Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

 

:hmm: ce ne zivim v popolni zmoti bi bla matematika za visine taka:

160×0.6=96

170×0.6=102

180×0.55=99

torej je motor z gumo 170/60, ce to sploh se obstaja, kak mm visji kot na 180, in obcutno visji kot na 160/60. No, ker je 180/55 na kolesu 5,5 en preverjen standard, bi se vedno zmontiral glede na sirino feltne. Ce so homologirani obe meri itak morjo obe dobro delat.

Še obstaja Roadattack2, ContiMotion, RoadSmart, ...

Kmet2-ov KTM ADV 1190 jo ima gor (Trailattack) verjetno serijsko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut jst ne.. And? :):P

tis neki posebnega :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Test it Motorrada. SportForce je KAUFTIPP. Med No-name gumami daleč najboljša.

No name? A so jo tut primerjal z znanimi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... v bistvu so Savine gume vrgli v t.i. "budget klaso", kjer je z lahkoto posekala vso konkurenco.

... meša štrene, oz. je popolnoma primerljiva ali celo prekaša kake karakteristike najvišje uvrščenih gum v "brand name" klasi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če narediš kak km manj nič narobe. Le uživaj. Gume pri meni ne zdržijo rekordno ker je najbrž kljub konzervetivnemu linijskemu 4 valjniku vseeno dovolj navora, da jih žulim bolj kot če bi bil "priden" karkoli naj bi to že pomenilo... in občasni dinamični vožnji. Če pa po vrhu še tehtaš pol manj napram meni (91Kg) pa najbrž tudi nekaj pripomore...

z750 kot prvi motor? Malenkost drzno... :)

 

(3) Na vozilih z največjo dovoljeno maso nad 3,5 tone in, ki dosegajo hitrost nad 40 km/h morajo biti, poleg zahtev v prvem odstavku tega člena, pnevmatike na isti osi enake velikosti, vrste, zgradbe, nosilnosti in kategorije hitrosti ter istega proizvajalca in dezena.

 

... torej ker na enoslednem vozilu je po ena pnevmatika na os je lahko mix max. ?!?

 

Rad bi videl to tvoje enosledno vozilo nad 3,5 tone. Še enkrat preberi ustrezen odstavek, pa ti bo takoj vse jasno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pojasnilo. Zdaj vdim kje sem slabo prebral (problem je v in ki sem ga jaz spegledal v ali).

 

Sicer pa mi je res dolgočasno/utrujajoče brati zakonodajo tako kot je napisano in bi bil velikokrat vesel navadnega da ali ne... mnogo raje kot cel spis enega skurjenega pravnika ki ga je pisal medtem ko je prej 3 ure poslušal Bach-a.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nam doma Haso pomaga :kva2:

a zakone prevajat?  :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... v bistvu so Savine gume vrgli v t.i. "budget klaso", kjer je z lahkoto posekala vso konkurenco.

... meša štrene, oz. je popolnoma primerljiva ali celo prekaša kake karakteristike najvišje uvrščenih gum v "brand name" klasi...

 

V bistvu jo primerjajo z ST gumami in je primerljiva, o SS gumah ni bilo govora. V suhem jo primerjajo z Michelinovo Pilot Road 4, ki so ji dali točko več pri stabilnost v ovinku in pri obnašanju na meji zdrsa oz. oprijema. 

 

V mokrem pa je po času skoraj identična z Continental Road attak 2 Evo (boljša npr. od Bridgestone T30 in malenkost počasnejša od Metzeler Roadtec Z8 Interact), pri točkovanju pa je v primerjavi z ST gumami posekala samo Avon Storm 3D X-M, vse ostale so jo prekosile. Od 100 točk je Michelin dobila 94, drugouvrščena Pirelli Angel GT pa 89, Mitas je osvojila 79 točk. 

 

V povzetku so o njej zapisali (moj prevod):

 

"vodljjiva, športna, poceni. Mitas Sport Force se pelje bistveno drugače kot konkurenca na testu (Full Bore, Maxxis, Nankang in Shinko). Tudi v dežju ne pokaže prehitro slabosti. Dober set za 150€." tak približno se bere zapisano. 

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem zadovoljen z Dunlop Roadsmart 2, ker se pa vozim bolj turistično, bodo naslednje gume Savine (kvalitetne za zmerno ceno). Kot je zgoraj nekdo zapisal, da pride komplet Savinih pnevmatik cca. 150 EUR, torej pridejo toliko kot zadnja Dunlop.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miha X, Roadsmart 2 je turistična guma, Sport Force od Save - Mitasa naj bi bila bolj športna, kar pomeni še manj kilometrov kot RS 2.

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje se jih nekje dobi še ceneje.. pod 70€ za sprednjo 120..
Malo kolebam, skoraj raje, bi Qualiffier2 vzel, z tistimi sem bil zadovoljen,za nove stvari se pa težko odločim :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NejcZ tu ni kaj za razmišljat. Proti qualifier2 so Mitas gume raketa. plus to, da mi je na qualifier vedno preveč pobiralo sredino (sploh če se voziš v dvoje in fejst naložen)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V čem pa je ralika med Mitas SportForce in Sava SportForce? zaslediti je namreč možno oboje v ponudbi.. pa SportForce B?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mitas = Sava ... čehi kupl slovence in preimenovali iz Sava v Mitas ... to da sava priše je stara zaloga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak je od voznje odvisno kako ti bo pobral gumo. Men qualifire ni sam po sredini pobral recimo....jo je pa zlo hitr pobral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To to, sem mislil da slučajno delajo še oboje in je kje kakšna fora. Mah nč, bom naročil pa bo kar bo, če bodo slabe pa čez 2 meseca druge :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!