Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Aja..p'r nov'mu mopedu so pa gume tiste, ki so drage???

 

PSSSS...doberstrojpamalmajhenzame

:P ne, sm jih že na prejšnjem stestiral in nisem vozil boljših gum, res je da sem jih uničil večalmanj pozimi, ampak držijo ko satan, vlivajo zaupanje, hitro odzivne, sam kot sem povedal, prvo sem skuril v 3.500km, kar je pa malce malo. Zadnja je pa nardila isto kilometrino kot bt16pro, sava-mitas.  

zatesenardilinougaversisa :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej mi dimenzije, da vidmo kaj se da?

:kva2: ......... :blush:  ... :sleep2: .... ( :P ne upaš)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa jebenti... dej mi že enkrat feltne prnes... pa jih predrejam na normalne mere, da se boš lahka vozil na normalnih gumah..  :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa jebenti... dej mi že enkrat feltne prnes... pa jih predrejam na normalne mere, da se boš lahka vozil na normalnih gumah..  :P

to ti lahko kerga skuteraša nafintiraš..mene ne morš k sm šlosar stare šole... 

saj so feltne za zamenjat recimo - samo cena 3000$ ni primerna za moj žep..

drugače sem pa malce spremenil način vožnje in zamenjal zadnje amortizerje pa sem na koncu pogruntal , da se bom kar z avonkami fural - ene 2-3tkm manj bom naredil z zadnjo  pa kaj ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav bojsi.

sm že neki postov nazaj prečekiru kokr mi je search vrgu vn pa bom še jst prjavu en upr. k ste ga že kr neki predebateral,

ugl. za svojga gsxr-600 morem neki ubost ker so mi tastare dunlop qualifier 2, 2x zdrsnle da sm se pošteno podelu u hlače,

zdj pa full se nagibam k telim slovenskim čehom z sportforce pa bi rd iz pve roke od nekoga zvedu kako se obnesejo a so gume vredne zaupanja,

ker sej vemo rek da se na gumah ne špara ampak useen, tele so resss ugodne tko komplet za 160, noebnih drugih ni za to ceno.

Sem pa tko bolj ziheraski voznik ne tiscim v vsak ovinek ku zmešan...hvala za odgovore.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav bojsi.

sm že neki postov nazaj prečekiru kokr mi je search vrgu vn pa bom še jst prjavu en upr. k ste ga že kr neki predebateral,

ugl. za svojga gsxr-600 morem neki ubost ker so mi tastare dunlop qualifier 2, 2x zdrsnle da sm se pošteno podelu u hlače,

zdj pa full se nagibam k telim slovenskim čehom z sportforce pa bi rd iz pve roke od nekoga zvedu kako se obnesejo a so gume vredne zaupanja,

ker sej vemo rek da se na gumah ne špara ampak useen, tele so resss ugodne tko komplet za 160, noebnih drugih ni za to ceno.

Sem pa tko bolj ziheraski voznik ne tiscim v vsak ovinek ku zmešan...hvala za odgovore.

Lp

Dunlop Gp Racer d211 S (Soft) naprej, M (Medium) zadaj!! ;):)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav bojsi.

sm že neki postov nazaj prečekiru kokr mi je search vrgu vn pa bom še jst prjavu en upr. k ste ga že kr neki predebateral,

ugl. za svojga gsxr-600 morem neki ubost ker so mi tastare dunlop qualifier 2, 2x zdrsnle da sm se pošteno podelu u hlače,

zdj pa full se nagibam k telim slovenskim čehom z sportforce pa bi rd iz pve roke od nekoga zvedu kako se obnesejo a so gume vredne zaupanja,

ker sej vemo rek da se na gumah ne špara ampak useen, tele so resss ugodne tko komplet za 160, noebnih drugih ni za to ceno.

Sem pa tko bolj ziheraski voznik ne tiscim v vsak ovinek ku zmešan...hvala za odgovore.

Lp

 

...v tej temi je toliko nabijanja... da je res nepregledno... nemogoče izluščit kaj koristnega.

Večkrat smo (sem) napisal(i), da so gume več kot odlične. Vozil sem veliko različnih gum.... tudi 2 kompleta Sport Force. Pa če ti samo povem, da imam doma še 2 kompleta za znucat za letos ...

... pa nisem glih neki softić za peljat.

...sicer pridejo letos Sport Force+... pa po moje ne smejo biti slabše od predhodnic.

Gume imajo odličen grip (kar največ zanima rejserje) še najbolj všeč pa mi je nevtralnost prednje gume (v zavoju... ne dviguje med zaviranjem...itd)....ni okorna pri prelaganju, niti preagresivna.... skratka po mojem in okusu...in okusu tistih, ki so jo okusili..   :huh:

..lej... nimaš kej falit.

Če ti pa ne bo všeč,  pa lahko narediš najcenejši burnout z novo gumo..  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav bojsi.

sm že neki postov nazaj prečekiru kokr mi je search vrgu vn pa bom še jst prjavu en upr. k ste ga že kr neki predebateral,

ugl. za svojga gsxr-600 morem neki ubost ker so mi tastare dunlop qualifier 2, 2x zdrsnle da sm se pošteno podelu u hlače,

zdj pa full se nagibam k telim slovenskim čehom z sportforce pa bi rd iz pve roke od nekoga zvedu kako se obnesejo a so gume vredne zaupanja,

ker sej vemo rek da se na gumah ne špara ampak useen, tele so resss ugodne tko komplet za 160, noebnih drugih ni za to ceno.

Sem pa tko bolj ziheraski voznik ne tiscim v vsak ovinek ku zmešan...hvala za odgovore.

Lp

Povzemam Zivinorc, uzem jih super so! Ne vem če ma sploh kdo slabo mnenje o tej gumi razen tisti, ki je niso vozil, pa k majo nek prirojen kompleks, da sava pa že nebo nrdila dobre gume!  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...v tej temi je toliko nabijanja... da je res nepregledno... nemogoče izluščit kaj koristnega.

Večkrat smo (sem) napisal(i), da so gume več kot odlične. Vozil sem veliko različnih gum.... tudi 2 kompleta Sport Force. Pa če ti samo povem, da imam doma še 2 kompleta za znucat za letos ...

... pa nisem glih neki softić za peljat.

...sicer pridejo letos Sport Force+... pa po moje ne smejo biti slabše od predhodnic.

Gume imajo odličen grip (kar največ zanima rejserje) še najbolj všeč pa mi je nevtralnost prednje gume (v zavoju... ne dviguje med zaviranjem...itd)....ni okorna pri prelaganju, niti preagresivna.... skratka po mojem in okusu...in okusu tistih, ki so jo okusili..   :huh:

..lej... nimaš kej falit.

Če ti pa ne bo všeč,  pa lahko narediš najcenejši burnout z novo gumo..  :P

jest ne bom več drugega vozil kot slovensko znanje-ps-prej vozil gp racer, pa jo je sport force prevozil :grim , ko pa še finančno črto potegneš je pa itak zmaga :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav bojsi.

sm že neki postov nazaj prečekiru kokr mi je search vrgu vn pa bom še jst prjavu en upr. k ste ga že kr neki predebateral,

ugl. za svojga gsxr-600 morem neki ubost ker so mi tastare dunlop qualifier 2, 2x zdrsnle da sm se pošteno podelu u hlače,

zdj pa full se nagibam k telim slovenskim čehom z sportforce pa bi rd iz pve roke od nekoga zvedu kako se obnesejo a so gume vredne zaupanja,

ker sej vemo rek da se na gumah ne špara ampak useen, tele so resss ugodne tko komplet za 160, noebnih drugih ni za to ceno.

Sem pa tko bolj ziheraski voznik ne tiscim v vsak ovinek ku zmešan...hvala za odgovore.

Lp

tu je zakon guma :) jst sm full zadovoljen z njo :) sicer zdej k pride Sport Force+ bom raj uzev bridgestone sam če se mitas spet pokaže da je ista k tastara oz boljša grem nazaj na mistas :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menda ja niso tok butasti, da bodo dali novo gumo ven, nekak izboljšano verzijo (oznaka +), pa da bi bila slabša guma od predhodnice.

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menda ja niso tok butasti, da bodo dali novo gumo ven, nekak izboljšano verzijo (oznaka +), pa da bi bila slabša guma od predhodnice.

 

Lp

so so, tut vpoklic je bil namensko narejen, vsaj po mojih informacijah. Tako da brez ponovnega testiranja nimam mnenja, načeloma bi pa morala biti vsaj ista, če ne boljša od predhodnice.

Jz jim nič ne verjamem, kot sem že omenil, zvozil sem 2 zadnji gumi, prva je imela 5,5 mm do senzorjev, druga pa 4,5mm, kar posledično pomeni 1000km manj. 

 

p.s. Gume, (dosedanje) ne šimfam, za ta denar odlična, sploh nad prvo sem bil zeloo zadovoljen in imam še eno v rezervi.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv test. Izkušnje meni govorijo drugače! Se bom ravnal kar po izkušnjah!

 

 

Bikez se pridružujem tvoji izjavi.

 

Ene ocene so čist u tri p..m..., tko da bom še naprej verjel svojim izkušnjam in se ravnal po njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: ......... :blush:  ... :sleep2: .... ( :P ne upaš)

hja nej predvidevam , dimenzije da tud cifr nimamo pravih, da bi jih napisal... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja nej predvidevam , dimenzije da tud cifr nimamo pravih, da bi jih napisal... :grim

taji nekako ... še vsi , ki so se hvalili da mi zrihtajo gume so pokleknili ob dimenzijah ...

prav res mi ni jasni zakaj se ob vse večjem številu klasikov ne spravijo naredtiti potrebnih dimenzij dobrih gum ..

mekaj nad commuter klaso ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

taji nekako ... še vsi , ki so se hvalili da mi zrihtajo gume so pokleknili ob dimenzijah ...

prav res mi ni jasni zakaj se ob vse večjem številu klasikov ne spravijo naredtiti potrebnih dimenzij dobrih gum ..

mekaj nad commuter klaso ...

No pa vseeno, če še nisi poskusil

 

http://www.goldi-motorsport.si/continental-tyres/sport-classic-classic-line

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a zdej boš pa še ti pametoval al kaj???? :P

napisal sem , da bi vozil kaj boljšega od navadnih commuter gum - touring/mestnih /vsakodnevnih :

torej : ne dunlop arrowmax streetsmart... ne conti go! ...

 

classic attack - ni dimenzije !

ContiRoadAttack 2 Classic Race je samo prednja ... pa vprašanje kako se obnaša v hladnejšem vremenu...

milestone - taka guma je verjetno tudi avonka ki jo vozim torej odpade..

 

pa da ne bova dolgovezila - 100/90-18 in 130/80-17 .. 130/90-16 ...90/90-18 in 120/90-16...

razen 100/90-18 ni nobene dimenzije ...beton gume za 25000km pa - sem rekel , da bi kaj mehkejšega .. -  še kak predlog mogoče ? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!