Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Hvala vsem za nasvete, tudi sam sem imel v mislih sportsmartko , vendar sem sedaj v dilemi ,ker mi je namreč nekdo pri Širnik-u ,ko sem se zanimal za gume rekel , da je Metzeller M5 boljŠa kot sportsmartka , pa Še v akciji je. ;)

Kaj pa pravite vi , ki ste že dali nekaj km in nekaj menjav gum skozi?

Že vnaprej hvala za koristne informacije.

lp

..pejt mal nazaj brat, da ne piŠem Še enkrat, ko sem sigurno že 3X jaz, pa Še ene dva napisala primerjavo.

kar se mene tiče, je NE! SPORTSMART je proti M5 zakon. Pusti ti prodajalce , ki ti hoče prodat tisto, kar ne gre v promet. Kupi tisto kar ti hočeŠ!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..pejt mal nazaj brat, da ne piŠem Še enkrat, ko sem sigurno že 3X jaz, pa Še ene dva napisala primerjavo.

kar se mene tiče, je NE! SPORTSMART je proti M5 zakon. Pusti ti prodajalce , ki ti hoče prodat tisto, kar ne gre v promet. Kupi tisto kar ti hočeŠ!

Saj sem itak bolj za sportsmart-ko , vendar sem rekel ,da pa vseeno raje malo povpraŠam pred nakupom.

Hvala vsem za koristne info. !

lp

Popravljeno . Popravil Perosan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pussy je tisti ki ga ne kupi.. če že :hmm:

ampak dobro, sarkazem na stran, upam da je res to bil edinstven in neponovljiv primer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tega verjetno niti Dunlopovi tehniki niso pričakovali, da SS guma zdrži 10.000 km tiščanja na polno na motorju, ki ima +150km, prva pa 18.000??

Nism mislu da k sm se usedu na motor da sm tišu k utrgan mam pa od polovice te kilometrine na polno zihr zato k se itak hodm vozt večinoma na rakitno al pa čez tuhinjsko dolino pa nazaj, to so mi večinoma fure pa na morje grem sam bolj malkrat neda se mi trajbat predn pridm do planine da mi rata zanimiv, jst nevem kako se ti vozš kolega ma tud iste gume na svoji r6 pa mu komi zdrži sezono cerka 10.000 km PRVA guma, men 18.000km pa me recimo ne more sledit. Pozna se v drugačnem stilu vožnje. On pred ovinkom bremza pa do pol ovinka prleti v ovinek šele pol odpera gas, js pa malenkost več po bremzam pa čez cel ovink odperam gas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...hmm. čudn....

...jest pa zlo mal bremzam, pa na Rakitno sam na pol, k na polno ne upam... na Golico včasih mal bol kot na pol, AC so smrtn greh zame.. po ravnem ne tišim.. po tazadnem ne upam in ne znam, počitniške prikolice ne vozim za sabo......jebenti, pa zmeri obe gumi menjam pri 4.500 - 5.500 km, ... pa nej bo Briđston, Metzeler, Dunlop....

HA... :kva1: ...že vem..... shujšat bom mogu...

.) .)

Popravljeno . Popravil Zivnorc
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...hmm. čudn....

...jest pa zlo mal bremzam, pa na Rakitno sam na pol, k na polno ne upam... na Golico včasih mal bol kot na pol, AC so smrtn greh zame.. po ravnem ne tišim.. po tazadnem ne upam in ne znam, počitniške prikolice ne vozim za sabo......jebenti, pa zmeri obe gumi menjam pri 4.500 - 5.500 km, ... pa nej bo Briđston, Metzeler, Dunlop....

HA... :kva1: ...že vem..... shujšat bom mogu...

.) .)

Haha tazadna bo mjčkn pomagal edin če se cev sheraš.Aja pa da neboš pol pozabu na škornje ene 10 kg obest da te ne odpihne. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz če kupim naslednje gume, so spet sportsmart, prva mi je zdrzala 2 sezoni, tam nekje med 18.000-20.000km, zadnja pa po 10.000km tam nekje, je pa večinoma tišanja na polno na rakitni, pa do morja kar dostkrat pa še v bosno je zdržala, pa celi teden dol tišanja na okol. Sm kar presenečn da so tolko zdržale, drži čist dobr (ZAME) za druge nevem kolk je dobr. Pri meni majo ornk velk plus. Pa znjimi se da po kolenu na polno vozit, skoraj brez presedanja, na rakitni kjer je dobr asvalt.

To je od mene mislim da nimaš kej falit s temi gumami, edino če maš kake druge v mislih, se pa sam odloč.

Upam da ti je kej v pomoč.

niso prišle sport smartke konec leta 2010 ven tak da tezko da bi jih vozil 2 sezoni se tezje pa take kilometre.ne vem no mogoče si preveč suko kilometre nazaj na moto pa se je števcu malo zbledlo. ne mogoce je to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nism mislu da k sm se usedu na motor da sm tišu k utrgan mam pa od polovice te kilometrine na polno zihr zato k se itak hodm vozt večinoma na rakitno al pa čez tuhinjsko dolino pa nazaj, to so mi večinoma fure pa na morje grem sam bolj malkrat neda se mi trajbat predn pridm do planine da mi rata zanimiv, jst nevem kako se ti vozš kolega ma tud iste gume na svoji r6 pa mu komi zdrži sezono cerka 10.000 km PRVA guma, men 18.000km pa me recimo ne more sledit. Pozna se v drugačnem stilu vožnje. On pred ovinkom bremza pa do pol ovinka prleti v ovinek šele pol odpera gas, js pa malenkost več po bremzam pa čez cel ovink odperam gas.

Ene pet :blush::? :? :? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..... nevem kako se ti vozš..... pa me recimo ne more sledit....

niti od daleč ne podobno hitro kot ti, vsaj po tvojem opisu sodeč, predvsem vozim varno in na ST gumah pa prek 15kkm še nobena ni šla, ne vem ne vem

boš moral tečaj ekonomične vožnje organizirat, ampak pričakuj napad s strani proizvajalcev in prodajalcev gum, pa to je kriminal, 18kkm s SS gumo na R1?! Kak pa naj oni preživijo?!

Skratka, šalo na stran, nekaj mi močno ne štima v tej tvoji izjavi, morem pa nič, tak da ti samo po pameti dalje.

LP Bajsi

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja RoadSmart (prva serija) na litrašu GT tipa, ki rad obiskuje Rakitno, Paklenico, ...

po 10.000km VSEGA. Od tega le 1 ura na Racelandu ob spoznavanju nove pridobitve

in brez forsiranja.

post-22275-0-25235400-1331198513_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo jo cota ja.. pa vidi se mehko vzmetenje (rebound nepravilno nastavljen) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

niso prišle sport smartke konec leta 2010 ven tak da tezko da bi jih vozil 2 sezoni se tezje pa take kilometre.ne vem no mogoče si preveč suko kilometre nazaj na moto pa se je števcu malo zbledlo. ne mogoce je to

Na Deyzi days, Maja 2010 smo jih ziher imeli ze montirane, tako da je mozno, da je sfural dve sezoni. Sam sem na F800S s sport smartkami, poleg enega dneva na panonii, naredu skupaj dobrih 11.000km, ko sem jih menjal. Res pa je, da na cesti nisem kamikaza. Meni je bla guma odlična, in morda jo bom še kdaj montiral. Trtenutno nimam potrebe, in sem na Z8. Predvsem zaradi dobrega občutka in kilometrine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se to vidi? Kaj je pa narobe z mojim stilom vožnje, da je zadnja guma (prav tako RoadSmart prva serija) na robovih povsem nazobčana?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo jo cota ja.. pa vidi se mehko vzmetenje (rebound nepravilno nastavljen) :D

:hmm: men pa bolj kaže na tole:

http://w6rec.com/duane/bmw/cupping/index.htm

na boku je zmes mehkejša

rebound je nastavljiv le v 4 stopnjah

(nastavljeno na 2 (povratek v ca 1 sekundi). 1 - prehitro, zadek zaniha preko končnega položaja; 3 - odločno prepočasi)

Kam bi ga ti nastavil?

Mi je pa za cestno gumo dokaj enakomerno obrabljena po celotnem obsegu,. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehehe ma ja sej nimaš kaj.. dobro da so vsaj 4 stopnje.. lahko ga probaš na 1 in pol dat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

niso prišle sport smartke konec leta 2010 ven tak da tezko da bi jih vozil 2 sezoni se tezje pa take kilometre.ne vem no mogoče si preveč suko kilometre nazaj na moto pa se je števcu malo zbledlo. ne mogoce je to

nevem kdaj so vn prišle, prvo gumo jih mam gor že dve sezone zadnjo sm vsako sezono menju taprva je še zmeri od prvič gor. Sm si reku da jih sprobam. Evo zdele sm šov pogledat datume prve gume DOT 0910 se prav da je začetk 2010 aprila sm jih pa dal gor predn sm šov v BIH. Jst si tud nism mislu da bojo tok zdrzale, kokr pr vs berm sploh nevem kaj naj rečm nevem to mi je čudn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

niti od daleč ne podobno hitro kot ti, vsaj po tvojem opisu sodeč, predvsem vozim varno in na ST gumah pa prek 15kkm še nobena ni šla, ne vem ne vem

boš moral tečaj ekonomične vožnje organizirat, ampak pričakuj napad s strani proizvajalcev in prodajalcev gum, pa to je kriminal, 18kkm s SS gumo na R1?! Kak pa naj oni preživijo?!

Skratka, šalo na stran, nekaj mi močno ne štima v tej tvoji izjavi, morem pa nič, tak da ti samo po pameti dalje.

LP Bajsi

A to zadnja guma da negre 15.000km jst slučajno govorim o prvi gumi da jo mam 2 sezoni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

niso prišle sport smartke konec leta 2010 ven tak da tezko da bi jih vozil 2 sezoni se tezje pa take kilometre.ne vem no mogoče si preveč suko kilometre nazaj na moto pa se je števcu malo zbledlo. ne mogoce je to

Tudi jaz sem jih vozila lani in predlani. 12,5k je imela prednja, 15k km zadnja.To je absolutno največ kar mi je zdržala katerakoli guma iz kateregakoli segmenta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kako hudiča vam uspe takšne kilometrine odvozit z gumami? :glare: Kaj počnem oz. delam narobe? Občasno sicer zavijem na Marijo reko ali Golico to je pa tudi vse.

Na Yamahi FZ6S jih "pumpam" na 2.5 (spredaj) in 2.9 (zadaj) bara. Pa je to 600ccm in ne kakšen 1000ccm dvovaljnik.

Trenutno imam drugi komplet SportSmart gor nataknjen.

Pri prvem mi je zadnja zdržala približno 6000km (je bila že dejansko nelegalna) morda še malo manj (enakomerno pobrana od roba do roba).

Za drugo zadnjo pa bom še povedal koliko se bo lahko iz nje iztisnilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sportsmartke vozim od 18. 6. 10, ko sem jih nataknil na moped pri 22074km. Nato sem menjal zadnjo pri 31437km, kar nanese 9363km. Sledila je menjava prve pri 38850 kar je 16776km. Zadnjo sem zamenjal v torek pri 41910 kar nanese 10473km. Sem pa zadovoljen z njimi, ker ustrezajo mojemu načinu vožnje. Jih pa na žalost pobere najprej po sredini zaradi mestne vožnje, ki prevladuje pri meni, kot sem že omenil par dni nazaj.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sportsmartke vozim od 18. 6. 10, ko sem jih nataknil na moped pri 22074km. Nato sem menjal zadnjo pri 31437km, kar nanese 9363km. Sledila je menjava prve pri 38850 kar je 16776km. Zadnjo sem zamenjal v torek pri 41910 kar nanese 10473km. Sem pa zadovoljen z njimi, ker ustrezajo mojemu načinu vožnje. Jih pa na žalost pobere najprej po sredini zaradi mestne vožnje, ki prevladuje pri meni, kot sem že omenil par dni nazaj.

LP Robert

..a to maš verjetn na APN 6 montirane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to zadnja guma da negre 15.000km jst slučajno govorim o prvi gumi da jo mam 2 sezoni.

ma meni niti prva ni šla čez 14,5kkm pa je Roadsmartka

zadnja pa 12kkm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma meni niti prva ni šla čez 14,5kkm pa je Roadsmartka

zadnja pa 12kkm

Bajsi, s prednjo Roadsmartko sem jih tudi jaz naredila le dobrih 6600 čisto malo pred indikatorjem, sem imela ravno tehničnega, pa sem jih menjala, ampak več kot 8000 definitivno ne bi zdržale. Zadnja jih ima pa sedaj cca 13,5km, pa bo verjetno tam do ene 15 km prilezla, ampak zadnje 3km je večinoma mestne vožnje, pred tem je imela večino obrabe po robovih. Če bi bila to neka "normalna" vožnja, bi bila verjetno že fuč.

Pa mislim, da je kar nekaj ljudi naredilo več kmjev s SportS kot z RoadS

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!