Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

1. Tole bi moral napisati v temo ''Gume-pnevmatika''. Malo pobrskaj nižje dol.

4. Če še vedno ne bo v redu, reklamiraj gumo, je bilo kar nekaj pritožb ravno pri Sportsmart, da trese sem in tja kakšna.

drži se teh dveh navodil..

gumo menjat..je res kar nekaj pritožb..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No metzeler se je odoločil, da končno popravi kdo je uradni dealer za slovenijo( oz taglavni ) :closedeyes:

In to je? :?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mašina ima novo obutev. Čez zimo je itak bil namen menjati gume, želja je bila Dunlopke z belim robom. Sem klical enih par prodajalcev, povsod isti odgovor ''težko bo, črne ja, z belim robom težko. Treba čakati kak mesec, enega para se ne splača naročati. Pa še dimenzija zadnje gume je takšna, da jo ima malo motorjev...'' V ponedeljek pa skoraj brez upanja kontaktiram Širnika, drudi dan sledi mail da lahko dobim, danes pa so že gor. Kaj naj rečem, še en zadovoljen kupec. Vsekakor je pridobil moje zaupanje, ne hodijo zastonj od vsepovsod k njemu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkušnje z pnevmatikami Bridgestone BT 003 racing street, kolikšen je pritisk v pnevmatikah. spredaj-zadaj:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkušnje z pnevmatikami Bridgestone BT 003 racing street, kolikšen je pritisk v pnevmatikah. spredaj-zadaj:yea1:

2,4 spredaj pa 2,6 zadaj pa bo uredu za to gumo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Zanima me katera guma bi bila dobra za veliko kilometrov ampak da ima dober oprijem za občasno "divjanje" čez ovinke ter za spodobno vožnjo po marofu. Torej guma katera zdrži vsaj 8000km ter ima dober oprijem. Dimenzije: 120/70/17 ter 160/60/17

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Zanima me katera guma bi bila dobra za veliko kilometrov ampak da ima dober oprijem za občasno "divjanje" čez ovinke ter za spodobno vožnjo po marofu. Torej guma katera zdrži vsaj 8000km ter ima dober oprijem. Dimenzije: 120/70/17 ter 160/60/17

Hvala!

Ni to malo optimistično vprašanje? "Vsaj" 8000 km bi rad naredil + še po Marofu bi vozil  :rolleyes:

Ne verjamem, da boš našel takšno gumo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni to malo optimistično vprašanje? "Vsaj" 8000 km bi rad naredil + še po Marofu bi vozil :rolleyes:

Ne verjamem, da boš našel takšno gumo.

ta marof je mišlen le občasno.

Razmišljal sem o gumi roadsmart. Sem tip za dalše fure in ne za preseravanje po ridah gor in dol tako da nebi rad menjal gume vsak mesec ker letos v 7ih mesecih sem imel mesečno povprečje cirka 3400km.

Popravljeno . Popravil yourfriend11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta marof je mišlen le občasno.

Razmišljal sem o gumi roadsmart

Roadsmart ni primerna niti za "občasen" Marof.

Potemtakem raje SportSmart. Samo 8000km bo verjetno težka. Meni je zadnjo gumo čisto pobralo tam pri 5000-6000km in to samo na cesti, nobene piste vmes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta marof je mišlen le občasno.

Razmišljal sem o gumi roadsmart. Sem tip za dalše fure in ne za preseravanje po ridah gor in dol tako da nebi rad menjal gume vsak mesec ker letos v 7ih mesecih sem imel mesečno povprečje cirka 3400km.

Za šprtne dneve pozabi na roadsmart.Je škoda motorja.Ne reskiraj in vzami boljšo gumo pa čeprav bo manj zdržala.Bo vsaj ceu motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za šprtne dneve pozabi na roadsmart.Je škoda motorja.Ne reskiraj in vzami boljšo gumo pa čeprav bo manj zdržala.Bo vsaj ceu motor.

zgleda da bo tko še najbl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GP Racer 209 Medium čez 5500 km po cesti, od tega kar nekaj tiščanja po Ridah in Rakitni ter nato še 1 cel dan in še malo drugega na Marofu. Na koncu, ko so bili indikatorji že čist zabrisani je že precej drsela, ampak visokih 1.15 je vseeno šlo okoli kroga, kar je za gumo k je naredila skoraj 6000km odlično. S kakšnim bolšim pilotom bi šlo verjetno tudi hitreje, ampak sem se raje nehal igrat dokler je bil motor še cel. :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roadsmart ni primerna niti za "občasen" Marof.

Potemtakem raje SportSmart. Samo 8000km bo verjetno težka. Meni je zadnjo gumo čisto pobralo tam pri 5000-6000km in to samo na cesti, nobene piste vmes.

Ej sori, sam če mu pa Sportsmart ne zdrži 8000km in še kak Marof na 125ki, pol pa ne vem. Sej ma samo 15 konj. Toliko jih ima povprečen 600tak pri 3000 obratih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni to malo optimistično vprašanje? "Vsaj" 8000 km bi rad naredil + še po Marofu bi vozil :rolleyes:

Ne verjamem, da boš našel takšno gumo.

Zakaj že?..Meni je PP in M3 zdržala 8- 9k (do indikatorjev) in ja, tudi Marof je bil vmes ene 2-3x, pa mam 150hp pod ritjo..

Pobje...treba znat vozit,ne sam nažigat po ravnini :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej sori, sam če mu pa Sportsmart ne zdrži 8000km in še kak Marof na 125ki, pol pa ne vem. Sej ma samo 15 konj. Toliko jih ima povprečen 600tak pri 3000 obratih.

to si pa mal narobe razumel.

Počasi bom menjal motor za xj6 pa me zanima kakšne gume bi bilo najbolje namestiti. Rad bi pa vzdržljivo gumo,...

Popravljeno . Popravil yourfriend11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj že?..Meni je PP in M3 zdržala 8- 9k (do indikatorjev) in ja, tudi Marof je bil vmes ene 2-3x, pa mam 150hp pod ritjo..

Pobje...treba znat vozit,ne sam nažigat po ravnini :P

Ja meni je SportSmart pobralo tudi po robah  - celo prej kot po sredini.  :angry: Na ravninah "šparam" gumo...

Popravljeno . Popravil WhiteWolf
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to si pa mal narobe razumel.

Počasi bom menjal motor za xj6 pa me zanima kakšne gume bi bilo najbolje namestiti. Rad bi pa vzdržljivo gumo,...

Aja, ups. Se opravičujem, nekoliko razlike seveda je. A Sportsmart ali pa recimo M3 ti mora tudi na XJ6 zdržati 8000km, če si nek normalen voznik. Če pa želiš večjo kilometrino, pa pojdi na Roadsmart ali Z8 recimo, samo potem pozabi na Marof. Gume ki bi shendlala vse, pač še niso naredili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, ups. Se opravičujem, nekoliko razlike seveda je. A Sportsmart ali pa recimo M3 ti mora tudi na XJ6 zdržati 8000km, če si nek normalen voznik. Če pa želiš večjo kilometrino, pa pojdi na Roadsmart ali Z8 recimo, samo potem pozabi na Marof. Gume ki bi shendlala vse, pač še niso naredili.

Dokaj neverjetno, ampak roadsmartka je prišla spredaj na robovih na indikatorje pri 6.600km, Sportsmart šele pri 10.000 (oboje brez piste), zadnje majo še lufta. Tarumen mislim da je naredil okrog 8000 po cesti in še na marofu z njo, za na pisto je pa plus, da je Ntec in se jo da spustit. Sama sicer za na cesto nisem preveč zadovoljna z njo, ker je občutljiva na zalivke, pesek itd, drži pa dobro, na Marofu sem jo pa vozila samo en sešn, sicer napumpano za na cesto, na R1 okrog 1:20/21, pa ni blo nobenih problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!