Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Temperature ne poznam, je pa bil tam nekje 15-20min na stezi. Si je rekel, da gre še tega na ful pa dol. Zdej mogoče je bil zmatran, pa v luknji sm slišu, da jih je tud že par pogrnilo zarad asfalta. Poznam pa tipa ki pelje z 600 1:40, čist stock motr razn poliestrov. Pravi, da ni šans da se zapelje na stezo z GP racerko (vozi KR če se ne motim). Aja pa še nekdo mi je govoril CBR 1000 RR (mogoče ga kdo pozna, reku je naj bi ga "drveni" klical) da ni šans, da bi peljal z GP racer.

Sam sem vedno verjel, da naj bi do 1:40 šlo z GP racerko ampak postajam vedno bolj "ziheraški" tako, da jaz raje rečem ne. Mam pa kolege ki jim ta guma čist odgovarja pri cajtu cca 1:43 (sta na forumu) tako, da na koncu se sam odloči ampak moje mnenje ostaja, za pisto GP, cesta GP racer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je odvisno kakšen filing maš v desni roki. Sam poznam tipa z R1 in vozi na grobniku 1.43 tm nek in mu je v luknji zadnjo odneslo. Je mel srečo, da ni guma zagrabla ker pol bi znal letet čez belanco, guma GP racer. Sej guma je dobra, sam če nisi stručko in čutiš kdaj začne spuščat, pol se jaz ne bi igral, raje tistih nekaj evrov več, izkušnje bodo pa itak prišle z vajo :).

 

Ne obstaja 180, samo 190+.

obstaja guma z oznako gp a je racer al neki to pa nism pol zihr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki me zanima glede D212 GP Pro: Na felgo širine 6" bi bila primerna dimenzija 190/55 -17 al je potrebno poseči po 200ki?

Gledam na Dunlop strani in mi ni najbolj jasno, nekako imajo napisano: na 5,5" se da 190, na 6" pa 200. 

 

Trdote pa kolk vidim se nekako jemlejo spredi 3 zadi pa 4 al 5.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki me zanima glede D212 GP Pro: Na felgo širine 6" bi bila primerna dimenzija 190/55 -17 al je potrebno poseči po 200ki?

Gledam na Dunlop strani in mi ni najbolj jasno, nekako imajo napisano: na 5,5" se da 190, na 6" pa 200. 

 

Trdote pa kolk vidim se nekako jemlejo spredi 3 zadi pa 4 al 5.

200tko rabiš.

Trdote pa odvisno kje in ob kaki temperaturi boš vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je kot je napisala svobodnaptica. Na grobniku je vse " skregan" z logiko. Visje kot so temperature, mehkejso gumo rabis...drugace so posledice "natrgana" guma in vecja obraba le te. Seveda pa je pomemben tudi tlak v gumah! Lansko leto sem probal d212, pa mi nekako ni bilo vsec, da je bila najvecja obraba gume lihk tam kjer so kanali na gumi. Drugace pa vozim KR na grobniku cas imam 1.40.xx, plus minus 1 sekundo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je kot je napisala svobodnaptica. Na grobniku je vse " skregan" z logiko. Visje kot so temperature, mehkejso gumo rabis...drugace so posledice "natrgana" guma in vecja obraba le te. Seveda pa je pomemben tudi tlak v gumah! Lansko leto sem probal d212, pa mi nekako ni bilo vsec, da je bila najvecja obraba gume lihk tam kjer so kanali na gumi. Drugace pa vozim KR na grobniku cas imam 1.40.xx, plus minus 1 sekundo.

U bistvu grobnik ni nič "skregan" z logiko, to velja za vsa dirkališča. Za zadnjo pnevmatiko absolutno, oz za obe, če odšteješ tista dirkališča, ki imajo zelo hitre, dolge ovinke (kjer premehko prednjo gumo ob visoki temp. dobesedno stopiš- npr Brno (1. ovinek-slikana nova guma po 1 dirki 8 krogov ). S premehke (ali pretrde, vendar ta ponavadi bolj drsi, kot da bi jo trgalo) zadnje gume pa dobiš tako salamo na šnite narezano(fotka 2).

Drugo je pa to, da obstajajo dirkališča, ki imajo dovolj počasne ovinke in nežen asfalt, da tudi neprimerne izbire ne kaznujejo z uničeno pnevmatiko (npr. Pannoniaring, Adria,...)

 

 

post-20956-0-38321100-1392047363_thumb.jpg

post-20956-0-55542500-1392047756_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo išče sava(mitas) sport force v dimenziji 180 v Radljah(poglej na avto.net) komplet za 160eur. Dimenzije 190 še ni na vidiku :blush:

Popravljeno . Popravil honda2000
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a sava/mitas sport force nima trše sredine?

Je morda kšna informacija da bodo nardil kšno športno-potovalno pnevmatiko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Angel GT naročena zadnja. Če se bo dobro obnašala, bom naročil še prednjo za testirat.

T30 mal updejta:

 

všeč mi je ker se fino drži tudi pozimi, se da odpirat na polno, edino mal hitro gre h koncu :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm pa dons kar sportsmart2 naroču 190/55/17zadna in 120/70/17 spredna.  290€ z montažo. Aja pa sprednje majo za 2 hitrostna razreda . ena je do 240km/h in pride komplet 257€. jst sm uno hitrejšo vzel :OK:

Jebiga sava/mitas neki dreka. Kao bojo  190 zuni ko se začne sezona. A niso vsi rekl da se je začela 1.1.? :smoke:

Popravljeno . Popravil jozexj6
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a nimaš 190/50/17?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume so kr neki.... :grim Men je Continentalko poglodal cist prehitr zadej. Jo uzamem samo, ce bo ful pocen. Tko...50% off. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kaj..jaz bom pa od Tolig dal gume gor :D :D ..saj ne..so še kar vredu ..kupu obe novi lansko leto..tuhtam pa da vzamen Nove Dunlop Sportmax Qualifer 3 ko bojo te zanič!!..baje so kar dobre po kilometrini in seveda vzdržljivosti ter oprijemu kolko sem našel na netu pa seveda malo gledal na youtubu  :OK:  :closedeyes:  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kaj..jaz bom pa od Tolig dal gume gor :D :D ..saj ne..so še kar vredu ..kupu obe novi lansko leto..tuhtam pa da vzamen Nove Dunlop Sportmax Qualifer 3 ko bojo te zanič!!..baje so kar dobre po kilometrini in seveda vzdržljivosti ter oprijemu kolko sem našel na netu pa seveda malo gledal na youtubu  :OK:  :closedeyes:  :grim

emm, Qualifire 3? kdaj pa je to prslo na trg?

sam frenutno fantaziram med dunlopkama roadsmart 2 in qualifire 2, ali savskimi sportforce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

emm, Qualifire 3? kdaj pa je to prslo na trg?

sam frenutno fantaziram med dunlopkama roadsmart 2 in qualifire 2, ali savskimi sportforce.

evo to maš da nebo mislil da sem se zlagal..  http://www.dunlopmotorcycle.com/tire-catalog/sport-trackday-race/sport/sportmax-q3/     

http://www.motorcycle-usa.com/545/16290/Motorcycle-Article/Dunlop-Sportmax-Q3-Motorcycle-Tire-Review.aspx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To kar gledate je za ameriško tržišče. Dunlop za Evropsko tržišče glej to stran

 

http://www.dunlop.eu/dunlop_euen/mc/tyres/on_road/index.jsp

 

 

Imajo za ameriško tržišče druge oznake kot naprimer čelada Shoei XR 1100 je tam Shoei RF 1100 , Yamaha MT - 09 pa Yamaha FZ - 09.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Angel GT naročena zadnja. Če se bo dobro obnašala, bom naročil še prednjo za testirat.

T30 mal updejta:

 

všeč mi je ker se fino drži tudi pozimi, se da odpirat na polno, edino mal hitro gre h koncu :(

Hočm dobra poročila o Angel GT... me ful firbec matra kako se obnese.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočm dobra poročila o Angel GT... me ful firbec matra kako se obnese.... 

Če bo oprijem kot T30 in vzdržljivost boljša potem bo ok, drgač pa ne bo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mam. Primc je reku da se 190/55/17 lepš pele.

kako se pa čez tehnični pele? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to gledajo? swasta.

zadne cajte tok gledajo, da majo že mau unete oči  :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Pravilnika o delih in opremi vozil.

 

(1) Pnevmatike na vozilu morajo po velikosti, nosilnosti in kategoriji hitrosti ustrezati pnevmatikam, ki so v potrdilu o skladnosti vozila ali v soglasju k registraciji vpisane v rubriki »dovoljene pnevmatike« ali v drugem ustreznem dokumentu o vozilu. Uporaba drugačnih pnevmatik je mogoča le po dodatni odobritvi vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!