dejmo probat.

Z6 pa je itak preverjeno dobra guma, ki so jo hvalili predvsem tisti, katerih mnenja ful cenim. Edino cena, pa to, da je guma "starejša" je bil tisti minus.

Skratka, širnik mi je povedal par dejstev, nakoncu pa mi še zdilal Z6 za enako ceno kot roadsmart... pa dej... :worship::worship::worship:

ni blo več sploh pomislekov...

Za nazaj lahko rečem samo, da se mi je smejal za znoret :yea1:

V primerjavi s prejšnimi BT57 in dunlop 208.... jst lahko rečem samo, da se ta guma dobesedno uleže v ovinek, tko lepo gre da jasno, razlika kot dan pa noč.

ful stabilna guma, pri prejšnih mi je na dolgih zalivkah tako delalo :wacko:

Za širnika pa lahko rečem samo kapo dol... :worship: še pridemo.

Ps: Ob prvem vprašanju o dunlopu, ga je širnik primerjal z drugorazrednimi avtomobili :lol:

No, samo da si zadovoljna :)

Je pa tale razlika med prejšnjimi in zdejšnjimi gumami posledica tega, da so te gume nove in lepo oblikovane in ne čudno znucane kot prejšnje. Upam stavit, da bi bil na novih Dunlopkah občutek isti :)

Me pa čudi, da iz ust Širnika pride ven izjava o Dunlopu kot drugorazrednih gumah. Konec koncev so Dunlopke široko preverjen in preizkušen proizvod, s katerim je veliko motoristov zelo zadovoljnih. Vsaj kar se tiče relativno športnih gum, glede ostalih ne bi vedel, ker nimam izkušenj. Poleg tega pa je Dunlop tisti, ki npr zmaguje in postavlja rekorde na Grobniku, tako da ravno drugorazredne gume ravno niso.. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa tale razlika med prejšnjimi in zdejšnjimi gumami posledica tega, da so te gume nove in lepo oblikovane in ne čudno znucane kot prejšnje. Upam stavit, da bi bil na novih Dunlopkah občutek isti :)

Me pa čudi, da iz ust Širnika pride ven izjava o Dunlopu kot drugorazrednih gumah. Konec koncev so Dunlopke široko preverjen in preizkušen proizvod, s katerim je veliko motoristov zelo zadovoljnih. Vsaj kar se tiče relativno športnih gum, glede ostalih ne bi vedel, ker nimam izkušenj. Poleg tega pa je Dunlop tisti, ki npr zmaguje in postavlja rekorde na Grobniku, tako da ravno drugorazredne gume ravno niso.. :rolleyes:

1. Hec da se tako lepo pelje sedaj je samo v tem, da so gume nove in je njihova naležna ploskev precej lepše oblikovana kot pa je po nekaj 1000km! Meni je še na vsakem mopedu, ko sem dal nove gume gor (Continental na Zephyja, Metzeler na BMW GS, Dunlop na tega SVja, Pirelli na starega SVja...) vedno bil točn tako super fajni občutek. Kako je guma dobra se pa itak ne pokaže v prvih 50km, saj je še nagnt ravno orenk ne smeš ker je še zaščitni sloj - za naravnost bojo pa menda vse fajn ne :) (malo hecamo, je pa blizu tega)

2. Glede Dunlopa sem tudi sam presenečen, če ni slučajno mel Širnik tiho idejo, da se počase znebi teh starih Z6 gum in zato prodajal prazno slamo. Testi namreč kažejo drugo zgodbo.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!