Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Dobr si jo nažgal! Ali je videla kaj piste?

Ne. Nimam mopeda niti priblizno primernega za na pisto.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa nekaj zanima. A približno enako hitro obrabite prednjo in zadnjo gumo. Jaz sicer ne delam prav veliko kilometrov letno in sem lani nabavil Dunlop Qualifier, vendar sem po cca 4.000 kilometrih menjal le zadnjo, saj je bila prednja v kar dobrem stanju. Trenutno gre prednja bolj proti koncu, zadnja pa bo tudi kmalu na indikatorjih. Nisem kakšen divjak, po avtocesti se peljem bolj redko, z mesta ga ne nažigam tako, da bi pometal z zadnjim koncem, rad se pa zapeljem na meni bližnjo hribovsko cesto s kratkimi in počasnimi ovinki, kjer gre včasih rahlo bolj na ostro (šele letos sem prvič prišel do kolena). Res je, da ima trovaljnik kar dosti navora, vendar še zdaleč ni tako agresiven kot kakšen V2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih mi je prednja zdržala cca 2 zadnji. Sedaj, s tem stilom vožnje, ki ga imam, menjam zmeraj komplet. Tako da, jst bi na tvojem mestu sedaj menjal komplet.

Ni ga lepšega občutka, kot ko je novi komplet gor :D

Popravljeno . Popravil Frips
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih mi je prednja zdržala cca 2 zadnji. Sedaj, s tem stilom vožnje, ki ga imam, menjam zmeraj komplet. Tako da, jst bi na tvojem mestu sedaj menjal komplet.

Ni ga lepšega občutka, kot ko je novi komplet gor :D

Seveda bom menjal cel komplet. Če bo na koncu sezone "ostalo" še kaj zadnje gume, jo bom šel brez slabe vesti zradirat. Itak bom dal gor ST gume, ker SS gume ne porabim do roba, tako da ostane par milimetrov "pussyštrajfa".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se še niste naučili,da samo superkorza nekaj šteje?!

Sicer pa ja,vedno mi rata uničit obe hkrati istočasno. Vse športne se peljejo odlično,kaj odlično,briljantno,le nekatere drugo življensko dobo malce 'štrajkajo' in vse nad 3000km je iluzija.

Pa počasi vozite,ker hitro ne znate. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj gor tisto gumo, ki ti odgovarja,na kateri se dobro počutiš,ji zaupaš...kolk mm ostane ni pomembno.

mojemu stilu vožnje bolj ustreza sport touring guma, ampak na sportsmart, ki je bolj sport guma je pa toliko bolj siguren občutek in samo vedenje da ima guma še veliko rezerve je vredno nekoliko manjše kilometrine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..slike..pa da vidimo gumo, potem se bo lažje pogovarjat o tem:D

No, pa sm še jst učer mal pofotkal.. Slike narejene po dveh rundah gor pa dol na ridah.

Zadaj GP Racer D209 Medium ene 4500km se mi zdi (prej kakšen več kot manj), Spredaj GP Racer D211 Medium cca 1000km

Ajde, nekaj kilometrov je tudi na račun AC, ker sem šel parkrat v LJ pa nazaj in tam mi jo je tudi malo skurlo po sredini, sploh ker jo pumpam okoli 2.5 bara in ne 2.9 (pač meni boljši filing). Pa tudi pri pospeševanjih jo ne šparam pretirano (ajde, ne nažigam pri vsakem speljevanju), ampak kljub temu se zadeva tudi v prvi in drugi večkrat zavrti proti rdečemu kar pomeni, da mora guma kar fajn poskrbet, da se vseh 150 konjičev prenese na cesto.. In nenazadnje se je tudi že pokadilo mal z nje na parkingu ko sem enmu kazal kako se burnout dela, seveda minimalno.

Kakorkoli že, tudi če odštejem cca 800km avtoceste, je obraba več kot super, sploh upoštevajoč, da se letos razen 2x na morje, praktično nisem vozil drugje kot po Rakitni in Ridah, ter na relaciji tja in nazaj.

Stil vožnje (športno, vendar v mejah normale, kar pomeni da mi nagnit ni noben problem, ampak gledam da ni opletanja ravno zadka pri pospeševanju iz zavojev):

post-1190-001926800 1284418498_thumb.jpg

Obraba:

post-1190-068963300 1284418516_thumb.jpgpost-1190-068135000 1284418525_thumb.jpg

post-1190-003041800 1284418541_thumb.jpgpost-1190-056923000 1284418551_thumb.jpg

Skratka pričakujem ene 6k km iz nje potem pa raje dol, da ne bodo policaji komplicirali. In če pogledam nazaj, mislim da razen s tem da bi tiste kilometre na AC odvozil nekje po ovinkih, ne bi bil po cesti sposoben hitreje fentat te gume. Razen s samomorilskimi nagnjenji. Še boljšo kilometrino je s temi GP Racer delal forumaš P182 na CBR1000RR. Če se prav spomnim se je menil okoli 8k km.. Pa ne mislit, da se fant ne pelje. No, saj tisti, ki ga poznate itak veste :)

Ni mi torej jasno kako rata enim fentat gume u 3k km ali celo manj.. Ne vem zdej.. Al so zadnje tri GP Racer gume ki sem jih imel iz kakšne posebno vzdržljive serije, al sem jst čisti penzioner proti vsem ostalim, al morš bit pa res prava kamikaza, da gumo tako hitro fentaš :hmm:

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi torej jasno kako rata enim fentat gume u 3k km ali celo manj.. Ne vem zdej.. Al so zadnje tri GP Racer gume ki sem jih imel iz kakšne posebno vzdržljive serije, al sem jst čisti penzioner proti vsem ostalim, al morš bit pa res prava kamikaza, da gumo tako hitro fentaš :hmm:

moja D211 Gp racer M ima 1800 km pa jo je pol manj kot tvoje..

pismu..res mi ni jasno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ŽIJO Jast imam DUNLOP GP211 racer in se na cesti takoj segreje.Motor gre dobro v bremzanju odpiranju iz ovinka itd.. Lahko odpreš veliko prej ven iz ovinka kot s kako drugo gumo.Seveda to je moje mnenje :OK: :OK:

L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, moja D211 GP Racer zadnja medium pa zgleda po 1000 km ceste in 170 km Grobnika tako. Se mi ne zdi pretirato požrta.

ekonomija in uživancija optimirani:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimajo me izkušnje tistih ki po cesti vozit gume dunlop d211 gp racer, katero zmes priporočate, kako hitro se guma segreje in kako je motor z njo vozen?

Hej. Jaz vozim spredaj soft zadaj medium. No, segrejejo se dovolj hitro, oprijema je na cesti dovolj, edino na zalivkah in belih črtah je ZELO občutljiva! Sem pa bil z drugimi gumami na splošno bolj zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Demon a Metzeler k3 so dobre gume?

Meni osebno so zaenkrat najbolje služile od vseh. Samo ne razumet narobe, slabih gum v ten rangu dejansko ni, se pa razlikujejo v določenih detajlih, niansah pri vodljivosti, obrabi, gripu, držanju smeri, natančnosti, mirnosti,... Meni je najbolj odgovarjala prav K3. :worship:

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno so zaenkrat najbolje služile od vseh. Samo ne razumet narobe, slabih gum v ten rangu dejansko ni, se pa razlikujejo v določenih detajlih, niansah pri vodljivosti, obrabi, gripu, držanju smeri, natančnosti, mirnosti,... Meni je najbolj odgovarjala prav K3. :worship:

No to sem slišal od par ljudi zato me zanima,da so ful dobre.Bom morau provati drugič,ko bom menjal. :OK:

L.P. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!