Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Nočem učit krive vere, zato si ne upam trdit kaj bi to pomenilo. Samo povem naprej kar sem slišal od par folka. Poleg Crustya drugače vem jaz še za dva. Če sklepam po tem, da so bili trije primeri med meni "poznanimi" motoristi, jih je bilo najbrž kar nekaj vseh skupaj..

Trije primeri? :eek::hmm: Če samo ti veš za tri primere, jih je zagotovo še več, to pa se ne sliši vzpodbudno.

Upam samo, da bodo to zadevo poštimali in da se bo dalo dobiti spomladi gumo letnika 2011, ki bo OK, kot je bila OK guma letnika 2009, s katero sva bila zelo zadovoljna, tako z gripom kot z obrabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GP Racer prednja guma veliko uporabnikom trese, meni je tresla... Za Grobnik pa tako veš da za dobre in varne čase postavljat je Dunlop D211 GP... Se pa da z GP Racer kakih 4 - 5 hitrih krogov tudi odpeljat, potem pač greš dol da se ti guma malo ohladi.. :rolleyes:

Jaz sem v enemu sessionu odpeljal 9-10 krogov, trdota M in ni bilo težav, je pa res da je bilo zunaj samo enih 15 stopinj, kar ima nek faktor. No, pa nimam jurja tako kot ti. Koliko si pa peljal, da si že po 4-5 krogih čutil pregrevanje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem v enemu sessionu odpeljal 9-10 krogov, trdota M in ni bilo težav, je pa res da je bilo zunaj samo enih 15 stopinj, kar ima nek faktor. No, pa nimam jurja tako kot ti. Koliko si pa peljal, da si že po 4-5 krogih čutil pregrevanje?

gp racer pri 30 stopinjah (zraka) normalno zdržijo amatersko dirko (8 krogov) pri časih 1.40 - +/- 2 sekundi..preverjeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gp racer pri 30 stopinjah (zraka) normalno zdržijo amatersko dirko (8 krogov) pri časih 1.40 - +/- 2 sekundi..preverjeno

No, to se mi je zdelo, samo nočem pametovat, ker nisem probal pri takih pogojih. Ker v tujini vozijo te racerke tudi v nekaterih pol-profesionalnih pokalih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem v enemu sessionu odpeljal 9-10 krogov, trdota M in ni bilo težav, je pa res da je bilo zunaj samo enih 15 stopinj, kar ima nek faktor. No, pa nimam jurja tako kot ti. Koliko si pa peljal, da si že po 4-5 krogih čutil pregrevanje?

Nene, nisem čutil pregrevanja. To, da naj grem po 4 - 5 hitrih krogih dol s piste hladit gumo je bil nasvet vulkanizerja na Grobniku, zato sem tako tudi naredil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D211 prvo pnevmatiko imam, tako da če jo rabiš mi sporoči na PM. Drugače pa imam tudi nekaj zadnjih D211 in eno Bridgestone Batlax slick.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

glede tega, da čez zimsko spanje guma postane jajčasta...

zadnjo mam na stojalu, prednjo pa sem konkretno podložil s koco, tak da na mehkem aja. :)

verjetno ji ni kaj za bit, ali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede tega, da čez zimsko spanje guma postane jajčasta...

zadnjo mam na stojalu, prednjo pa sem konkretno podložil s koco, tak da na mehkem aja. :)

verjetno ji ni kaj za bit, ali?

Po mojem moraš še obe gumi zaviti v merino volno, pa ne kar vsako, ampak nujno Dormeo... :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, človek je lepo opisal svoj primer, ki pa ni neumen. Torej, motor je zadaj dvignjen na stojalo, predvidevam, da je potem precej teže (kolikor lahko pri športnem motorju govorimo o teži). Jaz sem prakticiral na podoben način -s tem, da sem motor dvignil na sredini, pod kolesa sem pa dal 4cm stiropor. Ne, skrb za gume ni neumna.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljši filing za cene pri različnih trgovcih boš dobil, če mal pogledaš ponudbo gum na avtopikanetu :)

Z orientacijo, meni je ravno danes zjutraj poštar pripeljal 211 GP Racer 190/55, zanjo pa sem moral pri Vulkanizerstvu F1 odšteti 135€.

Jure dej vprašaj tvojga vulkanizerja če ima GP 211 200/55 pa koliko je cena.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jure dej vprašaj tvojga vulkanizerja če ima GP 211 200/55 pa koliko je cena.

lp

Pri Širniku je 220€,sprednja 155€ ampak ima samo medium soft in soft,za Grobnik je pa dobrowhistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jure dej vprašaj tvojga vulkanizerja če ima GP 211 200/55 pa koliko je cena.

lp

Ti lahko brez da vprašam povem, da Šega drži GP Racer D211, če slučajno nima te dimenzije na zalogi, lahko pa naroči. Če te pa zanima za GP 211 (brez Racer) potem pa nima. Ker taprave GPjke držijo samo Širnik, Čarman in Pintar kolikor je meni znano.

Cena? Najbrž ne tako ugodna kot pri Širniku..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

nekaj me zanima a je vlka razlika če mam dve gume različnih firm na motorju....zadaj mam novo race attack spredaj pa diablo suprecorska ki jo morem menjat...nimam pa prakse s tem če je kakšna vlka razlika al je najboljše če dam spredaj tut isto...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

nekaj me zanima a je vlka razlika če mam dve gume različnih firm na motorju....zadaj mam novo race attack spredaj pa diablo suprecorska ki jo morem menjat...nimam pa prakse s tem če je kakšna vlka razlika al je najboljše če dam spredaj tut isto...

lp

Glede na to, da so najbrž drugačne trdote je bolj pametno imeti kar enaki gumi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno ni samo razlika v trdoti gume, ampak tudi v sami zgradbi pneumatike in ciklistiki. Verjetno dve različni gumi različno "padeta" v ovinek itd. Tak, da jaz bi se definitivno odločil za set enakih gum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!