Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Potrebujem komplet gum za maxiskuter. Dimenzije so 120/70-15" 56P in 130/80-15" 63P. Ker bom vzel enega proizvajalca me zanima kaj priporočate: Michelin, Dunlop, Metzeler, Pirelli ali Bridgestone? Kaj se pri nas sploh dobi razen Dunlop in Michelin (te sem našel na internetu), kje kupiti in kje menjati. Sem pa z dolenjske tako da bi blo dobr, da je kje v bližini.

Pozanimaj se tukaj, imajo razne gume za motorje ter ugodne cene.

Pošljejo tudi po pošti - 6 €.

Prodaja gum in vulkanizerstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cenika pa ni nikjer, le povezave na uradne strani, kar mi nič ne pomaga.

Sem ti poslal na ZS kontakt.

Pokliči in boš izvedel tudi cene... Jaz sem dolgo iskal, pa sem tu dobil daleč najugodnejšo varianto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo Hornet, jaz sem na mojega maxija montiral Savo, že večkrat, pa mi ni nič drselo, zvijalo ali se kokorkoli čudno obnašalo. Ovinke pa sem polagal skoraj do konca, na robu gume je bilo neobrabljeno le za ženski mezinček prostora, sem bil zelo zadovoljen in priporočam. Ne vem pa kako je s tvojo dimenzijo.

Potrebujem komplet gum za maxiskuter. Dimenzije so 120/70-15" 56P in 130/80-15" 63P. Ker bom vzel enega proizvajalca me zanima kaj priporočate: Michelin, Dunlop, Metzeler, Pirelli ali Bridgestone? Kaj se pri nas sploh dobi razen Dunlop in Michelin (te sem našel na internetu), kje kupiti in kje menjati. Sem pa z dolenjske tako da bi blo dobr, da je kje v bližini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoraj ne morem verjet kaj se mi je pripetilo včeraj. Zjutraj se z prijatelji odpravim na izlet proti morju. Pri kraju Planina ( ride ) me ustavi policist, in zahteva dokumente, vse pregleda in reče uredu. Nato se zapiči v gume, in pravi da so gume na robovih izrabljene. Vozim gume Dunlop gp racer d221, gume so sicer nove in imajo prevoženih okoli 1000km po cesti. Ampak policista je zmotil rob gume kjer je urezan profil in v tem profilu je zagledal stvar podobno indikatorju, ki pa je zalit do površine gume in ni idikator. Po krajšem pregovarjanju me je spustl naprej in mi rekl naj čimprej zamanjem gume. Zanima me če je kdo že imel podobno situacijo in kako je dokazal da je guma čisto ok?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednjič ga vljudno prosi naj pomeri ali ima guma 1 mm profila in ko bo moral odgovorit pritrdilno, ker očitno ima, še vprašaj od kdaj je merilo obrabljenosti nek "domnevni" indikator in ne globina kanalov (oz profila).

V izogib nevšečnostim si lahko pod sedež vržeš tudi Dunlopov prospekt, kjer bo brihtnež lahko videl, da so GP Racer pri strani itak gladke že nove in da to ni znak obrabljenosti.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pocasi bom moral menjati gume pa me zanima ce je kdo vozil dunlop sportsmart in qualifier II, ter ce lahko napise kaksno primerjavo ali mnenje. Do sedaj sem se vozil ves cas po cesti letos pa bi vsaj parkrat zelel tudi na Marof ali Raceland.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoraj ne morem verjet kaj se mi je pripetilo včeraj. Zjutraj se z prijatelji odpravim na izlet proti morju. Pri kraju Planina ( ride ) me ustavi policist, in zahteva dokumente, vse pregleda in reče uredu. Nato se zapiči v gume, in pravi da so gume na robovih izrabljene. Vozim gume Dunlop gp racer d221, gume so sicer nove in imajo prevoženih okoli 1000km po cesti. Ampak policista je zmotil rob gume kjer je urezan profil in v tem profilu je zagledal stvar podobno indikatorju, ki pa je zalit do površine gume in ni idikator. Po krajšem pregovarjanju me je spustl naprej in mi rekl naj čimprej zamanjem gume. Zanima me če je kdo že imel podobno situacijo in kako je dokazal da je guma čisto ok?

Podoben primer je imel moj prijatelj, policist mu je izdal plačilni nalog , nakar se je pritožil z dokazili da so gume legalne za cesno uporabo, žal tudi to ni pomagalo nakar je plačal pri sodniku za prekrške kazen 500 ojrov, zadeva se vlekla kar nekaj časa, jest vsake gume predno grejo na motor slikam z nalepkami proizvajalca ,sliko hranim v mobilcu tako za vsak primer :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pocasi bom moral menjati gume pa me zanima ce je kdo vozil dunlop sportsmart in qualifier II, ter ce lahko napise kaksno primerjavo ali mnenje. Do sedaj sem se vozil ves cas po cesti letos pa bi vsaj parkrat zelel tudi na Marof ali Raceland.

na R1 imam qualifier II.

nisem še bil na dirkališnu ampak po cesti ni težav. nič ne trese, fajn prime, obraba pa zgleda da ne bo huda.

pri apriliji v MB mi je serviser rekel, da majo te gume tudi policaji, tak da slabe ne morejo bit.

to so moje prve nove gume, tak da primerjat žal ne morem, so pa v mokrem veliko boljše ob bridgestonk, ki so bile prej na motorju (neke racing gume).

v suhem se manj lepijo, tudi niso tako vroče, bo pa zato nekaj več kilometrov (upam).

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na R1 imam qualifier II.

nisem še bil na dirkališnu ampak po cesti ni težav. nič ne trese, fajn prime, obraba pa zgleda da ne bo huda.

pri apriliji v MB mi je serviser rekel, da majo te gume tudi policaji, tak da slabe ne morejo bit.

to so moje prve nove gume, tak da primerjat žal ne morem, so pa v mokrem veliko boljše ob bridgestonk, ki so bile prej na motorju (neke racing gume).

v suhem se manj lepijo, tudi niso tako vroče, bo pa zato nekaj več kilometrov (upam).

Hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si se odločil ostati na dunlopu bi ti sam raje svetoval SportSmart... Raje kak km manj pa cele plastike, kot premalo gripa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si se odločil ostati na dunlopu bi ti sam raje svetoval SportSmart... Raje kak km manj pa cele plastike, kot premalo gripa...

tudi jaz tak gledam na to stvar. Verjamem da so Road smart dovol dobre za moj rang ''pilota'' a raje zarad varnosti vozim Sport smart ;D Sem pa mel prej gori QII in mi je šlo tudi spredaj skoraj do roba slabih 0,5cm je manjkalo, Zdaj z Sportsmartkaami je pa cca 1 cm...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz tak gledam na to stvar. Verjamem da so Road smart dovol dobre za moj rang ''pilota'' a raje zarad varnosti vozim Sport smart ;D Sem pa mel prej gori QII in mi je šlo tudi spredaj skoraj do roba slabih 0,5cm je manjkalo, Zdaj z Sportsmartkaami je pa cca 1 cm...

Sam res ne razumem....,kako imam pa pol jst skor zmeraj 3cm do roba..........''????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si se odločil ostati na dunlopu bi ti sam raje svetoval SportSmart... Raje kak km manj pa cele plastike, kot premalo gripa...

Odvisno od voznika in tehnike, motorja in nastavitev, gum ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam res ne razumem....,kako imam pa pol jst skor zmeraj 3cm do roba..........''????

haha, je res je to zanimivo ja...

Odvisno od voznika in tehnike, motorja in nastavitev, gum ...

dost je odvisno od tlaka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je z dunlopovimi Sportsmart gumami in ogrevanjem? Se hitro ogrejejo,al jih je treba malce dlje casa pazit?

Na Dunlopovi strani sem prebral,da se kar hitro ogrejejo-oziroma hitreje kot Qualifier II.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je z dunlopovimi Sportsmart gumami in ogrevanjem? Se hitro ogrejejo,al jih je treba malce dlje casa pazit?

Ogrejejo se hitro...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

določam se za nakup dunlop gum, in sicr Qualifier II ali Sportsmart, kolio kilometrov prevozite z eno in drugo, ter kero mi svetujete vozim pa fazer 1000, na motorju imam pa star model Qualifier

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

določam se za nakup dunlop gum, in sicr Qualifier II ali Sportsmart, kolio kilometrov prevozite z eno in drugo, ter kero mi svetujete vozim pa fazer 1000, na motorju imam pa star model Qualifier

Osebna izkušnja Dunlop SS,nekoliko nemirna sprednja guma,drugače lepo ležijo v ovinkih tudi pri nizkih temperaturah glede na mokro cestišče pa mi niso bile všeč,čuden občutek morda zato ker sem vozil Michelin 2CT in sem bil na njih navajen oziroma sem jim zaupal.Tako,da sedaj spet na Michelin Pilot power Pure,pnevmatika za moj stil vožnje...Zvoženih na Dunlopu okoli 1000km in nato zamenjal za Michelin,tako da tega podatka žal ne morem dat.Sicer pa Dunlop so zelo v redu gume,osebno sem privrženec Michelina vem do kot se lahko spustim z njim... :))..

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so pa micheli power race,ki jo imam sedaj zadaj popolnoma p...guma..Ne zagreješ je,da se...zdrsa skozi prve tri prestave non stop...v glavnem drek od gume!Dunlop Q2 mi je malo boljši-vendar še vedno v p....napram SC...

Ve ker,da imajo kje na zalogi gp racer-zadnjo za normalno ceno?

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so pa micheli power race,ki jo imam sedaj zadaj popolnoma p...guma..Ne zagreješ je,da se...zdrsa skozi prve tri prestave non stop...v glavnem drek od gume!Dunlop Q2 mi je malo boljši-vendar še vedno v p....napram SC...

Ve ker,da imajo kje na zalogi gp racer-zadnjo za normalno ceno?

po kolk kilometrov si pa naredu z posamezno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!