Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Se.

kolega jih vozi na fazer 600.Pravi, da  so čudovite. Izredno lahke za prelaganje,

takoj se ugrejejo obraba je Dunlopu primerna-majhna-, super občutek v naklonu itd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta teden bom za Kawasakija KLE 500 kupil nove gume: Dunlop Trailmax TR91. Imel sem jih že prejšnjo sezono in so mi zdržale cca. 9000 km. Od imam teren 70/30 cesta/offroad. Pa po večini sva dva gor. Ima mogoče kdo kakšen alternativni predlog? Pred tem sem imel gor Michelin Anakee 2 in so mi zdržale cca. 8000 km z razliko, da sem se večinoma sam vozil...

 

Je kdo sprobal Sava Invader MC30? Znanec ima Savine gume na Hornetki (ne enduro gum :D) in je bil pozitivno presenečen nad njimi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta teden bom za Kawasakija KLE 500 kupil nove gume: Dunlop Trailmax TR91. Imel sem jih že prejšnjo sezono in so mi zdržale cca. 9000 km. Od imam teren 70/30 cesta/offroad. Pa po večini sva dva gor. Ima mogoče kdo kakšen alternativni predlog? Pred tem sem imel gor Michelin Anakee 2 in so mi zdržale cca. 8000 km z razliko, da sem se večinoma sam vozil...

 

Je kdo sprobal Sava Invader MC30? Znanec ima Savine gume na Hornetki (ne enduro gum :D) in je bil pozitivno presenečen nad njimi...

 

 

od continentala maš trailattack 2 pa escape pa TKC 70.

Ali pa metzeler tourance

 

Omenjam le te za katere so mi prijatelji potrdili , da so dobre sploh conti Trailattack2 top enduro guma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od continentala maš trailattack 2 pa escape pa TKC 70.

Ali pa metzeler tourance

 

Omenjam le te za katere so mi prijatelji potrdili , da so dobre sploh conti Trailattack2 top enduro guma

Top cestna guma ja,za ostalo pa bl drek .......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seos!

Lahko ti rečem za Pirelli Supercorsa SP V2 da so res fenomenalne,,kar se tiče gripa si lahko brez skrbi kr drži kot pribito! Narediš cca 2500-3000Km odvisno od stila vožnje ter na kake vožnje se pelješ (dolge al kratke relacije)

cena tem gumam primerna pri Širnku : http://gumexl.net/pirelli-pirelli-diablo-supercorsa-v2-19055zr17mctl-75wv2-sp-dsc2-r-racing-street-zadaj-209667.html

Za Diablo Rosso Corsa pa ti nemorem lih pomagat še jih nisem furo ..lahka pa rečem sam da je SP V2 1000x definitvno boljša.. Lp ;)

 

Hvala za odgovor! :)

 

Saj vozim SP V2, tudi V1 sem vozil in Metzeler K3 na prejsnjem motorju, vendar pa razmisljam, ker delam daljse voznje in tudi kdaj po hladnem/slabem vremenu, ce bi dal sportno gumo gor, zato vprasam kako je primerjava supersport in sport gume, kot je Supercorsa SP V"/Diablo Rosso Corsa ali Metzeler Racetec K3/M7 RR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je kdo morda že naročal gume iz strani http://www.moto-gume.si/?

Trenutno imajo najbolj ugoden komplet gum, katere iščem (še ceneje kot Širnik).

 

Hvala za mnenja!

 

js sm oktobra pr njih naročil, v enmu tednu sem gumo dobil po dostavi, vse bp

 

sm pa mal čudn pogledal, ker je glede na deklaracije na škatli guma prišla iz Litve  :eek:

naročil sem pa samo zato prek interneta, ker so me v Gumitehni v KR dva tedna nategval in obljublal gumo iz vsega 1 km oddaljene fabrke, tko da sm pr njih zaklučil s sodelovanjem :whistle:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta teden bom za Kawasakija KLE 500 kupil nove gume: Dunlop Trailmax TR91. Imel sem jih že prejšnjo sezono in so mi zdržale cca. 9000 km. Od imam teren 70/30 cesta/offroad. Pa po večini sva dva gor. Ima mogoče kdo kakšen alternativni predlog? Pred tem sem imel gor Michelin Anakee 2 in so mi zdržale cca. 8000 km z razliko, da sem se večinoma sam vozil...

 

Je kdo sprobal Sava Invader MC30? Znanec ima Savine gume na Hornetki (ne enduro gum :D) in je bil pozitivno presenečen nad njimi...

 

 

Lani spomladi montiral Invader MC30 na TA, sprednjo mam še zmeraj gor po 12 K km, zadnja mi je zdržala nekako 6-7 K, tako da mam trenutno že tretjo zapored MC30.

ene 90/10 street/makadam furam. za to ceno res super guma, priporočam  :OK:

Popravljeno . Popravil schaby
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor! :)

 

Saj vozim SP V2, tudi V1 sem vozil in Metzeler K3 na prejsnjem motorju, vendar pa razmisljam, ker delam daljse voznje in tudi kdaj po hladnem/slabem vremenu, ce bi dal sportno gumo gor, zato vprasam kako je primerjava supersport in sport gume, kot je Supercorsa SP V"/Diablo Rosso Corsa ali Metzeler Racetec K3/M7 RR.

Np...Metzeler Racetec K2 bi ti bolj priporočal..je medium varijanta..K0 je najbolj mehka kar se da..K1 mehka,,k2 Mediumka..K3 hard oz Endurance.

Lakho pa tudi sprobaš

Dunlop Sportsmart² ....Guma se drži u useh pogojih kot se šika..vročem,mrzlem,mokrem..sprobano.. Me je enkrat dobu dež in glej ga zlomka ni se mi trebalo bat da bo me vrglo..v ovink se je lepo ulegla..prednja je obranto obrnjena..238e maš komplet..se bi ti najbolj splačalo..p.s prednja nima roba..pač moraš pazi a se hitro navadiš :)...je guma ki je za dolge ture,piste itd...zdrži komot 6-7K al pa več pač odvisno od stila vožnje in kako maš težko roko :D..P.s po sredini sta obe trdi po robovih pa mehki. Lp

Popravljeno . Popravil NinjaRider04
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem zakaj je za povsem enako dimenzijo, firmo in ostale oznako več različnih cen?

Nisem šel gledat in primerjat, tako da govorim na pamet. Vem pa, da se cene razlikujejo glede na hitrostni razred gume ( črke Y, W, V, H,.....). Preveri, če je mogoče to to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Np...Metzeler Racetec K2 bi ti bolj priporočal..je medium varijanta..K0 je najbolj mehka kar se da..K1 mehka,,k2 Mediumka..K3 hard oz Endurance.

Lakho pa tudi sprobaš

Dunlop Sportsmart² ....Guma se drži u useh pogojih kot se šika..vročem,mrzlem,mokrem..sprobano.. Me je enkrat dobu dež in glej ga zlomka ni se mi trebalo bat da bo me vrglo..v ovink se je lepo ulegla..prednja je obranto obrnjena..238e maš komplet..se bi ti najbolj splačalo..p.s prednja nima roba..pač moraš pazi a se hitro navadiš :)...je guma ki je za dolge ture,piste itd...zdrži komot 6-7K al pa več pač odvisno od stila vožnje in kako maš težko roko :D..P.s po sredini sta obe trdi po robovih pa mehki. Lp

No ko si ravno omenil sportsmart 2, imaš mogoče kakšne izkušnje tudi z Dunlop sportmax Qualifier 2? predvsem me zanima kakšna je razlika (Q2 je malo cenejša) pa kako je z obrabo qualifier 2?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naročeval kdo kakšno gumo iz te strani? http://www.liderpnevmatik.si/

Hm... me je zanimalo in sem vpisal mojo gumo. Deset procentov dražja, kot sem jo plačal pri Širniku.... Ja, isti tip in hitrostni razred. Continental MilleStone2. Mogoče je pri drugih tipih gum drugače, nisem preverjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ko si ravno omenil sportsmart 2, imaš mogoče kakšne izkušnje tudi z Dunlop sportmax Qualifier 2? predvsem me zanima kakšna je razlika (Q2 je malo cenejša) pa kako je z obrabo qualifier 2?

Q2 na bmw r1200r zdržala 7000km prednja 10000.

Vozja pa ovinki ovinki ovinki.Lj Kocevje Delnice Jelenje Crikvenica Paklenica.....

Drži pa čudovito v hladnem mokrem ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm se tut zanimov za Dunlop Sportsmart² sam usazga k sm spraševal kako je zadovoljen z njo je meu za povedat en kup pripomb tako da sm nad njimi kr obupov.. sicer sedaj po pogovorih in pa tudi nekaj malega branja foruma se odločam med bridgestone bt016 pro, michelin pilot power se pa bl nagibam na bridgestone :)

Popravljeno . Popravil domi46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm se tut zanimov za Dunlop Sportsmart² sam usazga k sm spraševal kako je zadovoljen z njo je meu za povedat en kup pripomb tako da sm nad njimi kr obupov.. sicer sedaj po pogovorih in pa tudi nekaj malega branja foruma se odločam med bridgestone bt016 pro, michelin pilot power se pa bl nagibam na bridgestone :)

 SS1 in SS2 je čudna guma (prva), je ne maram, pa še marsikdo je ne mara. 

Mogoč bi pa Savo-Mitas probal? (sampredlagam)

Z Bt16pro pa  ne boš nič falil, vendar je men osebno bolj všeč Sava (govorim za prvo)

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ko si ravno omenil sportsmart 2, imaš mogoče kakšne izkušnje tudi z Dunlop sportmax Qualifier 2? predvsem me zanima kakšna je razlika (Q2 je malo cenejša) pa kako je z obrabo qualifier 2?

Uporabljala jo je Policija.

Sam sem vozil le prednjo.

Težje gre v zavoj, ko pa je bila enkrat na boku mi je dajala odličen občutek, me je celo napeljevala na hitrejšo vožnjo.

En rabljen komplet je še doma in bo povožen poleti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 SS1 in SS2 je čudna guma (prva), je ne maram, pa še marsikdo je ne mara. 

Mogoč bi pa Savo-Mitas probal? (sampredlagam)

Z Bt16pro pa  ne boš nič falil, vendar je men osebno bolj všeč Sava (govorim za prvo)

Lahko poveš malo več, zakaj ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaterim je prednja zdrsnila...čist brez veze in brez vzroka (tudi meni) pri nizkih hitrostih. Ene 20 strani nazaj se je kar nekaj o tem pisalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljala jo je Policija.

Sam sem vozil le prednjo.

Težje gre v zavoj, ko pa je bila enkrat na boku mi je dajala odličen občutek, me je celo napeljevala na hitrejšo vožnjo.

En rabljen komplet je še doma in bo povožen poleti.

Pa daj kaj kuriš ljudi gor?..težje v zavoj?..človik si ti vredu?..pizda na marofu sem vozu s temi gumami 1:10:55 komot...pa niti enkrat..NITI ENKRAT ni ZDRSNILA!!!..če neveste voziti je vaš problem..kok mi gre ko na K ko usi pametujete pa govorite to ni uredu in to..pol pa marsikogar zmešate..dajte se zresnite no če ste neki bajkeri..na pamet govorit je lahko ja..saj ni čudno da tko govorite če pa se penzijonistično vozte....dajte raj mal sprobat večje brzine pa se bomo pol menli..Lp..p.s sam pomagat hočem enim..Sportsmart na kvadrat so dobre gumee..je res da se moraš na prvo gumu navadit kr ni roba..al use gre..če maš le JAJCA in voljo!! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa daj kaj kuriš ljudi gor?..težje v zavoj?..človik si ti vredu?..pizda na marofu sem vozu s temi gumami 1:10:55 komot...pa niti enkrat..NITI ENKRAT ni ZDRSNILA!!!..če neveste voziti je vaš problem..kok mi gre ko na K ko usi pametujete pa govorite to ni uredu in to..pol pa marsikogar zmešate..dajte se zresnite no če ste neki bajkeri..na pamet govorit je lahko ja..saj ni čudno da tko govorite če pa se penzijonistično vozte....dajte raj mal sprobat večje brzine pa se bomo pol menli..Lp..p.s sam pomagat hočem enim..Sportsmart na kvadrat so dobre gumee..je res da se moraš na prvo gumu navadit kr ni roba..al use gre..če maš le JAJCA in voljo!! ;)

Pista(marof) je po domače povedaNO nadzorovana podlaga kar ne moremo niti slučajno rečt za bilokatero magistralko in kar se tiče strica Gsxf750 je zelo dober šofer,prav tako Dami 34,to so in smo motoristi ki delamo 20kkm in več na let,stari smo skoraj vsi čez 40 let in imamo najmanj 20 let motorizma za sabo tako da bi bil lohk mal manj nesramen ........sam vozim Conti Trail Attack II na Ktm 1190 ADV pa ga še ni blo junaka ki se vozi po pistah da mi je pomahal in ušel,pa naj bo to Jadranka al pa Rakitna in če hočeš Ride ....pridi pa se poleti zmenmo za kakšno furco skupaj ,boš videl da je Marof ena stran medalje ,magistralka pa druga.....pa brez zamere,lp  :kmet:

 

Kar se pa tiče JAJC pa sploh ne bi komentiral ,ker sem ravno zaradi teh zlomljen ko pes pa kaj čem ,po vsaki nesrećči mam še večja  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa daj kaj kuriš ljudi gor?..težje v zavoj?..človik si ti vredu?..pizda na marofu sem vozu s temi gumami 1:10:55 komot...pa niti enkrat..NITI ENKRAT ni ZDRSNILA!!!..če neveste voziti je vaš problem..kok mi gre ko na K ko usi pametujete pa govorite to ni uredu in to..pol pa marsikogar zmešate..dajte se zresnite no če ste neki bajkeri..na pamet govorit je lahko ja..saj ni čudno da tko govorite če pa se penzijonistično vozte....dajte raj mal sprobat večje brzine pa se bomo pol menli..Lp..p.s sam pomagat hočem enim..Sportsmart na kvadrat so dobre gumee..je res da se moraš na prvo gumu navadit kr ni roba..al use gre..če maš le JAJCA in voljo!! ;)

Njok, ti lahko pizdiš kolikor hočeš, jaz bom svoje mnenje povedal, tebi pustim tvojega. Prednja sportsmart1 je meni 3x zdrsnila (pa še dve osebi poznam z istim problemom) in to pri nizkih hitrostih, IgorKr je imel podobne probleme s kvadratom. Problem SS vsaj po mojem je da moraš ulovit pravo delovno temperaturo in pravi pritisk. Ker se pa jaz vozim včasih hitro, včasih pa pučas, je to neprimerna guma za "pussije" na cesti. Tisti ki pa mate jajca na marofu pa gladko lahko z njimi dirkate. Me zanima kako boš otresal gobec ko te bo prvič peljala scat, ker boš pomotoma vozil počasi

 

p.s. na sezono skurim vsa 4 komplete gum, po cesti, koliko pa ti?

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!