Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

prekleta banda od gumarskih proizvajalcev ...kje je zdej ta naš "jetam" ? rabm zračnico za 130/80-17 s kotnim ventilom ....fak kot da živimo v srednjem veku ... :angryrant1: 

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu sem

še zmer mi nisi zrihtal conti trail attack ... pol bi mi lahko pomagal vsaj pri zračnici ... de se mal oddolžiš ane..  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala rumenko, se pravi gremo kar pogumno naprej na Marof... :)

 

Drugače pa SportForce lima, ko zvečilni gumi na hlačah, samo najprej jo je treba zmontirat pa pol bit glasen kako je na robu ;)

 Se moram tudi jaz zahvalit Rumenkotu za kavo in nove gumice :) je blo treba še isti dan 400km narest tok je fajn tale "Sava" :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tole k ma Dunlop akcijo bo se trajal, al je treba zjle kupt? Ce je RS2 cnej, je pa fajn :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te morem razočarat. Te gume ne držijo do roba. Ubistvu je tako: če imaš gor Sportforce (ki ne drži do roba) širine 180, je enako kot bi imel dunlop (drži po celi širini) širine 160.

 

...tale slika je tut iz tvojega zeljnika... pa ni Sava...  :eek:

post-26622-0-38237600-1400041323_thumb.jpg

 

:P   ;)

 

 

Sava preverjeno drži do "roba". Kje pa je rob (meja), pa vsak zase najbolj ve  :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tale slika je tut iz tvojega zeljnika... pa ni Sava...  :eek:

attachicon.gifpost-23082-0-89739000-1399735273.jpg

 

:P   ;)

 

 

Sava preverjeno drži do "roba". Kje pa je rob (meja), pa vsak zase najbolj ve  :D

 

Sm pri bolje umirjenih voznikih in nimam potrebe da bi guma držala do roba, zato bo naslednja Sava. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm pri bolje umirjenih voznikih in nimam potrebe da bi guma držala do roba, zato bo naslednja Sava. ;)

Odlična odločitev  :D

 

Sem eden tistih, ki so skeptično spremljali razvoj te gume (pri razvoju sodeluje moj prijatelj).... in ko sem nataknil gor testno, sem prvih nekaj km-jev naredil precej "posrano" :blush: ... nato sem si rekel... gremo do t.i. "roba"...in glej ga zlomka.... na mojem obrazu se je pojavil velik   :D

Zdaj manjka samo še nekaj 100km do ilegale :ninja: .... moram pogledat na števec... mislim pa , da sem naredil nekaj čez 6kkm, kar mi ni uspelo še z nobeno gumo v tem segmentu...

Poročam kmalu...   :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dve pripombi..

1. Nekdo, ki ima na gumi 2 centimetrske chicken strips (s cimer samo po sebi ni sicer nic narobe) res ne more komentirat katera guma drzi do roba in katera ne, ker ocitno vozi prevec po jajcih da bi sploh prisel do roba

2. Za takega so vsake sport gume oreng overkill ampam so razne ST variante veliko bolj primerne. Therefore ni nobene potrebe po Sava Sportforce, ki spada med sportne gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Jure

 

1. ... u bistvu si ti napisal še tisto, kar si jaz nisem upal... in bolj direktno    ....   :P

2. ...imaš čisto res pod točko 2. V tem primeru bolje vzeti ST gumo s tršo "sredino"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@jure & @Zivinorc se strinjam...

3. Kdo tako vozi SS gumo je greh, uniči ji sredino in njen dezen nagiba.. potem pa jamranje kako se ne pelje dobro..... pri taki vožnji je še ST guma "prehuda" 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj zmore SportForce guma sem videl na Vranskem, ko nas je inšturktor na teh gumah učil vožnje skozi ovinek. Bilo kar nekaj herojev v skupini, samo tako, kot inštruktor, ni peljal nihče..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dve pripombi..

1. Nekdo, ki ima na gumi 2 centimetrske chicken strips (s cimer samo po sebi ni sicer nic narobe) res ne more komentirat katera guma drzi do roba in katera ne, ker ocitno vozi prevec po jajcih da bi sploh prisel do roba

2. Za takega so vsake sport gume oreng overkill ampam so razne ST variante veliko bolj primerne. Therefore ni nobene potrebe po Sava Sportforce, ki spada med sportne gume.

 

In kaj bi ti priporočal meni, ko se z Roadsmartko po kolenu vozim, in jo obrabim enakomerno "do roba", letno pa naredim slabih 15000km?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj bi ti priporočal meni, ko se z Roadsmartko po kolenu vozim, in jo obrabim enakomerno "do roba", letno pa naredim slabih 15000km?

Zamenjaj kolenčnike za bolj trde :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj bi ti priporočal meni, ko se z Roadsmartko po kolenu vozim, in jo obrabim enakomerno "do roba", letno pa naredim slabih 15000km?

Lahko jest odgovorim?  :D

 

Odlična izbira!  .....vsaka "novodobna" guma drži do "roba" in po kolenu...

 

Apak tudi po kolenu vozit obstaja 1000 in en način.

 

Če pripelješ v ovinek z idealno hitrostjo, ga pelješ enakomerno in konstantno "po kolenu", bo držala RS guma...tudi več zaporednih takih ovinkov. Če pa z gumo "mesariš", odpiraš gas v ovinku in potem na polno iz ovinka , pa z daljšo tako vožnjo gumo lahko pregreješ (tudi na cesti).... takrat pa je bolj primerna SS guma.

 

....na, pa sem spet pametn izpadu.... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Continental ContiRoadAtack, drži do ušes bi reku Kmet, meni tudi zelo solidna guma, vendar z svojo ceno ne odtehta toliko več...tako da pri menjavi zadnje gume nisem izbral Continental, prvo sem mislil izbrati TrailAtack, vendar ko je kmet rekel da na ženinem vžigalniku drži 6000km, sem takoj rekel, da grem nazaj na RoadSmart 1. Zakaj, ker je na Z750 držala do nekje slabih 8kkm, pa vedno držala do "kolenčka" nikoli kaj posebaj presenetila z kakšnimi nenapovedanimi reakcijami.

Sem bom držal kar preverjene gume pa še za menjavo in en izlet bom prišparal =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tistile ciknstripsi so vrjetn na novi gumi....k jih ma direkt od vulkanizerja do doma za sabo.....po lj recimo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tistile ciknstripsi so vrjetn na novi gumi....k jih ma direkt od vulkanizerja do doma za sabo.....po lj recimo :)

men se tut zdi, ker tut ostala površina gume ne zgleda fejst obrablena...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Continental ContiRoadAtack, drži do ušes bi reku Kmet, meni tudi zelo solidna guma, vendar z svojo ceno ne odtehta toliko več...tako da pri menjavi zadnje gume nisem izbral Continental, prvo sem mislil izbrati TrailAtack, vendar ko je kmet rekel da na ženinem vžigalniku drži 6000km, sem takoj rekel, da grem nazaj na RoadSmart 1. Zakaj, ker je na Z750 držala do nekje slabih 8kkm, pa vedno držala do "kolenčka" nikoli kaj posebaj presenetila z kakšnimi nenapovedanimi reakcijami.

Sem bom držal kar preverjene gume pa še za menjavo in en izlet bom prišparal =)

Kakšen posebn razlog zakaj nisi šel na RS2 ampak na RS1 ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da zelo radi komentirate gume.

No, tukej je nova kost za glodat.

 

20140514103256.jpg

 

Me prav zanima kaj porečete na to. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi pa znala Cikadina skritizirat, saj namreč guma ni pobrana do roba :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da zelo radi komentirate gume.

No, tukej je nova kost za glodat.

 

20140514103256.jpg

 

Me prav zanima kaj porečete na to. :)

nikoli ni zapuščal avtoceste :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nikoli ni zapuščal avtoceste :kva2:

:grrr  to so prveč hrapave ploščice po tleh in zlo gumo pobira, k se motor prestavlja iz vogala v vogal, sam ma pa jebačke špičke iz strani (k kake nabrekle špičaste bradavičke)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!