Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Pozdravljeni!Mene pa zanima kaj bi priporočali za Kawasaki 1400GTR?Kot vam je verjetno znano ima moped 308kg prazen.Razmišljal sem o Metzeler roadtec Z8 interact.Glede na to,da je dokaj nova guma,me zanima,če ima že kdo kakšne izkušnje z njo.Sem pa pri uvozniku spraševal za "C" izvedbo,ki naj bi bla kao namenjena težjim motorjem,vendar brez uspeha-je ni nikjer,al pa je jaz pač ne najdem.Hvala za nasvete in pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!Mene pa zanima kaj bi priporočali za Kawasaki 1400GTR?Kot vam je verjetno znano ima moped 308kg prazen.Razmišljal sem o Metzeler roadtec Z8 interact.Glede na to,da je dokaj nova guma,me zanima,če ima že kdo kakšne izkušnje z njo.Sem pa pri uvozniku spraševal za "C" izvedbo,ki naj bi bla kao namenjena težjim motorjem,vendar brez uspeha-je ni nikjer,al pa je jaz pač ne najdem.Hvala za nasvete in pomoč.

pri kom si pa spraseval ce ni skrivnost?

uvozniku??

motor j... :closedeyes:

sirnika poklici

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!Mene pa zanima kaj bi priporočali za Kawasaki 1400GTR?Kot vam je verjetno znano ima moped 308kg prazen.Razmišljal sem o Metzeler roadtec Z8 interact.Glede na to,da je dokaj nova guma,me zanima,če ima že kdo kakšne izkušnje z njo.Sem pa pri uvozniku spraševal za "C" izvedbo,ki naj bi bla kao namenjena težjim motorjem,vendar brez uspeha-je ni nikjer,al pa je jaz pač ne najdem.Hvala za nasvete in pomoč.

[/quote

..kmalu na GTR-ju tretji komplet DUNLOP-roadsmart...nimas kaj zgresit...sem zadovoljen.z gumo v vseh pogledih...glede na namembnost motorja...pač transkontinentalnik....delam 12.000km z kompletom...pa se dobra cena.... B)

Popravljeno . Popravil DESIM
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot mi je danes prijazno povedal gospod iz Sitarja, oni že od 2002 niso več generalni uvoznik, ampak je to Sava. Le-ta tudi tri leta po nakupu jamči za kvaliteto, z računom ali brez. Je pa menda postopek pri njih precej dolgotrajen, tudi 3 mesece, tako da bom moral nabaviti novo gumo, tisto bom pa imel za kasneje.

Danes so mi v Elisi zamenjali gumo in sprožili reklamacijo. Še en dokaz, zakaj so najboljši v poslu. :worship:

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje, ki sem ga potuhtal, ker imam preveč časa: te novodobne športne gume nimajo nič profila ob robovih, ene bolj do roba druge manj, trend pa je vedno manj pri robu.

Zdej, jaz imam eno tako zadnjo gumo namontirano, ki je na obeh straneh skoraj slick, po sredini pa še 3/4 profila( GP racer). A lahko policaju rečem, če me ustavi, da je to pač fabrško taka guma? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah če ni ravno motorist policaj tko ne bo nič vedu zakaj se gre.

Meni je enkrat en zatežil da sem norc, ker mam čist zlizano gumo ob robovih, pa sem reku da če bi bil tak norc ne bi ble še tiste špičke tam (gume so ble čist nove).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud men na tehničnem težil ko sm mel supercorso gor, da nimam ob robu nč profila, pa sm ga komej prepričal da je taka original guma :)

jest sem še vsake nove SS gume predno so šle gor, slikal z original etiketami ki si itak na vsaki novi gumi da ne bi blo potem kakšnega presenečenja z strani nadležnih organov :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja neke izbire več ni, treba bo po nove gume, D211 GP Racer zadnja je gladka... Torej, v soboto grem zamenjat, da bo moja lubica perajt, ko se spet kak sonček pokaže! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja neke izbire več ni, treba bo po nove gume, D211 GP Racer zadnja je gladka... Torej, v soboto grem zamenjat, da bo moja lubica perajt, ko se spet kak sonček pokaže! :evilgrin:

v soboto bo sneg :closedeyes:

pri meni zaj ravno zimske gume za na mopede montirajo :surrender:

enih 10 cm ga je ze :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v soboto bo sneg :closedeyes:

pri meni zaj ravno zimske gume za na mopede montirajo :surrender:

enih 10 cm ga je ze :sleep2:

Hehehe, jaja, kar naj bo, saj bom z avtom peljal kolesa na premontažo. :whistle: Morem zamenjat, da bo potem nekaj časa mir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej, jaz imam eno tako zadnjo gumo namontirano, ki je na obeh straneh skoraj slick, po sredini pa še 3/4 profila( GP racer). A lahko policaju rečem, če me ustavi, da je to pač fabrško taka guma? :D

Včeraj so me ustavili policaji.Obe gume po sredini ok.Robi pa popolnoma brez profila.Komentirali,le nosilec tablice,da ni pod ok,kotom in,da naj jo dam pod 90stopinj,ker je lahko kazen 420eu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

;)

a ve kdo za continental gume race attack sn klicu dva vulkanizerja pa sta oba rekla da kiro trdoto mam..kao soft, medium, endurance...men na zadnji gumi ne piše kira je, al pa ne najdem...gledu sn pa na netu da pa za sprednjo so pa sam dve trdote čeprav je en od vulkanizerjev rekel da naj povem kiro kr so kao tri...nimam pa pojma a je vlka razlika soft, medium pa endurance....a ve kdo kaj o tem??? :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, pa je lubica perajt za začetek sezone z nooooviiiiimiiiii gumicami! :evilgrin:

si hodu z k3 na grobnik? Najbrž jih isto hitro pobira kot supercorso?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo svetuje katere gume naj dam gor na suzuki 600 GSR. Sedaj imam gor Bridgestone BT 16R. Študiro sem, da bi kupil enake ali pa bridgestone BT 21F ali pa Dunlop Max Quall 2f. Rad bi ,da so ojačane po sredini,da mi jo ne požre po avtocesti. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen

Ker vidim da omenjaš R-je pa F-je v imenu (oznakah) pnevmatik naj ti najprej pojasnim kaj to pomeni..

Če si imel sedaj Bridgestone BT 016 R jo ne moreš zamenjat z BT 021 F. Pa ne ker bi bil to kakšen drugačen tip gume, ampak zgolj zato, ker oznaka R (rear) nakazuje, da gre za zadnjo gumo, F (front) pa da gre za prvo gumo :)

Torej ti si imel sedaj BT 016 R (širina 180) zadaj in BT 016 F (najbrž 120) spredaj. Enako bo pri katerih koli drugih gumah. Če si to že vedel se ti opravičujem ker to razlagam, ampak ker omenjaš zraven te oznake sem smatral, da ni veš čisto kaj pomenijo.

Zdej kar se tiče pa izbire pnevmatik, pa sam najbolj veš kaj ti ustreza. BT016 in Qualifier II so gume športnega razreda, medtek mo je BT021 sport-touring guma. Zdej če se voziš u izi in veliko km delaš po avtocesti in na turah, potem bo BT021 zagotovo boljša izbira. Če se pa rad kdaj pelješ malo hitreje tudi po ovinkih in rad malo bolj nagneš motor ali močneje pospešuješ iz zavojev, potem pa vsekakor ostani na BT016 ali izberi Qualifier II, Dunlop Sportsmart, Michelin Pilot Power 2ct, itd.. Res, da bodo zdržale kakšen kilometer manj, ampak za dinamično vožnjo so primernejše in bolj ziher. To ne pomeni, da se s sport-touring gumo ne da peljat dinamično, ampak športna pnevmatika je pri športni vožnji pač boljša.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo svetuje katere gume naj dam gor na suzuki 600 GSR. Sedaj imam gor Bridgestone BT 16R. Študiro sem, da bi kupil enake ali pa bridgestone BT 21F ali pa Dunlop Max Quall 2f. Rad bi ,da so ojačane po sredini,da mi jo ne požre po avtocesti. lp

Roadsmartke bojo menda se najbolše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se bo odločil za gumo sport touring razreda, potem se tudi jaz pridružujem temu priporočilu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja hvala za odgovor, mislim ,da bom ostal kar na BT16,zadnjo imam še tam cca 3mm profila in jo bom mel sedaj v spomladanskem času da se motor do sezone ogreje pa da dobim kondicijo čez zimo nazaj, sprednjo imam sicer dovolj profila,sam jo bom menjal iz varnosti,ker sem med zarezami opazil razpokice in mi ne deluje varno. Rad se pa tut mal bolj peljem, da bi pa dal gor BT21 sem mal premišljeval tudi iz tega razloga ,ker imam cca 400m makadama in se mi gume dejansko smilijo čeprav se peljem teh 400m v 1 prestavi po polžje,ampak če so lansko sezono zdržale bojo tudi naslednjo.

vprašal bi še samo tole imam K&N zračni filter za Suzuki GSX R 600. Filter zraka katerega namesto zamenjave očistimo in ponovno impregniramo. Garancija 1.000.000,00 milj. S čim ga naj očistim in impegniram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tistih par 100m makadama ne bo pretirano škodilo gumam, sploh če se pelješ počasi :)

Kar se pa filtra tiče. Jaz svoj K&N filter čistim s K&N setom za čiščenje filtra.. V kompletu pride čistilo s katerim filter našpricaš, da razgradi umazanijo in maščobo, spereš potem vse skup z vodo in našpricaš s priloženim oljem. V Louisu pride 17,95€. Ni poceni, ampak itak ni samo za enkrat..

post-1190-0-22381400-1295775041_thumb.jpg

Se da pa najbrž tudi s čem drugim spucat in našpricat. Probal nisem, ker uporabljam tole K&N zadevo.

Za kej več, je pa bolje, da tole debato prestavimo v kakšno boljprimerno temo, ker smo že precej :topic:

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si hodu z k3 na grobnik? Najbrž jih isto hitro pobira kot supercorso?

Ja, sem jo lani vozil doli ja, na Aprilskem Štajercu. Jo kar pobira ja, pa po 5 hitrih krogih je pametno it dol s piste, ker jo začne pregrevat. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...bom menjal iz varnosti,ker sem med zarezami opazil razpokice in mi ne deluje varno...

Te razpokice sem tudi jaz opazi pri Continental SportAttack pa ni bilo z gumo nič narobe, sem jo brez problema zvozil do konca.

Ko boš na novo "mazal" K&N filter pazi, da ga ne naoljiš preveč (imaš zraven navodila kako in kaj). Mogoče ti bo tudi malo pokadil iz izpuha, ko boš prvič zalavfal motor po čiščenju filtra. Baje se ni treba nič sekirat zaradi tega .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sem jo lani vozil doli ja, na Aprilskem Štajercu. Jo kar pobira ja, pa po 5 hitrih krogih je pametno it dol s piste, ker jo začne pregrevat. :rolleyes:

a clo tako, no pol mam vsaj izgovor da ne bom šu tm :D kje si pa nabavu gume če ni skrivnost, js sm jih najdu sm pr širniku

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a clo tako, no pol mam vsaj izgovor da ne bom šu tm :D kje si pa nabavu gume če ni skrivnost, js sm jih najdu sm pr širniku

Ja saj veš, tudi SC se tam pregreje brez nekih težav, torej, za Grobnik pač D 211 GP.. :rolleyes: Sem pa s K3 vozil tudi Pannonijo, pa je držala ODLIČNO, brez pregrevanja, pa niti je ni fejst požrlo. :worship: Ja pri Širniku ja, je tudi jaz nisem drugje našel, pa še on jih ima ful malo, tako da dvomim, da jo bom poleti spet dobil, ko bo ta set zrabljen... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!