Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Thumper, dej ne bit tok zbircen no. :P:lol1:

 

aja v :angry: i ste pa lohk ane ..

jst vem, jst vem! :D

Motor zameni :surrender:

kaj da bom pol tak kot vi? no way ...  :ras:  (ni dnara ,,sej bi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sami izgovori :grim

ja vsaj še to leto ..pol bom pa začel garažo pospravlat pa gledat nekaj ki ima spredaj 19 zadaj 17 col...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja vsaj še to leto ..pol bom pa začel garažo pospravlat pa gledat nekaj ki ima spredaj 19 zadaj 17 col...

No super ,ti pršparam Adventurerja :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No super ,ti pršparam Adventurerja :OK:

sem napisal pospravil ne dozidal.. meni je prevelik ..če bo bo okoli 800 .. za starga norca čisto dovolj..

če bo bo nekaj s širokim izborom gum ,,definitivno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je v hladnih dneh primerno, da je pritisk v motorističnih malo nižji od predpisanega, kot pri avtomobilu ali malce višji od predpisanega, kot svetuje Sava? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je v hladnih dneh primerno, da je pritisk v motorističnih malo nižji od predpisanega, kot pri avtomobilu ali malce višji od predpisanega, kot svetuje Sava? :?

Sava sploh ko jo montiraš se v prvih par sto prevoženih malce razširi, pa mogoče zato svetujejo nekoliko večji tlak. Jaz pozimi in poleti pumpam enako (kolikor je predpisano), je pa res, da z večjim tlakom guma na mrzlem prej začne drseti.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je v hladnih dneh primerno, da je pritisk v motorističnih malo nižji od predpisanega, kot pri avtomobilu ali malce višji od predpisanega, kot svetuje Sava? :?

Pnevmatika se vedno pumpa mrzla ,potem pa ni važno ali je pozimi ali poleti,napumpaš po navodilih ,če pa maš senzor tlaka potem pa lahko pumpaš tudi ogreto pnevmatiko samo gledaš pritisk oz. bare na računalniku in ne petrolu!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bikez se pridružujem tvoji izjavi.

 

Ene ocene so čist u tri p..m..., tko da bom še naprej verjel svojim izkušnjam in se ravnal po njih.

 

Na svetu je približno 50 proizvajalcev moto pnevmatik in če ne bi bilo subjektivnega mnenja, potem bi bile zadosti  3 -4  ali pa 2 multinacionalke. Torej, kot pravi stari Mao Ce Tung " naj cveti tisoč rož".

 

Zanima pa me od kod ti mnenje, da so ocene na testu 11. pnevmatik na dveh dirkališčih čist u tri p..m...?

 

Hočeš reči da:

1) so potvarjali test 

2) imajo pokvarjene merilne naprave

3) ? 

 

Kakšne gume pa ti uporabljaš?

hvala

post-11340-0-63089700-1423671393_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kratko: jaz tudi testom ne verjamem oziroma niso merodajni, kaj mi ustreza in kaj ne. Sprobal sem kar en kup pnevmatik in se dokopal (končno) do tega, da okvirno vem kaj mi ustreza in kaj ne. Mogoče je neka pnevmatika na testu slabše ocenjena, vendar zaradi narave mojega mopeda, stila vožnje, tip vožnje po vremenskih neprilikah, pa meni fantastično sede in obratno.

So pa pnevmatike (vsaj) priznanih proizvajalcev vse relativno dobre, le pravi tip moraš najti zase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem zakaj ko na obali vprasam serviserje vulkanizerje itd vsi spluvajo savo :glare:  Zdej gledam za menjat gume pa ma kawasaki cudno mero 120 60 17 v teh dimenzijag gledam Sportsmart2 Bridgestone s20 in pa malo drazjo bt 003 ma kdo izkusnje s temi tremi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem zakaj ko na obali vprasam serviserje vulkanizerje itd vsi spluvajo savo :glare:  Zdej gledam za menjat gume pa ma kawasaki cudno mero 120 60 17 v teh dimenzijag gledam Sportsmart2 Bridgestone s20 in pa malo drazjo bt 003 ma kdo izkusnje s temi tremi?

Briđestonka 003 street, fenomenalna guma, ampak po 2500km je ni blo več :grim

kar se pa tiče Save, men super guma za ta dinar :OK: (Mitas superforce), ta novo +, bo pa treba ponovno testirat, ker so neke zadeve spreminjali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na svetu je približno 50 proizvajalcev moto pnevmatik in če ne bi bilo subjektivnega mnenja, potem bi bile zadosti  3 -4  ali pa 2 multinacionalke. Torej, kot pravi stari Mao Ce Tung " naj cveti tisoč rož".

 

Zanima pa me od kod ti mnenje, da so ocene na testu 11. pnevmatik na dveh dirkališčih čist u tri p..m...?

 

Hočeš reči da:

1) so potvarjali test 

2) imajo pokvarjene merilne naprave

3) ? 

 

Kakšne gume pa ti uporabljaš?

hvala

a cca 50 proizbjalcev je ??? fak kolk jih ma pa moje dimenzije ?

 

testi... največji vpliv ima temperatura ob testiranui..še malo večji vpliv pa sam asfalt... 

testi na dirkališču se izvajajo načeloma samo za Sport touring in super sport gume.. 

 

kakšne gme uporabčjam ? tiste  , ki so kolikor toliko uporabne..to niso brazilske metzeler ...

 

So pa pnevmatike (vsaj) priznanih proizvajalcev vse relativno dobre, le pravi tip moraš najti zase.

čr imajo zahtevano dimenzijo.. :grim

 

ku*be... nobene prednje nimajo ...spet..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a zdej boš pa še ti pametoval al kaj???? :P

napisal sem , da bi vozil kaj boljšega od navadnih commuter gum - touring/mestnih /vsakodnevnih :

torej : ne dunlop arrowmax streetsmart... ne conti go! ...

 

classic attack - ni dimenzije !

ContiRoadAttack 2 Classic Race je samo prednja ... pa vprašanje kako se obnaša v hladnejšem vremenu...

milestone - taka guma je verjetno tudi avonka ki jo vozim torej odpade..

 

pa da ne bova dolgovezila - 100/90-18 in 130/80-17 .. 130/90-16 ...90/90-18 in 120/90-16...

razen 100/90-18 ni nobene dimenzije ...beton gume za 25000km pa - sem rekel , da bi kaj mehkejšega .. -  še kak predlog mogoče ? :P

 

 

Za prvo dimenzijo imaš Pirelli SCORPION MT90 S/T in   Scorpion Trail

 Ta druga preverjeno dobro drži. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem zakaj ko na obali vprasam serviserje vulkanizerje itd vsi spluvajo savo :glare:.

Tudi jaz sem opazil ta trend... bemtiš. No pluvanja lih ne ampak SAVA? NE pri meni in ne ne moniram ti je če prineseš od kje... Nevem od kje vsa ta nastrojenost...

Menda zame niti niso... jaz bi kake ST ne SS...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kratko: jaz tudi testom ne verjamem oziroma niso merodajni, kaj mi ustreza in kaj ne. Sprobal sem kar en kup pnevmatik in se dokopal (končno) do tega, da okvirno vem kaj mi ustreza in kaj ne. Mogoče je neka pnevmatika na testu slabše ocenjena, vendar zaradi narave mojega mopeda, stila vožnje, tip vožnje po vremenskih neprilikah, pa meni fantastično sede in obratno.

So pa pnevmatike (vsaj) priznanih proizvajalcev vse relativno dobre, le pravi tip moraš najti zase.

Lepo si to napisal in podpišem.

Dodal bi, da v subjektivno mnenje sodi tudi navezanost na znamko, tista luštna blondinka, ki prodaja gume, mnenje prijateljev, bližina vulkanizerja, lepota artikla....Skratka, ljudje smo (tudi) iracionalna bitja in to ni odgovor na moje vprašanje glede testa.

 

Glede meritev na testiranju, pač pustimo Einstaina in njegovo teorijo relativnosti prostora in časa. Razlika med prvo in zadnjo pnevmatiko na dirkališču je bila 9 sekund na cesti  7 sekund. Tudi Lorenzo je za njegove fene najboljši dirkač na svetu in Marquez je za njih pač kar neki in na to mnenje imajo prav.... 

PS

sam uporabljam ST gume in nisem navezan na nobeno znamko. Nothing personal, bi rekli Angleži. :)

 

Če koga zanima subjektivno mnenje o gumah, na tej strani jih je več kot 21 000!

http://www.tyretest.com/motorcycle-tyre-reviews/index.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a cca 50 proizbjalcev je ??? 

Anlas   Artrax   Avon   Bridgestone   Cheng Shin   Continental   Deestone   DeltiMousse   Dunlop   Duro   Excella   Full Bore USA   GoldenTyre   Goldspeed   Heidenau   Innova   IRC Tire   ITP   Kenda   Kings Tire   Maxima   Maxxis   MEFO Sport   Metzeler   Michelin   Mitas   Mitsutomo   Motoz   Nankang   Pirelli   Qind   Quick   Roadiac   Sava   Schwalbe   Shinko   SUN-F   Titan   VeeRubber   Vredestein   Wanda

Barum

Firestone

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na svetu je približno 50 proizvajalcev moto pnevmatik in če ne bi bilo subjektivnega mnenja, potem bi bile zadosti  3 -4  ali pa 2 multinacionalke. Torej, kot pravi stari Mao Ce Tung " naj cveti tisoč rož".

 

Zanima pa me od kod ti mnenje, da so ocene na testu 11. pnevmatik na dveh dirkališčih čist u tri p..m...?

 

Hočeš reči da:

1) so potvarjali test 

2) imajo pokvarjene merilne naprave

3) ? 

 

Kakšne gume pa ti uporabljaš?

hvala

 

kot sem napisal ocene nekaterih.

Sam vozim conti sportattack2 in povsem ustrezajo mojim potrebam.

Same naprave in izvajalci so povsem ok nimam nič proti njim, ampak oceniti novo pnevmatiko ni enako kot ocena pri pol izrabljeni,.........

nasploh so testi super in ok, ampak dobro da jih je več da lahko s povprečjem vseh dobiš oceno.

Itak pa je lahko top finest guma za enga odlična spet za drugega povsem nesprejemljiva.........

 

Ni za kej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za prvo dimenzijo imaš Pirelli SCORPION MT90 S/T in   Scorpion Trail

 Ta druga preverjeno dobro drži. :grim

na moji scorpion piše made in brazil tko da hvala lepa vseeno...

 

 

 

a cca 50 proizbjalcev je ??? fak kolk jih ma pa moje dimenzije ?

 

ku*be... nobene prednje nimajo ...spet..

baddad - preberi odebeljeno...al ti še malo povečam?? :naughty:

aja nisi videl potrebnih dimenzij pa - se mi zdi - da ne prehudih zahtev glede samega tipa gume - nekaj nad commuter / diagonalno touring gumo ..pa da imajo par prednje in zadnje...ja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na moji scorpion piše made in brazil tko da hvala lepa vseeno...

 

Na mojem Scorpion Trail piše made in Germany  :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mojem Scorpion Trail piše made in Germany  :surrender:

P: Ta pnevmatika je dovoljena le za hitrosti do 150 km/h !!

mal premal tud zame ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!