Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Sej to me je zanimal... Kaj potem priporočate, da je bolj športna guma, pa da vseeno ni ravno po 3000km vožnje hin?  :mellow:  Sportsmart2?

 

Pred leti sem jaz vozil Qualifier RR, potem pa prešaltal na GP Racer na katerem sem še vedno.

 

Nekaterim ne delajo tako dobre kilometrine ampak meni se obnesejo fenomenalno. Na GSX-R 750 sem z zadnjo Racerko delal po 6000km, na FZ1 pa dobrih 5000km - do meje legalnosti po starih-novih predpisih, torej 1mm. Prednja pri meni naredi kakšen km več, toda ne bistveno.

 

Obraba je bila pri meni vedno enakomerna od roba do roba. Pri Suzukiju je sicer rob šel ponavadi malo prej, pri FZ1 je pa čist uravnoteženo. Ko pridem na ustrezne lokacije (Ride, Rakitna, etc.) redno drgnem kolena in to je tudi razlog, da se odločam za tak segment gum.

 

Sicer pa z gumami delam lepo oziroma mislim, da imam precej "šparoven" stil vožnje. Pri speljevanju redko nažigam prvo in drugo prestavo (če bi počel to, bi sredina hitro šla), po AC nimam veselja tiščat več kot 150km/h in tudi sicer, zaradi visokih kazni na cestah redko presegam 140 km/h.

 

Ena fotka iz časov na GSX-Rju za občutek stila vožnje (kot rečeno, z zadnjimi Racerkami delal po 6k):

post-1190-0-68442200-1400231243_thumb.jpg

 

Sem pa vedno imel mešano vožnjo.. Je bilo kar nekaj obiskov Rid in Rakitne ampak sem šel tudi večkrat na faks z motorjem po AC tako da sem recimo rob kuril na teh cestnih poligonih, potem pa hitro prinesel not kakšnih 300 km vožnje po AC in obraba je bla spet enakomerna po celi gumi.

 

Kar se mene tiče so GP Racer top gume v vseh pogledih. Zelo dober oprijem in za tak rang gume zelo dobra kilometrina.

 

Je pa šansa da bom za naslednji set probal še Sportsmart2 oziroma Sava Sportforce. Glavni razlog je bolj ugodna cena.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako kot Jure sem bil do sedaj od vsega kar sem vozil najbolj zadovoljen z GP Racer kar se tiče oprijema,odziva in obrabe. Zadnja mi je zdržala cca 30 krogov v Brnu pa še dobrih 5000km, prednjo vozim pa še vedno in bo po 10k, na 2mm profila. Za razliko naj povem da sem vmes prešaltal na Conti sport attack (prve generacije) zdržala je le 3k kilometrov, oprijem in sam občutek v vožnji pa daleč za GP racer. Če se ne bi toliko prevozil v dvoje in če bi bila cena bolj dostopna sploh ne bi pogledal po drugih gumah. Trenutno imam na motorju Bridgestone T30 in glede na to, da je ST guma mi daje presenetljivo dobre občutke, če bo  pa še kilometrina okrog 10k km se mi bo pa tako ali tako vse smejalo.

Popravljeno . Popravil Sorty
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako pri meni, zadovoljen z GP Racer, tako z oprijemom kot kilometrino, pač brez kompromisa ne gre, saj je eno z drugim povezano. Menjat jih pa, za po cesti, ne mislim, ker se bojim, da ne bi kupil mačka v žaklju. Tako, da od mene sam en velik "+".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako kot Jure sem bil do sedaj od vsega kar sem vozil najbolj zadovoljen z GP Racer kar se tiče oprijema,odziva in obrabe. Zadnja mi je zdržala cca 30 krogov v Brnu pa še dobrih 5000km, prednjo vozim pa še vedno in bo po 10k, na 2mm profila. Za razliko naj povem da sem vmes prešaltal na Conti sport attack (prve generacije) zdržala je le 3k kilometrov, oprijem in sam občutek v vožnji pa daleč za GP racer. Če se ne bi toliko prevozil v dvoje in če bi bila cena bolj dostopna sploh ne bi pogledal po drugih gumah. Trenutno imam na motorju Bridgestone T30 in glede na to, da je ST guma mi daje presenetljivo dobre občutke, če bo  pa še kilometrina okrog 10k km se mi bo pa tako ali tako vse smejalo.

Zadnja zihr ne bo 10kkm. Meni je delala cca 6000km brez šparanja. To pomeni če se mi lušta tut 200 po ac in ovinke kakor mi paše. Ponavadi jo je pa vedno skurilo na 10 in 2 uri. Prva (t30 GT) pa mi dela do 10kkm a nisem tako zadovoljen kot z zadnjo, čeprav mi je za ST gumo zelo dobra. Mogoče bom prvo poiskusil Savo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes pomeril obrabo Sportsmartke2. Po 1.500 km mi je zadnje pobralo 5,8mm => 4,8mm (sredina, tm nekje) sprednje pa iz 4,1 mm = 3,8 mm (sredina, tm nekje). Če bo šlo tako naprej mi bo zadnja zdržala med 7.000 in 8.000 km sprednja pa za dve zadnji.

 

Glede na prve občutke, ki so bili glede obrabe malo razačarajoči, nimam po 1.500 km kej drugega reči, kot da sem zadovoljen glede na segment gume in moč motorja =)

 

Edino malo pa pogrešam kako se je sportsmart 1 peljala. Očitno mi veleslalom bolj leži od slaloma :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti bo zadnja toliko zdržala potem naslednji komplet takoj kupim... Ampak to je toliko kot je meni držala Roadsmart1, kar pa malce dvomim... Vsekakor, sporoči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti bo zadnja toliko zdržala potem naslednji komplet takoj kupim... Ampak to je toliko kot je meni držala Roadsmart1, kar pa malce dvomim... Vsekakor, sporoči

 

No če tebi RS1 zdrži 8.000 km potem bi skoraj rekel, da moje predvidene kilometre malo reduciraj. Sicer primerjave z RS1 ne bi znal povedat, ker je še nikoli nisem mel na tem motorju. Edino ST gumo, ki sem jo imel je bila ContiRoadAttac2 in ta mi je zdržala slabih 8.000 km. Je pa res, da sem jo precej čez zimo vozil. Lih za bežen občutek o primerjavi.

 

Igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena zanimivost o SS2... ob menjavi gume, mi je mehanik rekel, da so SS2 neverjetno uravnotežene in večinoma uteži niso potrebne ali pa le minimalno. In res, pokazalo je le 5g, na obeh straneh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšne so pa kej pirelli diablo gume glede na to da so povsod najcenejše?

Verjetno misliš na diablo rosso corsa.

In niso najcenejše, ker sem pravkar kupil novo za 122€, 120/70/17. Sport Smart bi bila pa 95€.

 

Guma pa je odlična, le pobira jo kot lanski sneg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje ima v mislih tastare navadne Pirelli Diablo (pa ne Diablo Strada, Diablo Rosso II, Diablo Rosso Corsa ali katerega izmed drugih xyž modelov Diabla, ki jih proizvaja pireli)..

 

Veliko trgovcev ponuja navadne Diablo po relativno ugodnih cenah, npr. zadnja 180 pri Širniku je 116€. Nekateri jih imajo še ceneje.. http://gumexl.net/pirelli-pirelli-diablo-18055-r-17-73w-mctl73w-diablo-706-supersport-zadaj-moto-165214.html

 

Nasploh ne vem kaj je fora s temi starimi modeli gum oziroma zakaj se to sploh še proizvaja, če so zunaj že toliko let novejši modeli..

 

Ne vem sicer kako je pri Pirelliju, lahko da gre za dejansko stare zaloge.. Ampak isti šmorn je npr. pri Michelinu in Dunlopu kjer se še vedno da poceni kupit tastare Michelin Pilot Power (in to čist prve, navadne, niti 2CT ne) ali pa Dunlop Qualifier ali Qualifier II. Ajde, razumem, če bi bile to stare zaloge ampak kolikor sem nekaj spraševal okoli ima marsikatera od teh gum letnico 2013 ali 2014, čeprav naj bi te modele že davno nehali delat (konkretno sem zadnjič vprašal na Vulknizerstvo F1 za letnico Michelink)..

 

Ni mi čisto jasno v čem je fora..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem si šel popoldne pogledat poslano gumo v petek.... in guess what... izdelava 2212, stara 2 leti!!!

Sicer vem, da blago naročeno na internetu lahko brez razloga vrneš, ampak to pomeni en kup sranja.

 

Kaj naj zdaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem si šel popoldne pogledat poslano gumo v petek.... in guess what... izdelava 2212, stara 2 leti!!!

Sicer vem, da blago naročeno na internetu lahko brez razloga vrneš, ampak to pomeni en kup sranja.

 

Kaj naj zdaj?

Nč, s to gumo ni prav nič narobe, je komaj dobro postarana. Če pa dvomiš pa reskiraj poštnino in pošlji nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem si šel popoldne pogledat poslano gumo v petek.... in guess what... izdelava 2212, stara 2 leti!!!

Sicer vem, da blago naročeno na internetu lahko brez razloga vrneš, ampak to pomeni en kup sranja.

 

Kaj naj zdaj?

 

Če nisi eden tistih, ki dela z motociklom 1000km letno in ima posledično eno gumo gor 4 sezone, potem ni nobenega razloga, da ne bi to gumo lepo zmontiral in zvozil :)

 

Če pa te iz kakršnega koli subjektivnega razloga tista letnica toliko moti, da boš zaradi tega obremenjen, pa pač pošlji nazaj. Kot veš tudi sam lahko to narediš brez kakršnegakoli razloga in prodajalec ti mora vrnit kupnino + prvotne poštne stroške. Tvoj strošek je samo strošek pošiljanja nazaj.

 

Ampak taka guma je čist ok :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem načeloma nehal kupovat gume prek neta. Grem do človeka, naročim, pridem, pogledam če je vse okej in zmontiramo. Cena cca 10 ali 20 evrov več mi odtehta tisto sranje "kaj pa če dobim neko sranje"..

In Boštjan dela s tvojo feltno kot bi bila njegova..bolš zanjga k drgač bi ga u rit sunu :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud zgleda bolj bedno, kot bi bila zažgana:

attachicon.gif2014-05-18 12.34.55.jpg

...:slap:

... a ne vidite, da so številke pretolčene?!?!... :eek:

... grem stavit , da je to guma letnik 1996 ali manj...

:P

 

Pa dejte ga srat fantje... guma je o.k. ... oz., vsaka guma bi načeloma morala biti starana  eno leto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dejte ga srat fantje... guma je o.k. ... oz., vsaka guma bi načeloma morala biti starana  eno leto

predlani zmontiran komplet prednja zadnja ... zadnja po dot-u stara 7 mesecev , prednja 3 tedne ...na začetku prvih 2000km na prednji opazna obraba - na zadnji enakomerna..

po 13300km menjana zadnja ( do indikatorja še sigurno 1000km).

zmontirana mesec/ dva "mlada" .. na oko in na meritev zelo velika obraba po 5000km - resda od tega 2000km polno naloženo v dvoje po vročini in večina avtoceste -  predvidena kilometrina po izračunu 8500-9000km..

no sedaj pri zadnji - prevoženih 13000km - še za +1000km globine pri indikatorju - torej na življensko dobo / kilometre identična obraba zadnje gume ....

prednja guma se je obrabila pri drugi zadnji za več kot polovico manj kot pri prvi - teoretično po globini profila (glede na to da se še čisto normalno peljem po ovinkih ) bi lahko prva zdržala 3 zadnje - vendar zaradi mikro razpokic ki sem jih opazil bom zamenjal obe ...

 

po meritvah sem dobil občutek / rezultat , kot da se je nova guma po par 1000km dodatno zvulkanizirala in se je obraba ustalila na neko konstanto..

 

moram pa omeniti še prednjo gumo na suzukiju ... vee rubber - edina ki sem jo dobil v dimenziji za prednje kolo z malo bolj grobim profilom - DOT xx07 ...ležala na tleh pozabljena od vseh ... za zimsko vožnjo dodatno narezana po obodu ... na začetku ni držala niiiiiič - samo pogled na ročico prednje zavore jo je blokiral... po malce zimskega asfalta pa se je po cca.1,5mm obrabe malce zbudila - poudarek na malo ... zanimivo je , da je po nekih 1200km obrabljena kar za dobre 3 mm...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je pa prijazen odgovor od dobavitelja:

 

Najnovejša ki jo imamo JE DOT 1613 Te smo dobili pre 14.dnevi direktno od pirellija smo uvoznik za slo pirelli.

v kolikor ste dobili npr 2312 dot to spada kot 1A qality-36mesecev Pnevmatika se začne starat ko jo začnete vozit in jo segrejete na 80stopinj potem je res 2,3 leta uporabe. za skladiščeno to ne velja-PIRELLI zagotavlje identično kvaliteto do pet let skladiščenja+uporaba.

Ampak ni problem lahko zamenjate če vam je ta ki jo imamo boljša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo takole, prvi malo daljši gir z novimi sportsmart2. Koljen brez problema tudi v malo hladnejšem vremenu in na trenutke še rahlo vlažni cesti preko rid, pa se kljub temu čisto lepo ogreje. Se občuti, da je kar precej bolj odzivna pri premetavanju, hitreje se odzove na potiske in spremembe smeri. Pri hitrih spremembah in kratkih ovinkih je to vsekakor plus, ni pa mogoče tako stabilna pri malo hitrejših in daljših ovinkih, kot je bila sportsmart1, ki si jo nastavil na smer in je šla kot po tračnicah. Ampak mi je všeč malo spremembe. Če bo kilometrina podobna ss1, ki se je pri meni gibala med 8-10k potem vsekakor zelo zadovoljen. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm zadovoljen z mojimi Sava Sportforce, nism prvo vedu a bi reskiru, ampak se je obrestoval, obe gume skupi sta 170 evrov, pa nobenga problema do zdej, obraba lepo okrogla, držijo odlično, hitr se ogrejejo, treba je mal pazit z mrzlimi ampak to je treba z vsemi gumami. Moj KTM je čist zadovoljen :D Definitivno priporočam.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem si šel popoldne pogledat poslano gumo v petek.... in guess what... izdelava 2212, stara 2 leti!!!

Sicer vem, da blago naročeno na internetu lahko brez razloga vrneš, ampak to pomeni en kup sranja.

 

Kaj naj zdaj?

Ne bom rekel kaj naredi, lahko pa jo meni šenkaš :). Na mojem Suzukiju je guma letnik 2009. Pač se nisem vozil skoraj dve leti. Včeraj do kolena.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm zadovoljen z mojimi Sava Sportforce, nism prvo vedu a bi reskiru, ampak se je obrestoval, obe gume skupi sta 170 evrov, pa nobenga problema do zdej, obraba lepo okrogla, držijo odlično, hitr se ogrejejo, treba je mal pazit z mrzlimi ampak to je treba z vsemi gumami. Moj KTM je čist zadovoljen :D Definitivno priporočam.

jst sm tut zadovolen z Savo oz Mitass :D Z750 se čist lepu pela drži pa tut :D če bo cena ostala ista jih dam naslednič sigurno še enkrat gor :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima mogoče koga gp racer 190ka cca 3mm po robovih sredina boga za marof več kot odlična. Kupljena lani Julija

 

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!