Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Jst sem še vedno v dvomih glede izbora gume. A čem dat Savo al Pireli ali bi dal gor Michelinko. A GoodYear dela moto pnevmatike v dimenziji 190  :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo ki je zvozil dunlop rs2 ter savo/mitas pa mi lahko pove kaksno kilometrino je mel pr vsaki. Mnenje mi steje le od tistega ki je zvozil obe saj lahko le tako naredim primerjavo. Vem da ni isti segment vendar me zanima samo kilometrina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miha X, Roadsmart 2 je turistična guma, Sport Force od Save - Mitasa naj bi bila bolj športna, kar pomeni še manj kilometrov kot RS 2.

 

LP Bajsi

A izdeluje Sava gume tudi v klasi turističnih gum, ala Roadsmart 2. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A izdeluje Sava gume tudi v klasi turističnih gum, ala Roadsmart 2.

Noup! Upam pa da kmal začnejo razmišlat v tej smeri v primeru da bo cena kot sedaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem še vedno v dvomih glede izbora gume. A čem dat Savo al Pireli ali bi dal gor Michelinko. A GoodYear dela moto pnevmatike v dimenziji 190  :?

Dunlop :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj je lepo mal podebatirat o gumah. tak hvalezn kos opreme za glodanje. ne vem pa koji qurac se tolk obremenjujete s to kilometrino in mitasom in ne-mitasom. pac gume so. okrogle in crne. ce zglodas sredino, kupuj vec komponentno gumo. ce jo obrablas enakomerno je mitas super in poceni guma.

kilometrina je odvisna zgolj od lastnika. odstopanja? po mojih izkusnjah, pri istem rezimu voznje vec ko 15% nikoli.

moram pa enkat kupt meceler z8, ker baje zdrzijo 15000 :whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si jo mel? kako se je obnesla? al je to ena tistih gum k motor kr u garazi s kavaletov fukne in razbije?

sm vozu za clovekom s shiniko gumami, dec je letel. sm vozu dunlop 202, bojda smrtonosna guma. boxer bmw do noznika. sm vozu meceler lasertek, tud baje katastrofa od katastrofe. men je po jadranki bruslo oklepe in auspuh.

bleferji, gobcaci, iskalci dlake u jajcu in odkritelji tople vode pa raziskujte trg in prsparajte 6€/1000km ker sam to je pomembno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bistvo gume je v tem da ti pase. A stane komplet 100 al pa 250 evrov ni vazn in u bistvu ne sme bit vazn. Pa ne govorte da je vazn kaka je kilometrina...ce je denar za motor ki stane 10 al pa 15 jurje..sam ne ga srat no..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sn mislo, da si oboje vozo in lahko primerjaš.

razmišljam samo, glede na to da so 16ke dokaj ugodne cenovno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si jo mel? kako se je obnesla? al je to ena tistih gum k motor kr u garazi s kavaletov fukne in razbije?

sm vozu za clovekom s shiniko gumami, dec je letel. sm vozu dunlop 202, bojda smrtonosna guma. boxer bmw do noznika. sm vozu meceler lasertek, tud baje katastrofa od katastrofe. men je po jadranki bruslo oklepe in auspuh.

bleferji, gobcaci, iskalci dlake u jajcu in odkritelji tople vode pa raziskujte trg in prsparajte 6€/1000km ker sam to je pomembno.

Nism je mel. Sem pa ravno bral test kjer so jo primerjali z Bridgestone bt23 ter Avon storm. Je prekosila avonko ter zelo blizu bridgestonki. Sicer je pa to le test. Osebne izkusnje ni, je tudi ne bo. Bom ostal kar pri RS2 no jo je se 4mm tko da za neki tisočakov še bo. Fenomenalna guma Popravljeno . Popravil Ervin93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mel gor z8, 8kkm, zdaj grejo gor sport force, če mi nardijo 4kkm, je vredi, 2x nova guma, za isti gnar, neprecenljivo :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo ki je zvozil dunlop rs2 ter savo/mitas pa mi lahko pove kaksno kilometrino je mel pr vsaki. Mnenje mi steje le od tistega ki je zvozil obe saj lahko le tako naredim primerjavo. Vem da ni isti segment vendar me zanima samo kilometrina

 

Vozil RS2 naredil cca 11K (90% vožnja v dvoje od tega 50% dodatno obtežen)  brez pripomb in težav. Pred dobrih 1k pa sem šel na Mitas SPORT FORCE. Guma gre neverjetno lahkotno v ovinek in je zelo vodljiva ter za korekcije v naklonu veliko bolj odzivna  od RS2. Imam občutek da gre nekoliko težje do roba - morda dopušča globji naklon ali pa sem bolj usran. "Obljubljajo kilometrino 6K+ tako da z ozirom na ceno ni ka zaj....

Za enkrat jo definitivno priporočam, kako gre zares pa mi bo najbolje pokazala jadranka juri in v petek :yea1:

PS

Da ne bo pomote. Gumo sem zvozil že po celi površini (konec koncev sem kupil celo) vendar priznavam, da imam v skrajnih nagibih malo metuljčkov v trebuhu. Konec koncev je to eden od ciljev motorizma.

 

 

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo Alko, ti odzivi so mi pomembni. Jaz bom poskusil prvo da vidim če mi jo uspe enakomerno zglodat, predvsem da mi ne rata na strehco. Cena mi je postranska zadeva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj je lepo mal podebatirat o gumah. tak hvalezn kos opreme za glodanje. ne vem pa koji qurac se tolk obremenjujete s to kilometrino in mitasom in ne-mitasom. pac gume so. okrogle in crne. ce zglodas sredino, kupuj vec komponentno gumo. ce jo obrablas enakomerno je mitas super in poceni guma.

moram pa enkat kupt meceler z8, ker baje zdrzijo 15000 :whistle:

 

a si jo mel? kako se je obnesla? al je to ena tistih gum k motor kr u garazi s kavaletov fukne in razbije?

sm vozu za clovekom s shiniko gumami, dec je letel. sm vozu dunlop 202, bojda smrtonosna guma. boxer bmw do noznika. sm vozu meceler lasertek, tud baje katastrofa od katastrofe. men je po jadranki bruslo oklepe in auspuh.

bleferji, gobcaci, iskalci dlake u jajcu in odkritelji tople vode pa raziskujte trg in prsparajte 6€/1000km ker sam to je pomembno.

ej jst sm še tle in vas opazujem ! a bi kakšno rekli spet o dobavljivih dimenzijah? :P

ti si vozil lasertec leta nazaj ..še sam si priznal , da so te , ki jih sedaj prodajajo in pridejo iz brazilske proizvodnje navaden jajc pa si jih samo videl ..no jaz sem lasertec vozil na dveh motorjih in jih najgloblje odsvetujem za ljudi , ki se vozijo pod 20stC !!!! nad to temperaturo pa jih kljub temu , da za en klinc držijo pobira še enkrat hitreje kot avonke ki jih imam sedaj na motorju...

pa ne mi govort o 6€ prihranka :evilgrin:  , ker me načeloma pride menjava obeh gum z novimi zračnicami z najcenejšimi continentalkami ( seveda ker so dobavljive v željenih homologiranih dimenzijah)  -  215€ , avonke pa še nekaj 10€ zraven ...

 

Bistvo gume je v tem da ti pase. A stane komplet 100 al pa 250 evrov ni vazn in u bistvu ne sme bit vazn. Pa ne govorte da je vazn kaka je kilometrina...ce je denar za motor ki stane 10 al pa 15 jurje..sam ne ga srat no..

a ti tudi rad kakšno rečeš o dobavljivih dimenzijah? :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da prilijem malo olja na ogenj.. Normalni motorji z dimenzijami nimajo težav :):P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da prilijem malo olja na ogenj.. Normalni motorji z dimenzijami nimajo težav :):P

 

šminkerji majo pač zmeri neke težave :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da prilijem malo olja na ogenj.. Normalni motorji z dimenzijami nimajo težav :):P

tazadn cajt k se je skor čist nehal dogajat... :lol:

 

motor je evropske proizvodnje in z evropsko homologacijo .. pravzaprav oba  - en l.2009 drugi l.2011... tudi pri japoncu ki je poleg teh dveh v garaži  je isto sranje z dimenzijami ( ja no priznam da je l.1981 )  ...

torej po mojem mnenju proizvajalci gum šepajo pri proizvodnem programu in manjkajočih dimenzijah ..

.

sej vem da se hecaš samo bi rade volje dal gor - vsaj na bonnevilla - kakšno dvokomponentno gumo predvsem zaradi neenakomerne obrabe zadnje gume ( to je načeloma tudi edini problem pri zadnji avon-ki roadrider - avtocesta kar je prek 110 pa ponavadi 2 gor - sama skupna kilometrina je bila pri prvi 13300 pa bi bila še za kak 1000 in sedaj pri drugi 13800 in ne bo še za 1000 ) in stopničk ki na koncu kilometrine tulijo v ovinkih kot sirena za napad jaz pa čisto normalno peljem...

 

pohvalim pa avon roadrider - enkratna guma za vožnjo v suhem z nižjimi  temperaturami tam med 0 in 12stC drži načeloma bolje kot nad 30stC ... ko je vroče postane žvakasta in - sicer ne spusti  mogoče zato ker jo vozim temu primerno - a se spodvija - no jaz imam tak laičen občutek (mogoče bo kak gumarski magister to bolje pojasnil) .

 

in ne gre se mi zato , da bi dobil SS gumo potem bi se pa normalno vozil ( kot marsikdo - pa nekateri bi še slick-e narezal samo da bi pisalo gor racing compound) ker mi je kristalno jasno da jih ne bi ogrel do vsaj približno delovne temperature  ...

 

šminkerji majo pač zmeri neke težave :P

Komot tebi ko ti dec motor pere pa glanca ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Thumper: Kako je pa z šlaufi? Imajo to kaj na zalogi? Nazadnje so mi stare noter dal.... Letos bi imel rad frišne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Thumper: Kako je pa z šlaufi? Imajo to kaj na zalogi? Nazadnje so mi stare noter dal.... Letos bi imel rad frišne.

bolj revno je to z zračnicami...jaz sem hotel imeti s kotnim ventilom pa sem naročil pri širniku...dvakrat so mu dobavitlelji poslali z ravnim visokim ventilom enkrat pa s tistim , ki ni na stedini feltne ...zajeb ti povem...

tudi z nizkim ventilom ( jo imam spredaj ampak je stara pa tudi če ne drugega ima pri meni narejenih 34000km pa že enkrat premontirana ) ni za dobit ...

eh jebeš te klince gumarske ...v programu jih imajo vsi za kupit pa nič...podn od podna ....  :bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fino... hvala za info. Bo očitno treba že zdle naročit. Guma je na meji... za moj okus.

ja in naročil boš pa kaj?

navadno z dolgim ravnim ventilom imajo skoraj povsod ... imaš širnika , špana , rumenega ,primca , ostale ..le prej ga pokličeš - ja en mesec je pravi odzivni čas ja :grim  - pa verjetno ni problema  ..

kaj ti imaš 100/90-18 in 130/80 ali 90-18 ?

me prav zanima kdo je res pravi krivez za te dolge ravne ventile ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep dimenzije so; 100/90-19 in 130/80-18. Zadaj imam kriv ventil (napere so enmal v napoto), spredaj raven. Da obstajajo dolgi/kratki do danes po pravici povedano sploh nisem vedel. Bom verjetno peljal v Krško na servis, ker mi morajo še šprikle malo privit (sam si ne upam). Sporočim kako se je izšlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!