Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Par ur časa še??? :kva2::l_01:

Napisan je datum 22.1. 2014

Ehe. Objavli so danes, in sm kopiral sem. Ocitno so se zatipkali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alora

 

je kdo vozil continental motion.

Je kaj za pripomnit al je vredu za ta dnar.

 

Hvala

http://www.motosvet.com/tabla/topic/64-gume-pnevmatike/page-960#entry2141541

 

motorji so pa bili - yamaha fazer 1000 , honda cbf 600 , 1000 , honda cbr 1100 xx , cbr 1000 rr repsol ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa jaz vem no, na žalost je ponavadi res, da pri nas smrtnikih igra denar veliko vlogo....in se pri zadnji menjavi kompleta naredil povsem enako kot ti...gumo bilo treba dat novo, do plače je bla še dolga, pa sem vzel RS1, zdej pa komaj čakam da jih dam kmalu dol...čeprav še nisem naredil kilometra z omenjenimi gumami to sezono, sem pa že zvozil 4 komplete RS1, ampak ko sem proval RoadAttack 2 je bla to čist druga poezija. Sej RS1 je za svoj denar solidna guma, pa dodaš še malo pa dobiš gumo, ki daje feedback 100x boljši, da o oprijemu ne govorimo...

 

...sicer se pa ne obremenjujem, do poletja bodo že znucane :)

 

Ker se ne grem mad maxa in mi je kilometrina ter obnašanje po mokrem top prioriteta mi drugo pač ni toliko zanimivo. Če mi kdo da za pol cene najboljše racing gume skoraj nebi mogle naleteti na slabšega uporabnika. Dam si duška tu pa tam a le kjer se da to sorazmerno varno narediti... Je pa najbrž še daleč od limita ki imajo roadsmartke za moje potrebe. Za nažigat po pisti jih nebi izbral zagotovo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene bolj zanima kako je vozna. Kaj mi nuca 10 000+km , če je motor okorn.

Dej ne nabiji....pr teb ne more bit motor okorn,ker imaš prijeme kako ga zmehčat :P  :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker vidm da ste brihtni k stu mater bom vprasu neki.....

Zadno gumo naj bi imel dim. 130-70-17 , ker pa jo bom kmalu menju me zanima ce bi lahko dal 140 siroko? Al bo kaj narobe in bo voznja slabsa? Sprasujem zato ker jo dobim za isto ceno pa lepse zgleda sirsa....

Na avtu so dovoljene ponavad 2 dimenzije..kako je pr mogorjih pa nevem zato prasam... hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej v homologacijski karton, tam piše katere dimenzije gum so za enkrat dovoljene za tvoj motorin, v bodoče ( predpis v pripravi ) bo določen tudi proizvajalec  :kva1: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proizvajalec? A majo prevec cajta spet?

a potem bom moral svojo floto na novo homologirat ? ali bo določen proizvajalec dolžan dobavljati potrebno dimenzijo gum v različnih kvalitetah? to mi deli končno !!!  :lol:

in ko bo prišlo do serijske napake na gumah bo država kot homologatorka odgovarjala za vso škodo? ja - svizec bo drekec zavil v staniol papir pol pa še radarji naujo prjel...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej v homologacijski karton, tam piše katere dimenzije gum so za enkrat dovoljene za tvoj motorin, v bodoče ( predpis v pripravi ) bo določen tudi proizvajalec  :kva1: .

 

kot jez razumem, je nekje že tako. Mislim da ima VTR homologirane Dunlop 207 in neke Bridgestone, oziroma njihove naslednike. Si pa ne prtedstavljam, da to nekje dejansko pregledujejo?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Pravilno razumeš. V Nemčiji že pregledujejo. Je pa zanimivo, da so homologirani proizvajalci in ne modeli. Torej za primer; Za moj motor je homologirana guma recimo Mezeler Z6, torej sport touring, Ne smem dat Dunlop Roadsmart II, ki je tudi sport touring guma, LAHKO PA DAM METZELER RENNSPORT RR, :D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K.A.T.A.S.T.R.O.F.A.

 

kam pelje ta svet... ko birikracija sama sebe jebe in se razmnožuje v nedogled...   :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K.A.T.A.S.T.R.O.F.A.

 

kam pelje ta svet... ko birikracija sama sebe jebe in se razmnožuje v nedogled...   :slap:

Lej, v osnovi štekam, zakaj bi se to homologiralo. V bistvu je finta točno v tem, da na navaden cestni motor ne tlačiš rennsport gum. Ampak v praksi je pa to precej butasto. ( Problem je trg, ker je recimo Metzeler Z6 zamenjala Z8, katere pa ni v homologacijskem kartončku. Torej ne moreš vpisat Z6, ampak se potem vpiše Metzeler. Pa si spet tam, kjer ni muh.)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se pa zdi, da so problem bolj vstop Čang Šlang gum, zato se je nekdo spomnu tega, edino napak se mi zdi, da se tiče motorjev, tukaj se vsak normalen ne igra s tem :smoke:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se pa zdi, da so problem bolj vstop Čang Šlang gum, zato se je nekdo spomnu tega, edino napak se mi zdi, da se tiče motorjev, tukaj se vsak normalen ne igra s tem :smoke:  

Mah, ne vem kako je s temi Čangšlang gumami. Osebno poznam približno 600+ motoristov, pa niti za enega ne vem, da bi dal gor kake čudne zadeve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mitas je za cel svet cang slang. Pa je dobra guma. Nankang ma v ameriki konkurencne ocene. Zato jaz o cang slang ne bom govoru. Metzeler made in brasil je verjetno 5xbol cangslangovski kot Shiniko.

Da pa to kdo preverja, znamko homologiranih gum pa se mi zdi tako debilno, da je prav zaprav zelo verjetno :hmm:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cist mozno, glede na to, da mi je za avto na tehnicnih pametoval, da more bit firma feltne upisana v kartoncek. :slap:  Niso dost dimenzije, ki so jih oni upisal, neeeee, firma.... :lol1:  Sem se smejal pa reku, uredu je, ne me zajbavat in sel. Klinc jih gleda. :fyou:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!