Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Čeprav je model gume star to še ne pomeni da je šel ven iz izdelave.

Jaz imam qualifire DOT4010 kupljene pri širniku tako da to ni ravno nevem kako stara guma. Prej se pozanimaj, meni se zdijo nasploh vredu, vse ostalo je bilo za komplet 100eur dražje.

Na Dunlpovi spletni strani, na kateri temelji moje pisanje niso več omenjene. Sedaj sem videl da na avto.netu res podaja Širnik še komplete, po ugodnih cenah. Moja napaka.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se misliš naizi peljat je ok, model gume je star, tako da poglej dot, če so sploh še primerne, za kakšne bolj športne manevre pa je bolje da pogledaš za Sportsmartkami.

Danes sn dobu gume pa na njih piše da so 49 teden in letnik 2010, tak da so še zgleda v izdelavi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvatisočenajstega leta smo drugače :lol:

škoda besed za vas...:headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo pozna BT016 od bridgestone? in kako je kaj zadovoljen, oziroma koliko naredijo?

Namreč jaz jih imam, držijo dobro, se pa ful folka (na tujih forumih) pritožuje, da naredijo tja 3000km?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo pozna BT016 od bridgestone? in kako je kaj zadovoljen, oziroma koliko naredijo?

Namreč jaz jih imam, držijo dobro, se pa ful folka (na tujih forumih) pritožuje, da naredijo tja 3000km?

jest sem zvozil 2 kompleta na r6, prevozil med 6 in 7000 km, res nisem nažigal na semaforjih ker mi je to brez veze, drugače mi prednja guma nekako ni vlivala pretiranega zaupanja, gume se razmeroma hitro ogrejejo, vendar BT016 ne bi več montiral na mojo strupenjačo, zdaj imam na mopiju BT003 RS, čista poezija, koliko kilometrov bom pa še videl :yea1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sem zvozil 2 kompleta na r6, prevozil med 6 in 7000 km, res nisem nažigal na semaforjih ker mi je to brez veze, drugače mi prednja guma nekako ni vlivala pretiranega zaupanja, gume se razmeroma hitro ogrejejo, vendar BT016 ne bi več montiral na mojo strupenjačo, zdaj imam na mopiju BT003 RS, čista poezija, koliko kilometrov bom pa še videl :yea1:

Hvala za odgovor, jst bom naslednje verjetno sportsmart nabavil, pa ne zaradi zaupanja ampak kilometrine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se pa kaj Sportsmart obnesejo recimo na FZ6? Ima to kdo zmontirano?

Obraba? Kilometri?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem jih imel na Z-ju. Napram continental sport attack so meni osebno slabše, res pa da sem naredil jurja kilometrov več.

Zdej mam pirreli diablo rosso 2. Še to probam in če ne bom zadovoljen grem nazaj na continental in ostanem tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sem zvozil 2 kompleta na r6, prevozil med 6 in 7000 km, res nisem nažigal na semaforjih ker mi je to brez veze, drugače mi prednja guma nekako ni vlivala pretiranega zaupanja, gume se razmeroma hitro ogrejejo, vendar BT016 ne bi več montiral na mojo strupenjačo, zdaj imam na mopiju BT003 RS, čista poezija, koliko kilometrov bom pa še videl :yea1:

Meni tudi bt016 niso bile preveč všeč na GSX-R 600, na težjih motorjih pa jih kar hvalijo, sploh kolega na Mille...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem jih imel na Z-ju. Napram continental sport attack so meni osebno slabše, res pa da sem naredil jurja kilometrov več.

Zdej mam pirreli diablo rosso 2. Še to probam in če ne bom zadovoljen grem nazaj na continental in ostanem tam.

No pa, da dam še jaz eno primerjavo. Imel prej na Z-ju zadaj qualifer2 in ker me pač včasih prime, da mal nažigavam prvo in drugo od semaforjev opažam, da mi je pri qualiferki zadek zmeraj malo poplesal. Sedaj imam gor continetal sport atack in zadek ne poplesavle. O obrabi bi težko rekel, ker imam šele 1500km prevoženih z njo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo pozna BT016 od bridgestone? in kako je kaj zadovoljen, oziroma koliko naredijo?

Namreč jaz jih imam, držijo dobro, se pa ful folka (na tujih forumih) pritožuje, da naredijo tja 3000km?

Jst sem jih tudi imel BT016....,bile so na novem motorju....,skratka na moj motor nikoli več,ker so le bleda senca napram Sportsmart....,naredil sem pa komaj 4000km in sem res vozil počasi...,gumo dobesedno požira in ko je napol obrabljena se že čuti,da ne drži več tako kakor bi morala...,skratka,če hočeš dokaj dobro kilometrino in sigurnost pol ti jst priporočam Sportsmart ...,zame kot turista guma grabi 3 cm od roba hehehe tongue.gif

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj imam gor continetal sport atack in zadek ne poplesavle. O obrabi bi težko rekel, ker imam šele 1500km prevoženih z njo

Če boš tako vozil, ti napovedujem 4.000km največ :D

Jaz sem lansko sezono začel na nekih dokaj obraljenih michelin, nato kupil Qualifier RR in potem SportSmart, zadnji komplet sem nabavil Conti Sport Attack in je bila razlika kot da imam čisto drugačen, veliko bolj vodljiv motor. Po 2.000km sem ga prodal, tako da ne vem koliko bi zdržale.

Na prejšnjem motorju (hornet 600) so bile Conti sport attack po 6.000km še legalne.

Conti Sport Attack so odlične pnevmatike. Zaenkrat najboljše kar sem jih imel.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No čas bo za menjavo zadnje gume na moji brči in danes spotoma se oglaso mal pri širniku je det ravno montiru na nekija gixerja 1000 tole metzelerko m5 pa sva se mal pomenla je rek da je zlo popularna zdej ta guma. no zdej me pa zanima kaj vi pravite na to kolk kej drži pa če se dejansko obnese to al je le bolš kr neki drugega nataknit gor pa kak € za gume več vrečt na leto. Zdej sem mel Pirelli dragon supercorso pa ker sem se privajal na motor mi jo je bol ko ne po sredini zlizalo. Vozim se pa bol ko ne tak sport turing varjanta pa vččasih kje za kak moment mal stistnem, ne mislim pa obiskovat kakih pist. hvala za vaša mnenja .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 125eur imaš continetal sport atack, pri tem prodajalcu. Jaz sem zelo zadovoljen z to temi gumami. Ali pa ST guma continetal road atack(malenkost dražja).

Vem pa, da se je kar težko odločit kaj gor dat. Eni zelo hvalijo eno gumo drugi spet drugo. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo.

Prosim za pomoč začetniku. Na rednem servisu so mi povedali da imam precej stare gume 06 letnik menda sicer profil je ok vendar naj bi bile že trde. Pazil naj bi v dežju. Sicer sem že vozil v dežju pa razen na zebri nisem čutil spodrsavanja.

Letos se bom še kar nekaj prevozil.

Motor je sicer letnik 08 kupljen 09 in sicer Honda CBF 600 SA. Naj letos še odvozim sezono s temi gumami (Touring vožja in ga ne stiskam premočno :D) ?

Kakšne oziroma katere gume mi priporočate. Bom hvaležen za pomoč.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je sicer letnik 08 kupljen 09 in sicer Honda CBF 600 SA. Naj letos še odvozim sezono s temi gumami (Touring vožja in ga ne stiskam premočno :D) ?

Kakšne oziroma katere gume mi priporočate. Bom hvaležen za pomoč.

Zvozi te gume do konca, med tem pa probaj uganit,kaj najbolj paše na tvoj motor.

ker mudel je pa dal dve leti starejše gume od motorja gor ?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

06 gume je bolje menjati, tudi če se ti zdi da so ok. Bolš gume, kot popravilo motorja :), se saj pelješ brez da bi se sekiral.

O touring gumah imaš pa že vse napisano kere so dobre, za ene se odloč, če nisi nek stiskač je tako in tako vseeno, v vsakem primeru bodo nove gume boljše kot te, ki jih imaš sedaj.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 2.500 kilometrih lahko rečem da Pirelli Diablo Rosso 2 niso ravno dobre gume.

Kar se obrabe tiče je vredu, ampak pas mehke zmesi je preozek in čisto na robu, zato se rado zgodi da pri nekem srednjem nagibu do močnem nagibu odnaša zadnji konec.

Da obrazložim. Pas med mehko in trdo zmesjo pnevmatike ni raven po obodu, pač pa malo vijugast, verjetno zaradi samega postopka izdelave ne gre drugače in ravno na tistem mestu pnevmatike se v nagibu čuti poskakovanje zadnjega kolesa zaradi rahlega zdrsavanja.

Ne bom več kupil.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo pozna BT016 od bridgestone? in kako je kaj zadovoljen, oziroma koliko naredijo?

Namreč jaz jih imam, držijo dobro, se pa ful folka (na tujih forumih) pritožuje, da naredijo tja 3000km?

Jaz mam na gixxerju BT016ko in sem z njo ful zadovoljen, hitro se zgreje, drzi pa tud ful dobr...trenutno sem prevozil z njo cca. 2500km

pa se ni kej prevec obrabila ...bom naredil z njo sigurno vec kot 3000km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 2.500 kilometrih lahko rečem da Pirelli Diablo Rosso 2 niso ravno dobre gume.

Kar se obrabe tiče je vredu, ampak pas mehke zmesi je preozek in čisto na robu, zato se rado zgodi da pri nekem srednjem nagibu do močnem nagibu odnaša zadnji konec.

Da obrazložim. Pas med mehko in trdo zmesjo pnevmatike ni raven po obodu, pač pa malo vijugast, verjetno zaradi samega postopka izdelave ne gre drugače in ravno na tistem mestu pnevmatike se v nagibu čuti poskakovanje zadnjega kolesa zaradi rahlega zdrsavanja.

Ne bom več kupil.

Torej se tebi na Diablo Rosso II dogaja enako kot meni na Diablo Rosso I. Meni mojo isto v močnem nagibu sploh v zaprtem ovinku hoče rit odnašat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..DA SE BOSTE malo lažje odločili... nemški Motorrad je ponovno testiral gume (športne in touring)...

pa sem poslikal rezultate... odločili se boste pa sami...:rolleyes:

post-16856-0-35881200-1312122486_thumb.jpg post-16856-0-76199200-1312122434_thumb.jpg

post-16856-0-74697800-1312122317_thumb.jpg post-16856-0-09922000-1312122681_thumb.jpg

post-16856-0-22818300-1312122602_thumb.jpg post-16856-0-88048500-1312122545_thumb.jpg

post-16856-0-28491300-1312122512_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..DA SE BOSTE malo lažje odločili... nemški Motorrad je ponovno testiral gume (športne in touring)...

pa sem poslikal rezultate... odločili se boste pa sami...:rolleyes:

post-16856-0-35881200-1312122486_thumb.jpg post-16856-0-76199200-1312122434_thumb.jpg

post-16856-0-74697800-1312122317_thumb.jpg post-16856-0-09922000-1312122681_thumb.jpg

post-16856-0-22818300-1312122602_thumb.jpg post-16856-0-88048500-1312122545_thumb.jpg

post-16856-0-28491300-1312122512_thumb.jpg

Zanimivo kak je Dunlopka v enem letu tolko bolša postala. Nekak mi Motorrad ne deluje več merodajen za teste.

Test 2010:

Endwertung.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!